Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 263738 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #735 Dátum: 2014. Október 24. - 20:20:33 »

Öcsém, ha ezt az indián hallaná... Ördög Ördög Ördög

Miért?  Vállat von
Szerinted úgysem vagyok vadász, sőt soha nem is leszek...... Ördög Ördög Ördög
Szerinte meg a fegyverekhez vagyok tök hülye....... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Hát, csak ezt a sztereotip gondolkozást erősíteném egynémely spontán szösszenettel! Vigyorog Vigyorog Angyal Angyal
 Emelem
Naplózva
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #736 Dátum: 2014. Október 25. - 10:02:14 »

A fegyverolajokról az amcsik is csináltak tesztet: (csak mert nem mindenki beszél németül)

http://www.thegunzone.com/rust.html

Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #737 Dátum: 2014. November 10. - 15:23:59 »

Tisztelt fórumtársak!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen időközönként célszerű a fegyvercsőből a rézlerakódást tisztítani, ill. hogyan kell a roblát helyesen alkalmazni. Hallottam olyanról is, aki megtölti vele a fegyvercsövet, valaki viszont csak a tisztítóvesszőre tekert rongyot áztatta át vele és így húzta ki a csövet.

A fegyvercsövet egyébként minden esetben 24 órán belül kitakarítom lövés után.

A fegyver 308-as win. kaliberű.

Előre is megköszönöm a válaszokat!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #738 Dátum: 2014. November 10. - 17:54:41 »

Tisztelt fórumtársak!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen időközönként célszerű a fegyvercsőből a rézlerakódást tisztítani, ill. hogyan kell a roblát helyesen alkalmazni. Hallottam olyanról is, aki megtölti vele a fegyvercsövet, valaki viszont csak a tisztítóvesszőre tekert rongyot áztatta át vele és így húzta ki a csövet.

A fegyvercsövet egyébként minden esetben 24 órán belül kitakarítom lövés után.

A fegyver 308-as win. kaliberű.

Előre is megköszönöm a válaszokat!

Szerintem a "feltöltés" eléggé pazarol, úgyis csak a felülettel érintkező rész dolgozik, a többit feleslegesen ki kell dobni utána. Szerintem teljesen elég nájlonkefével végignedvesíteni (a rongy relatíve keveset hagy a felületen), hagyni hatni 20-30 percig, aztán kihúzni valami "szoros" törlővel (VFG-filc, szoros rongy, stb.) Esetleg ismételhető párszor ugyanez. Hogy mennyire sok a réz, azt egyszerűen a csőbe a torkolat felől történő belevilágítással és belenézéssel szoktam megnézni.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #739 Dátum: 2014. November 10. - 18:25:43 »

Tisztelt fórumtársak!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen időközönként célszerű a fegyvercsőből a rézlerakódást tisztítani, ill. hogyan kell a roblát helyesen alkalmazni. Hallottam olyanról is, aki megtölti vele a fegyvercsövet, valaki viszont csak a tisztítóvesszőre tekert rongyot áztatta át vele és így húzta ki a csövet.

A fegyvercsövet egyébként minden esetben 24 órán belül kitakarítom lövés után.

A fegyver 308-as win. kaliberű.

Előre is megköszönöm a válaszokat!

Az attól függ, hogy melyik robla?  A force (erősebb) esetében bőven elég csak nedvesíteni. Erre vígan alkalmas egy műanyag kefe (másra nem is nagyon való).
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #740 Dátum: 2014. November 10. - 18:27:53 »

Szerintem a "feltöltés" eléggé pazarol, úgyis csak a felülettel érintkező rész dolgozik, a többit feleslegesen ki kell dobni utána. Szerintem teljesen elég nájlonkefével végignedvesíteni (a rongy relatíve keveset hagy a felületen), hagyni hatni 20-30 percig, aztán kihúzni valami "szoros" törlővel (VFG-filc, szoros rongy, stb.) Esetleg ismételhető párszor ugyanez. Hogy mennyire sok a réz, azt egyszerűen a csőbe a torkolat felől történő belevilágítással és belenézéssel szoktam megnézni.

Nem vagyok vegyész,lehet nem jól gondolom,de az oldat nem akkor telített,ha az oldószer nem képes már több oldani kívánt anyagot felvenni?
Vékony filmrétegben felvitt robla kis molekulája találkozik az x mikron vastag rézlerakódással,és telítődik,ekkor ismételni kell a folyamatot,különben elmarad a hatás.
Másik dolog ,hogy az oldószer hatóanyaga sok levegővel érintkezve nem bomlik-e el?
Ugyanis,ha a cső végét bedugjuk,csövet feltöltjük,és belecsúsztatunk egy üres töltényhüvelyt,akkor a töltényűr felől szinte oxigénnel nem találkozik.

Amikor áthúzzuk a filccel,akkor a cső belső alapterületével megegyező felszínen találkozik a levegővel,és az oldatból kiléphetnek könnyebben illékony összetevők,amik megváltoztatják a Robla kémiáját.
Abból indulok ki,hogy ha egy vegyület tartalmaz illékony,kevésbé illékony összetevőket,de az oldatba mindegyikre szükség van,akkor nem kellene egyik alkotóelemét sem szélnek ereszteni.

Lehet hülye vagyok,mint a segg,de én eddig  ezen elvek alapján szoktam feltölteni.

Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #741 Dátum: 2014. November 10. - 18:53:35 »

Nem vagyok vegyész,lehet nem jól gondolom,de az oldat nem akkor telített,ha az oldószer nem képes már több oldani kívánt anyagot felvenni?

Én vegyész voltam (de már elmúlt), ezt meg tudom erősíteni, ez így van.

Vékony filmrétegben felvitt robla kis molekulája találkozik az x mikron vastag rézlerakódással,és telítődik,ekkor ismételni kell a folyamatot,különben elmarad a hatás.

Ez nem feltétlen igaz, meglepően kis oldattérfogat tud időnként elég sok szilárdat oldani, de ezt a rendszert (robla és tombak) nem ismerem.

A kenés előnye viszont a feltöltéssel szemben, hogy mindíg friss oldószert viszel fel a szennyezett felületre. A feltöltésnél a csövön belül a szennyeződéssel érintkező oldat is tud bizony telítődni, és mivel a csőben kevergetni a cuccost legalábbis kihívásokkal teli feladat, nem tudom, hogyan éred el, hogy a cső közepén álló tiszta oldószer helyet cseréljen a falon lévő szennyeződéssel telített csőfal melletti réteggel. Ha a diffúzióra számítasz, az bizony tetű lassú.

Ennél már csak az lenne viccesebb, ha valami váratlan komponens (vagy vicces vadászcimbora közbenjárása) következtében beindulna valami kis gázképződés, szép kis szökőkutat csinálna a csőből Mosolyog

Másik dolog ,hogy az oldószer hatóanyaga sok levegővel érintkezve nem bomlik-e el?

Ez nagyon meglepne, ha ennyire érzékeny lenne a levegőre (akár az oxigénre, akár a vízgőzre, általában ezek okoznak kémiai jellegű gondot, esetleg a szén-dioxid) nem lehetne annyira laikus módon használni ahogyan használjuk.

Ugyanis,ha a cső végét bedugjuk,csövet feltöltjük,és belecsúsztatunk egy üres töltényhüvelyt,akkor a töltényűr felől szinte oxigénnel nem találkozik.

Egy klasszikust idézve: "Nem a lóf@szt nem!" Mosolyog Kicsit komolyabban: a levegővel való érintkezést megúszni nagyon drága és nagyon bonyolult, de utalnék az előző megjegyzésemre, ez nem okozhat gondot.

Amikor áthúzzuk a filccel,akkor a cső belső alapterületével megegyező felszínen találkozik a levegővel,és az oldatból kiléphetnek könnyebben illékony összetevők,amik megváltoztatják a Robla kémiáját.
Abból indulok ki,hogy ha egy vegyület tartalmaz illékony,kevésbé illékony összetevőket,de az oldatba mindegyikre szükség van,akkor nem kellene egyik alkotóelemét sem szélnek ereszteni.

A szándék jó, de a helyzet ugyanaz mint a levegőnél: ez a párolgási veszteség gyakorlati szempontból nem okozhat gondot, illetve a cső erősen korlátozott térfogata elég gyorsan tud az illékony komponenssel telítődni, utánna pedig már nem párolog tovább, hacsak nem huhogod a csövet aktívan tisztítás közben.

Lehet hülye vagyok,mint a segg,de én eddig  ezen elvek alapján szoktam feltölteni.

Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom Mosolyog

 Emelem

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #742 Dátum: 2014. November 10. - 19:26:50 »

Én vegyész voltam (de már elmúlt), ezt meg tudom erősíteni, ez így van.

Ez nem feltétlen igaz, meglepően kis oldattérfogat tud időnként elég sok szilárdat oldani, de ezt a rendszert (robla és tombak) nem ismerem.

A kenés előnye viszont a feltöltéssel szemben, hogy mindíg friss oldószert viszel fel a szennyezett felületre. A feltöltésnél a csövön belül a szennyeződéssel érintkező oldat is tud bizony telítődni, és mivel a csőben kevergetni a cuccost legalábbis kihívásokkal teli feladat, nem tudom, hogyan éred el, hogy a cső közepén álló tiszta oldószer helyet cseréljen a falon lévő szennyeződéssel telített csőfal melletti réteggel. Ha a diffúzióra számítasz, az bizony tetű lassú.

Ennél már csak az lenne viccesebb, ha valami váratlan komponens (vagy vicces vadászcimbora közbenjárása) következtében beindulna valami kis gázképződés, szép kis szökőkutat csinálna a csőből Mosolyog

Ez nagyon meglepne, ha ennyire érzékeny lenne a levegőre (akár az oxigénre, akár a vízgőzre, általában ezek okoznak kémiai jellegű gondot, esetleg a szén-dioxid) nem lehetne annyira laikus módon használni ahogyan használjuk.

Egy klasszikust idézve: "Nem a lóf@szt nem!" Mosolyog Kicsit komolyabban: a levegővel való érintkezést megúszni nagyon drága és nagyon bonyolult, de utalnék az előző megjegyzésemre, ez nem okozhat gondot.

A szándék jó, de a helyzet ugyanaz mint a levegőnél: ez a párolgási veszteség gyakorlati szempontból nem okozhat gondot, illetve a cső erősen korlátozott térfogata elég gyorsan tud az illékony komponenssel telítődni, utánna pedig már nem párolog tovább, hacsak nem huhogod a csövet aktívan tisztítás közben.

Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom Mosolyog

 Emelem



Eddig azt hittem,hogy ez a robla végtelenül illékony,a kupak lecsavarása után pillanatok alatt az egész lakás megtelik a szúrós ammóniás szagával.Lecseppenik,viszonylag hamar eltűnik.
Amikor a töltényűr felől beleejtek egy üres töltényhüvelyt,akkor már másnap belépve a helyiségbe nem lehet érezni a szagát.A töltényűr,és a töltényhüvely között azért szerintem a hézag szinte nulla egész valamennyi mm ,iszonyat csekély.
Közben lehet mozgatni ,rázogatni a csövet.
Mindegy ,öreg vagyok már ahhoz,hogy új szokásokat vegyek fel. Vigyorog
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #743 Dátum: 2014. November 10. - 20:04:01 »

Eddig azt hittem,hogy ez a robla végtelenül illékony,a kupak lecsavarása után pillanatok alatt az egész lakás megtelik a szúrós ammóniás szagával.

A szag megtévesztő, az ammónia igen kis mennyiségben is nagyon büdös.

Lecseppenik,viszonylag hamar eltűnik.

Mert egy egész szobába párolog, a cső belsejében sokkal kisebb a térfogat, hidd el az tud a gőzökkel telítődni, és marad folyadékfázis is. Ha gondolod próbáld ki, csöppents bele egy pici edénybe, zárd le, maradni fog benne csepp, pedig ott is párolog.

Amikor a töltényűr felől beleejtek egy üres töltényhüvelyt,akkor már másnap belépve a helyiségbe nem lehet érezni a szagát.A töltényűr,és a töltényhüvely között azért szerintem a hézag szinte nulla egész valamennyi mm ,iszonyat csekély.

A beöntésnél menne tönkre az egész, ha a levegőre érzékeny lenne.

Közben lehet mozgatni ,rázogatni a csövet.

Ami semmit nem ér, ha nincs benne buborék, az összefüggő folyadék nem igazán keveredik magában. Ha van buborék azzal lehet kevertetni, illetve ha valami szilárd cuccot (pl gyöngyöt) teszel bele. Ekkor is át kell fordítani, hogy a gyöngy/buborék fel-le mozogjon végig a csőben.


Mindegy ,öreg vagyok már ahhoz,hogy új szokásokat vegyek fel. Vigyorog


Felesleges is, nem szabad túlagyalni ezeket a dolgokat: ha eléred a kívánt eredményt, csináldd, ahogy eddig. Csak arról ne akarj meggyőzni másokat, hogy a másik módszer nem lehet ugyanilyen hatékony, megfelelően végrehajtva.

A kémia tapasztalati tudomány!  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #744 Dátum: 2014. November 10. - 20:26:23 »

Értem.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #745 Dátum: 2014. November 10. - 21:01:44 »

Szerintem a "feltöltés" eléggé pazarol, úgyis csak a felülettel érintkező rész dolgozik, a többit feleslegesen ki kell dobni utána. Szerintem teljesen elég nájlonkefével végignedvesíteni (a rongy relatíve keveset hagy a felületen), hagyni hatni 20-30 percig, aztán kihúzni valami "szoros" törlővel (VFG-filc, szoros rongy, stb.) Esetleg ismételhető párszor ugyanez. Hogy mennyire sok a réz, azt egyszerűen a csőbe a torkolat felől történő belevilágítással és belenézéssel szoktam megnézni.

Szia Makkmarci!

(Vadászmester a másik fórumról)
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #746 Dátum: 2014. November 10. - 21:06:00 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Az erősebb roblát ki fogom próbálni.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #747 Dátum: 2014. November 10. - 21:27:06 »

Szia Makkmarci!

(Vadászmester a másik fórumról)

Szevasz! Akkor itt is vagyunk egy páran...  Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #748 Dátum: 2014. November 10. - 22:13:14 »

Szevasz! Akkor itt is vagyunk egy páran...  Vigyorog
Asszem lassan tagdíjat szedek... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #749 Dátum: 2014. November 11. - 12:30:01 »

Asszem lassan tagdíjat szedek... Ördög
Taps

Oszt a végin meg közösen elisszuk az összes pízt.  Röhög

Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: