Oldalak: 1 ... 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 [432] 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921601 alkalommal)
január
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #6465 Dátum: 2012. Február 04. - 14:40:58 »

http://www.vip.gportal.hu/gindex.php?pg=5283913&nid=1163717
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #6466 Dátum: 2012. Február 04. - 15:11:19 »

Akkor jól átb@ksztak..Csabdiban néztünk bér területet és ott azt mondták, hogy ezzel jár, ha nem lőjük ki a kvótá (akkor a teljes, nem csak a mi részünkön visszavesznek a jövő éviből)

A Csabdi területtel vigyázni kell, mert az 1 nagy lehúzós társaság. A tavalyi hajtásokon is sok embert bepaliztak. Igérnek mindent amit hallani szeretnél, de aztán semmi!
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #6467 Dátum: 2012. Február 04. - 15:32:24 »

Kanadában kötelező az élénk színű ruha a vadászathoz.Ahhoz,hogy valaki a szénánál lője a szarvast nem kell kanadainak lenni,elég,ha az illető idejekorán kinevezett vadászati műszaki vezető.

Bocs,de ez nem igy van! Marmint az elenk szinuruha,es a vadeteto.
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #6468 Dátum: 2012. Február 04. - 15:42:57 »

Mikor kötelező a narancs szín ?
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #6469 Dátum: 2012. Február 04. - 15:51:58 »

Idézet
A Csabdi területtel vigyázni kell, mert az 1 nagy lehúzós társaság. A tavalyi hajtásokon is sok embert bepaliztak. Igérnek mindent amit hallani szeretnél, de aztán semmi!

..na erre lettem volna kíváncsi, hogy valaki ismeri-e (nem hallomásból, mert az nem mindig valós), hanem tapasztalatból ezt a területet és a köré fonódó dolgokat?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #6470 Dátum: 2012. Február 04. - 16:00:27 »

"Nos ha idén 30 bikát lehet lőni...nem lőtték ki, akkor jövőre csak 25 ( PL-ul)-öt engedélyeznek....akkor több marad bent mint idén...akkor ezt nem értem...ezzel, nagyobb állomány marad bent, akkor most ez hogyan is van ?...bocsánat, ha bugyuta a kérdés"

Ha nem lőtték ki a harminc bikát, azt nem azért tették, mert úgy gondolták, hogy ígéretes (mínuszpontost) meghagyjuk, inkább kapjuk a büntit, (meg, hogy hagy szaporodjon a szarvasbika), hanem azért mert egyszerűen nem került annyi célkeresztbe, mert nincs is annyi golyóérett lőhető bika a területen! ( De ezt már akkor tudták, mikor a létszámbecslést megbeszélték)  Tehát nemhogy nagyobb nem lesz a  létszám egy év múlva, hanem egyenesen kevesebb lesz a bika! Arról nem is beszélve, hogy a fiatal bikák borítanak, ami vadgazdálkodás szempontjából egy orosz rulett, mert még fiatal korban nem is lehet igazán eldönteni, melyik a  nemkívánatos selejt, (csak szélsőséges esetekben) és melyik az ígéretes! Tehát itt vadgazdálkodásról megint nem beszélhetünk.

Valami ilyesmit fogalmazatm meg magamban én is, amikor elolvastam az eredeti hozzászólást...


Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6471 Dátum: 2012. Február 04. - 16:01:39 »

..na erre lettem volna kíváncsi, hogy valaki ismeri-e (nem hallomásból, mert az nem mindig valós), hanem tapasztalatból ezt a területet és a köré fonódó dolgokat?

Akkor azt kérdezd, amire kiváncsi vagy.  Tasli  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #6472 Dátum: 2012. Február 04. - 16:02:37 »

Nem a rózsa alatti csökevényből, kinövésből következtettem arra, hogy vitaminhiányos!!! Nézd meg, hogy mennyire hullámzanak az ágak, ilyen fiatal korban még nem szabadna, nem jellemző, ez vitaminhiányra utal. ...Meg túl vékony az agancs és nincs az ágaknak megfelelő ívük... Rendellenes agancsfejlődés, gyenge állat, jó kilövés...

Itt viszont csúnyán nem értünk egyet. A "hullámzó ágak", nem korjelleg, hanem egészen más, de erről majd wildheger felsötétít (ha akar, és persze, ha szeretnéd!  Kacsint )
 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #6473 Dátum: 2012. Február 04. - 16:21:09 »

Akkor azt kérdezd, amire kiváncsi vagy.  Tasli  Ördög

...rendben... Röhög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6474 Dátum: 2012. Február 04. - 18:15:24 »

Itt viszont csúnyán nem értünk egyet. A "hullámzó ágak", nem korjelleg, hanem egészen más, de erről majd wildheger felsötétít (ha akar, és persze, ha szeretnéd!  Kacsint )
 S.Peti

"A "hullámzó ágak", nem korjelleg"  Én is azt mondtam, hogy vitaminhiány! Viszont mint az embernél is inkább öregkorban jön elő a vitaminhiányból származó, betegség, gyengeség.  De nem tudok érdemben vitatkozni ezzel, semmi szakmai, alapom nincs etéren... Egy tapasztalt vadász, erdész barátom mondta nekem is... Viszont én még csak öreg bikáknál láttam a hullámzó ágakat, de azt is csak inkább korona ágaknál. Olyanra meg még nem is emléxem, aminek a  szemága "hullámzott" volna, mint ennek ami a fotón látható...  Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6475 Dátum: 2012. Február 04. - 19:23:04 »

Nem a rózsa alatti csökevényből, kinövésből következtettem arra, hogy vitaminhiányos!!! Nézd meg, hogy mennyire hullámzanak az ágak, ilyen fiatal korban még nem szabadna, nem jellemző, ez vitaminhiányra utal. ...Meg túl vékony az agancs és nincs az ágaknak megfelelő ívük... Rendellenes agancsfejlődés, gyenge állat, jó kilövés...
A göndör hajú ember vitaminhiányos?
Ez a bika nem az általad emlegetett törpe szarvas.
Hogyan értsem azt a megállapítást,hogy nincs az ágaknak megfelelő ívük?
Csak a jelenleg ránk erőltetett  "selejtezési" séma szerint selejt,de egyébként nem.
Azt már biztosan hallottad,hogy a trófea nagysága törvényszerűen testszázalékfüggő.Hiába örököl jó trófeafelrakó képességet,ha borjú korában "megcsökik",azonkívül az élőhelye lúgos kémhatású(meszes).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6476 Dátum: 2012. Február 04. - 19:27:57 »

A göndör hajú ember vitaminhiányos?
Ez a bika nem az általad emlegetett törpe szarvas.
Hogyan értsem azt a megállapítást,hogy nincs az ágaknak megfelelő ívük?
Csak a jelenleg ránk erőltetett  "selejtezési" séma szerint selejt,de egyébként nem.
Azt már biztosan hallottad,hogy a trófea nagysága törvényszerűen testszázalékfüggő.Hiába örököl jó trófeafelrakó képességet,ha borjú korában "megcsökik",azonkívül az élőhelye lúgos kémhatású(meszes).

Értelmetlen fotót látva vitatkozni, de azért nézd meg milyen rövid az agancs, viszonyítsd a koponyához, és ahhoz képest túl vékonyak a szárak is, ráadásul rendellenesen hullámoznak, meg a rózsatő is rendellenes. Eléggé sok bizonyíték szól ellene még fotó alapján is... Szerintem ha kiállításra kitették és több szakember is azt mondta lőhető, akkor az. Ettől százszor erősebb, szebb agancsú fiatal és középkorú bikákat kiszednek sajnos. Én fotó alapján lőhetőnek ítélem, de ha Te nem, a szíved joga!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6477 Dátum: 2012. Február 04. - 19:28:20 »

"A "hullámzó ágak", nem korjelleg"  Én is azt mondtam, hogy vitaminhiány! Viszont mint az embernél is inkább öregkorban jön elő a vitaminhiányból származó, betegség, gyengeség.  De nem tudok érdemben vitatkozni ezzel, semmi szakmai, alapom nincs etéren... Egy tapasztalt vadász, erdész barátom mondta nekem is... Viszont én még csak öreg bikáknál láttam a hullámzó ágakat, de azt is csak inkább korona ágaknál. Olyanra meg még nem is emléxem, aminek a  szemága "hullámzott" volna, mint ennek ami a fotón látható...  Vállat von
Pedig ennek a típusnak törvényszerűen a szemága,jégága,középága és az apikális hátraálló ága hullámos.A villa első ága nem,mert az a szár.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6478 Dátum: 2012. Február 04. - 19:44:16 »

Értelmetlen fotót látva vitatkozni, de azért nézd meg milyen rövid az agancs, viszonyítsd a koponyához, és ahhoz képest túl vékonyak a szárak is, ráadásul rendellenesen hullámoznak, meg a rózsatő is rendellenes. Eléggé sok bizonyíték szól ellene még fotó alapján is... Szerintem ha kiállításra kitették és több szakember is azt mondta lőhető, akkor az. Ettől százszor erősebb, szebb agancsú fiatal és középkorú bikákat kiszednek sajnos. Én fotó alapján lőhetőnek ítélem, de ha Te nem, a szíved joga!  Emelem
Ha azt mondom,hogy láttam már ebből a típusból több 9-10 kilós példányt,akkor talán már érted,miért írtam azt,hogy a jelenleg ránk erőltetett séma  nem jó.
A lőhetőség kérdését én mindig úgy határoztam meg,hogy minden lőhető,amibe belemegy a golyó.Ez a típus azok közé tartozik,melyek adják a szárhosszúságot és ha kigyomlálunk minden ilyent,akkor eljutunk oda,hogy maradnak a rövidszárú,bokoragancsú szarvasok,amiket itt a fórumon rajtam és néhány általam megfertőzött fórumozón kívül mindenki gyűlöl,meg nem magyarnak tart,holott az ősi ábrákon ott van a maga valóságában(nem csak Új-Zélandon).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6479 Dátum: 2012. Február 04. - 19:52:42 »

Ha azt mondom,hogy láttam már ebből a típusból több 9-10 kilós példányt,akkor talán már érted,miért írtam azt,hogy a jelenleg ránk erőltetett séma  nem jó.
A lőhetőség kérdését én mindig úgy határoztam meg,hogy minden lőhető,amibe belemegy a golyó.Ez a típus azok közé tartozik,melyek adják a szárhosszúságot és ha kigyomlálunk minden ilyent,akkor eljutunk oda,hogy maradnak a rövidszárú,bokoragancsú szarvasok,amiket itt a fórumon rajtam és néhány általam megfertőzött fórumozón kívül mindenki gyűlöl,meg nem magyarnak tart,holott az ősi ábrákon ott van a maga valóságában(nem csak Új-Zélandon).

Szerintem senki nem gyűlöli, legfeljebb nem tetszik. Pl nekem nem, akár Új-Zélandon van, akár itthon. De gondolom ehhez jogom van, ahogy másnak is, hogy kedvelje a bokoragancsú szarvast
Naplózva
Oldalak: 1 ... 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 [432] 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: