Oldalak: 1 ... 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920759 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6495 Dátum: 2012. Február 10. - 11:06:12 »

Hol van az a Lónya?
Záhony (az tudod hol van?) na onnan pár kilométer már a lónyai terület.Szuper,vadban és természeti értékben gazdag hely.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6496 Dátum: 2012. Február 10. - 11:09:35 »

Záhony (az tudod hol van?) na onnan pár kilométer már a lónyai terület.Szuper,vadban és természeti értékben gazdag hely.
Azért Záhonytól kicsit arrébb van...voltál mát ott?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6497 Dátum: 2012. Február 10. - 11:22:25 »

Privátban leírom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6498 Dátum: 2012. Február 10. - 15:38:08 »

Függetlenül attól, hogy a subspecifikusság rang vagy nem, a "kárpáti szarvas" állománya az egyik állomány , a kevés megmaradt , történelmileg őshonos gímszarvas állományok között Európában.  Genetikai sértetlenségét meg kellene őrizni, és minden hibridizálódást kerülni kellene .  Lásd , szarvaskertek és titkaik . . . !  Nyihi

 Emelem

 Fejvakarás

Valami oka csak van annak azért, hogy a terülj-terülj Somogyban nem szaladgálnak 3 mázsás bikák (szárhossz tekintetében ott vannak viszont, mert úgy tudom, hogy a somogyi szarvasok a legjobbak ebben országos viszonylatban). Bár történtek "vérfrissítések", szabadultak el Kaszón wapitik, de nem lehetett ez olyan mérvű, hogy jelentős kihatással legyen országos viszonylatban is.
Sokkal inkább azt látom reálisnak, hogy nagyragadozók hiányában, jobb táplálkozási feltételek között a kisebb testtömegű szarvasok életkilátása jobb volt. Ehhez társult még a magas vadászati nyomással megjelenő legjobb képességű egyedek folyamatos ellövése. ami szintén a satnyulás irányába hatott.

Ezzel kapcsolatban sokszor eszembe jut, hogy pl. a Börzsönyben már cca. 100 éve se tartotta senki se fontosnak a jobb egyedek kímélését...úgy se lesz az sohese kiváló, mondták. Pl. Csathó, Nádler. Meg is lett az eredménye, leszedték a tejfölt, maradt a savó...

 Vállat von
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6499 Dátum: 2012. Február 10. - 19:31:45 »

. . . Bár történtek "vérfrissítések", szabadultak el Kaszón wapitik, . . .
 Vállat von

1900 környékétől  - nyíltan, meg titokban - máig megy a vérkutyulás !  A gímszarvas géntérképészeinél pl. ismert a " german - hungarian red deer" szóhasználat . . . !   Nyihi Ördög Vigyorog

 Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6500 Dátum: 2012. Február 10. - 19:41:38 »

Miket nem tud meg az ember fia.  Meglepődött
Wapitik  Meglepődött

Nekem nagyon tetszik a wapiti agancsa, de remélem a hangjukat nem örökítették  Ördög
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #6501 Dátum: 2012. Február 10. - 19:54:41 »

Jelen van az állományban ma is a keleti típus, csak más az agancsképző mechanizmusa, mint a nyugati típusnak.
A keleti típusú szarvas ugyanis először szárhosszat és körméretet növeszt, és utána hozza a koronát. De ezt az átlagvadász nem várja meg, mert 5. agancsú és még csak villás, akkor nincs helye az állományban. Holott szegény pára hozná ám a 12-13kg-os trófeát kevés ágú koronával, 120cm-nél nagyobb szárhosszal meg brutális körméretekkel, csakhogy ahhoz kellene várni 13-14 évet.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6502 Dátum: 2012. Február 10. - 20:35:49 »

Jövő héten lesz egy kis időm,akkor minden a képen látható trófea mellé keresek egy "ugyanolyant" és Svferi segítségével felkerül a fórumra.
A képen a háttérben levő három mindegyik másmilyen,a földön levők,ha jól látom,az első kettő megint más,jobbról a második és harmadik újabb mások,az utolsót nem látni rendesen.Tehát csak egy képen van legalább ötféle,amik párját én szlovák,német és dunántúli képekkel hozom össze.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 10. - 20:41:04 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6503 Dátum: 2012. Február 10. - 20:40:36 »

Kevés ágszám,nagy szárhosszúság,jó fajsúly.
Páros nyolcas,115-ös szárhossz,10 kg .Erre gondolsz?Láttam ilyeneket Zala,Somogy,Bakony területén,de van nyugaton is.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6504 Dátum: 2012. Február 10. - 20:40:52 »

Jó estét!
A napokban több alkalommal fagyasztottam kockára magam, disznó után leselkedve, de most mégis itt kötöttem ki. Ami azért nem akkora probléma ám  Vigyorog.
Úgy gondoltam, hogy péntek délutánra mi lehetne jobb lezárása egy munkás hétnek, mint egy kis disznóskerti etetés-ellenőrzés. Aztán (mivel még akad a tervünkben némi hiány) ha marad rá idő, akkor egy kicsit elüldögélünk valahol, hátha látunk valami lőhető fiatal bikát (kértem engedélyt a hosszabbításra a terv teljesítésének érdekében).
Sötétedés előtt jó két órával végeztünk a hivatalos résszel, így semmi akadálya sem volt egy kis lesvadászatnak.
Sikerült észrevétlen becserkelnünk a jó takarásban lévő leshez. Pár disznó és néhány gímszarvas tarvad már kint szedegette a szemes kukoricát.

Ugyan az egyik tehénnek volt két kisebbb seb az oldalán, de emiatt nem akartam bántani. Nem volt gond a mozgásával és a kondijával sem és igen szép bikaborjút vezetett.
A disznóktól, főleg az egyik nagyobb kantól igyekeztek tisztes távolban maradni. Aztán megjöttek a szokásos őzek is. Ilyenkor látni őket, aztán lombfakadás után télig újból eltűnnek.

Aztán megérkezett az első agancsos vacsoravendég, egy második agancsú kis villás nyolcas személyében. Nem igazán sokérő, rövid pudvás villája volt, de szavaztunk neki még egy esélyt a jövőre.

Kis idő múlva újabb két szarvas tűnt fel a rudas akácosban. Közben a disznók elteltek és lassan kezdtek elszivárogni. Az elől jövő villás bikát harmadik agancsúnak néztük, jégágas tízes és biztosan lesz még sokkal jobb is ha kap pár évet. Párja már gondolkodásra késztetett mindkettőnket. Testre sem volt egy bajnok, a csontozatának "rámája" sem volt meggyőző, kicsit kócos benyomást is keltett a többi mellett és hát az a két kis csapocska a fején, na hát az sem kecsegtetett nagy reményekkel a jövőt illetően...

Így vártunk még annyi időt, hogy a többiek jóllakhassanak és meglőttem a csapos bikát. Nem akartam , hogy a vadhúsban túl nagy kár essen, ezért jóval lapocka mögé küldtem a 308-as, 11,7-es cseh SP lövedékét. (Sajnos az új Geco lőszert otthon felejtettem a nagy készülődésben, de az a 4-5 centi találati pont különbség a 70 méteres lőtávon nem okozott semmi bonyodalmat.)
A lövés érte a tüdőlebeny hátsó részét és a májat, a bika felszaladt ugyan az akácos dombra, de mintegy 70 méter után (közben jó vércsapát hagyott) leszánkázott a másik oldalon.
Közelről megnézve abban maradtunk, hogy biztosan nem csináltunk kárt az elejtésével. Testméretre is elmarad egy ilyenkor szokásos nagyságú ünőtől és ez az agancsfejlesztési erély sem való a kiváló hőgyészi gímszarvasok közé.

 Emelem


Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6505 Dátum: 2012. Február 10. - 20:46:14 »

Minden jellemzőt jól leírtatok, hosszú porózus, nehéz agancs, jégághiány is jellemző, de ami kimaradt, a széles terpesztés!  Emelem








Ha porózus,akkor nem nehéz!Kell-e a karapancsai-nál nagyobb terpesztés?
A jégághiányosok nagy százaléka szűk állású már spiesserként is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6506 Dátum: 2012. Február 10. - 20:48:04 »

Ha porózus,akkor nem nehéz!Kell-e a karapancsai-nál nagyobb terpesztés?
A jégághiányosok nagy százaléka szűk állású már spiesserként is!

Válasz majd holnap fotókkal...  Wave  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6507 Dátum: 2012. Február 10. - 20:53:58 »

.


 Emelem


Grat jó kilövés!  Emelem    Viszont nagyon szomorú, hogy felétek ilyen borjak születnek, ez nem jó jel!  Vállat von Még errefelé sincs sok ilyen gyenge csapos...

Ezt a második agancsút is kilehetett volna szedni...  Harmadik agancsra gyenge páros nyolcast hoz...
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6508 Dátum: 2012. Február 10. - 20:54:23 »

Válasz majd holnap fotókkal...  Wave  Emelem
Mégegyszer!
A porózus,az könnyű agancs,mert vékony a külső tömör része.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6509 Dátum: 2012. Február 10. - 20:59:39 »

Grat jó kilövés!  Emelem    Viszont nagyon szomorú, hogy felétek ilyen borjak születnek, ez nem jó jel!  Vállat von Még errefelé sincs sok ilyen gyenge csapos...

Ezt a második agancsút is kilehetett volna szedni...  Harmadik agancsra gyenge páros nyolcast hoz...
ELACCC!
Ez nem az elaccc-féle törpe típus!Más a szemág íve,a középág hasonló,de ez a típus nagyon nagy agancsot tud fejleszteni!Azonkívül az elaccc.féle törpe villája nem pudvás,hanem már korán hegyes!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 [434] 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: