Oldalak: 1 ... 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 [404] 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921249 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6045 Dátum: 2011. November 21. - 06:53:31 »

Stefi!
Most csak annyit írhatok, hogy "fehérember nemfelejt" Nyihi
Remélem nem ez volt a témában tett utolsó bejegyzésem Kacsint.

Ödönke közzététele pedig valóban nem volt öncélú.
Ha bárhol felbukkanna, azt nem lehetne titokban tartani, ezek után pedig hiába is mesélnének róla, mindenki tudná hogyan jutottak hozzá.
De azt komolyan mondom, hogy az Úristen irgalmazzon annak, akinél netán előkerül, akár "elhullottan" is!!!!!!!!! 
Már finoman lesik a korábban használt téli beállóját, még nincs ott....vagy csak jól rejtőzködik Vigyorog

Nem akarlak elkeseríteni, de ha jól emlékszem, nem is olyan régen volt, amikor tán egy vadaskertben lőttek agyon bikát (csak a fejét vágták le), annak a képe is körbement az országon, s ha jól tudom, az se lett meg, de Nálatok ne így legyen, mármint nem arra gondoltam, hogy megtaláljátok a trófeát, hanem arra, hogy ne is tűnjön el.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6046 Dátum: 2011. November 21. - 09:13:03 »

De azt komolyan mondom, hogy az Úristen irgalmazzon annak, akinél netán előkerül, akár "elhullottan" is!!!!!!!!! 

 Nyihi  Ördög  Vigyorog
http://www.porfl.de/blog/wurst-wurst-wurst-oder-wie-das-ausland-deutschland-sieht.html

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6047 Dátum: 2011. November 21. - 11:59:30 »

Rendben, ezt kell neki hallgatnia élete végéig!
 Ördög Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6048 Dátum: 2011. November 21. - 18:14:56 »

http://www.vadaszmester.hu/napi-sajto/feloklelte-jotevojet-a-szarvasbika.html

http://www.borsonline.hu/news.php?emberekre-tamadt-a-felajzott-szarvasbika-foto&hid=47681

Naplózva

" There is good out there "
nyugis
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6049 Dátum: 2011. November 22. - 18:20:55 »

Nem akarlak elkeseríteni, de ha jól emlékszem, nem is olyan régen volt, amikor tán egy vadaskertben lőttek agyon bikát (csak a fejét vágták le), annak a képe is körbement az országon, s ha jól tudom, az se lett meg, de Nálatok ne így legyen, mármint nem arra gondoltam, hogy megtaláljátok a trófeát, hanem arra, hogy ne is tűnjön el.


Üdv a vadászoknak és a természet kedvelőknek!

Új vagyok itt a fórumon, és eddig csak olvasgattam és tanultam. Bemutatkozásként ajánlom a honlapomat, onnan megismerhettek.
Azért idéztem a hsz-t, mert pár éve környékünkön (Szigetvár - Bőszénfa) is történt hasonló eset. Engem is felháborított a történet, betennék egy képet az ,,eltűnt" bikáról, csak úgy néz ki, hogy nem megy pedig az ikonra rákattintottam, de feltölteni nem tudok.(talán láma vagyok hozzá?)
Üdvözlettel
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6050 Dátum: 2011. November 22. - 18:42:39 »


Üdv a vadászoknak és a természet kedvelőknek!

Új vagyok itt a fórumon, és eddig csak olvasgattam és tanultam. Bemutatkozásként ajánlom a honlapomat, onnan megismerhettek.
Azért idéztem a hsz-t, mert pár éve környékünkön (Szigetvár - Bőszénfa) is történt hasonló eset. Engem is felháborított a történet, betennék egy képet az ,,eltűnt" bikáról, csak úgy néz ki, hogy nem megy pedig az ikonra rákattintottam, de feltölteni nem tudok.(talán láma vagyok hozzá?)
Üdvözlettel

Szerbusz.  Emelem

A kettő egy és ugyanaz, csak hirtelen nem jutott eszembe a név.

Képfeltöltéshez pedig itt találsz segédletet:
http://vadaszforum.net/forum/index.php?board=54.0
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6051 Dátum: 2011. November 22. - 18:44:09 »


Üdv a vadászoknak és a természet kedvelőknek!

Új vagyok itt a fórumon, és eddig csak olvasgattam és tanultam. Bemutatkozásként ajánlom a honlapomat, onnan megismerhettek.
Azért idéztem a hsz-t, mert pár éve környékünkön (Szigetvár - Bőszénfa) is történt hasonló eset. Engem is felháborított a történet, betennék egy képet az ,,eltűnt" bikáról, csak úgy néz ki, hogy nem megy pedig az ikonra rákattintottam, de feltölteni nem tudok.(talán láma vagyok hozzá?)
Üdvözlettel

Üdv!

Kíváncsi vagyok...

http://picr.de/

Megnyitod, felül lesz, hogy tallózás, kiválasztod a képet, aztán balra alul:  upload starten <--- kilikk  Majd betölti a fotót, és kapsz egy linket, amit kijelölsz és bemásolsz ide!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
nyugis
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6052 Dátum: 2011. November 22. - 18:57:44 »




Köszi, sikerült. (mindenhol más a ,,ceremónia")
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6053 Dátum: 2011. November 22. - 19:09:58 »




Köszi, sikerült. (mindenhol más a ,,ceremónia")


Hát ez nagyon szép!!! Első látásra fölismerném bárhol... Sajnos szerintem ez a trófea már nincs az országban...  Vállat von  Rííí  (lefejezték  ) nagykár érte, hogy így végezte, az ilyen gyönyörű állatnak a maximális tisztelet járna, még halála után is!  Emelem 
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6054 Dátum: 2011. November 25. - 19:42:46 »

Tisztel wildheger !  Szerintem Te sokmindent nem értesz.  Okos
Mein Lieber Stéf!
Legalább annyit,mint Te és Elaccc együtt!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6055 Dátum: 2011. November 26. - 12:33:43 »

Desoxor hallottam a 90-es évek végefelé, amikor, már egyértelmű volt, hogy tűnnek el a nagyobb, öregebb bikák, nagyobb bikarudlik, hogy a muflon a hibás, mert nem hagyja békén a  szarvast, folyton zavarja, mert sokat mozog...  Fejvakarás (aztán szép lassan kiderült, hogy nem ez az ok...) aztán jött  a "nem kedvező számára az élőhely" verzió...  Fejvakarás

Naplózva

" There is good out there "
nyugis
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6056 Dátum: 2011. November 26. - 17:15:30 »

Desoxor hallottam a 90-es évek végefelé, amikor, már egyértelmű volt, hogy tűnnek el a nagyobb, öregebb bikák, nagyobb bikarudlik, hogy a muflon a hibás, mert nem hagyja békén a  szarvast, folyton zavarja, mert sokat mozog...  Fejvakarás (aztán szép lassan kiderült, hogy nem ez az ok...) aztán jött  a "nem kedvező számára az élőhely" verzió...  Fejvakarás



Mint sejtheted kevés ,,lövésem" van a témához (függetlenül, hogy a szegedi Kiss Ferenc erdészetit is ,,megjártam") de nekem más tézisem van a gímbika állomány satnyulásával kapcsolatban. A '60-as évek közepétől-végétől járom az erdőt, és erre az időszakra visszaemlékezve, valóban sokkal jobb volt az állomány. Ezen a környéken (Szigetvár-Szentegát) soha nem volt muflon, de az élőhely az erdőművelés miatt sem minőségében, sem területében nem változott. Talán annyi a változás, hogy akkor több volt a fás legelő, nem volt ennyire az erdő szélére ,,húzódva" a mezőgazdasági kultúra, és ezért nem volt ekkora zavarás a területen. A problémát két pontban foglalnám össze:  az első, hogy nem tudtunk megálljt parancsolni legalább két-három évente egy-egy alkalommal a szeptemberi bőgésben a jó képességű gímbikák megkímélésére, és hagyni, hogy had örökítsenek, azaz felcserélni az A és B bikák kilövésének idejét. (Az A bika alatt az előbb említetteket,  a B bika alatt a selejteket értem.)  Ezt nevetve be lehetett volna tartatni az állami területeken, de hát a gazdasági érdekek mást kívántak.
A második problémának a '90-es évek utáni bérterületek megjelenését, és jobbára azoknak a nem szakszerű kezelésében látom. Ez valamennyire majdnem a ,,nem kedvező élőhely" szisztémához kapcsolódik. Elhiszem, hogy egy terület fenntartása sok pénzbe kerül, de emlékszem, hogy majdnem minden évben az aratás után a vadföldeket kézzel felülvetettük azért, hogy a bőgésre legalább valami értékes, és ne gaz legyen rajta. Abban az időben, míg én is ott dolgoztam évente legalább két-három új sózót alakítottunk ki, legalább húsz fácánetetőt tartottunk fenn, pedig nem nagy állományunk volt. Manapság az általam bejárt területeken az évtizeddel ezelőtti vadföldeket felverte a gaz- és a kóró, vagy lassan visszahódítja az erdő, ezért mivel vadföld nincs az erdőben, az erdőszélbe benyúló mezőgazdasági területek kiszippantják a vadat, amelyek a több száz hektár kukoricásba beállnak és az Istenért ki nem mozdulnának onnan, pláne, ha még egy kis patak is csordogál a területen keresztül.
Ne kövezzetek meg a véleményemért, okoskodásomért, de én így látom. 

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #6057 Dátum: 2011. November 26. - 18:38:55 »

az első, hogy nem tudtunk megálljt parancsolni legalább két-három évente egy-egy alkalommal a szeptemberi bőgésben a jó képességű gímbikák megkímélésére, és hagyni, hogy had örökítsenek, azaz felcserélni az A és B bikák kilövésének idejét. (Az A bika alatt az előbb említetteket,  a B bika alatt a selejteket értem.)  Ezt nevetve be lehetett volna tartatni az állami területeken, de hát a gazdasági érdekek mást kívántak.


Szerintem nem az a megoldás, hogy bőgésben, ami-valljuk be-a szarvasvadászat "ünnepe", nem lőjük az "A"  Vigyorog bikákat. Ha betartanánk a golyóérettségi kort és szankcionálnánk a korai kilövéseket, akkor addigra, mire egy bika lőhető korba ér, már kellően szétszórta a magját az állományban.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nyugis
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6058 Dátum: 2011. November 26. - 21:28:57 »

Szerintem nem az a megoldás, hogy bőgésben, ami-valljuk be-a szarvasvadászat "ünnepe", nem lőjük az "A"  Vigyorog bikákat. Ha betartanánk a golyóérettségi kort és szankcionálnánk a korai kilövéseket, akkor addigra, mire egy bika lőhető korba ér, már kellően szétszórta a magját az állományban.

Ez lenne a megoldás. Most nem tudom, hogy van e mínuszos pontrendszer? (mivel nem vadászom)
Amúgy ezt az Vigyorog izét felesleges volt odatenni, mivel harminc-negyven éve a golyóérett, nem selejt, tíz év feletti bikákat az állami erdészeteknél (legalábbis nálunk) így jelezték a max. súlyhatárral.

 Kacsint   
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6059 Dátum: 2011. November 27. - 00:53:12 »

"A" Hirsch , "B" Hirsch - német besorolás . Nálunk , - akkoriban - a többnyire németeket vadásztató , németül beszélő kísérők , tőlük vették át . A  vt - ok vadőrei a '60-as évek végén , '70-esek elején meg többnyire úgy biztatták magyarul a külföldi vendéget , hogy -----  " lőjjé máá baszki , mer eemegy " . . . !   Nyihi   Ördög   Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 [404] 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: