Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920988 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #450 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:07:54 »

Érdekelne a véleményetek:
Én is kergettem, de mindig áthúzott.
(Sajna csak ilyen képeket tudtam készíteni)

Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #451 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:15:43 »

Érdekelne a véleményetek:
Én is kergettem, de mindig áthúzott.
(Sajna csak ilyen képeket tudtam készíteni)



Fiatal, jó adottságú bika, korona nélkül. Szomorú
Szerintem, bár nem ismerem a helyi állományt, maradhatott volna még.
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #452 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:25:10 »

Nem mentegetozom,de ....
Mi egy 30 fos társaság vagyunk,5500 ha vadászterulettel,a disznó és az oz a leggyakoribb vadunk.Elofordul még dám,szarvas csak bogésben és mivel nagy hangsúlyt fektetunk az etetésre,a vad a téli idoszakban itt is marad.A vadászervezet ahol tag voltam 15 évig 2004-ben felbomlott,mivel az akkori elnok és 3 tobbségi foldtulajdonos egy új szervezetet alapított,ezt a torvény engedte nékik.A régi tagságot nem kuldték szét,mindenki maradhatott az új szerv.-ben,de trófeás vadat nem lohetunk,egyedul a disznó loheto korlátozás nélkul.Itt nincs vadászmester,hiv.vadász,nincs kiséro.A 4 tulaj maga donti el(érdem szerint),kinek és mikor ad trófeás vadat.Nem kell fizetni vadkárt,a szervezetnek a vadászatból nincs bevétele,nincs vendégvadásztatás,eladott hajtás stb. Egyeduli bevétel a tagdíj,ami 32000,- huf/fo/év.
Bikát egy évben 4 db-ot kapunk kilovésre,amit a tagok kozt osztonak szét(ha akarnak).
Nálunk,sajnos,nincs meg az a szakmai háttér,ami M.o.-ra annyira jellemzo(volt?).Itt akinek beírják a szarvast,nem szó szerint,de azt lovi amit elsonek meglát-ez van.
Hozzáteszem nem általánosan írok a szlovákiai vadgazdálkodásról,itt is vannak példaértéku revírek,tapasztalt szakemberek,ez a mi szervezetunkben(... de nem csak itt) mukodik így.
A 16 vadászévem alatt,sikerult 9 bikát lonom-a bírálaton kivétel nélkul mind loheto volt,lohettem volna tobbet is,de sokszor inkább gyonyorkodtem bennuk,nem volt szivem loni,megelégedtem azzal amim már volt.Spisszerrel kezdtem én is(még édesapám mellett),aztán jott a 3 kg-os nyolcas,majd tizes,stb..
A kollégáktól,elnoktol most is csak gratulációkat kaptam,de én tudom ezt még hagyni kellett volna.Nem határtalan az oromom,tanultam belole,nem minden,hogy a mi viszonyainkhoz képest relatíve nagy,lehet az életben illyen bikát még egyet nem látok,mégis keseru a szám íze ..
Boccs,hogy nem ide tartozik ez a h.sz.-ás,ha a moderátorok úgy gondoljá nyugodtan toroljék,a feltett képpel egyutt.Nem akarom a Fórum nyugalmát,tisztaságát,szakmaiságát ezzel besározni.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #453 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 12:31:24 »

A kollégáktól,elnoktol most is csak gratulációkat kaptam,de én tudom ezt még hagyni kellett volna.Nem határtalan az oromom,tanultam belole,nem minden,hogy a mi viszonyainkhoz képest relatíve nagy,lehet az életben illyen bikát még egyet nem látok,mégis keseru a szám íze ..
Boccs,hogy nem ide tartozik ez a h.sz.-ás,ha a moderátorok úgy gondoljá nyugodtan toroljék,a feltett képpel egyutt.Nem akarom a Fórum nyugalmát,tisztaságát,szakmaiságát ezzel besározni.

Kedves Roland!
Kétlem, hogy bárki is ki akarja törölni azt amit írtál. Ugyanúgy azt is kétlem, hogy bárki aki a másikat kritizálja, csak olyan elejtésekkel büszkélkedhet, amit soha nem bánt meg és teljesen szakszerűnek minősülnek. Ebbe természetesen magamat is beleértem. Ezzel együtt jó ha megosztjuk egymással a véleményünket, mert abból lehet tanulni, nem pedig abból, ha szemérmesen hallgatunk.
Azt gondolom, mindenki tévedhet, de ha valaki hibázott és ezt felismerte, az az első lépés a későbbi hibák elkerüléséhez. Ha valaki ezt meg is osztja, hogy más is tanulhasson belőle, az nem elítélendő, hanem inkább dicséretes. Végül pedig: szerintem ez a hozzászólás nagyon is ide tartozik!

Üdv: Gábor
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #454 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 12:50:48 »

Nem mentegetozom,de ....
Mi egy 30 fos társaság vagyunk,5500 ha vadászterulettel,a disznó és az oz a leggyakoribb vadunk.Elofordul még dám,szarvas csak bogésben és mivel nagy hangsúlyt fektetunk az etetésre,a vad a téli idoszakban itt is marad.A vadászervezet ahol tag voltam 15 évig 2004-ben felbomlott,mivel az akkori elnok és 3 tobbségi foldtulajdonos egy új szervezetet alapított,ezt a torvény engedte nékik.A régi tagságot nem kuldték szét,mindenki maradhatott az új szerv.-ben,de trófeás vadat nem lohetunk,egyedul a disznó loheto korlátozás nélkul.Itt nincs vadászmester,hiv.vadász,nincs kiséro.A 4 tulaj maga donti el(érdem szerint),kinek és mikor ad trófeás vadat.Nem kell fizetni vadkárt,a szervezetnek a vadászatból nincs bevétele,nincs vendégvadásztatás,eladott hajtás stb. Egyeduli bevétel a tagdíj,ami 32000,- huf/fo/év.
Bikát egy évben 4 db-ot kapunk kilovésre,amit a tagok kozt osztonak szét(ha akarnak).
Nálunk,sajnos,nincs meg az a szakmai háttér,ami M.o.-ra annyira jellemzo(volt?).Itt akinek beírják a szarvast,nem szó szerint,de azt lovi amit elsonek meglát-ez van.
Hozzáteszem nem általánosan írok a szlovákiai vadgazdálkodásról,itt is vannak példaértéku revírek,tapasztalt szakemberek,ez a mi szervezetunkben(... de nem csak itt) mukodik így.
A 16 vadászévem alatt,sikerult 9 bikát lonom-a bírálaton kivétel nélkul mind loheto volt,lohettem volna tobbet is,de sokszor inkább gyonyorkodtem bennuk,nem volt szivem loni,megelégedtem azzal amim már volt.Spisszerrel kezdtem én is(még édesapám mellett),aztán jott a 3 kg-os nyolcas,majd tizes,stb..
A kollégáktól,elnoktol most is csak gratulációkat kaptam,de én tudom ezt még hagyni kellett volna.Nem határtalan az oromom,tanultam belole,nem minden,hogy a mi viszonyainkhoz képest relatíve nagy,lehet az életben illyen bikát még egyet nem látok,mégis keseru a szám íze ..
Boccs,hogy nem ide tartozik ez a h.sz.-ás,ha a moderátorok úgy gondoljá nyugodtan toroljék,a feltett képpel egyutt.Nem akarom a Fórum nyugalmát,tisztaságát,szakmaiságát ezzel besározni.

Kedves Druszám!

Nem sároztál be itt semmiféle fórumot.
Valószínűleg akkor kaptál volna hideget-meleget ha a kép mellé marha büszkén és fennkölt hangon dicsekedni kezdtél volna.
Ez azonban nem így történt, sőt önkritikát gyakoroltál és meghasonultál, ami manapság ritka jó tulajdonság.

Tudod láttam én másik fórumokon olyan kocákat, meg mínusz pontos bikákat, aminek "illett" örülni, ha nem örültél renitens voltál.
Én a nyíltságod, őszinteséged előtt csak fejet tudok hajtani...sokaknak ez nagyon nem megy... :-\

Trófeás vadból még nem lőttem és nem lövettem olyat ami mínuszos lett volna, de biztos vagyok abban, hogy egyszer majd becsúszik nekem is, mert elnézem...(Remélem minél később lesz)
Most így jártál te is, de ettől függetlenül azoknak kellene inkább magukba szállni, akik "nótórikusan" csak a ravasz elhúzásában látják a trófeás, vagy tarvad vadászatát...de hidd el nekem, hoyg az ilyen emberek vagy nem értenek a vadászathoz, vagy nemes egyszerűséggel csak "éhesek" és minden mindegy alapon lövik a vadat.

Azt szoktam mondani, hogy az hibázik, aki vadászik és kint van a területen.
Aki ül a TV előtt a fotelben, meg a sz.gép előtt és ez jelenti neki a vadászatot, az biztosan kevesebbet hibázik... Kacsint
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #455 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 13:05:16 »

Csatlakozom az elöttem szólóhoz! A hozzáállás a lényeg! Jól szóltál, vállaltad és tanultál belőle. Én kishazánkban is tudok olyan területet, ahol "szarvast" lőnek, korra, nemre és egyéb hovatartozásra való tekintet nélkül, csak a nem tetsző nem kerül a bírálók és a fórumtársak látókörébe. Így lészen akár 120 kilós tehén a vadátvevőnél.  A bika egyébként is selejt: nem örökít, nem rak föl nagyobb agancsot mert túl van az "ólomkulmináción"! Innentől kezdve minden egyéb csak szócséplés!
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #456 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 13:26:02 »

Érdekelne a véleményetek:
Én is kergettem, de mindig áthúzott.
(Sajna csak ilyen képeket tudtam készíteni)



Fiatal, jó adottságú bika, korona nélkül. Szomorú
Szerintem, bár nem ismerem a helyi állományt, maradhatott volna még.

Maradhatott volna, nincs kirívó hibája, de elvárható lenne már egy oldalt a korona. Szerintem szakszerű elejtés.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #457 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 14:31:58 »

Érdekelne a véleményetek:
Én is kergettem, de mindig áthúzott.
(Sajna csak ilyen képeket tudtam készíteni)



Fiatal, jó adottságú bika, korona nélkül. Szomorú
Szerintem, bár nem ismerem a helyi állományt, maradhatott volna még.
Én mindig a vad oldalán állok...
Talán egy évet várhatott volna ez is...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #458 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 14:56:14 »


Szia Horrido!
P.Zoli az #1245- ben megelőzött.


Szia!
Meg is válaszoltam neki mire gondoltam. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #459 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 15:02:44 »


Más:
Vadásztattam egy osztrák nimródot, Ő azt mondta náluk (ill. lehet, hogy csak ott ahol az Ő területe van) ha valaki 10 év alatti koronás bikát lő az 2000 euró büntetést fizet.
Persze ugyanúgy megvan a capcara - ez azt sajnos automatikusan magával hozza, de szerintem jelzésértékű, hogy máshol is működik ez, mégha nem is tökéletes. És ők nem is világrekordokat nevelő állománnyal gezdálkodnak...

Ezt a bünti dolgot a házi szabályzatokban szabályozzák. A lelövési kereteket viszont jól definiáltan, korosztály és agancsforma alapján kapják meg. Egy duplakoronás öreg bika az I -es kategória. Középkorú min. egyik oldalon villás az a IIB-kategória. A III-as a fiatal dárdás, stb.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #460 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 18:04:02 »

"Ez igéretes, az akkor sem lett volna jobb ha várnak vele, legalábbis nem annyival, mint amennyi kárt okoz addig.
A szükség meghozza a "gazdasági selejt" fogalmát, ami a várható növekedést összeveti annak költségeivel, rizikójával. Jan bikája egy jó élőhelyen lőtt rövidszárú, jégághiányos, "éppenkoronás" bika ami ennyit tudott.
Mindezektől függetlenül gratulálok az elejtőknek"

Boar!
Egy selejt bika ugyanannyi vadkárt okoz mint egy ígéretes. Azt kell meglőni, és úgy kell teljesíteni a tervet. A "gazdasági selejt" fogalma ismeretlen a számomra. Rövid szárúnak azért nem nevezném. A jégághiány pedig nem selejtezési ok, sosem volt az.

Mindenki!
Jannak gratulálok az elejtéshez, (mailben külön is megtettem) az Ő személyétől elvonatkoztatva, a bemutatott kép, és az álltala közölt adatok alapján, pusztán a tényekre támaszkodva, kitartok az álláspontom mellett, hogy a bika -1 pontot kapna, ha a betartanánk pontosan a törvényt. Elképzelhető, hogy átmegy, de csupán jóindulattal. Sokkal nagyobb gondnak látom (mint ennek a bikának az elejtését) viszont, és megdöbbenve tapasztalom, hogy ez nem mindenkinek egyértelmű, és, hogy miféle agyszülemények, elméletek születtek ezzel a határeset bikával kapcsolatban. Ez nem gyurma amit kedvünkre formázhatunk, pontos irányelvek határozzák meg a selejtezési szempontokat. Nem az volt a célom, hogy Jant bíráljam az elejtés miatt, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy mennyire hajszálon múlik egy koronás fiatal bika megitélése, és belecsúszás egy minuszba.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #461 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 18:06:40 »

Roland!
Gratulálok a bikádhoz. Valóban korai elejtés volt, de legalább tudod, hogy az volt.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #462 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 18:08:34 »

Wetzlar!
"Nos azért írtam azt amit, mert ez a fotó ennyit mutat...de odacsempésztem az elejére - ha jól csalódom - hogy én nem lőttem volna meg, ha van rá idő és mód megnézni.
Miért?
Mert elmondanám, hogy nálunk az 5 éves villás-koronás bikát sem szabad lőni, ez a megyei állásfoglalás.
Ergo az 5 éves 4. agancsú villást - ha az egyik fele korona - nem lehet lőni.
Persze ez valamikor 5-6 évvel ezelőtti álláspont, nem tudom azóta mi a helyzet. (gyanítom már nincs ekkora szigor)
Mint azt megjegyeztem korábbi írásaimban, ennyi reményteljes várományos bikát lőve nem láttam, mint amennyit 1996 óta."

 Igen Igen Igen Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #463 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 18:10:05 »

Szerbusz Lajos!
Mit jelent ez a tűzszünet dolog? Nem lőhetsz a revireden idén bikát? Vagy megvan már?



Annyit jelent, hogy aug. végétől nagyjából október közepéig teljes vadászati tilalom van érvényben a tagok számára a külföldiek vadásztatása miatt.


Szia Lajos! Wave

Én ebben az esetben, fényképpek alátámasztva, gyors megbeszélést tartanék az illetékesekkel, ennek a bikának a kilövéséről.

 Igen Igy van! Nincs helye az állományban. Azonnal meglőni.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #464 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 18:12:57 »

Érdekelne a véleményetek:
Én is kergettem, de mindig áthúzott.
(Sajna csak ilyen képeket tudtam készíteni)
 Igen Jó élőhelyen minden további nélkül elejthető Gratulálok!


Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: