Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 199347 alkalommal)
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #690 Dátum: 2020. November 29. - 09:43:05 »

Én úgy szoktam, hogy előre lelevelezem, hogy mennyi lesz a szállítási költség, ha én nyerek.
De ha tudod, hogy ide mennyért szállítják, akkor utalhatsz. Ha nem, gyorsan kérdezz rá egy emailben.

Voldi

A szállítási díjat írta, az rendben van, csak valahogy nem értem, hogy miért ilyen olcsó. Csak kiváncsiságból licitáltam, gondoltam úgyis felmegy az ára még. 350 Euró kőrül van az ár, a licit meg 160-al zárt.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #691 Dátum: 2020. November 29. - 11:05:16 »

A szállítási díjat írta, az rendben van, csak valahogy nem értem, hogy miért ilyen olcsó. Csak kiváncsiságból licitáltam, gondoltam úgyis felmegy az ára még. 350 Euró kőrül van az ár, a licit meg 160-al zárt.

Hát, a Blaser...  :Mosolyog

A viccet félretéve egy éve regisztrált a csávó, és azóta 42 pozitív és egy semleges értékelést gyűjtött össze, csak a szállítási idő hosszát kifogásolták egy páran. Én nem láttam semmi olyat, ami alapján tartanék attól, hogy átb@szósdi, de megértem a fenntartásodat. A DHL postaköltség egyébként onnan kb. 20 EUR szokott lenni, attól függően, hogy mennyire express vagy biztosítva adja fel.
Naplózva
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #692 Dátum: 2020. November 29. - 12:45:58 »

Hát, a Blaser...  :Mosolyog

A viccet félretéve egy éve regisztrált a csávó, és azóta 42 pozitív és egy semleges értékelést gyűjtött össze, csak a szállítási idő hosszát kifogásolták egy páran. Én nem láttam semmi olyat, ami alapján tartanék attól, hogy átb@szósdi, de megértem a fenntartásodat. A DHL postaköltség egyébként onnan kb. 20 EUR szokott lenni, attól függően, hogy mennyire express vagy biztosítva adja fel.

Az első e-mailemre válaszolt korrekten, azóta írtam neki, arra még nem válaszolt, de nyilván vadárnap van. Megkérdeztem tőle, hogy eredeti Blaser-e, erre várom a választ. Lehet az a trükk, hogy valami koppintás.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #693 Dátum: 2020. November 29. - 13:49:58 »

Az első e-mailemre válaszolt korrekten, azóta írtam neki, arra még nem válaszolt, de nyilván vadárnap van. Megkérdeztem tőle, hogy eredeti Blaser-e, erre várom a választ. Lehet az a trükk, hogy valami koppintás.
Szia!
Arra ügyelj, hogy ha megnyerted a licitet, akkor különösen nyomós indok nélkül ne állj el a vásárlástól, mert kitiltanak az oldalról.
Az nem különös indok, ha a licit után jössz rá, hogy adott esetben nem eredeti a termék, mert erre a célra szolgál az a lehetőség,
hogy akár a licit előtt már kérdezhetsz az eladótól, a termékre vonatkozóan.
Volt akinek segítettem lelevelezni azt, amikor félreértette a hirdetett céltávcső adatait, miután megnyerte, akkor jött rá, hogy neki nem az a tubusméret kell,
de ez senkit sem hatott meg az eGun-éknál, úgy kivágták, mint macskát sz@rni. Arra hivatkozva, hogy miért nem előre tájékozódott a termékről?
És tulajdonképen teljesen igazuk is volt.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #694 Dátum: 2020. November 29. - 14:22:39 »

Igen...
Meg olyan is volt, hogy közölte az eladó, Magyarországra nem szállít, miután megnyertem a licitet. Persze ez nem volt feltüntetve.
Majd jól bemártott hogy nem fizetem ki a puskáját, másfél hónapig leveleztem az Egunnal mire visszakaptam a fiókom... Persze a gy@kér végig tagadott.
Érdekes hogy azóta is felhőtlenül egunozik...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #695 Dátum: 2020. November 29. - 14:27:08 »

Szia!
Arra ügyelj, hogy ha megnyerted a licitet, akkor különösen nyomós indok nélkül ne állj el a vásárlástól, mert kitiltanak az oldalról.
Az nem különös indok, ha a licit után jössz rá, hogy adott esetben nem eredeti a termék, mert erre a célra szolgál az a lehetőség,
hogy akár a licit előtt már kérdezhetsz az eladótól, a termékre vonatkozóan.
Volt akinek segítettem lelevelezni azt, amikor félreértette a hirdetett céltávcső adatait, miután megnyerte, akkor jött rá, hogy neki nem az a tubusméret kell,
de ez senkit sem hatott meg az eGun-éknál, úgy kivágták, mint macskát sz@rni. Arra hivatkozva, hogy miért nem előre tájékozódott a termékről?
És tulajdonképen teljesen igazuk is volt.
 Emelem

Köszi a hozzászólást!
Természetesen azért licitáltam, mert kellene a szerelék, de nyilván, ha valami nem okés akkor nem.
Ez a maximumum szankció, hogy kitiltanak?
Ha igen, az nem akkora baj. De természetesen én állom a szavam a vásárlással kapcsolatban, nem vissza akarok lépni.
SMB sattelmontage-nak hírdette Blaser fegyverekre. Gondolom az SMB azt jelenti, hogy Sattelmontage Blaser. Nem írta, hogy utángyártott.
De majd meglátjuk mit reagál. Az a baj szerintem, hogy túl szép, hogy igaz legyen.... De hátha. Abban biztos vagyok, hogy küldi a terméket a visszajelzések alapján, csak kérdés, hogy mit.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #696 Dátum: 2020. November 29. - 14:28:13 »

Az első e-mailemre válaszolt korrekten, azóta írtam neki, arra még nem válaszolt, de nyilván vadárnap van. Megkérdeztem tőle, hogy eredeti Blaser-e, erre várom a választ. Lehet az a trükk, hogy valami koppintás.
Mivel a termék "SMB montage für Blaser" néven van hirdetve az "original Blaser sattelmontage" helyett, az "eredeti Blaser" kérdés erősen feleslegesnek tűnik... Fejvakarás
Amúgy azoktól az eladóktól én igyekszem távoltartani magam akik a portékájuk hirdetésébe felsorolnak egy csomó márkanevet, hogy kidobja őket a kereső.
Árul más is ilyesmit... https://www.egun.de/market/item.php?id=12798153
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #697 Dátum: 2020. November 29. - 14:30:15 »

Nem írta, hogy utángyártott.

Azt sem írta, hogy eredeti...ezt csak Te remélted bele a hirdetésbe.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
szantojoc
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #698 Dátum: 2020. November 29. - 14:40:00 »

Azt sem írta, hogy eredeti...ezt csak Te remélted bele a hirdetésbe.

Ez sajnos maximálisan igaz. Képről totál eredetinek néz ki. Egyébként ha nem is eredeti, de jó minőségű, az sem baj. Csak utólag már olvagattam, és volt aki írta, hogy vett kisipari szereléket, és annyira el volt méretezve, hogy nem tudta beállítani, mert “keresztbe” állt a távcső a csőhöz képest.
De a puding próbája az evés ugyebár.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #699 Dátum: 2020. November 29. - 18:06:20 »

Az a gyanús, hogy többet is árul ilyet, ettől talán nem sufnituning, meg nem az a szöveg, hogy eladtam a puskát, megmaradt. Asztán lehet, hogy ott is kisétál egy köteg ilyesmi a raktárból és szívjon aki leltárkor van beosztva.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #700 Dátum: 2020. November 30. - 07:57:52 »

Az a gyanús, hogy többet is árul ilyet, ettől talán nem sufnituning, meg nem az a szöveg, hogy eladtam a puskát, megmaradt. Asztán lehet, hogy ott is kisétál egy köteg ilyesmi a raktárból és szívjon aki leltárkor van beosztva.....
Nana! Ez teljesen ellentmond az árja-elméletnek.... habár ott is dolgozhatnak migránsok Ördög
Nem mellesleg, valahol egy fiókban nálam is hever egy utángyártottnak tűnő Blaser Sattelmontage.
Távcsővel jött, aztán itt maradt. Ha jól emlékszem S&B külső sínhez való.
Soha nem próbáltam, de akár még jó is lehet Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #701 Dátum: 2020. November 30. - 09:00:24 »

Nana! Ez teljesen ellentmond az árja-elméletnek.... habár ott is dolgozhatnak migránsok Ördög  Nem mellesleg, valahol egy fiókban nálam is hever egy utángyártottnak tűnő Blaser Sattelmontage. Távcsővel jött, aztán itt maradt. Ha jól emlékszem S&B külső sínhez való. Soha nem próbáltam, de akár még jó is lehet Vállat von

Szóval tán eladó??...  Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #702 Dátum: 2020. November 30. - 09:03:21 »

Mivel a termék "SMB montage für Blaser" néven van hirdetve az "original Blaser sattelmontage" helyett, az "eredeti Blaser" kérdés erősen feleslegesnek tűnik... Fejvakarás
Amúgy azoktól az eladóktól én igyekszem távoltartani magam akik a portékájuk hirdetésébe felsorolnak egy csomó márkanevet, hogy kidobja őket a kereső.
Árul más is ilyesmit... https://www.egun.de/market/item.php?id=12798153

Én innen vettem.
Megjött, rendben van a szerelék.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #703 Dátum: 2020. November 30. - 09:24:40 »

Szóval tán eladó??...  Röhög
Ez eszembe sem jutott! Ördög
De, ha már így rákérdeztél, lehet tartok egy "garázsvásárt" Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #704 Dátum: 2020. November 30. - 17:52:05 »


De, ha már így rákérdeztél, lehet tartok egy "garázsvásárt" Röhög

Mekkora garázsod van? Röhög Röhög

 Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: