Oldalak: 1 ... 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 [763] 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920912 alkalommal)
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #11430 Dátum: 2016. Január 05. - 09:13:22 »

1. Ez nem fekete mágia.

2.Több dolgok vannak földön és egen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes.

 Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #11431 Dátum: 2016. Január 05. - 09:19:57 »

Bocsánat!
    "Több dolgok vannak földön és egen,
     Horatio, mintsem bölcselmetek
     Álmodni képes"
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11432 Dátum: 2016. Január 05. - 09:41:41 »

Egy nagy OFF következik, természetesen ki lehet innen radírozni, mert igazán az emberek hitével kapcsolatos....

    Konkrétan az én hitvallásomról szól, amely nagyon materiális és radikális és soha nem hittem az ezotérikus, spiritiszta dolgokban, mert sarlatánságnak tartottam azokat......
    Nos történt, hogy most az esztendős ünnepekre eljött hozzánk egy közeli rokon, aki 27 éves és öt évet kint élt Tibetben egy kolostorban, ahol buddhista szerzetesek között tanult és élte mindennapos életüket. Szépen haladt a szerzetesi  tudás elsajátításában és az ötödik esztendőben szerzetesi beavatást kapott, amely alkalmassá tette volna, hogy rendfőnök legyen egy kolostorban. Kiválóan beszéli az angolt, a tibeti nyelvet amelyen olvas is mégis hazajött végleg, pedig a beavatottságáról két nyelvű örök érvényű diplomát is kapott.
    Csak hülyeségből fordultam hozzá, az ünnepi asztal fölött, mondván neki, hogy mutassa meg mit tanult és ha tud adjon nekem energiát, tisztítsa meg a bensőm a rossztól, feltéve ha van bennem ilyen.....
    Nos semmi hókusz-pókusz, azt mondta maradjak a széken, felállt és mindkét kezét óvón 10 cm-rel a fejem felett tartotta.......Olyan vértolulást kaptam, amelyre életemben egyszer volt példa, amikor egy valódi ginszeng gyökeret nyersen szétrágtam és elfogyasztottam. Azt hittem mindjárt meghalok az ünnepi asztalnál, hatalmas nyomás volt a fejemben, paprika vörös volt az ábrázatom és hozzátartozóim azt hitték, hogy mindjárt megfulladok.
   Joci, (mert József a becsületes keresztneve) azonban szépen lassan engedett a láthatatlan erők  szorításának és pár perc múlva aztán, mint amikor az utcát tisztára seprik és felmossák, nagyon jó közérzetben találtam magam.
   Természetesen velem együtt mindenki leseggelt, mert ilyet még sohasem tapasztaltunk. Kérdések áradatát zúdítottuk a Jocira, aki aztán nevetve mondta el, hogy minden ember számára megtanulható technikáról van szó, az erő az nem az Ő saját ereje, hanem az Univerzumé, amit azonban rajta keresztül és irányítva képes átadni......Szóval a fekete mágia, attól hogy nem hiszünk benne létezik és sajnos be kellett látnom, hogy eddigi hitemben egy ajtót meg kell nyitnom az ezotérikus tudás tanulmányozására is......Joci, itt él kint Németországban és egy világhírű hotel konyháján jelenleg 1400€ nettóért mosogat......ami azért a tibeti kolostor csak sima ellátást nyújtó penziója után számára kész főnyeremény.

Az egész szarvasagancs és trófea itteni vita és gondolkozás higgyétek el, hogy hasznos!

Közelebb visz a természet megismeréséhez!

Gondolkozzatok! Olvassatok utána, a neten ha nem tudtok, nem értetek valamit, és használjátok a logikátokat... Minden ember Isten teremtménye! Sajnos sokan nem akarják megismerni ki Ő! Ami a legrosszabb nem is hisznek benne, ezért egy bűnös élhetetlen, szennyezett, szenvedő világot alakítanak ki maguk körül és ezt átadják környezetüknek is! Pedig Isten mindenhol, mindenkor jelen van és folyton mutassa magát, jeleket küld csak sokan nem vesznek róla tudomást!  Vállat von

Ne legyetek közömbösek, ösztönösek!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11433 Dátum: 2016. Január 05. - 09:52:00 »

  Én egyetlen komoly jegyet találtam (több összetartozást erősítő jegy mellett ) ami az agancsok egy bikától való származását bizonyítja. Ez a jel viszont az elejtett bikán ki van takarva vagyis nem látszik....Addig míg a terítéken fekvő bikáról másik képet nem kapok, amely főleg a trófeájának az alsó részét (rózsától a jégágig) nem tartalmazza, addig nem tudok felelősen véleményt mondani. S.Peti

Szervusz Zoli!
Stimmel az is.  Emelem
Vadászüdv!
Norbi
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11434 Dátum: 2016. Január 05. - 10:03:32 »

Szervusz Zoli!
Stimmel az is.  Emelem
Vadászüdv!
Norbi

Számomra az a megemelt tűzésen kialakult szemág és a kicsit buckós rózsa az ami perdöntő. Vannak ilyen agancsú bikák, de nem túl gyakori az előfordulásuk.  Egyébként a főágak nagyon rendben vannak, ez alatt azt értem, hogy 100%-ban egyezőek, a jégág  labilis, a koronaágak meg "teszik" a dolgukat. Minden kétséget kizáróan az elejtett bikához tartoznak a hullajtott agancsok is. Mosolyog Wave
Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #11435 Dátum: 2016. Január 05. - 10:03:57 »

Én csak azt mondtam, ami igaz, Szlovénoknál miért nem élhetne ekkora bika, jobban gazdálkodnak vele, nincsen a társaságoknál ez a monoton hangulat, betartanak sok mindent(amit itthon nem), bőven plusszra jönnek ki év végén, nem kell leszólni őket. Csak elmondom nektek, hogy nem nevezem meg a társaságot, ahol ezek a nagybikák élnek, de egy pár 12 felüli bika, baráti segítséggel már haza lett juttatva, amiről soha senki nem tudja meg, hogy hova és mennyiért kerültek. Múltkor küldött egy képet a cigánygyerek, ő gyűjti az agancsokat, amin egy 12,33 bika trófeája van, amit potom pénzért vett a becsületes és hivatásos jágertől.... Valaki odament megmondta neki, hogy kell neki kapitális bika trófea, és mindjárt ott a sorsának a vége. Miért nem lehet, hogy ez akkor is így történt, ja meg persze örüljenek neki, hogy nem maradt rajtuk a lovászi bika trófeája, mert közel sem 14 kilóba lett lövetve, ezt az oldalát is ismerjétek meg a történetnek..  és ha akkor reális súlyt mond rá a hivatásos, akkor bizony most nem lenne vita!   Emelem  Vigyorog
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11436 Dátum: 2016. Január 05. - 10:13:36 »

ja meg persze örüljenek neki, hogy nem maradt rajtuk a lovászi bika trófeája, mert közel sem 14 kilóba lett lövetve, ezt az oldalát is ismerjétek meg a történetnek..  és ha akkor reális súlyt mond rá a hivatásos, akkor bizony most nem lenne vita!   Emelem  Vigyorog

8 kg -ban lett lövetve, annyiért bárki meglőtte volna, még a Lenkey Pali is.......
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11437 Dátum: 2016. Január 05. - 10:17:18 »

Én csak azt mondtam, ami igaz, Szlovénoknál miért nem élhetne ekkora bika, jobban gazdálkodnak vele, nincsen a társaságoknál ez a monoton hangulat, betartanak sok mindent(amit itthon nem), bőven plusszra jönnek ki év végén, nem kell leszólni őket. Csak elmondom nektek, hogy nem nevezem meg a társaságot, ahol ezek a nagybikák élnek, de egy pár 12 felüli bika, baráti segítséggel már haza lett juttatva, amiről soha senki nem tudja meg, hogy hova és mennyiért kerültek. Múltkor küldött egy képet a cigánygyerek, ő gyűjti az agancsokat, amin egy 12,33 bika trófeája van, amit potom pénzért vett a becsületes és hivatásos jágertől.... Valaki odament megmondta neki, hogy kell neki kapitális bika trófea, és mindjárt ott a sorsának a vége. Miért nem lehet, hogy ez akkor is így történt, ja meg persze örüljenek neki, hogy nem maradt rajtuk a lovászi bika trófeája, mert közel sem 14 kilóba lett lövetve, ezt az oldalát is ismerjétek meg a történetnek..  és ha akkor reális súlyt mond rá a hivatásos, akkor bizony most nem lenne vita!   Emelem  Vigyorog

Nem 12 kg-os trófeáról beszélünk és 5 kg-os félszárakról, - bár már az is ritka _ hanem 15 kg !!!!

"Nem nevezem meg a társaságot", de ezt mondták, így mondták, úgy mondták...Homályzónákba ne menjünk bele... ezt is hallottam, azt is hallottam, én így gondolom, úgy gondolom...stb...

Legalább láttad "élőben" ezt a 15 kg-os trófeát amiről a vita folyik? ...és a hullott agancsokat tartottad a kezedben? ...és a többi 42 db hullott agancs valamelyikét...? Fejvakarás

Azon gondolkodj inkább, hogy hogyan képes egy ma a földön élő 2 mázsa körüli állat, pár hónap alatt 14 kg csontot a fejére rakni! ... és ezt minden évben megteszi!  Fejvakarás



Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11438 Dátum: 2016. Január 05. - 10:28:02 »

Kerka... rájöttem, gugli segített...

Patak  Röhög Röhög Röhög

...mindegy...  Ördög Egy 6 ágú félszár 7 kg-os agancs nem lesz egyhamar semmilyen természeti erő martaléka... bár a patakban eltűnhet egy fél szár, de a 3 kapitális bika összes hullott agancsát a trófeájukkal együtt csak nem marta tán el?  Röhög
Azért több az,mint "Patak" !
A pleisztocén feltöltődéssel irányt változtató Rába vízgyűjtő szerepe is rámaradt a térségben.
Igen.Ilyenkor patak,de hóolvadáskor helyenként és időnként Rába méretű folyó,mely óriási mennyiségű hordalékot hoz és rak le!
Visszatérve a lovászi bikáénak vélt hullott agancsokhoz:
Volt egy Forsterh nevű fórumtársunk,aki leírta nektek,hogy egy bika évről évre mekkora trófeája mekkora tömeggel tud gyarapodni.Ez a szám átlagos szarvasról szólt,de a lovászi egy spitz-bika,mely jóval nagyobb tömeggel tudja gyarapítani trófeáját.
Azonkívül  trófeabírálatkor a mért súlyból egy ekkora bikánál  0,80 kg-ot levonnak,így is a kiskoponya marad kb 1 kg. Az ezelőtti hullott agancsa tehát 15,04 mínusz 0,80kg,mínusz az utolsó évi felrakás súlya per kettő.Természetesen csak becsülni tudjuk,hogy kb 6 kg-os hullott agancsokra kell gondolni. Ilyenek pedig bármennyire problémás a szarvas helyzete,Zalában minden évben előfordulnak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #11439 Dátum: 2016. Január 05. - 10:32:45 »

Lehet előbb fogtam az agancsokat a kezembe mint akárki itt! Négyzetméterre is pontosan tudom, hol lettek felvéve, és láttam a trófeát is még a bikával együtt is, de kifőzve is. Van képem, amikor a tulajdonosánál van az agancs, a megtalálás napján. Ja és mivel megint nem szeretném a kedélyeket rombolni, minálunk tavaly is volt egy bika ami biztosan verte a 14 kg-ot, csak szeptember 1-én elment máshova bőgni, és se a hullottak, se a bika nem került elő!
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11440 Dátum: 2016. Január 05. - 10:34:13 »

Nem 12 kg-os trófeáról beszélünk és 5 kg-os félszárakról, - bár már az is ritka _ hanem 15 kg !!!!

"Nem nevezem meg a társaságot", de ezt mondták, így mondták, úgy mondták...Homályzónákba ne menjünk bele... ezt is hallottam, azt is hallottam, én így gondolom, úgy gondolom...stb...

Legalább láttad "élőben" ezt a 15 kg-os trófeát amiről a vita folyik? ...és a hullott agancsokat tartottad a kezedben? ...és a többi 42 db hullott agancs valamelyikét...? Fejvakarás

Azon gondolkodj inkább, hogy hogyan képes egy ma a földön élő 2 mázsa körüli állat, pár hónap alatt 14 kg csontot a fejére rakni! ... és ezt minden évben megteszi!  Fejvakarás

Úgy gondolom,Kis Erdész nem akart Téged bántani,nem is támadott,csak az általa ismert tényeket közölte.Ismerte és látta a trófeát,kezében tartotta a hullott agancsokat,sőt ismer még néhány hasonló méretű hullott agancsot.Fiatal kora ellenére többet tud,mint gondolnád!
Ne bántsd,hanem segítsd a jó szándékú fiatalságot és egyengesd az útját,hogy meg is maradjon a jó és javító szándéka!




« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 05. - 10:48:40 írta Voldi » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #11441 Dátum: 2016. Január 05. - 10:35:17 »

A kérdés a becslésre.: frissen 6,30, és 6,70, úgy hogy kb 10 napja már kint voltak.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11442 Dátum: 2016. Január 05. - 11:33:51 »

Úgy gondolom,Kis Erdész nem akart Téged bántani,nem is támadott,csak az általa ismert tényeket közölte.Ismerte és látta a trófeát,kezében tartotta a hullott agancsokat,sőt ismer még néhány hasonló méretű hullott agancsot.Fiatal kora ellenére többet tud,mint gondolnád!
Ne bántsd,hanem segítsd a jó szándékú fiatalságot és egyengesd az útját,hogy meg is maradjon a jó és javító szándéka!


Biztosíthatlak, hogy az eddig ide jó szándékkal feltett fotóim és objektív tapasztalataim mind ezt a célt szolgálták!

Mindent önzetlenül tettem...

Mindent leírtam, mindent megmutattam, a többi már egyéni tanulás kérdése...
Naplózva

" There is good out there "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11443 Dátum: 2016. Január 05. - 11:37:13 »

Az egész szarvasagancs és trófea itteni vita és gondolkozás higgyétek el, hogy hasznos!

Közelebb visz a természet megismeréséhez!

Gondolkozzatok! Olvassatok utána, a neten ha nem tudtok, nem értetek valamit, és használjátok a logikátokat... Minden ember Isten teremtménye! Sajnos sokan nem akarják megismerni ki Ő! Ami a legrosszabb nem is hisznek benne, ezért egy bűnös élhetetlen, szennyezett, szenvedő világot alakítanak ki maguk körül és ezt átadják környezetüknek is! Pedig Isten mindenhol, mindenkor jelen van és folyton mutassa magát, jeleket küld csak sokan nem vesznek róla tudomást!  Vállat von

Ne legyetek közömbösek, ösztönösek!  Emelem

  Ámen !      S.Peti
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11444 Dátum: 2016. Január 05. - 12:07:40 »

Wildheger  Emelem Miből gondolod,hogy Elaccc bántani akarná Kis Erdészt ?? Erre felelj . Ő is,csak az általa ismert tényeket közölte . Tudom,hogy a fiataloké a jövő,de azért ne nézzük le az idősebb tapasztalt vén rókákat se főleg agancs ügyekben . S.Peti   Emelem  Lehet törölni,ha gondoljátok . Angyal  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 [763] 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: