Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 96   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lábbelik  (Megtekintve 266510 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1065 Dátum: 2016. április 30. - 11:02:05 »

Lerágott csont de ha valaki jó és tartós bakancsot akar és nem túl drágán akkor ott van a Bonyhádon gyártott Watzmann. Az előző párt 12 éve vettem néha ápoltam is. Már egy éve megérkezett az új és azóta a régit csak használom , semmi ápolás semmi tisztítás . Ha a mocsárban rajt marad a sár , mikor megszárad odavágom a betonhoz a többit majd lehozza a harmatos vagy vizes fű , gabona . Az Úristennek se akar szétmenni. Mindez 20.000 Ft a gyártótól rendelve.      Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1066 Dátum: 2016. április 30. - 12:26:34 »

....nem ugy irja, hogy "Assembled in Hungary" ?? millio dollaros birsagot kaphat egy ceg hamis reklamert, ez komoly "trade law" sertes ha igaz, es foleg olyan nagy ceg mint a Samsung.   

A SHARP Aquos led televíziók japán márka létükre, Made in Japan felirattal Kínában készülnek, egészen pontosan Nanjingban. Ez is egészen biztos, mert voltam ott, az én gépem méri őket...
Ma már ezek a régi klisék semmit nem jelentenek.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1067 Dátum: 2016. április 30. - 15:21:16 »

A Cabelas linkemen is irja, hogy "Made in Germany"....A Meindl Perfect-re. Ha nem az nem irhatjak bele.

Nem ÍRHATNÁK be! De beírják! Sajnos. A saját szakmámban találkoztam már "Made in Germany" Bosch termékkel, ami "originál Fagor" (spanyol)  Ördög volt Bosch-ként feliratozva. A német is elkurvult már! Szomorú
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1068 Dátum: 2016. április 30. - 16:53:47 »

Akkor ezek szerint miert nem irjak ra mindenre, ami tortenetesen nemet markanev, fuggetlen, hogy hol lett gyartva, hogy "Made in Germany" es el van intezve.  Miert is van Made in Hungary Schmidt&Bender ? Portugal Minox ?  szlovak Lowa ? etc, etc.
Eszak Amerikara  valoszinu, hogy mas trade torvenyek vonatkoznak mert en ilyesmit amit ti irtok itt nem lattam meg. Itt a Samsungon azt irja, hogy "Made in China" (nem Korea)  Marksman, a "Sharp"-ot megnezem legkozelebb.

Europaba viszont rengeteg kopintott dolgot lattam, amit itt nem latsz a markas sportcipoktol, ruhanemutol elkezdve a palinkaig. Itt ha ket kinait megfognak, hogy fals Adidast arul benne van a hirekbe
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1069 Dátum: 2016. április 30. - 19:15:50 »

Az  eBay-on volt többekközött egy per (köztudott hogy ott azért szabadabban megy az eladás) ahol egy hamisitott márkás orát adtak el  eredeti gyanánt. A vevő peres úton bebizonyitotta az ora hamisságát -az itélet kettős volt, először a vevőt kellett kártalanitani, másodszor komoly pénzbirság a csalásért.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1070 Dátum: 2016. április 30. - 23:15:35 »

A hamisítvány az egy dolog, azt itt is büntetik.
Nem vagyok tisztában a kereskedelmi törvényekkel, nyilván meg van határozva, hogy hány százalékban kell adott országban készülni a terméknek ahhoz, hogy a "Made in Nowhere" feliratot rátehessék. Amúgy meg az eu-n belül szabadon hozzák-viszik az árukat, nem biztos, hogy mindig nyomonkövethető.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1071 Dátum: 2016. Május 01. - 13:14:24 »

Akkor ezek szerint miert nem irjak ra mindenre, ami tortenetesen nemet markanev, fuggetlen, hogy hol lett gyartva, hogy "Made in Germany" es el van intezve.  Miert is van Made in Hungary Schmidt&Bender ? Portugal Minox ?  szlovak Lowa ? etc, etc.
Eszak Amerikara  valoszinu, hogy mas trade torvenyek vonatkoznak mert en ilyesmit amit ti irtok itt nem lattam meg. Itt a Samsungon azt irja, hogy "Made in China" (nem Korea)  Marksman, a "Sharp"-ot megnezem legkozelebb.

Europaba viszont rengeteg kopintott dolgot lattam, amit itt nem latsz a markas sportcipoktol, ruhanemutol elkezdve a palinkaig. Itt ha ket kinait megfognak, hogy fals Adidast arul benne van a hirekbe

A Sharp-ok többségén Made in Malaysia van, mert az összeszerelő üzemek java ott van. Egy részén Made in Japan. A panelek mindegyike kínai...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1072 Dátum: 2016. Május 01. - 15:03:40 »

A hamisítvány az egy dolog, azt itt is büntetik.
Nem vagyok tisztában a kereskedelmi törvényekkel, nyilván meg van határozva, hogy hány százalékban kell adott országban készülni a terméknek ahhoz, hogy a "Made in Nowhere" feliratot rátehessék. Amúgy meg az eu-n belül szabadon hozzák-viszik az árukat, nem biztos, hogy mindig nyomonkövethető.

Kezdeném azzal, hogy mindent a pénz mozgat. Az oltalom alatt álló márka védett termékek, figyelését, nyomon követést a hatóság, (talán most éppen Nav.nak szólítják)nem jószántából teszi csak önszorgalomból. Ara a márka tulajdonos vagy gyártó vagy a jog tulajdonos kérelmére történik ha jól tévedek és azért szerintem valami pénzt is be kell tolni Nav-nak, hogy foglalkozzon az Ő védett termékével a védett áruk listájával rohangál a hatóság, a piacokon meg a boltokban, ha a termék nem olyan akkor nagyon nem érdekli őket. (Ha tévedtem akkor mindent letagadok Ördög) a felfedésekért valami jutalék is leeshet, vagy egy meleg kézfogás Ördög cégtől, hogy a gaygi nem rontotta a áru hírnevét.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1073 Dátum: 2016. Május 01. - 15:12:46 »

Kezdeném azzal, hogy mindent a pénz mozgat. Az oltalom alatt álló márka védett termékek, figyelését, nyomon követést a hatóság, (talán most éppen Nav.nak szólítják)nem jószántából teszi csak önszorgalomból. Ara a márka tulajdonos vagy gyártó vagy a jog tulajdonos kérelmére történik ha jól tévedek és azért szerintem valami pénzt is be kell tolni Nav-nak, hogy foglalkozzon az Ő védett termékével a védett áruk listájával rohangál a hatóság, a piacokon meg a boltokban, ha a termék nem olyan akkor nagyon nem érdekli őket. (Ha tévedtem akkor mindent letagadok Ördög) a felfedésekért valami jutalék is leeshet, vagy egy meleg kézfogás Ördög cégtől, hogy a gaygi nem rontotta a áru hírnevét.

A nagy világmárkák időről időre megújítják ez irányú kérelmüket, a lista naprakész a járőröknél, akik ellenőrzik a szállítmányokat üzleteket, ezeknek meg van az azonosításhoz szükséges dokumentáció és kapcsolat az eredeti gyártóval. Na és a varázsszó kockázatelemzés kérem szépen, ez mindenek felett. Ördög

Az EU szabályozása kócos a jogharmonizáció zavaros, az én kedvencem az amikor az van a termékre írva, hogy származási hely EU OOO
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1074 Dátum: 2016. Május 17. - 21:16:47 »

Lerágott csont de ha valaki jó és tartós bakancsot akar és nem túl drágán akkor ott van a Bonyhádon gyártott Watzmann. Az előző párt 12 éve vettem néha ápoltam is. Már egy éve megérkezett az új és azóta a régit csak használom , semmi ápolás semmi tisztítás . Ha a mocsárban rajt marad a sár , mikor megszárad odavágom a betonhoz a többit majd lehozza a harmatos vagy vizes fű , gabona . Az Úristennek se akar szétmenni. Mindez 20.000 Ft a gyártótól rendelve.      Emelem

Hallgattam rád, én is vettem egyet. Nem bántam meg, gondolkodom még egy pár beszerzésén hétköznapi utcai viseletre.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1075 Dátum: 2016. Május 21. - 19:14:02 »

Sziasztok!

Én is bakancs vételén gondolkozom, de van egy gondom: az egyik lában picivel rövidebb a másiknál (kb. 1-1,5cm). Eddig talpbetétekkel kezeltem a problémát, de szeretnék végre egy olyat ami "gyárilag" a kívánt méret, vagy gyári bakancsot tuningol a mester a kívánt méretre. Utcai cipőben ez megoldható, de túra/vadász bakancsnál még nem találtam ilyet... Ha valakinek van hasonló "defektje" vagy ismer olyat aki foglalkozik ilyesmivel az kérem ossza meg velem.

PS: "húzasd ki az egyiket" és "ecetes olló" típusú megoldási javaslatokat már magamtól is végiggondoltam, kérem a fórumtársakat másban gondolkozni  Vigyorog

Köszönöm előre is  Emelem
B.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1076 Dátum: 2016. Május 21. - 20:35:41 »

Sziasztok!

Én is bakancs vételén gondolkozom, de van egy gondom: az egyik lában picivel rövidebb a másiknál (kb. 1-1,5cm). Eddig talpbetétekkel kezeltem a problémát, de szeretnék végre egy olyat ami "gyárilag" a kívánt méret, vagy gyári bakancsot tuningol a mester a kívánt méretre. Utcai cipőben ez megoldható, de túra/vadász bakancsnál még nem találtam ilyet... Ha valakinek van hasonló "defektje" vagy ismer olyat aki foglalkozik ilyesmivel az kérem ossza meg velem.

PS: "húzasd ki az egyiket" és "ecetes olló" típusú megoldási javaslatokat már magamtól is végiggondoltam, kérem a fórumtársakat másban gondolkozni  Vigyorog

Köszönöm előre is  Emelem
B.
Szerintem bármelyik komolyabb cipész megoldja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1077 Dátum: 2016. Május 21. - 21:37:49 »

Sziasztok!

Én is bakancs vételén gondolkozom, de van egy gondom: az egyik lában picivel rövidebb a másiknál (kb. 1-1,5cm). Eddig talpbetétekkel kezeltem a problémát, de szeretnék végre egy olyat ami "gyárilag" a kívánt méret, vagy gyári bakancsot tuningol a mester a kívánt méretre. Utcai cipőben ez megoldható, de túra/vadász bakancsnál még nem találtam ilyet... Ha valakinek van hasonló "defektje" vagy ismer olyat aki foglalkozik ilyesmivel az kérem ossza meg velem.

PS: "húzasd ki az egyiket" és "ecetes olló" típusú megoldási javaslatokat már magamtól is végiggondoltam, kérem a fórumtársakat másban gondolkozni  Vigyorog

Köszönöm előre is  Emelem
B.

Szerintem írd ezt meg Watzmannéknak Bonyhádra egy emailben, és megoldják a kérdést.
Veszteni valód nincs vele: http://goyser.hu/
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1078 Dátum: 2016. Május 22. - 12:12:41 »

Köszönöm a javaslatokat, elindulok a Watzmannos vonalon első körben.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #1079 Dátum: 2016. Május 29. - 13:11:01 »

Üdv az Uraknak!

Tudna nekem valaki javasolni bevált bőrcipőt utcára, ami kényelmes is.
Manapság nem nagyon lehet kapni valódi bőrből  vagy ha igen aranyáron.
Előre is kösz!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 96   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: