Oldalak: 1 ... 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 [501] 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920944 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #7500 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 18:22:05 »

Gratulálok Robi, üdv a Vadásznak! Emelem

Öröm olvasni a vadászataidról!
Naplózva

Erdő az én templomom...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #7501 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 18:22:47 »

Gratulálok Robi! Igen Emelem Piál
Ismét nagyon jó volt olvasni is! A bika meg kitűnő!

Egyébként a hullócsillag-dolgot érdemes komolyan venni, jó pár éve én disznót kívántam a hajnali hullócsillagnál. Mint később kiderült, a mellettem ülő barátom-kísérőm szintén. Aztán amikor már napvilágnál elmentünk nyomokat keresni, hirtelen két malac lett a dologból...   Vigyorog Táncol
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #7502 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 18:38:23 »

Elaccc, a gondolatmeneteddel az a probléma, hogy nem ismered a szülőpárokat, ezért az általad talált agancsokból nem lehet a nőivarról pontos információkhoz jutni.+ környezeti hatás (pl. az idei nagy szárazság okozta gyengébb táplálkozási lehetőségek), etc, mégegyszer nem írom le.
Különben azt írtad, hogy kb. 30 %. Most azzal nem foglalkozom, hogy hogyan folytattad, mert abban is vannak sántító részek.

De az nagyon valószínű, hogy a kimagaslóan jó utódok ellésére képes tehenek száma alacsony....
Ezért lenne jó megbecsülni a vadfarmokat, ahol összhasonlíthatatlanul nagyobb szelekciós nyomás és ivadékvizsgálat segítségével a bizonyítottan jó tenyészértékű egyedek/ utódok arányát nagyon magas arányra lehet feltornászni....hogy vérfrissítésre alkalmas egyedeket kapjunk. Szükség is lesz rá...
Naplózva

Erdő az én templomom...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7503 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 18:44:30 »

Barátom, gratulálok a BIKÁ-hoz  Piál
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7504 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 18:57:50 »

Elaccc, a gondolatmeneteddel az a probléma, hogy nem ismered a szülőpárokat, ezért az általad talált agancsokból nem lehet a nőivarról pontos információkhoz jutni.+ környezeti hatás (pl. az idei nagy szárazság okozta gyengébb táplálkozási lehetőségek), etc, mégegyszer nem írom le.
Különben azt írtad, hogy kb. 30 %. Most azzal nem foglalkozom, hogy hogyan folytattad, mert abban is vannak sántító részek.

De az nagyon valószínű, hogy a kimagaslóan jó utódok ellésére képes tehenek száma alacsony....
Ezért lenne jó megbecsülni a vadfarmokat, ahol összhasonlíthatatlanul nagyobb szelekciós nyomás és ivadékvizsgálat segítségével a bizonyítottan jó tenyészértékű egyedek/ utódok arányát nagyon magas arányra lehet feltornászni....hogy vérfrissítésre alkalmas egyedeket kapjunk. Szükség is lesz rá...

Sántító részek vannak egy ilyen elméletben, persze, hogyne, de írtam is, hogy nagyon sok körülmény befolyásolja a dolgokat... Ha minden körülményt figyelembe vennénk (ami lehetetlenség) egy könyvet lehetne írni, mi az oka, hogy ennyire legyengült az itteni gímszarvasállomány! De a lényeg, hogy tényleg le van gyengülve és ebben a teheneknek is nagy szerepük van! A 30%-os tippem a jó tulajdonságú tar vadakra, csak egy tipp, de úgy érzem még sokat is mondtam...  Picit arra kérlek, hogy Te is vonatkoztass el a nagy számoktól a genetikától stb.stb és egyszerűen csak higgy annak amit látsz. ("Az egyszerű valóságnak." ) Amit látsz, az meg amit én mondok  Ördög (meg még sokan, itteni agancsozók vadászok...)

Igen! A vérfrissítésre szükség lenne!... de mi a biztosíték arra, hogy a vérfrissítő egyedeket szabadon nem "szelektálnák" már az első pár évben? semmi! Ebből mi következik  Ördög hogy a megoldás vérfrissítés, de előbb nem szabadna gímszarvasra vadászni 5 évig csak szigorúan selejtezni! (Nem kell félni azoknak akik arra gondolnak, jajjjjj nem lőhetünk, lövethetünk 5 évig szarvast, mert a mostani rengeteg "beltenyészetet" "selejt" egyedet lehetne kiszedni ezerrel, abból meg ezer van...
Naplózva

" There is good out there "
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7505 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:05:25 »

Elaccc, lehet, hogy igazad van, de szerintem ez kicsit utópia. Azt senki sem gondolja komolyan, hogy 5 évig csak selejtezne egy társaság, majd 2017-ben, mikor szerinted már lenne eredménye,  lehet, hogy elveszíti az eddig bérelt területecskéjét  OOO
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7506 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:10:39 »

Elaccc, lehet, hogy igazad van, de szerintem ez kicsit utópia. Azt senki sem gondolja komolyan, hogy 5 évig csak selejtezne egy társaság, majd 2017-ben, mikor szerinted már lenne eredménye,  lehet, hogy elveszíti az eddig bérelt területecskéjét  OOO

Egyetértünk! De akkor a vérfrissítésnek sincs semmi értelme!  Emelem Milyen megoldás marad?  Vállat von Amit itt szajkózok már évek óta...

(nehogy megkérdezze valaki, hogy mi az?  Ördög Ördög Ördög)
Naplózva

" There is good out there "
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7507 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:15:12 »

A vadászatban az a szép, amit ígér…
 Nekem ezt nyújtotta 2012 szeptembere, az idén mégis lőttem gímbikát. Egy szép vasárnap hajnal volt a mai, azt hiszem méltó befejezése az elmúlt heteknek.



 Wave

Gratulálok,   Emelem  ez az elégedett mosoly sokat mond!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #7508 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:24:00 »

Elacc, elszakadva a számoktól....nem kell feltalálnunk a spanyol viaszt, szerencsére volt pár jó vadgazda, aki leírta, és vannak mont is páran, akik tudják mit kellene tenni, kisujjukban a szakma.
De az akarat hiányzik, és az erdei és mezei kártevőként nyilvántartott legcsodásabb vadfajunk sokfelé satnyul az országban! Pedig a környezeti viszonyok rohamos romlása miatt egyre inkább pátyolgatni kéne...
Minden Jót! Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7509 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:37:56 »

hogy vérfrissítésre alkalmas egyedeket kapjunk. Szükség is lesz rá...

"Pista bácsi , maga a sárga jelű 3-ast ,  Jani te meg a sárga 7/B-set lőheted !  Elnök ."   Nyihi Nyihi Nyihi



 Wave Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7510 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:39:17 »

Szervusz Sonic
Gratulálok ehhez a különleges trófeához
Üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7511 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:43:02 »

Szervusz Robi Barátom
Neked aztán van széles mosoly az arcodon,lehet is egy ilyen dárdás lovag láttán,
Szívből gratulálok a sikeres vadászatodhoz .
üdv:HSanyi
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #7512 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:44:48 »

Gratulálok a sikeres bikavadászoknak!

Üdv.:

K. Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7513 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:49:50 »

Elacc, elszakadva a számoktól....nem kell feltalálnunk a spanyol viaszt, szerencsére volt pár jó vadgazda, aki leírta, és vannak mont is páran, akik tudják mit kellene tenni, kisujjukban a szakma.
De az akarat hiányzik, és az erdei és mezei kártevőként nyilvántartott legcsodásabb vadfajunk sokfelé satnyul az országban! Pedig a környezeti viszonyok rohamos romlása miatt egyre inkább pátyolgatni kéne...
Minden Jót! Emelem

 Emelem

Tudod sokan félreértenek itt a fórumon, úgy gondolják, okoskodni akarok, meg nagyítani magam, szereplési vágyam van, meg a spanyol viaszkot akarom feltalálni...stb. Ez nem így van. Egyszer sem mutattam magam fotón, egyszer sem reklámoztam magam, (sokan azt sem tudják ki vagyok, de nem is baj...) és nekem ebből az itteni szereplésemből semmi anyagi, vagy egyéb hasznom nem származik, sőt a drága időmet áldozom, hogy önzetlen módon megosszam tapasztalataim a fórum olvasóival. Miért? Mert imádom a természetet, imádom a természet csodáját a gímszarvasbikát és agancsait. Úgy érzem tennem kell értük valamit. Ha csak egyetlen egy vadásznak, egyetlen egy jövőbeni vadászmesternek hasznára vált az itteni agancsbemutató, az itteni fotókkal alátámasztott vita és ezáltal hangyányit hozzátudtam járulni a világhírű hazai gímállomány erősödéséhez, felvirágzásához már megérte... Forsterh is ezt tette, önzetlen és őszinte volt, mindenkivel mindent megosztott és ezt nagyon szerettem benne...

Minden jót neked is!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7514 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:52:22 »

Elaccc, azért van egy kis különbség a között, ahogy Te és ahogy Forsterh osztotta meg az infókat. Szerintem ...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 [501] 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: