Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233059 alkalommal)
kgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #945 Dátum: 2015. Január 12. - 16:46:10 »

Emelem

Alapból én is azt mondanám, hogy kemény az Orix. Fejvakarás  Meg azt is mondhatnám, hogy a legutóbb említett lövésednél pl. Alaskával a disznó egyet sem lépett volna... Ördög  De ez egyáltalán nem biztos (mivel nincs "kontrollcsoport" ez csak elméleti okoskodás marad).
Ha neked bevált, használd.  Igen

 Wave

Megfogadom a tanácsod,bízok Benned Anti! Amint elfogy az Oryx,váltok Alaska-ra! Addig is majd írok hogy ha sikerül lőni vele,disznót,dámot,őzet.  Emelem
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #946 Dátum: 2015. Január 12. - 19:06:20 »

Üdvözlöm a vadásztársakat!
Belépnék én is a vegyescsövű tulajdonosok klubjába. Sokat nézegettem a hirdetéseket, de nem találtam magamnak megfelelőt. Vagy az ár, vagy a kaliber nem volt szimpatikus.Csak egy 308w kaliberű golyós csővel szerelt fegyvert találtam, de sajnos akkor még nem volt meg hozzá a megfelelő összeg. Arra gondoltam hogy sörétesből alakíttatok át egyet. Jó az elgondolásom vagy túl sok a buktatója és eleve meddő a gondolat?

Előre is köszönöm a válaszokat.  Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #947 Dátum: 2015. Január 12. - 19:15:28 »

Üdvözlöm a vadásztársakat!
Belépnék én is a vegyescsövű tulajdonosok klubjába. Sokat nézegettem a hirdetéseket, de nem találtam magamnak megfelelőt. Vagy az ár, vagy a kaliber nem volt szimpatikus.Csak egy 308w kaliberű golyós csővel szerelt fegyvert találtam, de sajnos akkor még nem volt meg hozzá a megfelelő összeg. Arra gondoltam hogy sörétesből alakíttatok át egyet. Jó az elgondolásom vagy túl sok a buktatója és eleve meddő a gondolat?

Előre is köszönöm a válaszokat.  Emelem
Minden ilyen átalakítás gyakorlatilag kukába dobott pénz, amit sosem látsz viszont.
Inkább kérj tanácsot/segítséget az e-gunozó fórumtársaktól privátban. Buktatója amúgy nincs, hacsak nem kókler a fegyvermester (van ilyen az "engedélyesek" között is szép számmal), de azt az irdatlan mennyiségű kp-t normális dolgokra is el lehet költeni.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #948 Dátum: 2015. Január 12. - 19:39:52 »

Üdvözlöm a vadásztársakat!
Belépnék én is a vegyescsövű tulajdonosok klubjába. Sokat nézegettem a hirdetéseket, de nem találtam magamnak megfelelőt. Vagy az ár, vagy a kaliber nem volt szimpatikus.Csak egy 308w kaliberű golyós csővel szerelt fegyvert találtam, de sajnos akkor még nem volt meg hozzá a megfelelő összeg. Arra gondoltam hogy sörétesből alakíttatok át egyet. Jó az elgondolásom vagy túl sok a buktatója és eleve meddő a gondolat?

Előre is köszönöm a válaszokat.  Emelem

Én is elgondolkoztam, körbejártam kicsit a kérdést, amikor megvettem a Merkelemet, hogy kellene hozzá egy váltócsövet csináltatni. A kérdés még nem oldódott meg, viszont azt már látom, hogy ha ilyenre szánom magam, akkor abból a pénzből elég jó duplagolyóst/bergstutzent tudok egunozni magamnak. Tehát csatlakozom az előttem szólóhoz.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #949 Dátum: 2015. Január 12. - 23:02:30 »

Belépnék én is a vegyescsövű tulajdonosok klubjába. ......... Arra gondoltam hogy sörétesből alakíttatok át egyet. Jó az elgondolásom vagy túl sok a buktatója és eleve meddő a gondolat?
Üdv!
A gondolat nem meddő, mert ha van rá való kb. 2500 Euród, akkor a birtokosa lehetsz egy saját igényeidnek megfelelő fegyvernek.
(Az olcsó megoldásokkal nem foglalkoznék, mert fegyvernél nincs helye a "Józsi kiszúrja neked okosba CNC-n" megoldásoknak.
Ezt igen sokan megtapasztalták, 1-2 hazai, magát fegyvermesternek tituláló és duplagolyós építést futószalagon vállaló kontár miatt Nem )

De gondold el, hogy ezen a pénzen micsoda puskákat lehet halászni szerte e világon!
Amit meg magadnak készíttetsz, azt ráadásul alig tudod majd eladni valakinek (ha netán ráunnál, vagy nagyon kell a pénz valami életbevágó ügyben... Stoel).
Végig jártam ezt az utat, azért bátorkodom válaszolni a feltevésedre.

Szóval ez a fegyver építtetés egy drága, férfias játék, amiben ha bukunk negyed/fél milliócskát, azt is illik férfi módjára, állva elviselni.......az a legény aki állja is Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #950 Dátum: 2015. Január 13. - 08:49:18 »

Üdv!
A gondolat nem meddő, mert ha van rá való kb. 2500 Euród, akkor a birtokosa lehetsz egy saját igényeidnek megfelelő fegyvernek.
(Az olcsó megoldásokkal nem foglalkoznék, mert fegyvernél nincs helye a "Józsi kiszúrja neked okosba CNC-n" megoldásoknak.
Ezt igen sokan megtapasztalták, 1-2 hazai, magát fegyvermesternek tituláló és duplagolyós építést futószalagon vállaló kontár miatt Nem )

De gondold el, hogy ezen a pénzen micsoda puskákat lehet halászni szerte e világon!
Amit meg magadnak készíttetsz, azt ráadásul alig tudod majd eladni valakinek (ha netán ráunnál, vagy nagyon kell a pénz valami életbevágó ügyben... Stoel).
Végig jártam ezt az utat, azért bátorkodom válaszolni a feltevésedre.

Szóval ez a fegyver építtetés egy drága, férfias játék, amiben ha bukunk negyed/fél milliócskát, azt is illik férfi módjára, állva elviselni.......az a legény aki állja is Ördög
 Wave

ha meg már 2500 eur, és vegyescsövű...akkor például:
http://www.egun.de/market/item.php?id=5209546
 Igen
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #951 Dátum: 2015. Január 13. - 10:31:12 »

ha meg már 2500 eur, és vegyescsövű...akkor például:
http://www.egun.de/market/item.php?id=5209546
 Igen


 Emelem
Naplózva
barosbalint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #952 Dátum: 2015. Május 01. - 01:40:20 »

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Örököltem egy vegyes csövű puskát, 16/70 és 7x57R kaliberben. Mivel soha nem volt ilyen kaliberű puskám, érdekelne, hogy milyen mag működik jól a golyós felén.
Norma Oryx, S&B SP vagy SPCE, vagy NSP vagy RWS TIG vagy KS vagy Geco TM, Vagy PRVI Partizan, nagyjából ez a kínálat.
Esetleg kinek milyen tapasztalata van 7x57R kaliberrel.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #953 Dátum: 2015. Május 01. - 02:57:53 »

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Örököltem egy vegyes csövű puskát, 16/70 és 7x57R kaliberben. Mivel soha nem volt ilyen kaliberű puskám, érdekelne, hogy milyen mag működik jól a golyós felén.
Norma Oryx, S&B SP vagy SPCE, vagy NSP vagy RWS TIG vagy KS vagy Geco TM, Vagy PRVI Partizan, nagyjából ez a kínálat.
Esetleg kinek milyen tapasztalata van 7x57R kaliberrel.

Szia Balint,

a 9 grammos S&B SP-vel sok rokat lottem es 10-15 oz tarvadat,ezekre idealis.

A 11,2-es SPCE nagyon jo ehhez a 'lassabb kaliberhez,kivallo az oloereje,a suldok legtobbszor helyben maradtak vagy nem sokat mentek el es jo verrel.Ket nagyobb disznot lottem vele,mindegyik 60 meteren utan meglett.

RWS TIG-et vettem legutoljara,de ezzel nem hoztam teritekre semmit mert atkerult a Leica celtavcsovem a vegyescsovumrol a 30.06-os Zastavara es leginkabb azt hasznalom. (ha otthon vagyok)

Ezekbol (cseh 9 es 11,2 illetve RWS 11,5 grammos) van loszerem,ha gondolod szivesen adok par darabot  kiprobalasra hogy mennyire szereti a csove a puskadnak (junius kozepetol leszek otthon,Vas-megye)

Egyebkent milyen vegyescsovut orokoltel?!

Udv.  Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #954 Dátum: 2015. Május 01. - 06:53:20 »

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Örököltem egy vegyes csövű puskát, 16/70 és 7x57R kaliberben. Mivel soha nem volt ilyen kaliberű puskám, érdekelne, hogy milyen mag működik jól a golyós felén.
Norma Oryx, S&B SP vagy SPCE, vagy NSP vagy RWS TIG vagy KS vagy Geco TM, Vagy PRVI Partizan, nagyjából ez a kínálat.
Esetleg kinek milyen tapasztalata van 7x57R kaliberrel.

RWS TIG -et kaptam mind két vegyescsővűmhöz (az ára miatt nem vettem volna Nem szól szám) a 7x57R a 10,5 grammossal jól muzsikált . Nagytestű szarvast is átütötte és ez ritka dolog de láttam ahogy ömlik belőle a vér és 15 métert vitte el a lövést. Viszonylag hamar eladtam és jött a 7x65R szintén TIG de 11,5 grammos . Főleg disznókat lőttem ezzel a drillinggel de a legemlékezetesebb hajnalon pirkadatkor egy babos disznót majd benéztem egy tarlóra és 180 méterről egy rókát is sikerült meglőnöm. Azért a 7x57R hez ha rókákat is akarsz messzebbről lőni a 10 gramm körüli lövedékeket javaslom.       Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #955 Dátum: 2015. Május 01. - 10:48:53 »

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Örököltem egy vegyes csövű puskát, 16/70 és 7x57R kaliberben. Mivel soha nem volt ilyen kaliberű puskám, érdekelne, hogy milyen mag működik jól a golyós felén.
Norma Oryx, S&B SP vagy SPCE, vagy NSP vagy RWS TIG vagy KS vagy Geco TM, Vagy PRVI Partizan, nagyjából ez a kínálat.
Esetleg kinek milyen tapasztalata van 7x57R kaliberrel.

Ha esetleg rá veszed magad a töltésre, vagy tán rávesz valaki Vigyorog, nagyon jó a kis-közepes sebességű 7 millis golyóshez a 160 graines Speer HotCor....
Elég érzékeny kisebb vadakhoz is, de a 160 grain már csinál rendes ramazurit a nagyobbakban is, pl. bikát lőtt vele a barátom 7x65R-ből, és minimális menekülési táv után könnyedén meglett. Vérről nem tudok, de csak azért, mert elég jól kilátszott a bika koronája a fűből...... nem kellett nézegetni vérnyomot. Őzre kicsit goromba, de az 57-esből biztos nem roncsol annyira, és a Speer általában pontos kis lövedék. És nagyon zseb-barát megoldás.
 Emelem
Naplózva
barosbalint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #956 Dátum: 2015. Május 01. - 11:30:57 »

Szia Balint,

a 9 grammos S&B SP-vel sok rokat lottem es 10-15 oz tarvadat,ezekre idealis.

A 11,2-es SPCE nagyon jo ehhez a 'lassabb kaliberhez,kivallo az oloereje,a suldok legtobbszor helyben maradtak vagy nem sokat mentek el es jo verrel.Ket nagyobb disznot lottem vele,mindegyik 60 meteren utan meglett.

RWS TIG-et vettem legutoljara,de ezzel nem hoztam teritekre semmit mert atkerult a Leica celtavcsovem a vegyescsovumrol a 30.06-os Zastavara es leginkabb azt hasznalom. (ha otthon vagyok)

Ezekbol (cseh 9 es 11,2 illetve RWS 11,5 grammos) van loszerem,ha gondolod szivesen adok par darabot  kiprobalasra hogy mennyire szereti a csove a puskadnak (junius kozepetol leszek otthon,Vas-megye)

Egyebkent milyen vegyescsovut orokoltel?!

Udv.  Emelem


Egy 1953-ban gyártott Ferlach / Peter Mischitz vegyes csövű. Sajnos csak a puska maradt meg. Még egy szereléket kell majd varázsolni hozzá - Einhakmontage féle - most ez a fő keresésem tárgya .... egy jó puskaműves ...., aki jó szereléket tud majd készíteni a puska és a távcső közé.
mert "állítólag" az Einhakmontage nyers formában érkezik a puskaműveshez és ők reszelik polírozzák be méretre. Bár ez nekem egy picit sántít a mai CNC technológia világában. Jómagam is gépész vagyok, sok éves gyártási tapasztalattal és kezdek elbizonytalanodni emiatt, hogy nincs egy tökéletes megoldás eme szerelékre .... ????
Köszönöm a lehetőséget a lőszerekkel, élnék vele és jelentkezem egy próba erejére.
Naplózva
barosbalint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #957 Dátum: 2015. Május 01. - 11:33:56 »

Ha esetleg rá veszed magad a töltésre, vagy tán rávesz valaki Vigyorog, nagyon jó a kis-közepes sebességű 7 millis golyóshez a 160 graines Speer HotCor....
Elég érzékeny kisebb vadakhoz is, de a 160 grain már csinál rendes ramazurit a nagyobbakban is, pl. bikát lőtt vele a barátom 7x65R-ből, és minimális menekülési táv után könnyedén meglett. Vérről nem tudok, de csak azért, mert elég jól kilátszott a bika koronája a fűből...... nem kellett nézegetni vérnyomot. Őzre kicsit goromba, de az 57-esből biztos nem roncsol annyira, és a Speer általában pontos kis lövedék. És nagyon zseb-barát megoldás.
 Emelem

merci Monsieur Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #958 Dátum: 2015. Május 01. - 11:58:22 »

Egy 1953-ban gyártott Ferlach / Peter Mischitz vegyes csövű. Sajnos csak a puska maradt meg. Még egy szereléket kell majd varázsolni hozzá - Einhakmontage féle - most ez a fő keresésem tárgya .... egy jó puskaműves ...., aki jó szereléket tud majd készíteni a puska és a távcső közé.
mert "állítólag" az Einhakmontage nyers formában érkezik a puskaműveshez és ők reszelik polírozzák be méretre. Bár ez nekem egy picit sántít a mai CNC technológia világában. Jómagam is gépész vagyok, sok éves gyártási tapasztalattal és kezdek elbizonytalanodni emiatt, hogy nincs egy tökéletes megoldás eme szerelékre .... ????
Köszönöm a lehetőséget a lőszerekkel, élnék vele és jelentkezem egy próba erejére.


Ha esetleg egy kepet tenne fel rola,szivesen latnank paran szerintem...

Beszelj Peti Istvannal (ha kell telefonszam,privatban leirhatom,de google-ba ha beirod Peti Istvan-Komlo,kidobja),szerintem o tud segiteni szerelek ugyben Neked. Minden puskamon fix komloi acel szerelek van. Kivallo minoseg,jo arral parosul.

Szivesen segitek a loszerekkel.

 Emelem
 
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #959 Dátum: 2015. Május 01. - 12:05:21 »


Ha esetleg egy kepet tenne fel rola,szivesen latnank paran szerintem...

Beszelj Peti Istvannal (ha kell telefonszam,privatban leirhatom,de google-ba ha beirod Peti Istvan-Komlo,kidobja),szerintem o tud segiteni szerelek ugyben Neked. Minden puskamon fix komloi acel szerelek van. Kivallo minoseg,jo arral parosul.

Szivesen segitek a loszerekkel.

 Emelem
 

A maximális elismerésem a segítő szándékoddal kapcsolatban de barosbalint olvtársunk szerintem egy kor és tipushű szerelékkel próbálkozna , mert ugye 1953 és Ferlach-i manufakturális fegyverről beszélünk . Én is komlói fixeket használok  a legnagyobb megelégedéssel , de eszembe nem jutna egy már-már "múzeális" fegyverre felrakni .  Emelem

Mellesleg a képet én is szívesen látnám ! Wave

Üdv Én
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: