Oldalak: 1 ... 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 [585] 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922172 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #8760 Dátum: 2013. Március 03. - 14:25:23 »


Én is kérdezek hasonlót!
Hogyan lehet kerti,csinált bikát összehozni? Mitől lesz egy bika kerti csinált?
Drágavérem, kérdésed nyilván provokáció. Nem veszem fel a kesztyűt, de tennék egy megfontolásra érdemes javaslatot. Ha kurvára ráérsz akkor menj ki inkább agancsozni vagy szalonnát sütni, szép idő van... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8761 Dátum: 2013. Március 03. - 15:27:03 »

Drágavérem, kérdésed nyilván provokáció. Nem veszem fel a kesztyűt, de tennék egy megfontolásra érdemes javaslatot. Ha kurvára ráérsz akkor menj ki inkább agancsozni vagy szalonnát sütni, szép idő van... Wave
Nem szokásom a provokáció!
Kérdésemet azért tettem fel ,mert látom,hogy Ti nem tudjátok azt aq "bokoragancsúról",amit én tudok.
Ez a "forma",ha tetszik,ha nem,a gímszarvas evolúciós fejlődésének utolsó állomása,tehát nem mesterséges képződmény,csinálmány,hanem igenis természetes forma,csak "kurva Országunk" jelenlegi szervezete,igényrendszere nem engedi meg,hogy a hetvenes évekhez hasonló gondozásban részesítsük a szarvast,aminek tudhatóan sokkal nagyobb bikák lennének.
Jobb ellátásnál sem kell attól félnetek,hogy a bokoragancsú átveszi  az élőhelyi uralmat,mert a Pannon- fauna mindenkor a vándorlások,keveredések,kereszteződések területe volt- és ha nem pusztítjuk ki a szarvast,az is marad.
A mesterséges mechanikai sérüléssel kapcsolatban is kérdeztem.
Ne higgyétek,hogy a sérítéssel ágszámot tudtok növelni úgy,hogy az ágak tűzése az öröklött formának megfelelően alakul!
Úgyhogy "Drága Vérem" ne rossz, hanem jó szándékot tételezzetek fel,mikor az ilyen jellegű kérdéseimet olvassátok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8762 Dátum: 2013. Március 04. - 11:09:10 »

Lacus-nak, Forsterh-nek,  Emelem meg még sok magyar dunántúli vadásznak, akik utálják a sok ágú ("bokor") aganccsal rendelkező, koronás bikákat, az egyik itteni vadőr barátommal összeállítottunk egy kis agancs bemutatót, amit idén eddig az agancsozók találtak itt a Mátraalján: (átlagsúly 1-1,3 kg  Figyelmes olvasás )

Esetleg ha kell ezekből a bikákból, szívesen küldünk Somogyba, Gemencre, Zalába, Vasba...stb vérfrissítésnek.  Wave Ezek a dárdás és villás agancsok az eddig megtalált agancsok 80%-át teszik ki! Ha nagyon elterjednének a bokor agancsú bikák arrafelé, csak szóljatok, és küldünk ezekből, meg elmondjuk hogyan kell ilyen csodás trófeaproduktumra kényszeríti a jószágokat... Nyihi ((( 1990 óta nagy szakértelemmel, hagyománnyal rendelkezünk az ilyen bikák elszaporításában...  Figyelmes olvasás )))










Naplózva

" There is good out there "
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8763 Dátum: 2013. Március 04. - 11:16:30 »



Elacc, hol lehet bejelentkezni nálatok bikára? Minden vágyam egy ilyen selejt, dárdás elejtése.  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8764 Dátum: 2013. Március 04. - 13:30:04 »

Lacus-nak, Forsterh-nek,  Emelem meg még sok magyar dunántúli vadásznak, akik utálják a sok ágú ("bokor") aganccsal rendelkező, koronás bikákat, az egyik itteni vadőr barátommal összeállítottunk egy kis agancs bemutatót, amit idén eddig az agancsozók találtak itt a Mátraalján: (átlagsúly 1-1,3 kg  Figyelmes olvasás )

Esetleg ha kell ezekből a bikákból, szívesen küldünk Somogyba, Gemencre, Zalába, Vasba...stb vérfrissítésnek.  Wave Ezek a dárdás és villás agancsok az eddig megtalált agancsok 80%-át teszik ki! Ha nagyon elterjednének a bokor agancsú bikák arrafelé, csak szóljatok, és küldünk ezekből, meg elmondjuk hogyan kell ilyen csodás trófeaproduktumra kényszeríti a jószágokat... Nyihi ((( 1990 óta nagy szakértelemmel, hagyománnyal rendelkezünk az ilyen bikák elszaporításában...  Figyelmes olvasás )))


Továbbá sajnálattal közöljük a nagyközönséggel, hogy a hőn szeretett, "hosszú évekig pátyolgatott", az itt folyó eredményes "kontra"szelekciónak köszönhetően kitenyésztett vezérbikánk, sajnálatos módon egy vízmosásban lelte halálát. Az őszi intenzív bőgésnek, párosodásnak, és harcias hadakozásnak köszönhetően, nagy valószínűség szerint gyilkos agancsaival  saját magát is leszúrta,  Ördög (megsebesítette) ezért elpusztult...   Booog







Azért megnyugtatásul közöljük, hogy a hosszú életévei alatt, kiemelkedő tulajdonságait, génjeit a következő generációknak háboríthatatlanul továbbadhatta, ezért ez gyermekeinknek és unokáinknak nagy örömöt fog okozni a későbbi vadászataik során...  Nyihi A tavalyi őszi bőgési időszakban a  "bokor" korona fejlesztésre hajlamos közép, illetve fiatal korosztály maradék egyedeit is (büntetlenül Figyelmes olvasás) sikeresen elejtettük, szelektáltuk, így elszaporodásuk, (csúnya, génkezelt kinézetű sokágú kapitális agancsuk miatt nemkívánatos egyedek révén) elterjedésük, a közeljövőben sem fenyeget...
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8765 Dátum: 2013. Március 04. - 14:08:55 »

Továbbá sajnálattal közöljük a nagyközönséggel, hogy a hőn szeretett, "hosszú évekig pátyolgatott", az itt folyó eredményes "kontra"szelekciónak köszönhetően kitenyésztett vezérbikánk, sajnálatos módon egy vízmosásban lelte halálát. Az őszi intenzív bőgésnek, párosodásnak, és harcias hadakozásnak köszönhetően, nagy valószínűség szerint gyilkos agancsaival  saját magát is leszúrta,  Ördög (megsebesítette) ezért elpusztult...   Booog







Azért megnyugtatásul közöljük, hogy a hosszú életévei alatt, kiemelkedő tulajdonságait, génjeit a következő generációknak háboríthatatlanul továbbadhatta, ezért ez gyermekeinknek és unokáinknak nagy örömöt fog okozni a későbbi vadászataik során...  Nyihi A tavalyi őszi bőgési időszakban a  "bokor" korona fejlesztésre hajlamos közép, illetve fiatal korosztály maradék egyedeit is (büntetlenül Figyelmes olvasás) sikeresen elejtettük, szelektáltuk, így elszaporodásuk, (csúnya, génkezelt kinézetű sokágú kapitális agancsuk miatt nemkívánatos egyedek révén) elterjedésük, a közeljövőben sem fenyeget...
Forsterh felégetett maga mögött mindent,Németországban éli imágó schmetterling életét.
Köszönöm az utolsó három képet!Hézagpótlók,különösen az utolsó.
Azért annak az elterjedésnek,vagy el nem terjedésnek van természetes oka is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8766 Dátum: 2013. Március 04. - 14:44:28 »

A tavalyi őszi bőgési időszakban a  "bokor" korona fejlesztésre hajlamos közép, illetve fiatal korosztály maradék egyedeit is (büntetlenül Figyelmes olvasás) sikeresen elejtettük, szelektáltuk, így elszaporodásuk, (csúnya, génkezelt kinézetű sokágú kapitális agancsuk miatt nemkívánatos egyedek révén) elterjedésük, a közeljövőben sem fenyeget...

Megjegyezném, hogy a tavalyi év (2012-2013) hibás kilövései miatti szankciók még nem lettek megállapítva (legalábbis errefelé).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8767 Dátum: 2013. Március 04. - 19:52:31 »

A magyar vadgazdálkodás egykori hírnevének maximális tiszteletben tartása mellett eszembe jutott egy eretnek gondolat. Azért a hétköznapi gyalogvadásznak egy csodás bokoragancsú 15 kilós bika csak egy tenyészállat, az erdő dísze. Ennyi. Sosem volt és sosem lesz reális vadászálmai netovábbja. Egy Günter, vagy egy Csányi fogja falra akasztani a koponyáját (jó esetben 13 évesen), ezért érdektelen a hétköznapi vadász számára, ezért nem esik hasra az újzélandi csodáktól, ezért felel meg neki a villás ötkilós bika, már ha van olyan szerencsés, hogy ne kényszerüljön minden szeptemberben szobafogságra. Inkább vadászik átlag bikákra, mint a semmire. Jutott mindez eszembe úgy, hogy elítélem a hozzá nem értő, vadállományukat és területüket kizsigerelő kóklereket.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8768 Dátum: 2013. Március 04. - 19:57:47 »

A magyar vadgazdálkodás egykori hírnevének maximális tiszteletben tartása mellett eszembe jutott egy eretnek gondolat. Azért a hétköznapi gyalogvadásznak egy csodás bokoragancsú 15 kilós bika csak egy tenyészállat, az erdő dísze. Ennyi. Sosem volt és sosem lesz reális vadászálmai netovábbja. Egy Günter, vagy egy Csányi fogja falra akasztani a koponyáját (jó esetben 13 évesen), ezért érdektelen a hétköznapi vadász számára, ezért nem esik hasra az újzélandi csodáktól, ezért felel meg neki a villás ötkilós bika, már ha van olyan szerencsés, hogy ne kényszerüljön minden szeptemberben szobafogságra. Inkább vadászik átlag bikákra, mint a semmire. Jutott mindez eszembe úgy, hogy elítélem a hozzá nem értő, vadállományukat és területüket kizsigerelő kóklereket.
Vannak akiknek átlag bika 1db! sem jut...!
Nagyon sokan.
Bár ettől még érdekel.

 S.Peti

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8769 Dátum: 2013. Március 04. - 20:12:25 »

A magyar vadgazdálkodás egykori hírnevének maximális tiszteletben tartása mellett eszembe jutott egy eretnek gondolat. Azért a hétköznapi gyalogvadásznak egy csodás bokoragancsú 15 kilós bika csak egy tenyészállat, az erdő dísze. Ennyi. Sosem volt és sosem lesz reális vadászálmai netovábbja. Egy Günter, vagy egy Csányi fogja falra akasztani a koponyáját (jó esetben 13 évesen), ezért érdektelen a hétköznapi vadász számára, ezért nem esik hasra az újzélandi csodáktól, ezért felel meg neki a villás ötkilós bika, már ha van olyan szerencsés, hogy ne kényszerüljön minden szeptemberben szobafogságra. Inkább vadászik átlag bikákra, mint a semmire. Jutott mindez eszembe úgy, hogy elítélem a hozzá nem értő, vadállományukat és területüket kizsigerelő kóklereket.

Igen ez pontosan így van!  Emelem Ezért minden a legnagyobb rendben van ezen a téren, senki ne panaszkodjon, ugyanis a gímszarvas állományt maximálisan a saját ízlésvilágához igazította! Nem is kell ide, az idegen valutás vendégvadász, a magyar közvagyon a magyar vadászé! Nem is a magyar népé, hanem a magyar vadászé!  Figyelmes olvasás

(...és már azt is pontosan tudjuk, hogy miért a koronás bika volt, és van állandó célkeresztben... nem véletlenül, és nem azért mert az tetszik!...  Fejvakarás (azért mert nem szép, nem kívánatos, kit érdekel mit írtak a régi nagy öregek, ők rosszul látták, a változás, a reformok , liberalizáció, demokrácia idejét éljük)!  Fejvakarás errefelé elértük amit akartunk, a többi nem számít!...  :Mosolyog ) Végre olyan szarvasbikáink vannak amilyeneket szerettünk volna...stb.stb!   OOO Sam6
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8770 Dátum: 2013. Március 04. - 21:21:21 »

Azt kellene egyszer és mindenkor minden vadásznak megérteni, hogy az erdő és a benne élő vad, a benne élő állatok az a Magyar közvagyon, és a most élő vadászok, megtisztelő, különleges lehetőséget kaptak, hogy felelősségteljesen gazdálkodjanak vele! Nem arra kapták a felhatalmazást, hogy feléljék, elherdálják, vagy minőségileg legyengítsék, vagy tönkretegyék! ((( a politikus is a közvagyonnal gazdálkodik és felelősséget kell vállalnia érte, akár miniszter, akár "csak egy" polgármester!)))) Megvan írva minden vadásznak egy út, amit járni kell, megvan írva, hogy hogyan kell gazdálkodni a vaddal, persze vannak íratlan etikai szabályok is, amiket erkölcsösen, lelkiismeretesen be kellene tartani! A hűtlen kezelés fogalmát ebben az ágazatban is lehet értelmezni! Sőt kell (-lene) is! A nagy elődök által leírt ("vadászbiblia") követelmény, (CIC) nem a gyilkos vagy 5 kilós villás bikák elszaporítását tűzte ki célul!!!  Figyelmes olvasás A következő generációnak folyamatosan átadott állományért vállalni kel a felelősséget és úgy kell átadni, hogy az a nagy elődeink leírásainak is megfeleljen, segítse és védje a Magyar állam, a Magyar gazdaság haladását, fejlődését, ezáltal a Magyar Emberek fejlődését, életét . 100 év múlva egyetlen ma élő vadász sem fog már vadászni! Ezt is tartsuk észbe! Mit hagyunk az utókornak a gyerekeinknek az unokáinknak? Hol a lelkiismeret, tisztesség, becsület? Vagy úgy érezzük, úgy is viselkedünk, hogy már ránk nem vonatkoznak törvények, előírások, csak a saját ízlésvilágunk a kicsi vadászgatásaink, élményeink a fontosak, a többi nem lényeges? Változás kell a fejekbe emberek...
Naplózva

" There is good out there "
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8771 Dátum: 2013. Március 05. - 05:08:12 »

Azért a hétköznapi gyalogvadásznak egy csodás bokoragancsú 15 kilós bika csak egy tenyészállat, az erdő dísze. Ennyi. Sosem volt és sosem lesz reális vadászálmai netovábbja. Egy Günter, vagy egy Csányi fogja falra akasztani a koponyáját (jó esetben 13 évesen),

Ha meg tenyeszallat akkor igazan mindegy, akaszthatjak akarhova "buszkekedhetnek" vele. Vicc az egesz.

PS.

A masik amin elcsodalkoztam, hogy az europai CIC rekordtarto szervezet elfogad kertbe lott vadakat lemeresre.....es beiktatjak mint "rekord" ha megfelel.
Az USA-ba  egy szervezet sem fogad el kertbe lott vadat lemeresre, nameg Kanadaba meg vadas kertek sincsenek (szigoruan tilosak, akar a vadetetes is)

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8772 Dátum: 2013. Március 05. - 05:18:03 »


Elaccc, pár hetente vagy havonta leírod ezt, aztán valaki elmagyarázza Neked, hogy ez nem ilyen egyszerű, akkor megérted, aztán eltellik egy kis idő, s megint eljutsz idáig. Meg kellene véglegesen érteni, hogy ami volt, azt sajnos elmúlt. Akik részesei lehettek, örülhetnek, akik nem, bánkódhatnak. Azokat a feltételeket, amik akkor voltak, visszaállítani sajnos nem lehet. Elég, ha visszaolvasod Németh Lajos gondolatmenetét a vadkár-trófeaár egymáshoz való viszonyáról, belegondolsz a birtok- és tulajdonosi szerkezetbe, az állami szerepvállalásra, az Eu-tagságra (amely alapból az áfa részét vitte el a bevételnek). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a vadászok nem "ludasak" a "dologban", viszont korántsem annyira, mintamennyire sugallod, s önerőből megoldani szerintem nem is tudják (ide tartozik, hogy egy jelentős része nem is akarja).

A trófeákról annyit, hogy biztos ismersz egy Nádler féle pontozást is.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8773 Dátum: 2013. Március 05. - 06:49:58 »

Elaccc, pár hetente vagy havonta leírod ezt, aztán valaki elmagyarázza Neked, hogy ez nem ilyen egyszerű, akkor megérted, aztán eltellik egy kis idő, s megint eljutsz idáig. Meg kellene véglegesen érteni, hogy ami volt, azt sajnos elmúlt. Akik részesei lehettek, örülhetnek, akik nem, bánkódhatnak. Azokat a feltételeket, amik akkor voltak, visszaállítani sajnos nem lehet. Elég, ha visszaolvasod Németh Lajos gondolatmenetét a vadkár-trófeaár egymáshoz való viszonyáról, belegondolsz a birtok- és tulajdonosi szerkezetbe, az állami szerepvállalásra, az Eu-tagságra (amely alapból az áfa részét vitte el a bevételnek). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a vadászok nem "ludasak" a "dologban", viszont korántsem annyira, mintamennyire sugallod, s önerőből megoldani szerintem nem is tudják (ide tartozik, hogy egy jelentős része nem is akarja).

A trófeákról annyit, hogy biztos ismersz egy Nádler féle pontozást is.  Kacsint


 Emelem

Csak az a szomorú, hogy én tudom, látom, sejtem, hogy errefelé mi miért ment, megy tönkre! Nem egy meteorit zuhant be, nem tört ki a kékes tető vulkán, nem árasztotta el hamuval a tájat, ne volt visontai katasztrófa, hogy a gímszarvas bika kipusztuljon,  nem épültek új utak, SŐT a régi aszfaltosak sok helyen földúttá változnak!!! (pl.: Tarnaszentmária-Egerszólát között, Sirok Rozsnaki völgy, Bátor-Hevesaranyos...stb sorolhatnám, de ez a bikát nem érdekli, Nyihi sőt jobban érzi magát...)...hiába akarják sokan az eu-ra is fogni...stb  Biztosra tudom, hogy nem a természet változott meg 23 év alatt, hidd el, de ezt a fotóimból is láthatod, hanem az emberi fejekben a viselkedésben történtek változások, vagy nem is történtek?  Vállat von, csak igazából "szabadságban", demokráciában ilyenek vagyunk?, magyarok vagyunk...  Fejvakarás
Ha a VT. rossz gazdasági helyzetére akarod fogni, hogy lőni kell idén is 10 bikát, (gazdasági golyóérett) mert... én kontrázok, hogy jó legyen lőhető 10, de nem mindegy milyen 10! Ha súlyra megy 10, akkor ne az első koronás bika legyen már az áldozat, hanem legyen a villás, vagy a dárdás! Hát ezt mondjátok, hogy az az "igazi", Fejvakarás  akkor miért nem azt... Vállat von Mert utána kell keresni, mert érteni kellene a dolgom, mert ismerni kellene az állományt?  Vállat von Bármi kifogást is mondasz, mindent emberi felelősségre, illetve felelőtlenségre lehet visszavezetni, a gazdasági kényszert is! Lehet, hogy a gazdasági kényszer alapvetően nem a vadásztársadalom hibája, de fogadunk-e, hogy sok olyan ember vadászik is, aki a gazdaságban, politikában dolgozik és ezért felelős?...stb

Akár hiszed, akár nem én alapjában véve optimista, életvidám, humort szerető ember vagyok. Okos  A hétköznapjaim, boldogságban, vidámságban, nyugalomban telnek!  Kacsint Boldog vagyok a bőrömben, ha valami célt kitűzök az életben elérem, mert addig megyek, addig küzdök, míg meg nem szerzem. Még eddig amit akartam mindig mindent megkaptam az élettől, ÉS EGYEDÜL ÖNERŐBŐL közvetlen segítség nélkül és erre büszke vagyok! Sok nagy tervem van még és valóra is fogom váltani, ha nem itt máshol! Én semmilyen fórumon, fészbukon, meg szir szar oldalakon nem írogatok, nincs rá időm sem, kedvem sem. A másik fórumon kezdtem írogatni egy vadász barátom unszolására még régebben, de ott olyan emberekkel találkoztam a hullott agancs topikban (vadaszat.sk), hogy azokkal nem lehetett szót érteni, inkább nem minősíteném, kivétel Forsterh. Onnan át tértem ide, ide leírtam tapasztalataim, és mindig igazat írtam, soha nem hazudtam, mert érzem, tudom, hogy olyan vadász emberek is aktívak itt, ill. benéznek ide, akikkel érdemes megosztani élményeim, tapasztalataim, akár pozitív, akár negatív. Tudom, hogy csak a tapasztalataimra hagyatkozni nem szabadna én mégis most is mint mindig azt teszem. Azt, hogy tönkre ment az itteni gímszarvas állomány minősége, nem azért írom, mert ettől depressziós vagyok, vagy ezen múlik az életem a jövőm, hanem azért mert tudom, hogy egy ország, egy nemzet része (nemzeti kincs) megy tönkre, és ettől alapvetően az én életem nem változik meg, de a környezetem igen, főleg a jövőkép szempontjából. Én alkalmazkodó képes vagyok, sokan nem tudnak a változásokhoz alkalmazkodni, mert nem képesek rá, vagy valamilyen egyéni okból nem is akarnak! Ezeket a negatív változásokat mind felelőtlen emberek okozták, okozzák! Azt is tudom, hogy lehetne másképpen, lehetne minőségibb és jobb minden, hiába fogjuk minden másra, meg hiába gyakorolunk önkritikát, ha ezek csak szavak és nem követik tettek. A fejekben majd tettekben is kell változás, kikell dobni a társadalomból a tumort, a beteg részeket, ami mindent megfertőz! Természetesen sokmindentől függ a szarvasbika jelene és jövője, de alapvetően a vadász társadalomtól, hiszen az ő felelősségük, ők vállalták ezt a feladatot, ők mozognak ebben szabadon, ők változtathatnak, alakíthatnak!

Aztán van benne egy kis önzőség is,  Vigyorog ugye az agancs... Már én is többször gondolkoztam, hogy hagyom az egészet, nem foglalkozok a dologgal (néha esetleg virtuálisan utánanézek dolgoknak) és biztosan tudom, hogy az az idő hamarosan bekövetkezik. Az idén még biztosan kinéztem, elmentem párszor, hogy hátha rám mosolyog a szerencse és hódolhatok az egyik szenvedélyemnek, de akár megvetnek ezért sokan, akár nem azt kell mondjam, az általam eddig szétnézett helyeken, hogy siralmas a helyzet! Errefelé egyszerűen nincs szarvasbika. Hiába kérdezem a vadászokat, vadőröket, vadászmestereket küldenek ide, meg oda, szétnézek, nyomokat keresek, de sehol semmi. Tavaly rábukkantam egy középkorú rudlira, most elvétve egyesével lézengenek a bikák, imitt amott! De nem elzavarva vannak Pati! Nem agancsozók zavarják el őket, hanem egyszerűen nincsenek a környéken. Legutóbb Vécsen voltam, mert azt mondta pár vadász, hogy ott látott sok szarvast, oda vándoroltak le. Van is szarvas, de tarvad fiatal bikákkal mindenfelé! Tudom, hogy merre milyen agancsokat találtak, hát siralmas a helyzet, egy 5,75 kg-os páros 12-es (febr 23) eddig a legnagyobb egy 7 éves bika agancsa, amit a Mátraalján találtak Pétervására Gyöngyös és Eger háromszögben és az még tűrhető is, de a többi mind 2 kiló alatti, vagy épphogy fölötti, persze abból is csak egy pár darab van, iszonyat kevés! Én már a tavaly általam összejárt összes helyen jártam és összesen három fiatal 4-6 tagú rudliról tudok, amik errefelé tanyáznak, és kész kifújt. Tarvad az van mindenfelé, még ez szerencse, mondtam, hogy ez tartja életben az itteni társaságokat. Mi lesz ősszel?  Fejvakarás, ismét egy fokkal rosszabb... egyszerűen fel nem foghatom, ha minden VT-nél meglesz az őszi kilövési létszám, hogy miből lesz meg  Fejvakarás Vállat von Vállat von Vállat von

Elnézést ismét a sok negatív energiáért, de a tapasztalataim írtam le, ha valaki cáfolni tud kérem cáfoljon, vannak itteni vadászok is a fórumon, kérem mutassátok a szép itteni bikákról, hullott agancsokról a fotókat!

Végül annyi, hogy Svferi  Emelem ígérted, hogy mutatod a 3 kilós, vagy afölötti agancsokat, azt mondtad felétek több olyan bika is van, szeretném látni a hullott agancsukat. Azoknak már rég a földön van, ha van...   Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #8774 Dátum: 2013. Március 05. - 06:54:56 »

Elaccc, pár hetente vagy havonta leírod ezt, aztán valaki elmagyarázza Neked, hogy ez nem ilyen egyszerű, akkor megérted, aztán eltellik egy kis idő, s megint eljutsz idáig. Meg kellene véglegesen érteni, hogy ami volt, azt sajnos elmúlt. Akik részesei lehettek, örülhetnek, akik nem, bánkódhatnak. Azokat a feltételeket, amik akkor voltak, visszaállítani sajnos nem lehet. Elég, ha visszaolvasod Németh Lajos gondolatmenetét a vadkár-trófeaár egymáshoz való viszonyáról, belegondolsz a birtok- és tulajdonosi szerkezetbe, az állami szerepvállalásra, az Eu-tagságra (amely alapból az áfa részét vitte el a bevételnek). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a vadászok nem "ludasak" a "dologban", viszont korántsem annyira, mintamennyire sugallod, s önerőből megoldani szerintem nem is tudják (ide tartozik, hogy egy jelentős része nem is akarja).

A trófeákról annyit, hogy biztos ismersz egy Nádler féle pontozást is.  Kacsint

Szia Pati

Nem vagyok benne biztos hogy Elacc nak nem kellene le írnia minden hatodik hétben azt amit.Mert ez egyfajta édes,bús kinyilatkoztatása valaminek .Valaminek ami teljes egészében utópia az elkövetkezendő jövőre tekintve.Valahogy súly nélküli igénye annak amely soha nem fog vissza térni többé.Borzasztóan elkeserítő azt le írni hogy soha,még pediglen azért mert bizony ennek szónak rettenetes súlya van s meg felebezhetetlen.
Azt gondolom amit te írsz kicsiny vetülete annak a formának amely az "én" elfogadom mert nem tehetek mást felfogásnak a vetülete.Azt viszont még te sem tudod mi készül itt,milyen alapjaiban meg változó tulajdon,szerkezet, szervezet váltások vannak készülőben.Ne kérdezz rá mert nem fogok válaszolni.A közeljövő megteszi majd helyettem.
Igazándiból Pati ha jól bele gondolok optimistának kell lennem s téged is, s egyáltalán bárkit erre kell buzdítanom mert a játék már a "lét a tétre" s ki többre megy,teljesen mind egy hogy ebből(ettől) ki milyen formán próbál meg el zárkózni.Ki kell mondani hogy nincs m,ár világhírű Magyar vadállomány,világhírű gímszarvas,csak volt.Úgy ahogyí írtad,valami elmúlt s nem meg ismételhető többé.Mert nem ad nem adhat életteret sok egyéb más mellett sem az ELTÉKOZOLZ ORSZÁG....... Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 [585] 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: