Oldalak: 1 ... 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 [723] 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920813 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10830 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 11:27:58 »

Idei bikám:

Szervusz!

GRATULALOK!

Sajnos a Borzsonyben egy kis morcogesen kivul semmi sem volt se szombaton, se vasarnap. Igaz, mindket nap kemenyen esett az eso.

Viszont a kozelemben ment el egy nagyon jo kan...

Sajnos az idei 21 centis tagi kanom mar fekszik. Az egyik vendegemnek volt szerencseje talalkozni vele.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10831 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 13:29:20 »

Idei bikám:




Szép! Az én ízlésemnek megfelel, tetszik a bikád, korosnak is tűnik, gratulálok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10832 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 16:18:39 »

Idei bikám:
Emelem

Talán van rajtam kívül más is, aki nemigazán konyít a bika bírálatához...
Hát vagyunk egy páran így.....de úgy teszünk, mint ha nem így volna Ördög

Szívesen olvasnám a Dobba által elejtett bika bírálatát, kor, adottságok, lőhető, ha igen miért...
Na jó, ha mindenképp ezt akarod Vigyorog
Kor: pont elég ahhoz, hogy egy pillanatig sem gondolkodnék, ha elém kerülne.
Adottságok: megkockáztatom, hogy soha nem volt jobb....és nem is lett volna......(és már nem is lesz Stoel) ezeket úgy sem tudja senki megcáfolni, tehát jelentsük ki "ex katedra" Piál
Lőhető? : igen...meg is történt Emelem
Miért? : Mert ez egy fasza bika! Igen

Még egyszer gratula az elejtőnek!
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10833 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 16:46:09 »


Miért? : Mert ez egy fasza bika! Igen





 Ennyi elég is !     Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10834 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 17:15:05 »


 Ennyi elég is !     Igen
A gímszarvasbika agancs bírálat szabályai:

Sok ága legyen.(Kalaptartónak kell az előszobába.)
Ne legyen lombár. (Nem fér el az előszobában.)
Ne legyen "lépegető".(Leveri a csillárt az előszobában.)
Az ágvégei fehérek legyenek. (Sötétben is látni kell,hogy hová akasztod a kalapot.)
Jó vastag legyen az agancstő. (Az család gyerektagjainak kedvenc mászókája lesz,meg néha a puskát is ide akasztod.)
Szemág hiánya kizáró ok. (Az a kulcstartó.)
Korona nem követelmény. (Nehéz takarítani.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10835 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 19:25:25 »

Mert ez egy fasza bika! Igen

Az első bikáról ágazatvezető úrral egyetértek , a másodiknál fenntartásaim vannak , de a pénztáros biztos örül neki... !   Táncol  Ördög


Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #10836 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 19:39:49 »

Idei bikám:





Nagy gratula Dobba!  Igen
Gyönyörű bika, valami hasonló az én vágyam tárgya is!

 Meghajol
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #10837 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 20:48:32 »

Gyümölcsösi bika!

Barátom már májusban jelezte, hogy idén az Ő nevét húzták ki a bőgésben elejthető, súlykorlát nélküli bikára, amit szeretne nekem átadni! Nógrád megye lévén, a főbőgés általában 20-a körül szokott kezdődni, így abban maradtunk, hogy 19-én megyek fel hozzá vadászni.

Augusztusban végén gerlézni hívtam Barátomat és egy remek hétvégét töltöttünk el a gerlék nagy bánatára. Vasárnapi elköszönés közben abban maradtunk, hogy szeptember közepén látjuk egymást. Hétfőn délelőtt kaptam tőle egy sms-t, hogy a szomszéd falu szélén állítólag úgy bőg egy bika, hogy az ott lakók nem tudnak aludni. Barátom ( nevezzük N-nek a továbbiakban ) kiment hallgatózni, és meglepve tapasztalta, hogy már világosban egy 200 ha elhagyott gyümölcsösből több bika is bőg. Kedden, azaz szept. 1-jén, mintha egy gombnyomásra bőgni kezdtek volna a bikák, érdekesség, hogy csak ezen a kis területen, ami 3 biztonsági körzetre van osztva. A központi rész a Debgyüm, ami egy régi gyümölcsös, mellette a Mogyorósok, illetve a Bakos. A bikák minden esetben már világosan a Debgyüm részből bőgtek majd váltottak ki a Mogyorósokba, illetve a Bakosba.

N minden este a Mogyorósokban ült egy lesen, és onnan hallgatta, merre mozognak a bikák. Két komolyabb bikáról számolt be, egyiket egyik éjjel hazafelé menet a kocsija lámpafényében látta is, elmondása szerint 6-7 kg közötti középkorú lőhető bika. Másnap reggeli beszámolójával lelkesen hívott, ha időm engedi, akkor csütörtökön várna engem! Ilyen lehetőséggel nem lehetett nem élni, igent mondtam a meghívásra.

Csütörtökön elég későn sikerült felérni a megbeszélt helyre, ezért nem is a kiszemelt helyre, hanem az általa is használt lesre ültünk fel hallgatózni. Elmondása beigazolódott, már világosban több bika is megszólalt a szomszédos körzetből, és köztük volt a mélyhangú bika is. Egy keskeny völgyből hallatta hangját, melynek alján egy lucerna csík található. Erről a völgyről tudni kell, hogy egyik oldalról sűrű bokros szegélyezi, másik oldalon patak, a mögött egy tábla kukorica található, ami egészen felnyúlik a faluig. Elgondolásunk az volt, hogy a bika a bokrosból szólal meg és kivált a lucernára. Megbeszéltük, hogy a reggeli cserkelés a hely adottságai miatt értelmetlen, ezért délelőtt csak egy terület bejárást végeztünk. Abban maradtunk, hogy este székre beülök a lucernára, egy bokor takarásába.

Lassan teltek az órák, míg végre elérkezett a 6 óra. Megbeszéltek szerint a réten egy székre ültem le, N pedig felült a lesre, melyről a héten hallgatózott.

Alig helyezkedtem el, máris szemből a bokrosból megszólalt a bika, amely folyamatosan bőgve közeledett felém. Eközben egy gyerekbika is rákezdett, de egészen közel hozzám 50-60 méterre, viszont a komolyabbnak vélt bika, egyenesen nekem vette az irányt. Tartottam tőle, hogy annyira közel fog hozzám kilépni, hogy még mozdulni sem lesz időm, nem hogy bírálni, és esetleg lőni, ha a helyzet úgy hozza.
Szerencsémre azonban a domb élen elfordult, távolodott kicsit, majd ismét lefelé vette az irány a lucernára. Egyszer csak hirtelen megtorpant, és 5-10 percig csendben maradt. Szinte biztosra vettem, hogy szagot kapott, mivel egész este hol innen, hol onnan fújt a szél.  Teltek múltak a percek, kísérteties csendben, míg végre újra elbőgte magát. Onnantól felgyorsultak az események, 80 méterre kilépett a takarásból. Azonnal feltűnt a vastag nyak, rövid ágak. Jobb száron gyenge hármas koronát láttam, balon villát. Súlyban 7 kg köré tettem.

A puska a térdemről máig sem tudom hogyan került a lőbotra, de a következő kép, ahogy a bika áll keresztben, és agancsával kaszálja a lucernát. Tüskét a lapockára helyeztem, vettem egy nagy levegőt, majd útjára indítottam a 8 mm-es golyót.
Bika mit sem jelezve, megfordult és lépésben elindult visszafelé, annak dacára, hogy a találatban biztos voltam. Gyorsan új töltényt toltam csőre, és második lövést tettem a sebzett vadra, mely helyben marasztalta.
Pár perc elteltével még mindig remegő lábakkal álltam fel a székről, és nyúltam a már rezgő telefonhoz, melyből barátom kérdő szavai hangzottak el.
Bika felé sétálva leírhatatlan érzés fogott el, tudatosulni kezdett, hogy elejtettem életem első bőgő bikáját, melyről már oly sok vadászat alkalmával ábrándoztam!


Száraz tények: korban 8-9 évesre taksáltuk, súlya 6,2 kg lett. Tipikus cserháti bika, gyenge koronával. Megmondom őszintén, hogy a lövés előtt biztosra vettem, hogy a bal száron villa van.


Köszönöm szépen a gratulációkat, és remélem senkit nem untattam vele.
Kívánok mindenkinek hasonló élményeket! Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #10838 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 21:23:00 »

 Emelem
Gratulálok! Piál Élvezettel olvastam a beszámolót. Nagyihoz csatlakozva, én is szeretnék egy hasonló bika elejtője lenni Wave
Naplózva

Üdv Chris
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10839 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 07:23:36 »

Az első bikáról ágazatvezető úrral egyetértek , a másodiknál fenntartásaim vannak , de a pénztáros biztos örül neki... !   Táncol  Ördög

Le is bírálták:
9,1 kg, 11 év, arany érem (az egyik szára méter alatti amúgy).
Remélem lesz még róla képem.
 Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #10840 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 07:24:14 »

A gímszarvasbika agancs bírálat szabályai:

Sok ága legyen.(Kalaptartónak kell az előszobába.)
Ne legyen lombár. (Nem fér el az előszobában.)
Ne legyen "lépegető".(Leveri a csillárt az előszobában.)
Az ágvégei fehérek legyenek. (Sötétben is látni kell,hogy hová akasztod a kalapot.)
Jó vastag legyen az agancstő. (Az család gyerektagjainak kedvenc mászókája lesz,meg néha a puskát is ide akasztod.)
Szemág hiánya kizáró ok. (Az a kulcstartó.)
Korona nem követelmény. (Nehéz takarítani.)

Na végre, egy közérthető, szakszerű rendezőelv. Erre várok évek óta.  Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10841 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 07:27:30 »

Gyümölcsösi bika!

Barátom már májusban jelezte, hogy idén az Ő nevét húzták ki a bőgésben elejthető, súlykorlát nélküli bikára, amit szeretne nekem átadni! Nógrád megye lévén, a főbőgés általában 20-a körül szokott kezdődni, így abban maradtunk, hogy 19-én megyek fel hozzá vadászni.

Augusztusban végén gerlézni hívtam Barátomat és egy remek hétvégét töltöttünk el a gerlék nagy bánatára. Vasárnapi elköszönés közben abban maradtunk, hogy szeptember közepén látjuk egymást. Hétfőn délelőtt kaptam tőle egy sms-t, hogy a szomszéd falu szélén állítólag úgy bőg egy bika, hogy az ott lakók nem tudnak aludni. Barátom ( nevezzük N-nek a továbbiakban ) kiment hallgatózni, és meglepve tapasztalta, hogy már világosban egy 200 ha elhagyott gyümölcsösből több bika is bőg. Kedden, azaz szept. 1-jén, mintha egy gombnyomásra bőgni kezdtek volna a bikák, érdekesség, hogy csak ezen a kis területen, ami 3 biztonsági körzetre van osztva. A központi rész a Debgyüm, ami egy régi gyümölcsös, mellette a Mogyorósok, illetve a Bakos. A bikák minden esetben már világosan a Debgyüm részből bőgtek majd váltottak ki a Mogyorósokba, illetve a Bakosba.

N minden este a Mogyorósokban ült egy lesen, és onnan hallgatta, merre mozognak a bikák. Két komolyabb bikáról számolt be, egyiket egyik éjjel hazafelé menet a kocsija lámpafényében látta is, elmondása szerint 6-7 kg közötti középkorú lőhető bika. Másnap reggeli beszámolójával lelkesen hívott, ha időm engedi, akkor csütörtökön várna engem! Ilyen lehetőséggel nem lehetett nem élni, igent mondtam a meghívásra.

Csütörtökön elég későn sikerült felérni a megbeszélt helyre, ezért nem is a kiszemelt helyre, hanem az általa is használt lesre ültünk fel hallgatózni. Elmondása beigazolódott, már világosban több bika is megszólalt a szomszédos körzetből, és köztük volt a mélyhangú bika is. Egy keskeny völgyből hallatta hangját, melynek alján egy lucerna csík található. Erről a völgyről tudni kell, hogy egyik oldalról sűrű bokros szegélyezi, másik oldalon patak, a mögött egy tábla kukorica található, ami egészen felnyúlik a faluig. Elgondolásunk az volt, hogy a bika a bokrosból szólal meg és kivált a lucernára. Megbeszéltük, hogy a reggeli cserkelés a hely adottságai miatt értelmetlen, ezért délelőtt csak egy terület bejárást végeztünk. Abban maradtunk, hogy este székre beülök a lucernára, egy bokor takarásába.

Lassan teltek az órák, míg végre elérkezett a 6 óra. Megbeszéltek szerint a réten egy székre ültem le, N pedig felült a lesre, melyről a héten hallgatózott.

Alig helyezkedtem el, máris szemből a bokrosból megszólalt a bika, amely folyamatosan bőgve közeledett felém. Eközben egy gyerekbika is rákezdett, de egészen közel hozzám 50-60 méterre, viszont a komolyabbnak vélt bika, egyenesen nekem vette az irányt. Tartottam tőle, hogy annyira közel fog hozzám kilépni, hogy még mozdulni sem lesz időm, nem hogy bírálni, és esetleg lőni, ha a helyzet úgy hozza.
Szerencsémre azonban a domb élen elfordult, távolodott kicsit, majd ismét lefelé vette az irány a lucernára. Egyszer csak hirtelen megtorpant, és 5-10 percig csendben maradt. Szinte biztosra vettem, hogy szagot kapott, mivel egész este hol innen, hol onnan fújt a szél.  Teltek múltak a percek, kísérteties csendben, míg végre újra elbőgte magát. Onnantól felgyorsultak az események, 80 méterre kilépett a takarásból. Azonnal feltűnt a vastag nyak, rövid ágak. Jobb száron gyenge hármas koronát láttam, balon villát. Súlyban 7 kg köré tettem.

A puska a térdemről máig sem tudom hogyan került a lőbotra, de a következő kép, ahogy a bika áll keresztben, és agancsával kaszálja a lucernát. Tüskét a lapockára helyeztem, vettem egy nagy levegőt, majd útjára indítottam a 8 mm-es golyót.
Bika mit sem jelezve, megfordult és lépésben elindult visszafelé, annak dacára, hogy a találatban biztos voltam. Gyorsan új töltényt toltam csőre, és második lövést tettem a sebzett vadra, mely helyben marasztalta.
Pár perc elteltével még mindig remegő lábakkal álltam fel a székről, és nyúltam a már rezgő telefonhoz, melyből barátom kérdő szavai hangzottak el.
Bika felé sétálva leírhatatlan érzés fogott el, tudatosulni kezdett, hogy elejtettem életem első bőgő bikáját, melyről már oly sok vadászat alkalmával ábrándoztam!


Száraz tények: korban 8-9 évesre taksáltuk, súlya 6,2 kg lett. Tipikus cserháti bika, gyenge koronával. Megmondom őszintén, hogy a lövés előtt biztosra vettem, hogy a bal száron villa van.


Köszönöm szépen a gratulációkat, és remélem senkit nem untattam vele.
Kívánok mindenkinek hasonló élményeket! Emelem

 Igen Igen
Gratulálok!  Emelem


(8x68S? Mosolyog)
(korban is és súlyban is alálőttem volna a tippemmel a képek alapján - 7 év, 5,5-6 kg)
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #10842 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 07:42:37 »

Gyümölcsösi bika!



Gratulálok!  Igen

Hol érte a két lövés?
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #10843 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 07:48:08 »


Gratulálok!  Igen

Hol érte a két lövés?

Köszönöm!  Emelem

A kaliber 8x68S, lőszer 14,5 g RWS KS.
Mindkét lövés lapocka közepén érte.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10844 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 09:27:06 »

Le is bírálták:
9,1 kg, 11 év, arany érem (az egyik szára méter alatti amúgy).
Remélem lesz még róla képem.
 Wave

Naplózva
Oldalak: 1 ... 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 [723] 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: