Oldalak: 1 ... 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 [680] 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920831 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10185 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 05:54:25 »

Könnyen odavetettem a ( rossz) tippet,

Robi !
Idegen tájról származó bika , bak saccolása - - - mindig lutri !!!    Vállat von  Fejvakarás  Vigyorog
Én csak az élőhely és az állomány megismerése után , a második évben vállaltam ilyesmit (Vértes , Bakony , Hanság , Börzsöny) . A vértesi saccomat sokszor korrigálnom kellett (hol le ,hol föl) , mielőtt kimondtam volna a schießen-t !   Vigyorog       Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #10186 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 09:24:08 »

Karcsi bátyánkal egyet értve , igen sokan mondják a tutit úgy(nem a fórum társakra értve) , hogy nem ismerik a tályi jellegzetességeket . Feritől azért volt "aljas" dolog a licit elindítása ,mert abban a szerencsés helyzetben van , hogy a Bükk és Gömör-Tornai határon vadászik . Tehát lövethet kárpáti jellegü jó bikákat és satnya bükki bikákat . Csak megjegyezném , hogy a második képen lévő "bükki" bika a kelet és észak Bükkben egyáltalán nem gyenge-közepes ahogyan azt a súlyból következtetni lehet , hanem jó sőt nagyon jó . Emelem

Üdv Én
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10187 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 09:59:49 »

No akkor ezt (a várakozásnak megfelelve) sikerült jól benéznem  Ördög
Ezek után már jó lenne élőben is látni pár bikát onnan, lehetőleg élőben vagy akár terítéken, mert az arányokon múlik minden, amit a fotó soha nem ad vissza.

Jártam így dámmal is, jó pár száz lövetett gyulaji dámbika után a kisszékelsi területen sikerült benéznem pár trófeát súlyos 10 dekákkal, mert teljesen mások az arányaik.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10188 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 10:20:26 »

Vértesi bikák .  6.70 , 10.80 , 8.20 .

Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #10189 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 11:01:00 »

No akkor ezt (a várakozásnak megfelelve) sikerült jól benéznem  Ördög
Ezek után már jó lenne élőben is látni pár bikát onnan, lehetőleg élőben vagy akár terítéken, mert az arányokon múlik minden, amit a fotó soha nem ad vissza.

Küld el a számod privátban, aztán holnap reggel csörgök, mikor megvan a bika, aztán jöhetsz is, megvárunk a terítékkel...  Kacsint

Van most egy "jó" bikánk, minden reggel bent éri őt a hat óra 32 tarvadjával együtt a legelőn. Ülőke odavíve, tegnap a cserkészutat is kikaszáltam hozzá, holnap reggel "csak" meg kell lőni... A súlyára én is kíváncsi leszek...  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10190 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 11:40:37 »

Van most egy "jó" bikánk, minden reggel bent éri őt a hat óra 32 tarvadjával együtt a legelőn.

Lődd meg gyorsan , mert mire lerendezi mindet , - - -  "beledöglik" magától is . . . !    Ördög  Röhög            Wave  Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10191 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 13:09:14 »

Lődd meg gyorsan , mert mire lerendezi mindet , - - -  "beledöglik" magától is . . . !    Ördög  Röhög            Wave  Emelem



Mi már beledöglenénk Karcsi bátyám !   Röhög    Azért szép halál lenne .   Táncol
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10192 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 16:32:22 »

Némi könnyítés !   Szarvaséknál is a munka dandárját a középkorúak végzik - - - az öregeknek többnyire csak jár a szájuk , hajkurásszák , és nem hagyják érvényesülni a fiatalabbakat . !   Meg hát ott is "cherchez la femme" . . . !   Ördög  Vigyorog             Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10193 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 16:37:00 »

 Vigyorog Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #10194 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 09:40:12 »

"Szeptember 11-én az esti órákban kapitális szarvasbika esett a Szép Zala Vadásztársaság bagodi területrészén. Elejtője Willi Jadro német vendégvadász, aki Tóth Lajos vadászmester kíséretében lőtte meg a páratlan tizenhatos, igazán különleges, agancsa mindkét szárán farkaságat viselő 13 éves bikát. A trófea becsült súlya 12,80 kg, és a sikeres vadász elmondása szerint „életbikáját” köszönheti a hosszú évek óta eredményes szarvas gazdálkodást folytató bagodi vadásztársaság vezetőinek és tagjainak.   Rosta László "  / NIMRÓD /

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #10195 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 09:58:24 »

"Szeptember 11-én az esti órákban kapitális szarvasbika esett a Szép Zala Vadásztársaság bagodi területrészén. Elejtője Willi Jadro német vendégvadász, aki Tóth Lajos vadászmester kíséretében lőtte meg a páratlan tizenhatos, igazán különleges, agancsa mindkét szárán farkaságat viselő 13 éves bikát. A trófea becsült súlya 12,80 kg, és a sikeres vadász elmondása szerint „életbikáját” köszönheti a hosszú évek óta eredményes szarvas gazdálkodást folytató bagodi vadásztársaság vezetőinek és tagjainak.   Rosta László "  / NIMRÓD /



Gyönyörű...  Meglepődött
Érdekes, hogy a súlya becsült, ám a korát már most pontosan tudják.  Vállat von
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #10196 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 10:34:35 »



Derék bika!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10197 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 11:30:38 »

Hibátlan. A kora is. Ez már a vadkár jókora részét fedezi csak....
Azért az nem ellentmondás, hogy vadgazdálkodást, szakszerű "selejtezést", állományszabályozást....művelünk vadászként elvileg, és az a legfontosabb cél mindenütt az országban, hogy az utódnemzés időszakában, jó esetben szeptember egytől kezdve, minden tekintetben a faj csúcsát képviselő egyedeket, a faj szempontjából legfontosabb gének hordozóit (persze ki tudja örökíteni is tudja e mindegyikük) leborotváljuk a vadászterületről. Egyrészt tudom, kényszerpálya ez, és nekem is az volt az első gondolatom, hogy "jaj de jó lenne, ha egyszer nekem is jutna egy ilyen", de ha mellette térdelnék már, azt hiszem rohadtul bánnám, hogy nem egy gyenge képességűt lőttem meg ez helyett.
Biztos bennem van a hiba, és van ésszerű magyarázat, hogy miért jó ez, mégis azt érzem, ilyen bikák a vadászterület ékkövei, de életükben és nem akkor, amikor markolásszák a koronaágakat. valahogy úgy képzelném, hogy az a néhány valóban különleges darab úgy lenne kezelve, mint a nemzeti parkok híres elefánt bikái. Meg lehet nézni, le lehet fotózni, aztán ha elpusztult lehet az agancsait méregetni-kiállítani. Utópia... Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10198 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 11:45:58 »

Hibátlan. A kora is. Ez már a vadkár jókora részét fedezi csak....
Azért az nem ellentmondás, hogy vadgazdálkodást, szakszerű "selejtezést", állományszabályozást....művelünk vadászként elvileg, és az a legfontosabb cél mindenütt az országban, hogy az utódnemzés időszakában, jó esetben szeptember egytől kezdve, minden tekintetben a faj csúcsát képviselő egyedeket, a faj szempontjából legfontosabb gének hordozóit (persze ki tudja örökíteni is tudja e mindegyikük) leborotváljuk a vadászterületről. Egyrészt tudom, kényszerpálya ez, és nekem is az volt az első gondolatom, hogy "jaj de jó lenne, ha egyszer nekem is jutna egy ilyen", de ha mellette térdelnék már, azt hiszem rohadtul bánnám, hogy nem egy gyenge képességűt lőttem meg ez helyett.
Biztos bennem van a hiba, és van ésszerű magyarázat, hogy miért jó ez, mégis azt érzem, ilyen bikák a vadászterület ékkövei, de életükben és nem akkor, amikor markolásszák a koronaágakat. valahogy úgy képzelném, hogy az a néhány valóban különleges darab úgy lenne kezelve, mint a nemzeti parkok híres elefánt bikái. Meg lehet nézni, le lehet fotózni, aztán ha elpusztult lehet az agancsait méregetni-kiállítani. Utópia... Wave


Örökített ez már eleget (remélhetőleg)  . Ennyi idős korára szépen elszórhatta génjeit a nőnemű utódokba is . Szerintem szakszerű gazdálkodás ha az ilyet 12 évig állományban tartják és a végén még hoz egy kalap pénzt is.   Ha a mai viszonyokat vesszük nem kis reckír  a kilövés elhalasztása. Tiszteletreméltó az idealizmusod !     

Érdekes amit Erdőjáró feszeget !      Fejvakarás                                                                   Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10199 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 12:01:30 »

 Igen Wave
Értem én, hogy eleget örökített már, de a vadászkutyát sem csapjuk agyon, ha már megöregedett becsülettel....az a rohadt pénz a baj, hogy ennek az egy-kettőnek kell elveszni, hogy a hitványabb maradék 300 darab megmaradhasson, mert azok ha ide harapnak az erdőben az is baj, ha oda a mezőgazdaságba, na az még nagyobb baj...
Tábornok Úr jelentem befejeztem! Vigyorog Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 [680] 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: