Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 225317 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #45 Dátum: 2010. Január 24. - 12:55:46 »

Tavaly, vagy tán azelőtt lőttek nálunk egy szinte teljesen ugyan ilyent. Annak nem volt sarkantyúja. Csírának mondták.

Nálunk az ilyet "csirigának" nevezik  Mosolyog Mosolyog Mosolyog.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #46 Dátum: 2010. Január 24. - 20:39:26 »

Gratulálok az eredményes vadászathoz!
  Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #47 Dátum: 2010. Január 31. - 19:13:59 »

Sziasztok!

Szombaton lezajlott nálunk a szezon utolsó előtti vadászata. Reggel mínusz 2-3 fok, gyönyörű vadászidő, 10 óra felé viharos szél, délutánra szél elállt, havaseső és a fagy kiengedett, a föld teteje elkezdett ragadni. Úgyhogy változatos nap volt nagyon, a szél alaposan megtréfált minket, nagyon vitte a fácánokat.
16 puskával a terítékünk 32 kakas és 25 tyúk. Nekem 6 kakast sikerült  Mosolyog, meg jó párat hibáztam  Szomorú. A tyúkokat a nevelőnknél lőttük.



Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #48 Dátum: 2010. Február 01. - 08:56:58 »

Gratulálok szép szezonzáró  Igen Emelem Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #49 Dátum: 2010. Február 01. - 11:38:30 »

Feri, gratulálok!!!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #50 Dátum: 2010. Február 01. - 17:22:42 »

Köszi a gratulációkat!

Egyik vadásztársunk ezen a vadászaton "egylábú" tyúkot lőtt. Úgy tűnik, hogy a fácánt egyik lábának hiánya abszolút nem viselte meg, átlagos súlyban volt, a röptén sem látszott semmi különös.
Íme a kép:

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Február 02. - 11:57:01 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2010. Február 02. - 12:09:38 »

Köszi a gratulációkat!

Egyik vadásztársunk ezen a vadászaton "egylábú" tyúkot lőtt. Úgy tűnik, hogy a fácánt egyik lábának hiánya abszolút nem viselte meg, átlagos súlyban volt, a röptén sem látszott semmi különös.
Íme a kép:

Hát igen... néha elképesztő, hogy mennyire nagy a túlélési ösztönük az állatoknak.
(Bár van tudok olyanról, aki egy autóbaleset után megtanult egy kézzel horgot kötni és festeni is...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #53 Dátum: 2010. Február 02. - 12:25:32 »

Hát igen... néha elképesztő, hogy mennyire nagy a túlélési ösztönük az állatoknak.
(Bár van tudok olyanról, aki egy autóbaleset után megtanult egy kézzel horgot kötni és festeni is...)

Girgi nézz be az íjász topicba. Utolsó videó Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #54 Dátum: 2010. Február 02. - 12:31:39 »

Köszi a gratulációkat!

Egyik vadásztársunk ezen a vadászaton "egylábú" tyúkot lőtt. Úgy tűnik, hogy a fácánt egyik lábának hiánya abszolút nem viselte meg, átlagos súlyban volt, a röptén sem látszott semmi különös.
Íme a kép:


Szia!
Szép zárás!

Az egylábúhoz: Nézzetek körül a nevelő környékén, nem dolgozik-e valaki vassal. Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #55 Dátum: 2010. Február 03. - 21:46:37 »

Sziasztok!

Szokták volt mondani, hogy a vadászatra van jó idő és mégjobb...
Valamint azt is, hogy mi vadászok nem vagyunk normálisak... ebben lehet valami! Vigyorog
Az elmúlt hétvégén -Tompóccal karöltve- szerencsénk volt egy igen jó területen fácánozni Monok Tomi jóvoltából! Sajnos a fácánállományt nem sokkal előttünk egy Fórum Vt. fedőnevű társaság (tudjátok, amelyik üldöz engem  Rííí ) igen szétzavarta, de gyenge lőtudásuknak köszönhetően azért nekünk is maradt madár.  Ördög
A hangulat jó volt, a patron fogyott és a jó idő ellenére mi is nagyon jól éreztük magunkat! Meg kell említenem Tompóc és Tomi parádés lövését. Előbbi 35-40 méterről és ugyanolyan magasról , utóbbi ca. 50 méterről emelte le a madarat!  Emelem
A házigazdának mégegyszer köszönet a lehetőségért!
Terítékfotó Tominál és Tompócnál, én csak a körülményeket kaptam lencsevégre:



Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #56 Dátum: 2010. Február 03. - 21:48:38 »

Sziasztok!

Szokták volt mondani, hogy a vadászatra van jó idő és mégjobb...
Valamint azt is, hogy mi vadászok nem vagyunk normálisak... ebben lehet valami! Vigyorog
Az elmúlt hétvégén -Tompóccal karöltve- szerencsénk volt egy igen jó területen fácánozni Monok Tomi jóvoltából! Sajnos a fácánállományt nem sokkal előttünk egy Fórum Vt. fedőnevű társaság (tudjátok, amelyik üldöz engem  Rííí ) igen szétzavarta, de gyenge lőtudásuknak köszönhetően azért nekünk is maradt madár.  Ördög
A hangulat jó volt, a patron fogyott és a jó idő ellenére mi is nagyon jól éreztük magunkat! Meg kell említenem Tompóc és Tomi parádés lövését. Előbbi 35-40 méterről és ugyanolyan magasról , utóbbi ca. 50 méterről emelte le a madarat!  Emelem
A házigazdának mégegyszer köszönet a lehetőségért!
Terítékfotó Tominál és Tompócnál, én csak a körülményeket kaptam lencsevégre:


 Igen Emelem



 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #57 Dátum: 2010. Február 04. - 11:45:50 »


Terítékfotó Tominál és Tompócnál, én csak a körülményeket kaptam lencsevégre:


Le a kalappal! Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #58 Dátum: 2010. Február 04. - 12:19:03 »

Hol készültek a képek? Így ránézésre a Don kanyarban Bion Bion

 Igen Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #59 Dátum: 2010. Február 06. - 21:14:28 »

Üdv a Vadászoknak!
Ma utoljára vettem rész meghívottként a battai vt-nál fácánhajtáson. Parádés időben, iparvárostól nem elvárható gyönyörű területeken vadásztunk. Persze a havas táj és az enyhe hóesés is közrejátszott az élmény fokozásában. Sajnos nagyon kevés kakas esett, ennek ellenére nagyon jó hangulatban töltöttük el az időt. Szinte minden hajtásban találkoztunk őzzel (két jó képességű fiatal bak is volt közöttük), valamint volt róka is, ami nem került terítékre... Bion
Érdekességképpen megemlítem, hogy a nap hajtását a tűzoltók produkálták  Taps : kigyulladt valami a közeli szemétlerakóban, aztán ahogy nagy szirénázva megérkeztek, felvertek egy csomó kukázó fácánt, valamint jópár szarkát, amelyek közül egyet sikeresen elhibáztam, pedig nem repült messze...  Szomorú
Mindenesetre nagy élmény volt a mai nap. A hangulatnak és a körülményeknek köszönhetően kategóriákkal jobban éreztem magam, mint múltkor (azért az sem volt gyenge  Mosolyog), pedig ott lényegesen eredményesebbek voltunk.



Végezetül, hogy miért vettem "utoljára" részt vendégként? Mert a mai nappal a vadásztársaság - egyenlőre csak részleges jogokkal rendelkező - tagja lettem, ugyanis sikerült hihetetlen szerencsével megvásárolnom a vadászatot kényszerűségből befejező vadászmesterünktől a vadászati jogát!!! (Volt, aki 10 évet várt, hogy tag lehessen.) Mindezt úgy, hogy hét elején még úgy volt, hogy évekig semmi esélyem sincs erre.
Teljes jogú tag pedig az áprilisi közgyűlés után leszek.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: