Oldalak: 1 ... 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 [548] 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922163 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8205 Dátum: 2012. December 17. - 12:23:00 »

Nem gondolod, hogy mindenkire értettem?  NoNo Akkor már az őzet csak elejtés után lehetne megkülönböztetni a gímtől  Ördög Tisztelet a kevés kivételnek!  Emelem

Akkor ezt hogy értelmezed:
"Tudták a "régi nagy öregek" hogyan kell kinézni egy szép trófeának! (A maiak meg "gyártják" a törpéket!)"
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8206 Dátum: 2012. December 17. - 12:46:32 »

Akkor ezt hogy értelmezed:
"Tudták a "régi nagy öregek" hogyan kell kinézni egy szép trófeának! (A maiak meg "gyártják" a törpéket!)"

Úgy hogy tisztelet a kevés kivételnek!  Emelem Bár a kivételek jól csinálják, de tudják, hogy ki csinálja rosszul, csak hallgatnak! Nem merik vállalni a felelősséget! "cinkostársak ?!?!" "Én beszélek helyettük" "egy kibic  Ördög" Aztán általában, ha adsz egy ilyen "kis kaput", hogy tisztelet a  kivételnek, az etikátlan hátradől és gondolatban a kivétel közé sorolja magát és dagad a zarca tovább!    Ördög Viszont a gímállomány minősége bizonyítja, hogy a tisztelendő kivétel a kevesebb...  OOO sajna...
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8207 Dátum: 2012. December 17. - 12:53:25 »

Úgy hogy tisztelet a kevés kivételnek!  Emelem Bár a kivételek jól csinálják, de tudják, hogy ki csinálja rosszul, csak hallgatnak! Nem merik vállalni a felelősséget! "cinkostársak ?!?!" "Én beszélek helyettük" "egy kibic  Ördög" Aztán általában, ha adsz egy ilyen "kis kaput", hogy tisztelet a  kivételnek, az etikátlan hátradől és gondolatban a kivétel közé sorolja magát és dagad a zarca tovább!    Ördög Viszont a gímállomány minősége bizonyítja, hogy a tisztelendő kivétel a kevesebb...  OOO sajna...

Elaccc, szinte mindenhol rosszúl "csinálják", ahol kell a bevétel, és ez mint már sokszor írtam, nem a hozzá nem értésből adódik, ez már csak az okozat, nem az ok, az ok, egy négy betűs szó. Ezért ne a "végrehajtókat" bíráld.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8208 Dátum: 2012. December 17. - 13:00:51 »

Elaccc, szinte mindenhol rosszúl "csinálják", ahol kell a bevétel, és ez mint már sokszor írtam, nem a hozzá nem értésből adódik, ez már csak az okozat, nem az ok, az ok, egy négy betűs szó. Ezért ne a "végrehajtókat" bíráld.

Én ERREFELÉ 50-50% adok. A szakmai dilettantizmus megszüntetése (bárhogyan, továbbképzéssel, hátsóbarúgással  Ördög mindegy) is egy előrelépés volna, nem is kicsi. Nem beszélve arról, hogy segítene visszanyerni a vadásztársadalom tekintélyét, ha minden vadász tisztában lenne a dolgokkal!  Aki meg nem akarja megtanulni, vagy nem tudja megtanulni, ne legyen vadász, menjen el pecázni, és süsse otthon a méret alatti, "sunyicsomagtartós"  Ördög halakat...
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8209 Dátum: 2012. December 17. - 13:14:46 »

Én ERREFELÉ 50-50% adok. A szakmai dilettantizmus megszüntetése (bárhogyan, továbbképzéssel, hátsóbarúgással  Ördög mindegy) is egy előrelépés volna, nem is kicsi. Nem beszélve arról, hogy segítene visszanyerni a vadásztársadalom tekintélyét, ha minden vadász tisztában lenne a dolgokkal!  Aki meg nem akarja megtanulni, vagy nem tudja megtanulni, ne legyen vadász, menjen el pecázni, és süsse otthon a méret alatti, "sunyicsomagtartós"  Ördög halakat...

Csak nem érted meg. Hiába értesz hozzá, tudod elbírálni, ha anyagi okok miatt meg kell lövetned (gazdasági golyóérett). A vadászatra jogosultak igen kis százalékában nem ez a helyzet, sajnos.

Egy kis töréneti áttekintés: a 70-es 80-as években a kisebb költségek miatt jóval kevesebb agancsárt (  Ördög ) kellett értékesíteni, ezt jóval kevesebb vendéggel lehetett terítékre hozni, amihez ugyebár kisebb számú kísérőre (felvezető vadászra) volt szükség. A magántulajdon kialakulásával, a TSZ-ek, ÁG-ok megszűnésével magánkézbe kerülésével a költségek megtöbszöröződtek. Ezt a megnövekedett költséget miből lehet finanszírozni? Több eladott vadból. Ezt hogyan lehet realizálni? Több vendéggel. Mi kell a több vendéghez? Több kísérő. A több kísérő estén mi a probléma? Több olyan is kerül bele aki nem ért hozzá, de a hozzáértő sem szakmai szempontok alapján bírál, hanem mekkora bikát akar lőni a vendég? Mekkora bika áll előttünk? A kettő kb. összhangban van? Igen, akkor "bitte síszen" (szparare, sztrelajtye, shuuut, stb.).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #8210 Dátum: 2012. December 17. - 13:16:26 »

Talán Valaki hasznát veszi... és segít megoldani a bika problémáját..   Stoel  Stoel  Stoel

http://www.mommo.hu/kep/popup/830575/19c2a32953 

                                                                              Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8211 Dátum: 2012. December 17. - 13:32:11 »

Csak nem érted meg. Hiába értesz hozzá, tudod elbírálni, ha anyagi okok miatt meg kell lövetned (gazdasági golyóérett). A vadászatra jogosultak igen kis százalékában nem ez a helyzet, sajnos.

Egy kis töréneti áttekintés: a 70-es 80-as években a kisebb költségek miatt jóval kevesebb agancsárt (  Ördög ) kellett értékesíteni, ezt jóval kevesebb vendéggel lehetett terítékre hozni, amihez ugyebár kisebb számú kísérőre (felvezető vadászra) volt szükség. A magántulajdon kialakulásával, a TSZ-ek, ÁG-ok megszűnésével magánkézbe kerülésével a költségek megtöbszöröződtek. Ezt a megnövekedett költséget miből lehet finanszírozni? Több eladott vadból. Ezt hogyan lehet realizálni? Több vendéggel. Mi kell a több vendéghez? Több kísérő. A több kísérő estén mi a probléma? Több olyan is kerül bele aki nem ért hozzá, de a hozzáértő sem szakmai szempontok alapján bírál, hanem mekkora bikát akar lőni a vendég? Mekkora bika áll előttünk? A kettő kb. összhangban van? Igen, akkor "bitte síszen" (szparare, sztrelajtye, shuuut, stb.).

Értem már!   

Hű b.mme teljesen feleslegesen csesztem el eddig itt az időmet... valaki törölje az eddigi összes itteni  Ugat legyen szíves...  Figyelmes olvasás semmi értelme   Fejvakarás Fishing   Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8212 Dátum: 2012. December 17. - 13:36:59 »

Értem már!   
Hű b.mme teljesen feleslegesen csesztem el eddig itt az időmet... valaki törölje az eddigi összes itteni  Ugat legyen szíves...  Figyelmes olvasás semmi értelme   Fejvakarás Fishing   Nyihi

Van értelme, csak nem a "végrehajtókat" illene hibáztatni.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8213 Dátum: 2012. December 17. - 13:50:52 »

Van értelme, csak nem a "végrehajtókat" illene hibáztatni.  Kacsint

Nem tehetek róla én ilyen vagyok:

Ha parancsba kiadnák, hogy lövessem, vagy lőjem meg az ígéretes bikát, én a fegyverem is leadnám! Aztán biztos találnék egy etikus utat, hogy ismét vadászhassak, de a LELKIISMERETEM TISZTESSÉGEM, BECSÜLETEM NEM ELADÓ! SEMENNYI PÉNZÉRT!
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8214 Dátum: 2012. December 17. - 14:00:57 »

Nem tehetek róla én ilyen vagyok:
Ha parancsba kiadnák, hogy lövessem, vagy lőjem meg az ígéretes bikát, én a fegyverem is leadnám! Aztán biztos találnék egy etikus utat, hogy ismét vadászhassak, de a LELKIISMERETEM TISZTESSÉGEM, BECSÜLETEM NEM ELADÓ! SEMENNYI PÉNZÉRT!

Csak tudod, amíg az állása (megélhetése) függ valakinek és családjának ettől, s nem tud máshova menni, mert ott is ez az elvárás, addig szépek az elvek, de azért nem adják olcsóbban a kenyeret a boltban. Ezért "szajkózom", hogy az okot kell megszüntetni, mert akkor az okozat is "elmúlik". Ezért is kellene erőteljesen részt venni (lobbizni) az új vadászati törvény kialakításában, hogy a jelenlegi törvény által a vadászatra jogosultakra terhelt költségeket (jelentősen) csökkentő paragrafusok szülessenek, s abban az esetben már szerintem lehetne szakmázni. Az alap adott, a gének most is itt vannak, még helyrehozható majdnem minden ezen a téren.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #8215 Dátum: 2012. December 17. - 14:07:41 »

Üdv Elaccc!
Nah ez az amit a mai világban nem tudsz megtenni. Édesapám ilyen vadőr volt. Az élete volt a vad nevelése. Ha becsületesen csinálod és kiállsz a vadállományért,csak addig tűrnek meg amíg gyorsan felfejleszted az állományt. Utána kidobnak. Ezt családos emberként nem lehetett csinálni. Az elmúlt 20 évben 4 vadásztársaságnál és egy vadaskertnél dolgozott. Mindig kirúgták,mert kiállt a vad érdekében.
Ezt a világot éljük,aki hallgat és csibészkedik azt megtartják,aki szót emel a vadért az idővel eltávolítják. Volt olyan,hogy úgy rúgták ki,koholt vádakkal,hogy még a vadászterületről is kitiltották... Szóval még vendégként sem mehetett vissza arra a területre ahol dolgozott. Ez a mai magyar valóság! Most a szakszemélyzetnek hallgass a neve. Érdekes,hogy a vadásztársaságoknál választható a vadászmester és sokszor olyan ember irányítja a vadőröket,akinek semmi hozzáértése nincs a szakmához. De volt olyan is,hogy kiadták ,hogy építsen az ember 5 lest,de sem anyagot,sem pedig pénz nem adtak hozzá,de az 5 les álljon. Szóval ,ha ez a szakmája valakinek,akkor bizony a becsületéről sokszor le kell mondani,vagy csak folyamatosan meghurcolják,ellehetetlenítik őt és ha van neki akkor bizony a családját is.
Lehet,hogy szélsőséges amit itt leírtam,de az én családom ezt tapasztalata meg az elmúlt húsz évben.
Míg ezeket leírtam, látom pati is leírta amit én a saját példáimmal.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #8216 Dátum: 2012. December 17. - 14:13:29 »

Uraim, nagyon tanulságos beszélgetés ez, de a Gondolatok a vadászat helyzetéről rovat a Csevegőben, alkalmasabb helyszínnek látszik rá.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8217 Dátum: 2012. December 17. - 14:22:27 »

Üdv Elaccc!
Nah ez az amit a mai világban nem tudsz megtenni. Édesapám ilyen vadőr volt. Az élete volt a vad nevelése. Ha becsületesen csinálod és kiállsz a vadállományért,csak addig tűrnek meg amíg gyorsan felfejleszted az állományt. Utána kidobnak. Ezt családos emberként nem lehetett csinálni. Az elmúlt 20 évben 4 vadásztársaságnál és egy vadaskertnél dolgozott. Mindig kirúgták,mert kiállt a vad érdekében.
Ezt a világot éljük,aki hallgat és csibészkedik azt megtartják,aki szót emel a vadért az idővel eltávolítják. Volt olyan,hogy úgy rúgták ki,koholt vádakkal,hogy még a vadászterületről is kitiltották... Szóval még vendégként sem mehetett vissza arra a területre ahol dolgozott. Ez a mai magyar valóság! Most a szakszemélyzetnek hallgass a neve. Érdekes,hogy a vadásztársaságoknál választható a vadászmester és sokszor olyan ember irányítja a vadőröket,akinek semmi hozzáértése nincs a szakmához. De volt olyan is,hogy kiadták ,hogy építsen az ember 5 lest,de sem anyagot,sem pedig pénz nem adtak hozzá,de az 5 les álljon. Szóval ,ha ez a szakmája valakinek,akkor bizony a becsületéről sokszor le kell mondani,vagy csak folyamatosan meghurcolják,ellehetetlenítik őt és ha van neki akkor bizony a családját is.
Lehet,hogy szélsőséges amit itt leírtam,de az én családom ezt tapasztalata meg az elmúlt húsz évben.
Míg ezeket leírtam, látom pati is leírta amit én a saját példáimmal.

Az élet mindig úgy hozta (nem tudom miért) soxor úgy érzem indokolatlanul is, hogy sok embert megismerhessek. "Felülről is, alulról is"!

Visszagondolva egyik kezemen megtudnám számolni, hogy hány olyan embert ismertem meg, akit tiszteltem, és becsültem, felnéztem rá!

Az Édesapád biztos olyan ember akire felnéznék!  Emelem Maximálisan tisztelem azért amit tett! A családodat is, hogy végigjárta ezt az utat! Légy rá nagyon büszke míg csak élsz, és meséld el mindenkinek milyen ember! A becsület a lelkiismeret nem eladó! Semmilyen áron!!!! Az én szememben nincs, nem lehet kifogás! Bármennyit nélkülözzek is, bármi történjen is! Mindenből van kiút, aki föladja, az egy gyenge, elveszett ember...

Lajos : ok: Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8218 Dátum: 2012. December 17. - 14:24:20 »

"Felülről is, alulról is"!


Mármint a felső, tehetősebb rétegből és a szegények közül is  Vigyorog Ördög
Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8219 Dátum: 2012. December 17. - 14:32:50 »

Akkor egy sváb festő csinálta a világon a ramazurit , most , itt a Fórumon egy sváb , meg egy festő . . . !!!  Ördög Röhög Röhög

  Simi Emelem

Karcsi bácsi toll a maga fülébe! Vigyorog Ördög Angyal Wave
Hej, de jó az öreg a háznál! Simi Vörösbor Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 [548] 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: