Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922266 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5205 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 14:23:16 »

 Igen  Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5206 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 14:31:56 »

Nahát.......
Azért már fájdalmasan vitzes, hogy másfél oldalon keresztül lehettünk (jómagam és valószínűleg vannak páran, akik szintén nem kíváncsiak az ilyesmire) tanúi ismét a magasröptű kukacoskodásnak és rosszindulatnak.
Ettől "jobb" már csak az volt, amikor egy fórumtársunk, /feltételezem, puszta jóindulatból/ abba kötött bele, hogy más, hogy írja a nicknevét... gratulálok, így tovább!  OOO Fejvakarás
Vadász90-el egyetértek, Jégcsákány utolsó hozzászólásával pedig pláne!  Igen
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5207 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 14:39:08 »

Csigavér Uraim, próbáljuk meg nem egymást minősíteni.
Rossz lövés, csúnya sebzés volt is, van is, meg lesz is. Mindannyiunknak ott van a pakliban.
Meg az is, hogy adott pillanatban, a másodpercek töredéke alatt meghozott döntésünk utólag elemezve esetleg hibás, vagy annak látszik. Ez egy ilyen műfaj.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5208 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 14:44:34 »

Nekem ezekből a felvételekből annyi jött le, hogy a két nem elég rámenős kutya elérte azt a már sokkos állapotban lévő vadnál, hogy meginduljon amerre lát, és a kettő kutyában nem volt annyi vér, hogy valahogy helyben tartsa, foglalkoztassa a vadat, csak biztonságos távolságból lekövette azt, amíg volt benne erő menni. A képek szerint a bika nem is haladt gyorsan, már nem sok erő lehetett benne. Egy kutya talán nem rémítette volna meg ennyire, és le mert volna állni a bika vele szembe. Magam is kutyázom, igaz nem vérebezek, de a meglátásom ez!


Ha valaki a tudását kívánja bővíteni, az a negatív kritikát is helyén kezeli, nekem meg ez a meglátásom, ill. az amit ez előtt leírtam. Nem fikáztam senkit, nem illettem senkit tiszteletlen szavakkal, viszont az utánkeresés módja, és az azt végrehajtó 2 véreb munkája nekem egyáltalán nem nyerte meg a tetszésemet, és ennek hangot is adok, elvégre egy fórum nem csak arról szól, hogy egymás okos buksiját simogatjuk! A negatív kritika is lehet hasznos szerintem.
Annak viszont örülök, hogy a bika végül terítékre került!

Üdv.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #5209 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 14:59:01 »

Hogy itt mennyi szaki van....
Nem is tudjuk, hogy mi történt pontosan, de a kötözködés már megy...

Magyarország, én így szeretlek.....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #5210 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 15:08:17 »

Hát basszus nehogy már 3 állókép alapján valaki megmondja, hogy mi volt, mert beszarok már tényleg. Aki ilyen határozott véleményt mer mondani a vérebek vezetőjéről és a kutyáiról, az számomra éppen a hozzá nem értését bizonygatja!

Egy ilyen sebzéssel egy bika 15 kilométert is elmehet. A fotón pont hátulról ugatja a két kutya, akkor mi van? Szerintem éppen körbe-körbe próbálnak szaladni rajta. Ki tudja mennyire fáradtak már, a szájuk elég habosnak látszik a 3. képen. Lehetett nagyon meleg is volt, stb. A képek alapján egyedül az a furcsa, hogy fotózni volt lehetőség, de lőni nem. Ennyi. A kutyák vezetőjét kellene hallani. Bár ezek után én nemigen írnék le a történetből semmit.
Naplózva

RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5211 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 15:13:32 »

Hát basszus nehogy már 3 állókép alapján valaki megmondja, hogy mi volt, mert beszarok már tényleg. Aki ilyen határozott véleményt mer mondani a vérebek vezetőjéről és a kutyáiról, az számomra éppen a hozzá nem értését bizonygatja!

Egy ilyen sebzéssel egy bika 15 kilométert is elmehet. A fotón pont hátulról ugatja a két kutya, akkor mi van? Szerintem éppen körbe-körbe próbálnak szaladni rajta. Ki tudja mennyire fáradtak már, a szájuk elég habosnak látszik a 3. képen. Lehetett nagyon meleg is volt, stb. A képek alapján egyedül az a furcsa, hogy fotózni volt lehetőség, de lőni nem. Ennyi. A kutyák vezetőjét kellene hallani. Bár ezek után én nemigen írnék le a történetből semmit.

Én is eképpen gondolom! Igen Emelem
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #5212 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 15:22:07 »

Dani! Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5213 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 15:36:33 »

Püffff.... Nem szól szám
Az élet így hozta ezt a keresést, csak tanulni lehet/kell belőle, és nem ítélkezni. Akit nem győz meg a kutyák munkája, az tegyen fel a saját kereséséről történetet, biztos lesz aki azt is kielemzi.
(Mitulátbáti nem neked címeztem)
Naplózva

Üdv End
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #5214 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 15:51:32 »

Az ilyen helyzetekban a cselekedetet mindíg az alkalom szüli. Nem hiszem hogy ezért bárkit is
hibáztatni lehet. Az biztos hogy gyenge volt a lövés. A többi pedig alakult magától.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #5215 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 16:51:00 »

Nem értem, hogy hogy lehet ennyi információ után ítélkezni. Pl. Honnan tudjuk, hogy a fotós és a fegyveres utánkereső egy helyen volt-e a fotó elkészültekor. De ha együtt is voltak: honnan tudjuk, hogy a fotó nem a faluszéltől mondjuk 100 m-re készült, ahol engedély nélkül már tilos bármilyen lövés leadása? Egyszerűen nem értem...
Tanulságos eset, az biztos...
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Jadgterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #5216 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 17:07:14 »

Nahát.......
Azért már fájdalmasan vitzes, hogy másfél oldalon keresztül lehettünk (jómagam és valószínűleg vannak páran, akik szintén nem kíváncsiak az ilyesmire) tanúi ismét a magasröptű kukacoskodásnak és rosszindulatnak.
Ettől "jobb" már csak az volt, amikor egy fórumtársunk, /feltételezem, puszta jóindulatból/ abba kötött bele, hogy más, hogy írja a nicknevét... gratulálok, így tovább!  OOO Fejvakarás
Vadász90-el egyetértek, Jégcsákány utolsó hozzászólásával pedig pláne!  Igen
 Emelem
Ördög Röhög Ezek az emberek nem változnak! Egyébként pont ezért nem írtam le az esti hibázásom. És két jó képességű fiatal bikát sem zavartam meg legelészésükben.
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5217 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 17:30:35 »

Ördög Röhög Ezek az emberek nem változnak! Egyébként pont ezért nem írtam le az esti hibázásom. És két jó képességű fiatal bikát sem zavartam meg legelészésükben.

Az egyik nem szeretjük fórumozó most én lehetek, de azért engem érdekelne a sztori!

Üdv.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5218 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 19:09:02 »

Szervusztok.
Ez borzasztó,miért kell egyből köpködésbe menni.Egy tapasztal vadásztársunk fel tesz egy pár érdekes képet és meg indul az inkvizíció.
Senki nem volt ott nem tudja mi és hogyan történt de megy az ész osztás egyes idegenbe szakadt fórumtárstól.
Csodálkozunk azon,hogy úgy kell egy-egy után keresőnek könyörögni,hogy ossza meg tapasztalatait velünk.
Az után keresések  során sokk minden megtörténik az adrenalin miatt a sebzett vad néha azt se tudja merre megy esetleg be a falúba Ő nem tuja,hogy hova csak fáj neki egy seb kevés az oxigén egy vagy uram boccsá két kutya a liheg a nyomában(mert ahogy Dani is írta lehet,hogy tanul a másik kutya vagy kontroll kutya stb) Ő csak megy amíg ver a szíve és bírja a lába.Aztán be következik a meg váltó dörrenés és minden elsötétül és többé már nem fáj,és nincs harmatos fű nincs mámorító bőgésre ösztönző illat.Vége lett egy balul elsült fegyvernek,egy rosszul leadott lövésnek.Én mindenkinek azt kívánom,hogy soha ne kelljen utánkereső kollégát,barátot elhaló hangon hívni gyere segíts.
Abban biztós vagyok,ha már ez a helyzet igy alakult akkor ezek a kollégák,barátok mindent meg tesznek azért,hogy a legnagyobb  körültekintessél végezzék a munkájukat hívatásukat vigyázva emberre álltra.Amikór ezt teszik ezt méltósággal a vad iránti tiszteletből teszik.
Uram boccsá egy faluban akkor egy faluban.
Nem tudom ki vagy és mennyi idős és milyen tapasztalatod van de egy pár képből konklúziót levonni nem lehet,és pár huzamot vonni egy sajnálatos közúti balesettel   amit nem bika ha nem egy tehén okozott amit nem is kerestek csak a rossz időben volt rossz helyen egyenesen butaság.Azon az út szakaszon minden évben több vadütközés van .
Üdv:HSanyi
 
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #5219 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 20:44:29 »

Fiúk!
Ha nem bánjátok én pontot tennék ennek a témának a végére, maradjunk a Magyar Erdők Királyánál !
Naplózva
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: