Oldalak: 1 ... 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 [633] 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920758 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9480 Dátum: 2013. Október 03. - 13:24:45 »

Mikor engem tanítottak az idősebbek akkor nem teljesen értettem miért kell összhatásában az az testtel együtt bírálni a trófeás vadat.
Eretnek nézeteket terjesztesz és ez félre is vihet néhány kezdőt. Elhiszem hogy a kézbevett hullott agancsról , trófeáról megmondod a tutit de azt úgy az élővad terepi bírálata során sose látod (esetleg kertben de az nekem nem terep és nem vad ) A terepi korbecslésnél igen is fontos a test, persze az agancs is és az összkép.    Emelem

Ja igen... és kíváncsi volnék hogyan bíráltad volna el terepen, azt a most esett itteni törpe agancsú szarvasbikát aminek a testtömege zsigerelve, fej nélkül kereken 180 kg. A trófea 4,5 kg!!!

...stb...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9481 Dátum: 2013. Október 03. - 13:31:30 »

Mikor engem tanítottak az idősebbek akkor nem teljesen értettem miért kell összhatásában az az testtel együtt bírálni a trófeás vadat.
Eretnek nézeteket terjesztesz és ez félre is vihet néhány kezdőt. Elhiszem hogy a kézbevett hullott agancsról , trófeáról megmondod a tutit de azt úgy az élővad terepi bírálata során sose látod (esetleg kertben de az nekem nem terep és nem vad ) A terepi korbecslésnél igen is fontos a test, persze az agancs is és az összkép.    Emelem

Lapozgasd légyszíves 1180 db fotó, és ez csak egy töredék CSAK 2004-óta! De mutatok diákat is ha akarod van egy bőrönddel, a 80-90-es évekből!

http://www.fotozz.hu/er%25F5slacc

Gyermek korom óta az erdőt bújom, ha nem hiszed kérdezd meg az itteni vadászokat, akik ismernek, akik bőven én utánam kezdték járni az itteni erdőket! Láttam már terepen bikát, erről ne is vitatkozzunk! Aztán meg is lőhetném bármelyiket ha akarnám, tudom mindegyikről melyik merre mozog...!!! De nem akarom!  Wave Csak a testet nézve meg pláne nem!!!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9482 Dátum: 2013. Október 03. - 13:53:13 »

Lapozgasd légyszíves 1180 db fotó, és ez csak egy töredék CSAK 2004-óta! De mutatok diákat is ha akarod van egy bőrönddel, a 80-90-es évekből!

http://www.fotozz.hu/er%25F5slacc

Gyermek korom óta az erdőt bújom, ha nem hiszed kérdezd meg az itteni vadászokat, akik ismernek, akik bőven én utánam kezdték járni az itteni erdőket! Láttam már terepen bikát, erről ne is vitatkozzunk! Aztán meg is lőhetném bármelyiket ha akarnám, tudom mindegyikről melyik merre mozog...!!! De nem akarom!  Wave Csak a testet nézve meg pláne nem!!!  Emelem

Senki nem kétli hogy láttál már bikát élő környezetében. Azt pedig még véletlenül se mondta senki hogy csak a testet kell nézni. Mégis a test nélküli bírálat (a terepen) jobb szót nem tudok rá "hülyeség" !                                 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9483 Dátum: 2013. Október 03. - 14:06:19 »

Senki nem kétli hogy láttál már bikát élő környezetében. Azt pedig még véletlenül se mondta senki hogy csak a testet kell nézni. Mégis a test nélküli bírálat (a terepen) jobb szót nem tudok rá "hülyeség" !                                 Emelem

Én sem mondtam, hogy test vagy fej nélkül bíráljon, csak az agancs alapján, de az első benyomás az agancs legyen! Ez 1 másodperc, még végig méri az agancsot és aztán a  fej és test, de az első benyomás az agancs legyen, nem is tudom elképzelni agancs nélkül, hogyan lehet elbírálni egy trófeát???  Vállat von  Te már lövettél úgy bikát, hogy megláttad a testet de az agancsát nem?  Vállat von Ez nem abszurd kissé?  Fejvakarás Mondjuk errefelé van sok olyan hülyegyerek aki úgy is meglövi, hogy nem látja az agancsot!  Rííí Örül ha egyáltalán meglát egy bikát...!  Az említett esetben Feri is elbizonytalanodott, de miért? Ha az agancsot megnézi elsőre felméri ahogyan írtam, következtethet arra, hogy meglője vagy sem! Erről volt szó, semmi eretnek nézet!!!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #9484 Dátum: 2013. Október 03. - 14:35:43 »

Nemrég kaptam ezt a képet Székelyföldről.
 Kicsit más az idő ott bőgéstájt, na meg a bika...



Naplózva

Üdv: Bence
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #9485 Dátum: 2013. Október 03. - 14:56:03 »

Na talán most!

Nemrég kaptam ezt a képet Székelyföldről.
 Kicsit más az idő ott bőgéstájt, na meg a bika...


Naplózva

Üdv: Bence
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9486 Dátum: 2013. Október 03. - 14:59:57 »

Erről volt szó, semmi eretnek nézet!!!  Emelem

Szerintem , - erről beszélgettem wildhegerrel is - , egy-két vadhajtás levágása után , egész jó , használható vadgazda lenne belőled !  Különb , mint néhány vadőr ... !   Vigyorog

   Tiszteleg  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9487 Dátum: 2013. Október 03. - 15:52:37 »

12,07 kg.
Mi róla a véleményetek?


Szerintem a látszattal ellentétben, ez egy öreg érett bika, ami alulról rakott vissza. A középág ne zavarjon meg senkit, nézzétek azt az agancstövet. Igencsak ül.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9488 Dátum: 2013. Október 03. - 15:55:20 »

Na talán most!


  Tiszteleg Ez aztán a remek kárpáti bika! Csodálatos!
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9489 Dátum: 2013. Október 03. - 16:04:02 »

Feri  Emelem

Egyszer próbálj már meg más szemmel ránézni egy szarvas bikára! "Ne úgy mint egy átlagos vadász!" Egyszer ha meglátsz egy szarvasbikát, abszolút ne a testét nézd, vagy azt, hogy hol lőhető, hogy mikor mutatja a nyakát vagy az oldalát, vagy milyen öreg az arca...stb.

Próbaképpen egyszer ha meglátsz egy bikát, csakis az agancsait nézd! Semmi mást. Látod, hogy egy bika, egy nagy test, de már keresd is az agancsait, és le ne vedd róla a szemed, keresd az agancsait a fején és ha takarja valami akkor se ugorj vissza a testre, várd az agancsokat, és ha hirtelen meglátod, az első benyomás az igazi. Ha ezt a videót elindítod, egyből előtűnik az agancs... Látsz ezen az agancsot őserőt? Látsz valamit ami megdobbantja a szíved? Amit a nagy elődök is éreztek, mikor meglátták a bika agancsait a trófeáját? Látsz valami különlegeset, ami kiemeli a  többi közül?
Milyen érzéseid vannak? Én elmondom az enyémet, ha már megkérdezted.
Az első gondolat ami eszembe jutott, hogy szép hosszúszárú agancs, ez tized másodpercig tartott. Aztán jött az, hogy koronás, de gyorsan elis nyomta az az érzés, hogy pici rövid erőtlen ágak vannak a szár végén... A következő érzés, hogy gyenge vékony agancs és miért vékony ennyire, hamár ilyen hosszú? Mert ha rövidebb lenne a szár, második agancsnál még elfogadható, de ez biztos, hogy nem második agancs... (fej,rózsa)  Aztán a fő ágak látványa, főleg a  szemág erősített egy kicsit az érzéseimen, de az is túl vékony, és a középág is az, ráadásul rövid is. Legutolsó szempont a jégág amiről ennél a bikánál "szó sem lehet"... Aztán rózsatő, fejszerkezet, test... Tehát ez egy másodperc alatt lezajlott. Összefoglalva. Hosszú szár +1 pont. Vékony szár -1 pont. Koronás +1 pont. Rövid erőtlen koronaágak -1 pont. Hosszú szemág +1 pont. Vékony, erőtlen szemág -1 pont. Középág, vékony rövid -1 pont. Jégághiány -0,5 pont. Rózsa -1 pont. Túl fiatal? Nem hinném, inkább középkorú, ha középkorú jók ezek a szempontok? Középkorú közepes trófeaproduktumra képes bika. Az agancsai száranként bármennyi időt megér 2,50kgl.-tól szerintem nem lesznek erősebbek... Kell ez az itteni állományba? Ettől csak gyengébbek vannak? Vagy csak erősebbek?  Fejvakarás Vállat von Azt már te tudod, vagy legalábbis neked kellene tudni! Figyelmes olvasás


Elaccc!
Ne haragudj, de ez egyáltalán nem így van. Az összbenyomást kell nézni. Ha ránézel a bikára először igenis a testet, de még inkább a nyakat kell nézni, és a testtartást. Ezzel össze kell nézni az agancsot. Elsősorban azt, hogy az erő fönt avagy lent van, agancstömeg-kor viszonyát, és hogy mi van a koronában. Ez ad egy gyors átfogó képet. Csak jótanács Wave
Naplózva

Jó szelet!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9490 Dátum: 2013. Október 03. - 17:35:48 »

Elaccc!
Ne haragudj, de ez egyáltalán nem így van. Az összbenyomást kell nézni. Ha ránézel a bikára először igenis a testet, de még inkább a nyakat kell nézni, és a testtartást. Ezzel össze kell nézni az agancsot. Elsősorban azt, hogy az erő fönt avagy lent van, agancstömeg-kor viszonyát, és hogy mi van a koronában. Ez ad egy gyors átfogó képet. Csak jótanács Wave

A videón látható test alapján mondj már nekem összbenyomást!  Fejvakarás Az agancs meg a nyak, fej látszik, test nélkül milyen összbenyomásokról beszélsz? Azt hajtogatja minden vadász, hogy a terepen alig tud mérlegelni, nem mindig áll modellt neked a bika, hogy itt vagyok mérj végig és ez igaz is... meg találj lövésre alkalmas pontot... De ha az agancsot látod, simán tudsz következtetni a korra, (vagy legalábbis sokkal nagyobb százalék a helyes tipp)  ha a test kétharmadát, vagy felét látod, abból mire következtetsz? Ha nem látod az agancsot, csak nyakat, testet, vedd le sürgősen a reszkető ujjad a ravaszról! A heves fiatalos lendületet cseréld le inkább higgadt mérlegelésre és gondolkozz! Várj másik alkalmat...stb

Egyébként meg csinálhatunk egy tesztet itt ha akarjátok, majd meglátjuk a test alapján (agancs nélkül) mire fogsz következtetni... Testből agancsra, korra következtetni  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás, vagy agancsból korra? Melyik az ésszerűbb szerinted, melyik tipp fog közelebb állni az igazsághoz? ---ezerszer elmondtam már azt is, hogy a szélsőséges esetek vannak, de azokat  most ne számítsuk, természetesen egy 16-20 éves aggastyánt megismered a testről is, meg a nagyon fiatalt, de az egyforma testű középkategóriát hogyan tippeled testből, ha nem látod, az agancsait, pláne ha nem is ismered az agancstípusokat, és azok fejlődési szakaszait... most ezekről szólt a vita...
Naplózva

" There is good out there "
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9491 Dátum: 2013. Október 03. - 18:08:35 »

A videón látható test alapján mondj már nekem összbenyomást!  Fejvakarás Az agancs meg a nyak, fej látszik, test nélkül milyen összbenyomásokról beszélsz? Azt hajtogatja minden vadász, hogy a terepen alig tud mérlegelni, nem mindig áll modellt neked a bika, hogy itt vagyok mérj végig és ez igaz is... meg találj lövésre alkalmas pontot... De ha az agancsot látod, simán tudsz következtetni a korra, (vagy legalábbis sokkal nagyobb százalék a helyes tipp)  ha a test kétharmadát, vagy felét látod, abból mire következtetsz? Ha nem látod az agancsot, csak nyakat, testet, vedd le sürgősen a reszkető ujjad a ravaszról! A heves fiatalos lendületet cseréld le inkább higgadt mérlegelésre és gondolkozz! Várj másik alkalmat...stb

Egyébként meg csinálhatunk egy tesztet itt ha akarjátok, majd meglátjuk a test alapján (agancs nélkül) mire fogsz következtetni... Testből agancsra, korra következtetni  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás, vagy agancsból korra? Melyik az ésszerűbb szerinted, melyik tipp fog közelebb állni az igazsághoz? ---ezerszer elmondtam már azt is, hogy a szélsőséges esetek vannak, de azokat  most ne számítsuk, természetesen egy 16-20 éves aggastyánt megismered a testről is, meg a nagyon fiatalt, de az egyforma testű középkategóriát hogyan tippeled testből, ha nem látod, az agancsait, pláne ha nem is ismered az agancstípusokat, és azok fejlődési szakaszait... most ezekről szólt a vita...

Te általánosítottál, én csak erre válaszoltam nagy általánosságban. Nem csak a videóról beszéltél, hanem kioktatóan osztottad az észt. "Próbaképpen egyszer ha meglátsz egy bikát, csakis az agancsait nézd! Semmi mást." Ne haragudj, de ez baromság. Ha úgy írtad volna le, hogy ha nem látod a bikát csak az agancsát akkor ezt és ezt kell nézni, erre és erre lehet következtetni az még helytálló lett volna, ha valami értelmeset, szakmait írtál volna mögé. Nem ilyen badarságokat írtál volna le:  "Látsz ezen az agancsot őserőt? Látsz valamit ami megdobbantja a szíved? Amit a nagy elődök is éreztek, mikor meglátták a bika agancsait a trófeáját? Látsz valami különlegeset, ami kiemeli a  többi közül?" Nekem egy 8 éves éves 10kg-os bika is megdobogtatja a szívem, ott van az őserő amiről beszéltél, még sem lövöm meg. Nem beszéltél élőhelyről, arról, hogy mitől selejt vagy sem, hogy van e benne még lehetőség a fejlődésre, stb.
 Szerintem engem kicsit "benéztél". Én ha ránézek egy bikára, tudom hogy mit látok. És nem elmondásból, hanem tapasztalatból...
Naplózva

Jó szelet!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9492 Dátum: 2013. Október 03. - 18:30:04 »

Te általánosítottál, én csak erre válaszoltam nagy általánosságban. Nem csak a videóról beszéltél, hanem kioktatóan osztottad az észt. "Próbaképpen egyszer ha meglátsz egy bikát, csakis az agancsait nézd! Semmi mást." Ne haragudj, de ez baromság. Ha úgy írtad volna le, hogy ha nem látod a bikát csak az agancsát akkor ezt és ezt kell nézni, erre és erre lehet következtetni az még helytálló lett volna, ha valami értelmeset, szakmait írtál volna mögé. Nem ilyen badarságokat írtál volna le:  "Látsz ezen az agancsot őserőt? Látsz valamit ami megdobbantja a szíved? Amit a nagy elődök is éreztek, mikor meglátták a bika agancsait a trófeáját? Látsz valami különlegeset, ami kiemeli a  többi közül?" Nekem egy 8 éves éves 10kg-os bika is megdobogtatja a szívem, ott van az őserő amiről beszéltél, még sem lövöm meg. Nem beszéltél élőhelyről, arról, hogy mitől selejt vagy sem, hogy van e benne még lehetőség a fejlődésre, stb.
 Szerintem engem kicsit "benéztél". Én ha ránézek egy bikára, tudom hogy mit látok. És nem elmondásból, hanem tapasztalatból...

Maradjunk abban, hogy én Ferinek írtam, nem neked! Sajnálom, hogy nem érted miről beszélek, mindent leírtam ami a lényeg! A magadfajtának reszket a keze a 8 éves 10 kilós bikákra ez a nagyon nagy baj! Az őserőt már a bika gyerek agancsain is látni, de ezt te úgy sem fogod megérteni soha, ha már most olyan nagy egoista vadásznak tartod magad! Hülye is vagyok, hogy ilyen hatalmas tapasztalatokkal teli "vadászokkal"  leállok vitázni  Nooormalis?  Röhög  Na szép álmokat, folytasd a nagy tapasztalatokkal teli  példaértékű vadászatod! Azt azé soha ne felejtsd, hogy a vad nem a tiéd, te csak lehetőséget kaptál!   ...hű ezt meg pláne soha nem fogja megérteni...  Figyelmes olvasás
Naplózva

" There is good out there "
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #9493 Dátum: 2013. Október 03. - 18:32:34 »

Maradjunk abban, hogy én Ferinek írtam, nem neked! Sajnálom, hogy nem érted miről beszélek, mindent leírtam ami a lényeg! A magadfajtának reszket a keze a 8 éves 10 kilós bikákra ez a nagyon nagy baj! Az őserőt már a bika gyerek agancsain is látni, de ezt te úgy sem fogod megérteni soha, ha már most olyan nagy egoista vadásznak tartod magad! Hülye is vagyok, hogy ilyen hatalmas tapasztalatokkal teli "vadászokkal"  leállok vitázni  Nooormalis?  Röhög  Na szép álmokat, folytasd a nagy tapasztalatokkal teli  példaértékű vadászatod! Azt azé soha ne felejtsd, hogy a vad nem a tiéd, te csak lehetőséget kaptál!   ...hű ezt meg pláne soha nem fogja megérteni...  Figyelmes olvasás
Vegyél vissza művész úr! Nem te szartad a szarvasvilágot! Tasli
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9494 Dátum: 2013. Október 03. - 18:47:50 »

Vegyél vissza művész úr! Nem te szartad a szarvasvilágot! Tasli

Vegyél vissza művész úr! Nem te szartad el a szarvasvilágot! Tasli
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 [633] 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: