Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303184 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1245 Dátum: 2015. Január 16. - 07:14:45 »

Sziasztok!

Idei ténykedésünk eredménye:

Épphogy hátba lőtt koca, 2200m vezetékmunka, 2600m hajsza. Sajnos a végén meg is harapta Somát, amit látszólag simán kihevert, két nap múlva - az állatorvos jóváhagyásával - már kerestünk, meg azóta is, de most folyadékkal telt meg a seb alatti rész, csak kell pihenni neki, bármennyire is aktív.





Még jó, hogy ott voltam néhány méterre, és bár lőni nem mertem, a támadó fellépésemre a koca elengedte Somát és egy pillanatra felnézett rám, az elég volt...

Gázolt termetes koca, az esetet a "mi autónk" se élte túl. Több mint egy km vezetékmunkába került, mire a közeli sűrűben megleltük. Minimális vér volt kb 250m után, ami segített irányban maradni.





Tavaly év végén már hiányoltam a disznókat, most "megjöttek", bár volt azért szarvas is, de sajnos nem sikerült mindent puska végre kapni. Az átlag keresés /csapázás+hajsza/ eddig több mint 4km/eset. Soma kitartása néha már nagyon fárasztó :-)

Üdv, Dani
Először is gratulálok. Szép és értékmentő ,,munka".
Egy kérdés: Jól látom, hogy a vérebes kollégád balesetvédelmi sisakban és arcvédőben van? Ennyire rossz tapasztalatai vannak, vagy ...? Ilyet még nem láttam, azért kérdem.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1246 Dátum: 2015. Január 16. - 07:48:15 »

Először is gratulálok. Szép és értékmentő ,,munka".
Egy kérdés: Jól látom, hogy a vérebes kollégád balesetvédelmi sisakban és arcvédőben van? Ennyire rossz tapasztalatai vannak, vagy ...? Ilyet még nem láttam, azért kérdem.

Szerintem a sűrű kökény , vadrózsa és egyéb gatya és bőr szaggató fásszárúak ellen használja. Néha nekem is eszembe jut de nem vetemedtem rá. ( Megértem hogy ha használ ilyet valaki aki járt már rendes kökényesben az tudja miért. )
Sziasztok!

Idei ténykedésünk eredménye:

Épphogy hátba lőtt koca, 2200m vezetékmunka, 2600m hajsza. Sajnos a végén meg is harapta Somát, amit látszólag simán kihevert, két nap múlva - az állatorvos jóváhagyásával - már kerestünk, meg azóta is, de most folyadékkal telt meg a seb alatti rész, csak kell pihenni neki, bármennyire is aktív.


Nagy gratuláció Dani !   Taps   Igen

A történeteket erősen hiányolom . Rííí     Figyelmes olvasás                           A  Tacsi -t pedig tessék pihentetni , sok munka vár még rá !    Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1247 Dátum: 2015. Január 16. - 08:21:49 »

Sziasztok!

Köszönjük szépen.

A sisakot jól látjátok, valóban védelmi célt szolgál a lehajtható arcvédőjével. Aki a sűrűben bujkál, az előbb-utóbb kap a szemébe, ami akár komolyabb sérülés is lehet. A sisak kiválóan véd ez ellen. Sokan perzse nevetnek ezen, ahogy a "tűzoltó" ruhán is, de csak nevessenek  Kacsint Aztán, ha eljön az idő, bújjanak be a sebzett disznójuk után. Fogják a kutya vezetékét, másik kézzel a puskát... Egy hátránya van a sisaknak, az pedig a borsos ára, bár lehet, hogy olcsóbb, mint a szemészetre járni, esetleg táppénzen lenni. Az egyik svájci barátom azt mondta amikor a sisakról kérdeztem, hogy ő, mint egy igen nagy terület erdészeti,vadászati és természetvédelmi vezetője (+vérebese), nem engedheti meg magának, hogy egy szemébe csapódó ág miatt ne dolgozzon. Persze védi a fejtetőt is a tüskéktől.

Üdv, Dani
Naplózva

dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1248 Dátum: 2015. Január 16. - 08:37:23 »

Sziasztok!

Köszönjük szépen.

A sisakot jól látjátok, valóban védelmi célt szolgál a lehajtható arcvédőjével. Aki a sűrűben bujkál, az előbb-utóbb kap a szemébe, ami akár komolyabb sérülés is lehet. A sisak kiválóan véd ez ellen. Sokan perzse nevetnek ezen, ahogy a "tűzoltó" ruhán is, de csak nevessenek  Kacsint Aztán, ha eljön az idő, bújjanak be a sebzett disznójuk után. Fogják a kutya vezetékét, másik kézzel a puskát... Egy hátránya van a sisaknak, az pedig a borsos ára, bár lehet, hogy olcsóbb, mint a szemészetre járni, esetleg táppénzen lenni. Az egyik svájci barátom azt mondta amikor a sisakról kérdeztem, hogy ő, mint egy igen nagy terület erdészeti,vadászati és természetvédelmi vezetője (+vérebese), nem engedheti meg magának, hogy egy szemébe csapódó ág miatt ne dolgozzon. Persze védi a fejtetőt is a tüskéktől.

Üdv, Dani
Akkor jól láttam. Biztosan hasznos, főleg ha nincs az embernek szabad keze....
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1249 Dátum: 2015. Január 16. - 10:13:52 »

Sziasztok!

Köszönjük szépen.

A sisakot jól látjátok, valóban védelmi célt szolgál a lehajtható arcvédőjével. Aki a sűrűben bujkál, az előbb-utóbb kap a szemébe, ami akár komolyabb sérülés is lehet. A sisak kiválóan véd ez ellen. Sokan perzse nevetnek ezen, ahogy a "tűzoltó" ruhán is, de csak nevessenek  Kacsint Aztán, ha eljön az idő, bújjanak be a sebzett disznójuk után. Fogják a kutya vezetékét, másik kézzel a puskát... Egy hátránya van a sisaknak, az pedig a borsos ára, bár lehet, hogy olcsóbb, mint a szemészetre járni, esetleg táppénzen lenni. Az egyik svájci barátom azt mondta amikor a sisakról kérdeztem, hogy ő, mint egy igen nagy terület erdészeti,vadászati és természetvédelmi vezetője (+vérebese), nem engedheti meg magának, hogy egy szemébe csapódó ág miatt ne dolgozzon. Persze védi a fejtetőt is a tüskéktől.

Üdv, Dani
Előbb utóbb megtapasztalja az ember, milyen az amikor a szemüveg ALÁ szúr be egy ág, és nem hogy védene, de megvezeti a szemüveg, egyenest bele a szemembe...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1250 Dátum: 2015. Január 16. - 11:20:06 »

Dani!
Gratulálok Nektek!
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1251 Dátum: 2015. Január 16. - 12:36:46 »

Előbb utóbb megtapasztalja az ember, milyen az amikor a szemüveg ALÁ szúr be egy ág, és nem hogy védene, de megvezeti a szemüveg, egyenest bele a szemembe...

Nejem egy ilyen eset után költözött hozzám..... Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1252 Dátum: 2015. Január 16. - 12:55:32 »

Nejem egy ilyen eset után költözött hozzám..... Stoel

Nem teljesen értem, hogy Ő látott rosszul, vagy Te? Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1253 Dátum: 2015. Január 16. - 20:41:11 »

Nejem egy ilyen eset után költözött hozzám..... Stoel
De mire rendbejött a látása szegénynek és rádöbbent a valóságra, már nem akart elmenekülni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1254 Dátum: 2015. Február 01. - 08:50:01 »

Sziasztok!
Egy újabb csapázás, ami pár éve még elképzelhetetlen volt, hogy sikerülhet  Mosolyog , de ez a "szaros szőrgombóc" - aki már megint az ágyamon terpeszkedik, amit én jóindulatúlag nem veszek észre - most már ilyen dolgokat is művel.

Este még hóban sebezték a disznót, ami a lövést követően vergődött egy darabig, aztán odébb állt. A vadász egyszer tudott eközben ismételni, de az a lövés, mint később kiderült, nem talált. Egy darabig követték, de a sebágyból felugrott a vad, így ránk bízták a dolgot. Estétől hajnalig szakadt az eső, elolvasztva a havat, majd a hajnali fagy és a viharos nyugati szél ismét vékony fehér, jeges takarót borított mindenre, még a bokrok, fák is fehérek voltak féloldalt. A hó alatt ettől függetlenül kis patakokban folyt lefelé a víz. A szél meg úgy fújt, hogy igencsak nehezünkre esett kiszállni az autóból.
Soma a rálövés helyén - ahol persze más semmi vért nem találtunk - megtett néhány kört, majd határozottan indult a kontroll nélküli csapán. Szerencsére az irány legalább nagyjából meg volt, hiszen előző este még tudták követni a vért a hóban. Egy sekély patakhoz jutottunk, amiben róttunk néhány kört, majd kanyar és újra hegynek fel. 400 m csapázás után egy behavazott vacokhoz értünk, ami elég gyanús volt, majd rövidesen újabb két vacok, bennük egyre kevesebb hóval. Ezekről már tudtam, hogy sebágyak. Végül 500 m-nél elértünk egy bokor foltot, ahol Soma jelezte, hogy megérkeztünk, közel a vad és valóban, a túloldalt egy gyanús fekete kupac lapított. A vezetéket a vadász kezébe nyomtam, és a bokrot megkerülve szemben találtam magam a sebzettel. Fülét hegyezve épp ugrani készült a disznó, mivel a szelem teljesen rossz volt. Ám csak a támadás gondolatáig jutott, lövésemre helyben maradt, így a fölösleges hajszát is elkerültük. A bal első lába volt ellőve magasan



Üdv, Dani
Naplózva

forester73
Vendég
« Új üzenet #1255 Dátum: 2015. Február 01. - 09:24:11 »

Gratula nektek , szép munka ! Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1256 Dátum: 2015. Február 01. - 10:22:25 »

 Igen Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1257 Dátum: 2015. Február 01. - 11:26:04 »

Dani!
Csuda dolgokat éltek át kettesben azzal a "szaros szőrgombóccal" Ördög
Nagy nagy gratula Neked és Somának is Emelem

Aki egy kicsit is ismeri a szálkás tacskók lelki világát, az pontosan tudja, menyi türelemre és alázatra, empátiára és szeretetre van szüksége.....a gazdájának, hogy így együtt tudjon dolgozni egy ilyen, négy görbe lábon kunkorodó kis terroristával  Röhög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1258 Dátum: 2015. Február 01. - 18:43:32 »

Sziasztok!
Egy újabb csapázás, ami pár éve még elképzelhetetlen volt, hogy sikerülhet  Mosolyog , de ez a "szaros szőrgombóc"

Üdv, Dani
Ördög                Igen

Látom felétek is elég változatos az időjárás de leginkább fo@nak nevezhető ! Egyébként a szag megülése szempontjából nem annyira rossz !  Kacsint


Aki egy kicsit is ismeri a szálkás tacskók lelki világát, az pontosan tudja, menyi türelemre és alázatra, empátiára és szeretetre van szüksége.....a gazdájának, hogy így együtt tudjon dolgozni egy ilyen, négy görbe lábon kunkorodó kis terroristával  Röhög
 Wave

Nehéz a tacskós vadászok élete !   Piál   Röhög   
Nem terroristák ők hanem apró testbe zárt óriási vadászösztön kicsit megborsozva makacssággal , sértődékenységgel, ....,......,......,.......   !   :   S.Peti
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1259 Dátum: 2015. Február 01. - 19:15:57 »

Dani, le a kalappal!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: