Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493523 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #765 Dátum: 2011. Október 10. - 21:33:28 »

Üdv én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg amit éppen egy hete éltem át vele. Volt olyan nyúl amire háromszor kellett rálőni hogy ne szenvedjen pedig az első lövés fogta és aztán felállt és ment tovább. Én RC 32tőt használok de annál akármit próbáltam eddig még nem találtam jobbat. Csak viszonyítás képen a Sagat 92 forintért vettem az RCt 98ért. Én ezentúl nem váltok csak az RC abba még nem csalódtam a Saga, Melior, Nike ezek nem nem váltak be nagyon nem.
Viszonyításképpen elég drágán vásárolod... Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #766 Dátum: 2011. Október 10. - 22:37:42 »

Üdv én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg amit éppen egy hete éltem át vele. Volt olyan nyúl amire háromszor kellett rálőni hogy ne szenvedjen pedig az első lövés fogta és aztán felállt és ment tovább. Én RC 32tőt használok de annál akármit próbáltam eddig még nem találtam jobbat. Csak viszonyítás képen a Sagat 92 forintért vettem az RCt 98ért. Én ezentúl nem váltok csak az RC abba még nem csalódtam a Saga, Melior, Nike ezek nem nem váltak be nagyon nem.

Szia!

Az, hogy fogta mit jelent?

Azt megnézted, hogy a puskád jól teríti a SAGA patront, vagy az adott sörétméretű patronokat?
Szerintem itt lehet a gond. Kacsint
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #767 Dátum: 2011. Október 10. - 22:53:55 »

Viszonyításképpen elég drágán vásárolod... Fejvakarás

 Kacsint
Az a jó lőszer,amiből sokat és olcsón szerez az ember.


Zoli0627!
Szerintem is inkább szórásképet ellenőrizz.
Ha az a sörétraj odaért időben, jó szórással, nem lehet olyan nagy különbség...
Az ólomsörétek fajsúlya lőszer márkától függetlenül kb. megegyezik. A sebességében szinte nincs különbség.
Márpedig: azonos sebességű, azonos fajsúlyú anyag energiája (átütőereje) is egyforma.
Hacsak az a kinigli nem valami sznob volt, aki nem dől el mindenféle lőszernek.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #768 Dátum: 2011. Október 11. - 21:42:42 »

Üdv!
A szóráskép jó azt mindig ellenőrzöm ha új lőszert próbálok. Az hogy fogja az azt jelenti nem tudom vadásztál e már üregire de ha jól meglövöd akkor magasan felugrik és visszaesik a földre. Ilyen mutatvány után 90 százalékban ott van a nyúl ahol leesett. Na ez a Saga lőszernél nekem korántsem így volt. Az RCnél pedig igen. Szerintem meg az a jó lőszer amiből nem kell ellőnöm 15 üregire másfél doboz lőszert csak felet. De kinek melyik lőszer tetszik. Én úgy gondolom, hogy az a spórolás ha kicsit drágább lőszerből kevesebbet kell lőni mint az olcsóbból kétszer annyit. Nekem ez volt a tapasztalatom de beismerem, hogy többen dicsértétek lehet hogy jó csak nekem volt az Rc után fura. Amúgy én a 34grammos 3.5 próbáltam 12/70es kaliberben.
Vadászbaráti Üdvözlettel!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #769 Dátum: 2011. Október 11. - 21:51:38 »

15 üregire fél doboz patron?  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #770 Dátum: 2011. Október 12. - 06:11:26 »

Zoli0627  Wave ! Üregire bőven elég a 2.5 vagy 2.75 -s sörétnagyság . Voltam párszor üregizni , 
de nem tapasztaltuk egyszer sem hogy felugrik / igaz futtában lőttük / .  Emelem Emelem
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #771 Dátum: 2011. Október 12. - 08:24:05 »

Az üregi nyúl is közelről jól meglőve elviszi 20-30 métert utána bukik fel.

Szerintem meg kellene nyúzni egy ilyen üregit, és megnézni, hogy mennyi sörét találta el, és milyen helyen érte.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #772 Dátum: 2011. Október 12. - 13:29:50 »

Szerintem meg kellene nyúzni egy ilyen üregit, és megnézni, hogy mennyi sörét találta el, és milyen helyen érte.

Full!  Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #773 Dátum: 2011. Október 12. - 13:35:30 »

Üdv!
A szóráskép jó azt mindig ellenőrzöm ha új lőszert próbálok. Az hogy fogja az azt jelenti nem tudom vadásztál e már üregire de ha jól meglövöd akkor magasan felugrik és visszaesik a földre. Ilyen mutatvány után 90 százalékban ott van a nyúl ahol leesett. Na ez a Saga lőszernél nekem korántsem így volt. Az RCnél pedig igen. Szerintem meg az a jó lőszer amiből nem kell ellőnöm 15 üregire másfél doboz lőszert csak felet. De kinek melyik lőszer tetszik. Én úgy gondolom, hogy az a spórolás ha kicsit drágább lőszerből kevesebbet kell lőni mint az olcsóbból kétszer annyit. Nekem ez volt a tapasztalatom de beismerem, hogy többen dicsértétek lehet hogy jó csak nekem volt az Rc után fura. Amúgy én a 34grammos 3.5 próbáltam 12/70es kaliberben.
Vadászbaráti Üdvözlettel!

Szia Zoli!

Lőttem pár üregit de azt teljes komolysággal állítom, hogy a nyulak amiket lőttem sosem ugrottak egy nagyot, majd estek le és maradtak helyben.
Semmi extrát nem tapasztaltam a mezei nyúl jelzéseihez képest, ha jól lőttem meg felbucskázott, ha elhibáztam elszaladt.
Ha nem sikerült úgy a lövés, ahogy én akartam, akkor bizony elszaladt vele a nyúl.
Sőt volt olyan, amit felbuktattam...felkelt...szaladt...megint felbuktattam...pár másodperc múlva megint felkelt és a nagy gazban eliszkolt.
Ezt 2 fórumtársunk is látta!
Ja a patron a 3.1 mm-es Bornaghi volt, amit kitűnően visz a puskám.
Nem kerestem a töltényben a hibát, mert Bornaghival nagyon jól megy a lövés...egyszerűen a vadászat ilyen. Kacsint
Naplózva
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #774 Dátum: 2011. Október 13. - 21:18:18 »

Szia Zoli!

Lőttem pár üregit de azt teljes komolysággal állítom, hogy a nyulak amiket lőttem sosem ugrottak egy nagyot, majd estek le és maradtak helyben.
Semmi extrát nem tapasztaltam a mezei nyúl jelzéseihez képest, ha jól lőttem meg felbucskázott, ha elhibáztam elszaladt.
Ha nem sikerült úgy a lövés, ahogy én akartam, akkor bizony elszaladt vele a nyúl.
Sőt volt olyan, amit felbuktattam...felkelt...szaladt...megint felbuktattam...pár másodperc múlva megint felkelt és a nagy gazban eliszkolt.
Ezt 2 fórumtársunk is látta!
Ja a patron a 3.1 mm-es Bornaghi volt, amit kitűnően visz a puskám.
Nem kerestem a töltényben a hibát, mert Bornaghival nagyon jól megy a lövés...egyszerűen a vadászat ilyen. Kacsint

Üdv!
Én igazat adok neked is meg másnak is csak a véleményem írtam le. Hidd el egy pár üregit lőttem/lövettem én is. Csak a nyáron legalább 150-et hoztam/hozattam terítékre. 2008-óta vagyok vadász ez alatt a rövid idő alatt legalább nem hazudok 500 üregit lőttem az biztos, és a vendégekét már nem is tudom számon tartani még körülbelül se. Higgyétek el láttam pár üregi találatjelzést. Csak a vadászok többsége nem hiszi el milyen szívós állat az üregi. Idejönnek vagy kevés grammos lőszerrel vagy kicsi sörétméretűvel és vadászat közben jönnek rá, hogy mégis kellett volna az erősebb nagyobb lőszer. Én ezért használok 3.5 minimum 32 grammos lőszert és ez kell, hogy ne 20 méterrel arrébb esetleg a lukba múljon ki a nyúl. Vadászbaráti Üdvözlettel!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #775 Dátum: 2011. Október 14. - 16:53:25 »

Üdv!
Én igazat adok neked is meg másnak is csak a véleményem írtam le. Hidd el egy pár üregit lőttem/lövettem én is. Csak a nyáron legalább 150-et hoztam/hozattam terítékre. 2008-óta vagyok vadász ez alatt a rövid idő alatt legalább nem hazudok 500 üregit lőttem az biztos, és a vendégekét már nem is tudom számon tartani még körülbelül se. Higgyétek el láttam pár üregi találatjelzést. Csak a vadászok többsége nem hiszi el milyen szívós állat az üregi. Idejönnek vagy kevés grammos lőszerrel vagy kicsi sörétméretűvel és vadászat közben jönnek rá, hogy mégis kellett volna az erősebb nagyobb lőszer. Én ezért használok 3.5 minimum 32 grammos lőszert és ez kell, hogy ne 20 méterrel arrébb esetleg a lukba múljon ki a nyúl. Vadászbaráti Üdvözlettel!

Szia!

Én is elhiszem ami írtál, de nekem a 3 mm-es is bőven elegendő volt...sőt a 28 gr-os 2.5 mm-es trap Mundial is.
Felhívtam egykori "névadó apámat" aki bizony meg sem tudja mondani mennyi üregit lőtt...mondhatni ez volt a specialitása...kicsit régebb óta vadászik, mint 2008, pár füzér üregi fület leadott az erdőgazdaságnál. Kacsint
A kedvenc tölténye üregire a NIKE fácán volt, azelőtt pedig a sima papírhüvelyes 12-es és 10-es patronok.

Nem értek hozzá, de számomra az a legfontosabb, hogy jól vigye azt a sörétméretet a puska. Kacsint
Naplózva
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #776 Dátum: 2011. Október 15. - 21:23:30 »

Üdv!
Ez persze így van csak sajnos az öregebb vadászok is mondták, hogy az akkori Nike nem az volt mint a mostani. És a papírhüvelyes töltött se az volt 10-es és 12-esbe se mint most. Ma beszéltem a vadászboltossal a Saga lőszerről és mondta, hogy ő szétszedte a lőszer és rohadtul nem egyezett a sörétszem benne, sőt volt amelyikbe talált több fél szemű sörétet. Ami nagyon meg tudja változtatni a szórást és lehet, hogy emiatt szegény nyúl csak egy vagy két sörétszemet kap és a lukba esik csak össze. Persze nem mindegyik volt ilyen de kb az 5 vizsgált lőszerből 3 hibás volt. Persze az se mindegy, hogy milyen minőségű lőpor van benne.
Üdv: Zoli!
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #777 Dátum: 2011. Október 16. - 17:32:01 »

nike-fiocchi lőszerekről mi a véleményetek?
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #778 Dátum: 2011. Október 16. - 19:06:27 »

nike-fiocchi lőszerekről mi a véleményetek?

Jók
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #779 Dátum: 2011. Október 17. - 07:06:41 »

Valaki megtudná mondani, vagy adni egy linket, hogy az olasz sörét méretek hogyan viszonyulnak a mm-ekhez?! Vállat von Stoel

Köszi! Mosolyog Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: