Oldalak: 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1920913 alkalommal)
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #5985 Dátum: 2011. November 07. - 11:52:38 »

Üdv Elaccc! Köszönöm szépen a választ! Igen, nekem is ez volt a tippem, hogy 8-9 éves mindenképp kímélendő bika agancsai, nekem ezek a "fekete" ágvégek fent a koronában mindenképp erről árulkodnak. Súlyban és szárhosszban eléggé mellélőttem, mert álltalában 110 cm-es szárhosszban gondolkodom, nemnagyon találkoztam még ennél nagyobb szárhosszal sajnos. Súlyra 3,5kg-ot gondoltam száranként. Levadásztam a másik fórumról egy képet, bal oldali agancs szintén egy nagyon jó bikáé, mondjuk a szárhossz lehetne kicsit nagyob.

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5986 Dátum: 2011. November 07. - 12:51:47 »

Üdv Elaccc! Köszönöm szépen a választ! Igen, nekem is ez volt a tippem, hogy 8-9 éves mindenképp kímélendő bika agancsai, nekem ezek a "fekete" ágvégek fent a koronában mindenképp erről árulkodnak. Súlyban és szárhosszban eléggé mellélőttem, mert álltalában 110 cm-es szárhosszban gondolkodom, nemnagyon találkoztam még ennél nagyobb szárhosszal sajnos. Súlyra 3,5kg-ot gondoltam száranként. Levadásztam a másik fórumról egy képet, bal oldali agancs szintén egy nagyon jó bikáé, mondjuk a szárhossz lehetne kicsit nagyob.


Nagyon szép agancs, mutatós trófea lehet, de ezek a lapátos koronaformájú, sokágú agancsok nem hosszúak, mind megáll egy méter körül és hegyvidéken egy szár súlya max 4kg, persze jobb élőhelyeken nem ritkák a 10-12 kg súlyúak! Én ezt tapasztalom. Ezért is írtam előbb, hogy a 120cm szárhosszú agancsú bikák, amik kapitális trófeát növeszthetnek igen ritkák, még a Dunántúlon is. Itt a hegyvidéken, még a sokágú is ritka, pláne, hogy hosszú és sokágú is legyen, ahhoz már tényleg szükséges a megfelelő nyugalom és élőhely,  minden szempontból, főleg táplálkozás szempontjából! Nagyon fontos a profi szelekció, és lelkiismeretes, hozzáértő vadgazdálkodás is! Persze itt is előfordulnak sokágú agancsú bikák, de azok trófeái nem mennek 10kg fölé... Nekem viszont még így rövid szárakkal is mutatósabbak, tetszetősebbek, "dekoratívabbak", egyedibbek mint a hármas koronás, vagy villás 5-6 kg-os trófeák, azokból rengeteg van. Persze mire van igény, ??? nem lehet tudni, én mégis úgy gondolom, (persze lehet, hogy rosszul!) hogy egy külföldi vendégvadász is jobban örülne egy sokágú, megfizethető mutatós érdekes, egyedi trófeának, mint egy tucat trófeának... Errefelé a villás meg kiskoronás, 10.12-es trófea tucatnak számít...
Azért mindig előkerül egy-egy gyönyörű sokágú... Amit mutatok a gödöllői dombságból való és 7 kg körül volt frissen. Öregebb korára gyöngyözöttebb lett volna, meg vaskosabb, de már hosszra biztos nem változott volna... Súlyon is max 1kg-ot növelt volna, a koszorún látszik, hogy kistestű "kiskoponyás" bika, de attól szerintem  Igen Igen Igen  Ha rajtam múlna, ilyenből lenne sok... menne a hír...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog (még akkor is, ha sokan nem értenek velem egyet  RöhögEmelem













Naplózva

" There is good out there "
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #5987 Dátum: 2011. November 07. - 13:55:39 »

Nagyon szép agancs, mutatós trófea lehet, de ezek a lapátos koronaformájú, sokágú agancsok nem hosszúak, mind megáll egy méter körül és hegyvidéken egy szár súlya max 4kg, persze jobb élőhelyeken nem ritkák a 10-12 kg súlyúak! Én ezt tapasztalom. Ezért is írtam előbb, hogy a 120cm szárhosszú agancsú bikák, amik kapitális trófeát növeszthetnek igen ritkák, még a Dunántúlon is. Itt a hegyvidéken, még a sokágú is ritka, pláne, hogy hosszú és sokágú is legyen, ahhoz már tényleg szükséges a megfelelő nyugalom és élőhely,  minden szempontból, főleg táplálkozás szempontjából! Nagyon fontos a profi szelekció, és lelkiismeretes, hozzáértő vadgazdálkodás is! Persze itt is előfordulnak sokágú agancsú bikák, de azok trófeái nem mennek 10kg fölé... Nekem viszont még így rövid szárakkal is mutatósabbak, tetszetősebbek, "dekoratívabbak", egyedibbek mint a hármas koronás, vagy villás 5-6 kg-os trófeák, azokból rengeteg van. Persze mire van igény, ??? nem lehet tudni, én mégis úgy gondolom, (persze lehet, hogy rosszul!) hogy egy külföldi vendégvadász is jobban örülne egy sokágú, megfizethető mutatós érdekes, egyedi trófeának, mint egy tucat trófeának... Errefelé a villás meg kiskoronás, 10.12-es trófea tucatnak számít...
Azért mindig előkerül egy-egy gyönyörű sokágú... Amit mutatok a gödöllői dombságból való és 7 kg körül volt frissen. Öregebb korára gyöngyözöttebb lett volna, meg vaskosabb, de már hosszra biztos nem változott volna... Súlyon is max 1kg-ot növelt volna, a koszorún látszik, hogy kistestű "kiskoponyás" bika, de attól szerintem  Igen Igen Igen  Ha rajtam múlna, ilyenből lenne sok... menne a hír...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog (még akkor is, ha sokan nem értenek velem egyet  RöhögEmelem


Mindenben egyetértek Veled, és most be is ugrott egy lényeges dolog: volt már a kezemben pár darab ilyen jellegű agancs, és valóban mindegyiknek nagyon gyenge volt a rózsája meg a körmérete is. Viszont ami nekem van 4kg-os, 3-as koronájú, 112cm-es szárhosszú hullott agancsom, annak 30cm a rózsakörmérete, és maga a rózsa is nagyon erős, "husos". Tudom, nem nagy számok ezek, amiket ideírtam, de ezzel azért már lehet valamit kezdeni.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5988 Dátum: 2011. November 07. - 16:36:34 »

Ami az utóbbi hetekben zajlik a gímtehén és bika topicban arról a véleményem tömören  Hány
Valós szelete a magyar vadásztársadalomnak!  Szomorú
Bocs az offért, töröljétek ha úgy ítélitek!  Emelem
Kifejtenéd a véleményedet szamaibb nyelven is,vagy az már nem megy?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5989 Dátum: 2011. November 07. - 16:58:55 »

Hello!

Nem innen való, erre nincsenek sajnos ekkora agancsú bikák. Soxor volt szó, hogy a hegyvidéken "gyengébb" a gímállomány, ("Mátra megállítja a bikát" ...stb) és ez az agancs egy jó példa erre. Vagyis számomra és szerintem az itt tevékenykedő legtöbb vadász számára egyértelműen látszik, hogy ez egy Dunántúli agancs... Azt akarom mondani, hogy ha itt (Mátraalja, Bükkalja) esik egy kapitális 10 kg fölötti bika, az előző évi hullott agancsai teljesen mást mutatnak, mint az ottani bikák (egyazon korban lehullt ) agancsai. Általában az itteni agancsok 6-7 éves korban már gyöngyözöttek, sötét színűek, jobban kifentek az ágvégek stb,stb...

Ez az agancs "Somogyországból" való, és a méreteihez képest eléggé könnyű. A hosszabbik szár (ami 120cm) kereken 4kg beszáradtan, a kisebbik 3,80. Ha igaz a papírforma 10%-ot száradt tehát az agancs párban 8,5kg körül mozgott idén tavasszal, tehát a trófea valamivel 10kg fölött lett volna.

Jól látod ez egy ígéretes szerintem 8-9 éves bika, ami igazi gyönyörű, gyöngyözött, kifent ágvégű, súlyos trófeát 14-15 éves korára rakna! Mindenképpen kímélendő, ígéretes bika!

Már említettem, hogy a legtöbb gímbika, 14 éves kor körül ér a trófeaproduktum csúcspontjára. Persze azt is fontos kihangsúlyozni, hogy országos szintet nézve ezen bikák száma, iszonyat kevés, nagyon kis százalékot tesznek ki, ezeket minden felelős vadásznak felkellene ismerni, megkellene kímélni! Sajnos sokkal több azon bikák száma, amik már 8-10 éves korban elérik teljesítőképességük csúcspontját (90%). Errefelé biztosan így van, bár országos szinten a saccolásaim lehetnek rosszak, mert sajnos, már középkorban kiszedik a legtöbb ígéretesnek látszó bikát!

Múltkor a zalai trófeamustra megvitatása után említette Karácsony Károly, hogy ott is sok volt a kényszer lövés, pedig ha ez tényleg így van, akkor az a kevés kapitális trófeaproduktumra képes bika sem fog megöregedni ott a Dunántúlon! Pedig szerintem a világhír frissítésére minden évben szüksége lenne a vadásztársaságoknak és kishazánknak is!

Tegnap az egyik gombászó emberke hozott hozzám egy hullott agancsot, már megörültem, hogy az egyik törpe bikám agancsának a párja, de nem  Rííí Erősebb valamivel ez már eléri a 40 dekát  Ördög Gyűlik a kollekció  Rííí A négy szár elfér a markomba, és egy szimatszatyorba akár...  Ördög  Rííí Szóval errefelé ezek szaporodnak ezerrel... ez a fizethető? erre van kereslet ???  Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás





 Emelem
Ezúttal van,amiben egytértünk-a legtöbb igéretes bikát idő előtt meglövik.
Sőt olvastam egy cikket a szuper vadászlapban:
Kincs ami van c. cikkben azt írja szerző,hogy a somogyi szarvas 8 éves kora után már nem produkál különösebben többet,tehát ez a golyóérett kor.
Tegnap már elhatároztam,hogy megírom  a szolgálati helyemen tapasztaltakat.
Tegnapig egy-két napos kihagyással folyamatos a bőgés.Hat évvel ezelőtt azt mondtam a kollégáknak,hogy én egy szörnyű helyről kerültem ide,ahol felső irányítással teljesen ledegradálták a szarvasállományt.Ezt a folyamatot én itt is látom,csak fáziskéséssel.
Na több sem kellett nekik,rögtön mindenféle hülye lettem.Kapaszkodnak a homályból feltűnő,azelőtt sosem látott bikák teríték eredményeibe,hogy igazukat alátámasszák,pedig a józanabbak a "nagyok"közül már szintén azt mondják,amit én.
Visszatérve a hosszúra nyúló folyamatos bőgés azt bizonyítja,hogy nincs a területen igazán öreg,korán eredményesen fedező bika,mert idő előtt kilövik őket.Német szarvas szakértők már régen megfogalmazták,hogy a fent leírt jelenség oka az igazán öreg bikák hiánya.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5990 Dátum: 2011. November 07. - 18:08:30 »

Kifejtenéd a véleményedet szamaibb nyelven is,vagy az már nem megy?

Nem kell ahhoz szakmai nyelv...

Megy egymás pocskondiázása, az ironizálás, a "poénkodás" - aztán ennyi.
Néha-néha föltesz valaki kóbor lélek egy-egy bikát, van rá három gratula, aztán kezdődik újra.
Nem csak ő unja.

Lassacskán már csak megszokásból, vagy böcsületből nyitom ki ezt a topikot. Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5991 Dátum: 2011. November 07. - 18:28:58 »

Ezúttal van,amiben egytértünk-a legtöbb igéretes bikát idő előtt meglövik.
Sőt olvastam egy cikket a szuper vadászlapban:
Kincs ami van c. cikkben azt írja szerző,hogy a somogyi szarvas 8 éves kora után már nem produkál különösebben többet,tehát ez a golyóérett kor.
Tegnap már elhatároztam,hogy megírom  a szolgálati helyemen tapasztaltakat.
Tegnapig egy-két napos kihagyással folyamatos a bőgés.Hat évvel ezelőtt azt mondtam a kollégáknak,hogy én egy szörnyű helyről kerültem ide,ahol felső irányítással teljesen ledegradálták a szarvasállományt.Ezt a folyamatot én itt is látom,csak fáziskéséssel.
Na több sem kellett nekik,rögtön mindenféle hülye lettem.Kapaszkodnak a homályból feltűnő,azelőtt sosem látott bikák teríték eredményeibe,hogy igazukat alátámasszák,pedig a józanabbak a "nagyok"közül már szintén azt mondják,amit én.
Visszatérve a hosszúra nyúló folyamatos bőgés azt bizonyítja,hogy nincs a területen igazán öreg,korán eredményesen fedező bika,mert idő előtt kilövik őket.Német szarvas szakértők már régen megfogalmazták,hogy a fent leírt jelenség oka az igazán öreg bikák hiánya.

A vadászlapban írottakra ennyi a válaszom: ///régi nimródból vágott cikkek, egyszer már mutattam.../// Bármi is fog történni a haza gímszarvassal, ezeket a képeket és az igazi szakma által alá írottakat, soha ne felejtsük!  Emelem







Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5992 Dátum: 2011. November 08. - 08:20:16 »

A vadászlapban írottakra ennyi a válaszom: ///régi nimródból vágott cikkek, egyszer már mutattam.../// Bármi is fog történni a haza gímszarvassal, ezeket a képeket és az igazi szakma által alá írottakat, soha ne felejtsük!  Emelem







Hm...
Ezek a bikák manapság "12 éves, érett"-ek lennének.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5993 Dátum: 2011. November 08. - 09:03:59 »

Hm...
Ezek a bikák manapság "12 éves, érett"-ek lennének.
Manapság gyorsabban érik a szarvasbika , nincs idő tökölni , forogjon az a pénz . . . !   Nem   Fejvakarás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5994 Dátum: 2011. November 08. - 10:11:23 »

Hm...
Ezek a bikák manapság "12 éves, érett"-ek lennének.

A trófeával "megtisztelt" elvtársak azonban úgy látom magasról sz@rtak arra, hogy ígéretes-e vagy sem.
(Állami területen azt csináltak az elvtik amit akartak, csak akkor nem volt hírverés körülötte.)
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5995 Dátum: 2011. November 08. - 10:51:53 »

Kedves Wetzlar!
Ez a  vita inkább a mai hibás elejtésekről szól nem az egykori elvtársak hibáiról. (Volt nekik bőven) Csak lapozd végig az idei trófeabemutatókat és hasonlítsd össze a fenti képekkel. Hírverés meg igaz ma nagyobb van,csak éppen nem a hibáról ,hanem a dicsőségről szól. Remélem érthető vagyok,legalább is igyekszem az lenni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #5996 Dátum: 2011. November 08. - 12:34:58 »

Üdv!


Kicsit a jelenlegi témától eltérve. Nem kell menni Új-Zélandig egy kis nevelt bika vadászatért.



Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5997 Dátum: 2011. November 08. - 13:51:40 »

Üdv!

Kicsit a jelenlegi témától eltérve. Nem kell menni Új-Zélandig egy kis nevelt bika vadászatért.

Fabrigo

Egy pozitívum azért ebben a videóban is volt....


...a zenéje!  Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5998 Dátum: 2011. November 08. - 13:53:25 »

Kedves Wetzlar!
Ez a  vita inkább a mai hibás elejtésekről szól nem az egykori elvtársak hibáiról. (Volt nekik bőven) Csak lapozd végig az idei trófeabemutatókat és hasonlítsd össze a fenti képekkel. Hírverés meg igaz ma nagyobb van,csak éppen nem a hibáról ,hanem a dicsőségről szól. Remélem érthető vagyok,legalább is igyekszem az lenni.

Igen olvastam az előző hsz.-okat is.
Éppen ezért írtam, hogy hibák akkor is voltak, mint ahogyan ma is, csak ma már trófeaszemlére is pofátlanul elviszik. Ördög
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #5999 Dátum: 2011. November 08. - 14:16:38 »

Nem tudom, hogy a videó készítője hogy merte ezt a címet adni, hogy kapitális szarvasbika VADÁSZATA ?? Nem Nem Rííí Rííí Sír Sír Sorozat
Naplózva
Oldalak: 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: