Oldalak: 1 ... 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 [867] 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1752890 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12990 Dátum: 2018. Február 06. - 15:54:45 »

Igen Te sem szereted?

Nem magával a lyukas tussal van bajom (nekem nincs és nem vágyom rá Vállat von), de ez szerintem rondára sikerült... Az másik, azokkal az állatokkal, Fejvakarás hát... Én nem tudok faragni. Ezért nem is teszem. Az elövetőnek se kellett volna... Szerintem.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12991 Dátum: 2018. Február 06. - 16:06:02 »

Az másik, azokkal az állatokkal, Fejvakarás hát... Én nem tudok faragni. Ezért nem is teszem. Az elövetőnek se kellett volna... Szerintem.

 Wave

 Röhög Igen
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12992 Dátum: 2018. Február 06. - 16:12:22 »

Azért senkit ne okolj hogy úgy váltod a puskákat mint más az alsógatyáját . ( Csak azért merem írni mert én is már a második  fegyvertartásit kezdem megtölteni . Szóval nekem is van flúgom bőven )
Én sem okolok senkit - ilyen a piac - kereslet + kínálat = ár  . A licitnél lehet szerencse az benne van a pakliban - na meg az is hogy "nagyon bevásárolsz "  de ezért leginkább magadat okold . A pirossal jelzethez a kérdésem hogy valaki nyomta a kezedet hogy leüsd 1500 -on ? Persze hogy nem - és ha most ettől a szerintem nagyon jó puskától is szabadulni akarsz vagy még kell mellette  8-10 másik akkor ne sírjál hogy milliók erre meg arra  Rííí  mert még néhány fórumtársat irritálhatsz vele ugyanis vannak akik agy Nosin Nagantal  vagy ZKK val és egy IZS 43 -al eredményesen és nyugodtan vadászgatnak évtizedek óta .     Emelem

Pista szerintem nagyon nem ment ár neked Laci mondandója. Nem kell a szavakat kiforgatni.
Nem a kivagyiságról szólt. Szerintem.
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12993 Dátum: 2018. Február 06. - 16:24:17 »


A csöve rövid volt,majdnem beszakadt az ember feje,ha lőtt vele,és

30 cm láng,mert a majom mauser nem tudta,hogy hány centis csövet kell rakni egy 270-esre.


Bocs ha félreértek valamit, de nem teljesen értem az összefüggést a rövid cső és a nagy rúgás közt. A visszarúgást a sok objektív és szubjektív paraméter közül (ha minden más változatlan a példa kedvéért) a plusz tömeg csökkenti a leghatékonyabban, de 8 cm cső pluszban az kb. 15 dkg lehet, valamit csökkent, de tömeg szempontjából még messze van a megváltástól a fej beszakadáshoz képest. A rövidebb cső a torkolati sebességet csökkenti (8 cm az kb. 30 m/sec sebesség csökkenés), ami meg eleve kisebb rúgást eredményez, mint ha hosszabb csővel lőnél. Ki lehet számolni, melyiknek van nagyobb hatása (a plusz cső tömegnek köszönhető csillapításnak, vagy a nagyobb torkolati sebességnek köszönhető növekedésnek), de szerintem egyik sem annyira jelentős, hogy magában perdöntő különbséget jelentene a komfortérzet szempontjából.

30 cm láng kb. bármelyik (hasonló) kaliberből is kijöhet, ha kicsit is lassabb lőporral van töltve, azt sem teljesen értem, hogy azon mennyit segítene a 10 cm-el hosszabb cső (akkor "csak" 20 cm látszana ki a lángból?)

.30-06 (bár nem tudom, ezeken mekkora a csőhossz. A Tikka M695-ön tudom, hogy 57 cm ebben a kaliberben, és amennyire utánaolvastam, a .270-t ebből a kaliberből gondolták újra. Hogy a Tikka tudja-e, mekkora cső kell a .30-06-hoz, vagy nem, azt  nem tudom, de abból is tud jönni láng rendesen):





Szerintem. Próbáltam konkrét paraméterekre hivatkozva kérdezni, remélem nem tűnik beképzeltnek, fölényesnek, vagy tudom is én, miegyébnek a kérdésem (tetszőleges jelzők vérmérséklettől függően nyugodtan behelyettesíthetők), ha mégis, elnézést érte, szívesen átfogalmazom.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12994 Dátum: 2018. Február 06. - 16:38:51 »

Bocs ha félreértek valamit, de nem teljesen értem az összefüggést a rövid cső és a nagy rúgás közt. A visszarúgást a sok objektív és szubjektív paraméter közül (ha minden más változatlan a példa kedvéért) a plusz tömeg csökkenti a leghatékonyabban, de 8 cm cső pluszban az kb. 15 dkg lehet, valamit csökkent, de tömeg szempontjából még messze van a megváltástól a fej beszakadáshoz képest. A rövidebb cső a torkolati sebességet csökkenti (8 cm az kb. 30 m/sec sebesség csökkenés), ami meg eleve kisebb rúgást eredményez, mint ha hosszabb csővel lőnél. Ki lehet számolni, melyiknek van nagyobb hatása (a plusz cső tömegnek köszönhető csillapításnak, vagy a nagyobb torkolati sebességnek köszönhető növekedésnek), de szerintem egyik sem annyira jelentős, hogy magában perdöntő különbséget jelentene a komfortérzet szempontjából.

30 cm láng kb. bármelyik (hasonló) kaliberből is kijöhet, ha kicsit is lassabb lőporral van töltve, azt sem teljesen értem, hogy azon mennyit segítene a 10 cm-el hosszabb cső (akkor "csak" 20 cm látszana ki a lángból?)

.30-06 (bár nem tudom, ezeken mekkora a csőhossz. A Tikka M695-ön tudom, hogy 57 cm ebben a kaliberben, és amennyire utánaolvastam, a .270-t ebből a kaliberből gondolták újra. Hogy a Tikka tudja-e, mekkora cső kell a .30-06-hoz, vagy nem, azt  nem tudom, de abból is tud jönni láng rendesen):





Szerintem. Próbáltam konkrét paraméterekre hivatkozva kérdezni, remélem nem tűnik beképzeltnek, fölényesnek, vagy tudom is én, miegyébnek a kérdésem (tetszőleges jelzők vérmérséklettől függően nyugodtan behelyettesíthetők), ha mégis, elnézést érte, szívesen átfogalmazom.

Beszélt itt valaki rúgásól?
Nekem csak a hanghatás és a torkolattűz rémlik, mint zavaró dolog, de lehet elsiklottam felette...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12995 Dátum: 2018. Február 06. - 17:02:43 »

Pista szerintem nagyon nem ment ár neked Laci mondandója. Nem kell a szavakat kiforgatni.
Nem a kivagyiságról szólt. Szerintem.
 Emelem

Szerintem Te érted félre amiről én írtam vagy rosszul írtam . Az már régen nem kivagyiság hogy félmilliós - milliós puskákat cserélget valaki ( legtöbbször némi veszteséggel )  Mikor  a Hammert buliból beszakítja a jégbe meg cserélgeti ha kell ha nem az már valahogy közelít . Nem forgattam ki semmit . Ha valaki tudja hogy úgy vesz puskát hogy nem is látja és még csodálkozik hogy rövid a cső meg nincs gyorsító meg tüzes menykövet köp meg ........ , .......  az úgy járt . Csak azért teszem mellé az itthoni kínálatot és árat hogy gondolkodjunk megéri e ?  Mert azért azt itthon megnézheted kipróbálhatod és még az is lehet hogy annyiba se kerül . Azon már nem is csemegézek mert vannak itt akiknek  ez a hepyjük de nekem semmi gyakorlati jelentősége nincs hogy pár centivel rövidebb a cső és 30 vagy 60 méter/ sec el kisebb a kezdősebességgel indúl a lövedék  meg lángol , füstöl és rúg, harap . Úgy értelmezi mindenki ahogy akarja de láttam én itthon is az oroszoknál is ütött kopott 7,62 -essel  meg 12 -es lapáttal igen eredményes vadászokat meg Blaser puskával is olyat hogy se puskát se vadászjegyet nem adnék neki soha .  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12996 Dátum: 2018. Február 06. - 17:03:25 »

Beszélt itt valaki rúgásól?
Nekem csak a hanghatás és a torkolattűz rémlik, mint zavaró dolog, de lehet elsiklottam felette...

A videóban nem, hanem amit beidéztem a videok fölé, abban lacika panaszkodott valamelyik hozzászólásában a .270-es Mauser M12-ről, hogy nagyot rúg meg lángol, mert hogy a rövid cső... Ezért tettem ide .30-06-ost (.270-es M12-esről nem találtam), hogy amannak se kicsi a lángja, ill. hogy azon se biztos, hogy a rövid cső volna az oka minden itt említett bajnak...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12997 Dátum: 2018. Február 06. - 17:07:55 »

Szerintem az a kinézett külföldi szebb ,mindkettőnél.
Azt nem tudom mennyi lesz.
Azért a fáért adnék 500 eur felárat.
A sauer 202-esért full acél  műanyagmentes ,alumentesért pedig max 2000 eurt standard fával.
Ha több lesz ,édes istenem.Lehet elmegy 3000ig .
A behozatal nekünk olcsó.
100 eur össze -vissza.
Utánajárás pedig nagyon kedves fórumtársunk kb.4-5 emailjébe kerül,amiért még nem fizettünk.
Amiben tudunk mi is segítünk neki.
A behozatalt Ő bízza ránk ,mi pedig a teljes ügyintézést rá.
Ezért a puskáért nem sok a 2600 eur.



Annak a szebb fának az újkori felára nagyobb volt mint ahol a licit most áll.
Azért jól gondold meg, ezzel a puskával az életbe nem lehetsz "IGAZ VADÁSZ".
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12998 Dátum: 2018. Február 06. - 17:13:35 »

A videóban nem, hanem amit beidéztem a videok fölé, abban lacika panaszkodott valamelyik hozzászólásában a .270-es Mauser M12-ről, hogy nagyot rúg meg lángol, mert hogy a rövid cső... Ezért tettem ide .30-06-ost (.270-es M12-esről nem találtam), hogy amannak se kicsi a lángja, ill. hogy azon se biztos, hogy a rövid cső volna az oka minden itt említett bajnak...
Lövésnél pattogòs.Az eleje felkap .Nem rúg nagyot.Félelmetes hangos.Es nagyot villanik.10 masik puskàm meg nem.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12999 Dátum: 2018. Február 06. - 18:02:06 »

Lövésnél pattogòs.Az eleje felkap .Nem rúg nagyot.Félelmetes hangos.Es nagyot villanik.10 masik puskàm meg nem.
Tölts hozzávaló lőszert, és minden gondod elszáll👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13000 Dátum: 2018. Február 06. - 18:35:14 »

Tölts hozzávaló lőszert, és minden gondod elszáll👍
Eladtam már.
Akartam helyette másik 270est,de nem volt egyszerű.
Mígnem szembejött a Mauser m225 titán vagy mifene,és lecsaptam rá.
Ezzel már nincs ilyen jellegű probléma.Ennek nehéz az eleje,nem úgy mint az M12esnek,és 60 cm-es csöve van.
Nem mondom,hogy nem szól nagyobbat ,mint a 7x64-esem,és 30.06-osaim,de ez már nem zavaró.
A 300 wm -omnál nagyobbat szól,viszont annak 66 cm-es csöve van.
Gondolom 308-asban az M12 sem volt zavaró 54,5 cmes csővel.
A 270 es viszont fizikai fájdalommal járt,ha fedett lesen el mertem sütni,vagy füldugó nélkül motorháztetőről lőttem.
Lőtéren odajöttek,hogy mivel lövök, annyira hangos volt.
Lőterezés után elmentem barátomhoz vendégnek.
Aznap sokszor elsütöttem.
Fájt a fejem tőle.
Rálőttem egy disznóra,és az felsírt.Ők mondták ,én nem hallottam,mert azzal voltam elfoglalva,hogy fáj a fülem ,cseng,zúg,mintha ceruzát vágtak volna bele.Ekkor döntöttem úgy,hogy eladom,hallgassa más.
Innen a fórumról vették meg ,kipróbálta a srác,én felszereltem a távcsövét,belőttem neki,de azóta ő is eladta,nem tudom miért.
Mondjuk aznap vattával bedugott füllel ellőttem belőle kb. 1,5 doboz lőszert.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13001 Dátum: 2018. Február 06. - 19:09:43 »

Nem magával a lyukas tussal van bajom (nekem nincs és nem vágyom rá Vállat von), de ez szerintem rondára sikerült... Az másik, azokkal az állatokkal, Fejvakarás hát... Én nem tudok faragni. Ezért nem is teszem. Az elövetőnek se kellett volna... Szerintem.

 Wave

Igazad van, nem fejtettem ki. A cicomásra faragott tust nem szeretem. Még az úgymond szépen faragottat sem. A lyukas tus sem tetszik, de arra nemigen tudok mit mondani, mert még sosem volt a kezemben. A végén még lehet megvenne, ha kipróbálnám. Bár úgy, ahogy mondod, én sem vágyom rá.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13002 Dátum: 2018. Február 06. - 19:59:02 »

Igazad van, nem fejtettem ki. A cicomásra faragott tust nem szeretem. Még az úgymond szépen faragottat sem. A lyukas tus sem tetszik, de arra nemigen tudok mit mondani, mert még sosem volt a kezemben. A végén még lehet megvenne, ha kipróbálnám. Bár úgy, ahogy mondod, én sem vágyom rá.  Wave
Likas tussal '84-ben találkoztam először, egy angol sport-légpuskán.
Nagyon jól lőttem vele.
Aztán kimaradt kb. 30 év, mire újból ilyent foghattam kézbe, egy R8-ason.
Már nem éreztem a vonzalmat iránta, de a lőgyakorlaton igen jól szerepeltünk együtt.
Vannak esztétikai fenntartásaim, de együtt tudnék élni a likkal Ördög

De a faragott puskáktól lilát hányok Stoel
Alig várom, hogy legyen egy kis felesleges zsém, azonnal lecserélném a 300-as randa oryxos farigcsált fáját.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #13003 Dátum: 2018. Február 06. - 20:00:50 »

Ez jó kérdés! A Browning X boltot eddig mindenki dicsérte, pedig keményebb a sütése, a zárdugattyú sem jár simábban, az M18 tára sokkal masszívabb illetve 5+1 kapacitás, mindkettő acél nem alu mint az új Sauer 404 majd egy misiért. Én sem értem, hogy miért lenne annyira gagyi az M18, főleg ennyi pénzért. Azt a kivehető agytalpat nem nagyon értem, az nem szimpi. Nekem CZ550 van de simán le fogom rá cserélni.

Nem vált be a CZ vagy csak simán rág a bogár?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #13004 Dátum: 2018. Február 06. - 20:29:39 »

Nem vált be a CZ vagy csak simán rág a bogár?
Szia! Már korábban is eldöntöttem, hogy lecserélem valamikor, mert nekem a műanyag tusú fegyverek tetszenek jobban a praktikusságuk miatt. Egyébként nem is nőtt a szívemhez a CZ, egy 60 fokos zárolású direkt elsütésű fegyverben gondolkodtam, eddig a Browning X bolt volt a kiszemelt. Most hogy bemutatták a Mauser M18-at, főleg ennyi pénzért kíváncsivá tett. Miskolcon úgy néz ki összetudom majd hasonlítani a kettőt, amelyiket minőségibbnek fogom tartani az lesz a befutó.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 [867] 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: