Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80447 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #345 Dátum: 2020. április 15. - 14:03:45 »

Én most a kútfúrás projekten agyalok.

Van kutam, de nem nagyon használjuk. Ha hozol helyette valami hasznosat, elviheted.....
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #346 Dátum: 2020. április 15. - 14:10:20 »

Van kutam, de nem nagyon használjuk. Ha hozol helyette valami hasznosat, elviheted.....

Kerekeskút?

Mert az el lehet tolni...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #347 Dátum: 2020. április 15. - 14:49:12 »

Én most a kútfúrás projekten agyalok.

Ne légy biztos benne, hogy az problémamentes.
A fatelepen felbontottunk pár éve egy régi, lezárt fúrt kutat. 120 méter mély.
Vettem egy méregdrága búvárt, egy valag csövet, működött egy évig, aztán kakukk.
Felhúztuk a szivattyút, centis kénréteg volt rajta.

Öntözésre nincs jobb az esővíznél. A kútfúrás, meg a béléscső árából végy egy tisztességes méretű tartályt, ásd bele a földbe. Apósom a szőlőhegyi ciszternába egy fél marék meszet szokott dobni időnként, soha nem poshadt meg benne a víz. Télre beleállított egy szőlőkarót, megfagyni sem szokott.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #348 Dátum: 2020. április 15. - 15:37:40 »

Magam is ilyen köbössel dolgozom, tökéletes eső víz, van egy lyuk a tetején, ott túlfolyik az anyag. Télen sem volt víztalanítva, csap is bírta. Nyilván nem hektárokat öntözök belőle, de a ház körülinek bőven bírja.

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #349 Dátum: 2020. április 15. - 16:35:38 »


Felhúztuk a szivattyút, centis kénréteg volt rajta.

Lajos! Akkor a puskapor gyártás kérdése megoldódott.  Röhög

Mi lett a szivattyúval? Leégett vagy eltömődött? Nem is használod a kutat azóta?
Nem mindegy, hogy merre van a kút. Nekem 11 fúrt kutam van, de egyikkel sincs komolyabb probléma.
Felénk inkább az okozza a gondot egyes területeken, hogy a nyugvó vízszint egyre mélyebben van és felső szívással
vannak problémák.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #350 Dátum: 2020. április 15. - 17:44:13 »


Vettem egy méregdrága búvárt, egy valag csövet, működött egy évig, aztán kakukk.
Straus Austria,made in P.R.C. Mindegyik vasárnapi piacon kapható. 12 eFt-ra mondják,de 10-ért a cigánygyerek szalad vele utánad  Vigyorog
Nekem már a harmadik van,télen-nyáron 6-os sodronyon benne a kútban. 3-4 évet kibír. 1"-os nyomója van,egy T-vel  2 db 3/4"-ra ágaztattam,mert 2 szórófej viszi az egész kertet (400 m2) 1800 L/h vízzel.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #351 Dátum: 2020. április 15. - 17:50:31 »

Straus Austria,made in P.R.C. Mindegyik vasárnapi piacon kapható. 12 eFt-ra mondják,de 10-ért a cigánygyerek szalad vele utánad  Vigyorog
Nekem már a harmadik van,télen-nyáron 6-os sodronyon benne a kútban. 3-4 évet kibír. 1"-os nyomója van,egy T-vel  2 db 3/4"-ra ágaztattam,mert 2 szórófej viszi az egész kertet (400 m2) 1800 L/h vízzel.

De gondolom nem gyógyvízzel locsolsz, mint Lajos.  Röhög

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #352 Dátum: 2020. április 15. - 18:36:09 »

Felhúztuk a szivattyút, centis kénréteg volt rajta.

Lajos! Akkor a puskapor gyártás kérdése megoldódott.  Röhög

Az meg. Azóta kormos a puskám a fekete lőportól.


Mi lett a szivattyúval? Leégett vagy eltömődött?


Nem tudom. Szerelő látta, olyan összeget mondott a javításra, hogy azért tarthatok egy embert, aki folyamatosan, vödörrel hordja a patakról a vizet. Feltettük a padlásra. Mármint a szivattyút.

Nem is használod a kutat azóta?

Nem. Azt is mondta a szerelő, hogy ez a probléma továbbra is jelentkezni fog.
Egyébként vélhetően Voldi találta fején a szöget, szerintem valahol a zalakarosi büdös vízzel lehet a kút kapcsolatban. Ha a hőfok nem is, de a záptojásszag stimmel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #353 Dátum: 2020. április 15. - 18:43:37 »

Straus Austria,made in P.R.C. Mindegyik vasárnapi piacon kapható. 12 eFt-ra mondják,de 10-ért a cigánygyerek szalad vele utánad  Vigyorog

Mint mondtam, 120 méteren van a víz. Ez nem a lengyelpiaci kategória.
Az sem egy vonzó perspektíva, hogy a merev és dögnehéz csövet, kábelt, szivattyút félévente emelgessük egy szűk aknában. Inkább többet nem iszom vizet /jó,eddig sem vittem túlzásba/.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #354 Dátum: 2020. április 15. - 19:00:22 »

Mint mondtam, 120 méteren van a víz. Ez nem a lengyelpiaci kategória.
Az sem egy vonzó perspektíva, hogy a merev és dögnehéz csövet, kábelt, szivattyút félévente emelgessük egy szűk aknában. Inkább többet nem iszom vizet /jó,eddig sem vittem túlzásba/.
Bocsánat,de azt írtad,h 120 m mély (gondolom talpmélység). Sem a nyugalmi-,sem az üzemi vízszintet nem említetted. 25-30 m-ről a lengyelpiaci felhozza. Ha ettől mélyebbre kell tenni,akkor házi felhasználásra nyilván felejtős. (a kolhozban ott már 5 lépcsős 7,5 kW-os Grundfossal termelünk 3"-os acélcsövekkel 15-25 m3/h teljesítménnyel.)
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #355 Dátum: 2020. április 15. - 19:25:29 »

Egyébként vélhetően Voldi találta fején a szöget, szerintem valahol a zalakarosi büdös vízzel lehet a kút kapcsolatban. Ha a hőfok nem is, de a záptojásszag stimmel.

Nem volt nehéz, azonnal beugrott a kénhidrogén emléke, amikor egyszer megnéztük a még működő sárga vizet adó kutat.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #356 Dátum: 2020. április 15. - 19:27:38 »

Bocsánat,de azt írtad,h 120 m mély (gondolom talpmélység). Sem a nyugalmi-,sem az üzemi vízszintet nem említetted. 25-30 m-ről a lengyelpiaci felhozza. Ha ettől mélyebbre kell tenni,akkor házi felhasználásra nyilván felejtős. (a kolhozban ott már 5 lépcsős 7,5 kW-os Grundfossal termelünk 3"-os acélcsövekkel 15-25 m3/h teljesítménnyel.)

100 méter körül van a nyugalmi vízszint. Grundfoss volt a miénk is (eleinte, aztán magyar fos lett), többlépcsős, 3 collos talán nem volt a merev cső, de nehéz, mint a rosseb.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #357 Dátum: 2020. április 15. - 19:29:04 »

Magam is ilyen köbössel dolgozom, tökéletes eső víz, van egy lyuk a tetején, ott túlfolyik az anyag. Télen sem volt víztalanítva, csap is bírta. Nyilván nem hektárokat öntözök belőle, de a ház körülinek bőven bírja.



Ez - gondolom - árnyékban van, hogy direkt napfény sose éri?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #358 Dátum: 2020. április 15. - 19:50:06 »

100 méter körül van a nyugalmi vízszint. Grundfoss volt a miénk is (eleinte, aztán magyar fos lett), többlépcsős, 3 collos talán nem volt a merev cső, de nehéz, mint a rosseb.
Akkor arra vissza kell tenni a dómfedelet és jobb hallgatni róla. A cég ilyen mélységű kútjaiban 36-42 m-en van a szivattyú (kb.20 m nyugalmi és 25 m üzemi szint mellett). A csere ott sem leányálom. Bár a felhajtó erő elvileg segítene a kiemelésnél,de vasnál ez annyira nem érvényesül  Vigyorog . A teleszkópos JCB-n 2000-es motorfordulaton megríkatja a hidrosztatikát.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #359 Dátum: 2020. április 15. - 20:02:35 »

Ez - gondolom - árnyékban van, hogy direkt napfény sose éri?
Örök árnyék. Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: