Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80448 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #315 Dátum: 2020. Március 31. - 11:30:15 »

A Princi völgyében sem láttam reggel a füvön hóharmatot.
0 fok volt legrosszabb esetben.
Egy-két fagyzugban lehetett esetleg hidegebb.
Küldtem a fiúknak képeket. A barackvirág megbarnult. Az egyik gyümölcstermesztő csoportban látott reggeli képek szerint volt ahol -10,5 fok volt reggelre.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #316 Dátum: 2020. Március 31. - 11:39:23 »

Érdemes volt egész éjszaka  ébren lenni mert így legalább a szemem előtt fagyott le a barack.  Ördög 3 óra után a szállított faggyal már nem tudtam mit kezdeni.

Á, én már lenyugodtam a picsába Ördög felnéztük az összes ó-lekvárt van benne egész koros is, mindet egybe tesszük, egalizálás és frissítés újra vizes rehidratálás, majd újra főzés jön. szerintem még egy évet így kibírunk, mondjuk láttam valahol "hitlerszalonnát" nekem az is bejött anno a menzán Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #317 Dátum: 2020. Március 31. - 12:35:09 »

... láttam valahol "hitlerszalonnát" nekem az is bejött anno a menzán Ördög

Én vettem is, de nagyon nagyot csalódtam.  Ez a dobozolt sütésálló már nem az igazi.  Bukta készült belőle, és a fele lekvár eltűnt belőle.  Azt, amit régen a boltos vágott darabokra az kemény volt, és én is szerettem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2020. Március 31. - 13:22:53 »

Én vettem is, de nagyon nagyot csalódtam.  Ez a dobozolt sütésálló már nem az igazi.  Bukta készült belőle, és a fele lekvár eltűnt belőle.  Azt, amit régen a boltos vágott darabokra az kemény volt, és én is szerettem.


Igaz,igaz ! Már a szelek se a régiek !    Röhög

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #319 Dátum: 2020. Március 31. - 14:48:59 »

Küldtem a fiúknak képeket. A barackvirág megbarnult. Az egyik gyümölcstermesztő csoportban látott reggeli képek szerint volt ahol -10,5 fok volt reggelre.

A vadkamerám éjjel kettő körül küldte az utolsó képet, azon -7 fokot írt.
Akkor reggelre ott is lehetett akár -10 is.

És ez igaz, hogy fagyzugos hely, de Veszprém megye...

A múltkori fagynál bebizonyosodott, hogy lehet hinni a hőmérőjének.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #320 Dátum: 2020. Március 31. - 15:34:41 »

Küldtem a fiúknak képeket. A barackvirág megbarnult. Az egyik gyümölcstermesztő csoportban látott reggeli képek szerint volt ahol -10,5 fok volt reggelre.
Vt-nk elnöke pár napja megkért rá, hogy a 2 éve telepített, virágba borult 4 hektáros kajszibarackos ültetvényéről csináljak pár drónos fotót.
Jól nézhet ki, egyébként is gyönyörű helyen van, egy dombtető, háttérben a Pacsmagi védett madárrezervátum tavai, nádasai.
Nem volt ideális idő a repüléshez a napokban (bántottak a szelek Ördög) így ma reggel hívtam, hogy délután szabad leszek, mehetünk fotózni.
Erre jött a szomorkás válasz, hogy legfeljebb jövőre, mert ott, fent a domb tetején -8 °C volt órákon át egy hajnalban, és a teljes ültetvény szarrá fagyott.

Nálam a virágzás idején talán sikerült a ponyvás becsomagolással részben megmentenem az egy szem kajszi kisfámat, de a mostani fagy biztosan nem fog használni neki.
Sem a tegnapra virágba borult gyönyörű őszibarackoknak...
Irtóra tele van a tököm ezzel a buzi időjárással. Nem

Arra jutottam, mint Balázs.
A fákat amúgy sem engedem magasra, max. a kis ketteslétráról el akarom érni a legtetejét is mindnek, úgy vannak kezelve.
A szülői háznál maradt a régi szép időkből egy csomó ívelt alumínium fóliasátor váz.
Fogok a kényesebb fákhoz csinálni 1-1 dóm szerű keretet, és amikor ilyen rohadalom idő lesz tavasszal, akkor azt a 4-5 fát egyedileg megvédem fóliával.
A becsomagolás csak részben jött be, mert persze pont akkor lett viharos szél is két napon át, így a külső ágakon az összes virágot leverte a ponyva.
El tudok ilyenkor kenődni, mikor a szemem előtt megy tönkre a munkám. de mindig eszembe jut az öreg Ernest örök igazsága:
"Az ember nem arra született, hogy legyőzzék" Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #321 Dátum: 2020. Március 31. - 16:54:10 »

A piacos kajszis haverom 8x permetezett éjszaka. Azt mondja 2 méterig semmi,afelett lehet maradt valami.  3 óra után ment szarnak minden. Jött a hideg légmozgás ,elvitte a füstöt. 5 órakor már látszott a barnulás a fákon. Takargattam pár ágat,kisérletképpen: egyrészt lefagyott az alatt is,másrészt lepattogott a rügy a legkisebb fuvallatra. Egyszerűen túl hosszú ideig volt túl hideg. 23 órakor már -2-3 fok volt. 2 körül -3-4, 5kor pedig -5. A madáritatóm fehérre fagyott be.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #322 Dátum: 2020. Március 31. - 18:55:35 »

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #323 Dátum: 2020. április 01. - 11:15:45 »

Tegnap este kilenckor már -2 fokot mutatott az autó hőmérője. Aggodalomra semmi okom nem volt, a múlt heti fagy és hó már amúgy is lerendezett mindent.
Csak annak örülök, hogy későn veteményeztem, még nem bújt ki semmi ami lefagyhatott volna.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #324 Dátum: 2020. április 01. - 11:23:45 »

Tegnap este kilenckor már -2 fokot mutatott az autó hőmérője. Aggodalomra semmi okom nem volt, a múlt heti fagy és hó már amúgy is lerendezett mindent.
Csak annak örülök, hogy későn veteményeztem, még nem bújt ki semmi ami lefagyhatott volna.
Elmentem megnézni a cimborám kajsziültetvényét. Ő az aki 8x permetezett tegnapelőtt éjszakától. Ugyanúgy lefagyott mint az enyém. Itt is -2 volt már 22.00kor,éjfélkor ha jól emlékszem -3,6-ot mutatott az udvari hőmérő. az a kertben -6 körül lehetett. Volt még bálám,de már nem gyújtottam meg,nem volt miért. A többi gyümölcsben még bízhatok,de nem merek már reménykedni sem,hiszen az április is hosszú még,meg a fagyosszentek is odébb vannak. A korai tavasz átka idén is beteljesedett.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #325 Dátum: 2020. április 01. - 11:33:44 »

Néztem az imént a parasztbarackokat. Nem tudom eldönteni, hogy beporzódott, vagy elfagyott. Jó néhány bimbó is van még a fákon.
Reggel szerintem -2 lehetett itt. A Köpönyeg -4-et mutatott Kanizsára, de szerintem itt nem volt annyi.
A körték még bimbósak, ha megússzák a holnapi reggelt, talán lesz rajtuk valami.
Bevallom, az akác miatt is fáj kissé a fejem. Hetekkel ezelőtt megpattant a rügy.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #326 Dátum: 2020. április 01. - 11:59:30 »

Éjfél előtt kicsivel jöttem haza lesről, akkor -5 °C volt.
Fiam barátnője napkeltekor indult dolgozni, a gyerek kapargatta neki a vastag jeget az ablakról, akkor -8 volt már...
Ma már ki sem mentem a kertbe, azt hiszem jobb, ha nem nézek körül Rííí
Tegnap néztem a veteményt, a fokhagymák hajtottak erősen, a retkek éppen kezdték emelgetni a talajt, más még minden a talajszint alatt van.
Cukorborsónak 1 centis csírája van, csak reménykedni tudok.
Aztán amivel végzett ez a cudar hideg, azt újra kezdjük.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #327 Dátum: 2020. április 01. - 12:12:29 »

Éjfél előtt kicsivel jöttem haza lesről, akkor -5 °C volt.
Fiam barátnője napkeltekor indult dolgozni, a gyerek kapargatta neki a vastag jeget az ablakról, akkor -8 volt már...
Ma már ki sem mentem a kertbe, azt hiszem jobb, ha nem nézek körül Rííí
Tegnap néztem a veteményt, a fokhagymák hajtottak erősen, a retkek éppen kezdték emelgetni a talajt, más még minden a talajszint alatt van.
Cukorborsónak 1 centis csírája van, csak reménykedni tudok.
Aztán amivel végzett ez a cudar hideg, azt újra kezdjük.

Apám amatőr kertész és gyümölcstermelő volt de még piacra is termelt  .( Sikerült is megutáltatni velem ezt ) Már akkor sokszor elgondolkodtam hogy mi haszon van ezen így "kicsiben " .   Szerintem semmi sőt olyan mint a vadászat meg a horgászat - Ne számold ki hogy mennyit költöttél rá és mennyi lett volna a boltban mert csak bosszankodni fogsz .  Ha meg bejön egy kedvezőtlen időjárás vagy betegségek akkor hatványozottan igaz . Leginkább az szól mellette hogy tudod mit eszel , mivel kezelted és örülhetsz saját munkád eredményének .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #328 Dátum: 2020. április 01. - 12:39:36 »

Apám amatőr kertész és gyümölcstermelő volt de még piacra is termelt  .( Sikerült is megutáltatni velem ezt ) Már akkor sokszor elgondolkodtam hogy mi haszon van ezen így "kicsiben " .   Szerintem semmi sőt olyan mint a vadászat meg a horgászat - Ne számold ki hogy mennyit költöttél rá és mennyi lett volna a boltban mert csak bosszankodni fogsz .  Ha meg bejön egy kedvezőtlen időjárás vagy betegségek akkor hatványozottan igaz . Leginkább az szól mellette hogy tudod mit eszel , mivel kezelted és örülhetsz saját munkád eredményének .
Számomra ez inkább lelki szükséglet. Legmélyebben bevésett paraszt vagyok (IGEN-az  Ördög) akinek örömet jelent a tavaszi föld illata,a szépen metszett fasor, a megművelt kert. Ahogy a fákról lehullanak a levelek,én már a jövő évi metszést tervezgetem. Téli délutánokon kutyasétáltatás közben a vázágak helyzetét nézem. Metszegetek,,gallyat kaparok,ültetek,permetezek-ha kell. Várom a virágzást,éves növényvédelmi tervet készítek,nyaralás után első utam a kertbe vezet. Sokaknak furcsa lehet,hogy egy nagyüzemi almás mellett a házikertben kapcsolok ki,de pont ez a lényeg. Az az én magánbirodalmam ahol fél óra alatt feltöltődök,ahol nincsenek zavaró körülmények,nincs a birtoknagyság miatti másra utaltság: itt mindent a két kezemmel teremtek elő,mindent a két kezemmel takarítok be. (a csajok segítettek barackot szedni,de az belefér... Ördög) Rég nem éri meg,ezt már többször kiszámoltam,mert minden kiló gyümölcs kb. ugyanannyiba van nekem mintha megvenném és akkor a munkámat nagyvonalúan elfelejtem számolni. De a lelki wellness része nekem legalább akkora (inkább nagyobb) mint a vadászaté.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #329 Dátum: 2020. április 01. - 12:43:07 »

Nálunk 7 óra 10-kor -9,7 fok volt. Mondjuk itt még semmi nem virágzik csak a szomszéd pálinkafája (fosóka szilva) anélkül meg lehet élni. Még olyan rossz pálinkát, mint amit abból főzetett. Persze ez nem biztos, hogy a szilva hibája. Sőt.
Én még nem is rotáltam nemhogy veteményeztünk volna. Április közepe-vége szokott lenni mire ráfogjuk, hogy lehet már. Most is úgy lesz látom.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: