Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 [866] 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1752897 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12975 Dátum: 2018. Február 06. - 11:33:35 »


Szerintem működő fegyver az M18,de hát az IZS18 is az.
Ne érts félre ,én se akarlak hittéríteni,már sajnos így is túl sokan nyomják az egunt,felfelé verve "szar"40 éves puskák árait.

Az M12-esről tudok csak beszámolni,ami valljuk be azért szebb ,komolyabb fegyver látszatát kelti ,mint ez az M18.

Az M12-esnek volt olyan hibája,hogy a Hornady interbond,sst(270 win) ,és más egyes lőszereket nem lehetett vele csőre tölteni.Mondjuk cz-nél ilyent nem tapasztaltam.
Volt olyan hibája,hogy rágta a hüvelytalpat,mindig rézdarabokat  kellett a töltényűrből és a zárdugattyú homlokfelületéről takarítani.
Volt olyan hibája,hogy ezért nem sült el.Az M12-esnek egy mozdulattal szétszedhető zárdugattyúja van.A sorja belemegy,de tényleg könnyen szétszedhető ,megszerelhető,ámde könyörgöm zkk-nál miért nem fordul ilyen elő?
Volt olyan hibája ,hogy elfelejtették felszerelni gyorsítóval(van akinél ez nem hiba ,de 570ezerért uram bocsáss)
Volt még olyan lőszer ,amit ha elsütöttél,akkor nehezen nyílt ki a puska ,pofozni kellett a kart.(winchester power point )
Volt olyan hibája,hogy a german nem jött rá,hogy 270 win kaliberben nem kellene 54.5 cm-es csővel fegyvert gyártani.Inkább 62 cm az ideális.
570ezer forintos csúzliról beszélünk,nem az új 800 eurós változatról.
Félre ne érts,nem  akarom én a te kedvedet elvenni ,összetörni az álmodat,hogy neked ne legyen ilyen,csak megírom ,hogy szerintem  nem kell hasra esni elötte,mert egunos párszáz euros 30 éves puskák kidörgölik ennek a szemét.
Aki új puskát akar annak nincs választása ,ilyeneket tud venni,később még ilyeneket sem,aki használtat akar venni,az még belefuthat a tutiba,de szerintem nem sokáig ,egyre drágábbak a régi puskák,ahogy tömegével jelennek meg a prímábbnál prímább  újak,úgy megy fel a szar réginek az ára.Évről évre ez a tendencia.Vásárolják vissza a friccek a jól bevált régi puskájukat.Ami 4-5 éve 1000 eur volt az most 1500 eur,pedig csak korosodott.Viszont nem lekvár ez,hogy tönkremenjen.Generációkra készültek.Nem tesco gazdaságosak.


Mond csak ha ennyi hibája van miért vetted meg ?  Az hogy hány centis a cső előre tudtad , azt is hogy nincs gyorsító . A Steyr is makacskodott a Remington lőszerrel de nem a puskát cseréltem le . ( Ugyan azt csinálta mint az M12  sorjázott és nehezen nyílt fel . A Lapuhával  Mosolyog nem csinálja . )   Persze mindenkinek van valami "hepyje"  nekem a nyílt irányzék . Ha nincs az nekem ronda és meg se veszem pedig igen csak jóárasítanak most Steyreket   de  Vállat von . Igaz hogy nem volt műanyag tusás fegyverem de ez például nem tartana vissza sőt van néhány ami kimondottan tetszik  na és van amiről megtapogatás megcsiszolás nélkül senki nem mondja meg hogy műanyag . Én ZKK 600 -al kezdtem de nem sírom vissza viszont továbbra is egy megfelelő használhatóságú közepes minőségnek tartom .  Azt megírhatnád hogy honnét veszed hogy a "friccek" visszavásárolják saját puskáikat .  Vállat von  mennek ott szépen a modern ( Nem M98 , M96 ) rendszerű fegyverek . 
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12976 Dátum: 2018. Február 06. - 11:58:25 »

Mond csak ha ennyi hibája van miért vetted meg ?  Az hogy hány centis a cső előre tudtad , azt is hogy nincs gyorsító . A Steyr is makacskodott a Remington lőszerrel de nem a puskát cseréltem le . ( Ugyan azt csinálta mint az M12  sorjázott és nehezen nyílt fel . A Lapuhával  Mosolyog nem csinálja . )   Persze mindenkinek van valami "hepyje"  nekem a nyílt irányzék . Ha nincs az nekem ronda és meg se veszem pedig igen csak jóárasítanak most Steyreket   de  Vállat von . Igaz hogy nem volt műanyag tusás fegyverem de ez például nem tartana vissza sőt van néhány ami kimondottan tetszik  na és van amiről megtapogatás megcsiszolás nélkül senki nem mondja meg hogy műanyag . Én ZKK 600 -al kezdtem de nem sírom vissza viszont továbbra is egy megfelelő használhatóságú közepes minőségnek tartom .  Azt megírhatnád hogy honnét veszed hogy a "friccek" visszavásárolják saját puskáikat .  Vállat von  mennek ott szépen a modern ( Nem M98 , M96 ) rendszerű fegyverek . 

Stefi!
Ne vicceljél velem,ha tudtam volna a hibáit akkor nem vettem volna meg,esetleg töredéke áron.Ezektől a hibáktól eltekintve használható ,használhatóbb volt mint sok másik társa.
A csővel kapcsolatban hazudnak,nem 56 cm-es ,hanem 54,5 cm-es amit írnak is amerikai oldalakon róla.Onnan tudom,hogy megmértem.
Azt is hazudták,hogy állítható a sütése.
Persze hogy állítható 950grammról 850 grammra.
Nézd,ez nem egyfajta lőszerrel makacskodott ,hanem a kipróbált 10 -15 féléből 5-6 félével.
Azt meg honnan tudtam volna ,hogy lesz 30 centis lángcsóvája standard kalibernek hirdették,a 270 meg inkább majdnem NEM az.
Hazudtak a reklámok.Nem láttál még ilyent?
Ezeken már ne vitatkozzunk bocsássál meg ,mert én nyúztam nem te.
A fórumon sok ember ismeri a kálváriámat sok tipussal kapcsolatban.Volt olyan puskám,ami megjárta kétszer a Németországi gyárat ,és visszajött rosszan,cserébe összeb@szták a karcmentes tust,és elvesztették a tokomat,visszajött kartonban.
Amilyen idegállapotban voltam nem egyszer ,azt nem kivánom neked.
Úgyhogy ne rója fel senki nekem ,hogy köpedelemnek tartok néhány tipust milliókat költöttem rájuk,és felét nem hoztam vissza eladáskor.
Megjegyzem ezek vadonatúj 2000 eur körüli puskák voltak csupaszon.
Töredéke áron fasz@bbak vannak a használtpiacon.(nem itthon)


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12977 Dátum: 2018. Február 06. - 12:15:56 »

,  Azt megírhatnád hogy honnét veszed hogy a "friccek" visszavásárolják saját puskáikat .  Vállat von  mennek ott szépen a modern ( Nem M98 , M96 ) rendszerű fegyverek . 
Onnan veszem,hogy míg régen elkezdték a kelet európaiak felverni az árakat,már lassan labdába sem rúgnak.
Régen 1000 eurért tudtam venni pl. steyr luxus nyakbiztis acél sortáras puskát kifogástalan állapotban.
Balos pofadékkal jobbos rendszerűt meg 900 eurért gyönyörű,gyári állapotban.Majd Szollár úr közbelépésére már 1075 eur lett a 6.5x57esem.
Ekkor még a friccek több száz euróval alatta licitáltak millió puskának ,mint a horvát,magyar,szlovén stb.
A legutólsó steyr luxusomat 1500 eurért vettem gyári 30-as szerelékkel,gyönyörű a fája,hibátlan a barnítása,koromfekete ,nem mondom hogy megbántam,viszont egy fricc tartotta alattam a licitet.
Már megadja érte az 500 eurral többet is,kell neki mindenképp,a keletiek meg lecsúszkálnak .
A többség hidd el visszasírja a régi jó modelleket.
Most steyert ragadtam ki,de áll a sauer 90 sauer 200 sauer 202 mauser 94 mauser 77 -re  heym-re stb.
Mauser 77-et akartam venni,valljuk meg azért az nagyságrendekkel különb,mint az M18,nem tudtam,790eurig tartottam,de nem lett enyém,mondjuk gyári patika állapotú volt.Régen 500-600eur lett volna.Fricc vette meg.
Heym SR20 gyönyörű állapotban 1000 éves puska Krupp acél ,sokra licitáltam....nem tudom megvenni,a fricc elhordja.

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12978 Dátum: 2018. Február 06. - 12:31:52 »

Most ezt néztem ki :
Pár magyar licitál rá,remélem enyém lesz:)
http://www.egun.de/market/transactions.php?id=6806906

Majd meglátjuk.
Csövet meg eladom ,veszek másikat.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12979 Dátum: 2018. Február 06. - 12:33:16 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=6806906
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12980 Dátum: 2018. Február 06. - 12:48:45 »

Urak, lehet, hogy nem kéne összekeverni a használati értéket, azzal, hogy kinek mi tetszik, vagy ki mit tart fontosnak egy vadászfegyverben.

Nekem sem tetszenek a mai "tecsógazdaságos" vadászpuskák, de van, aki mindenképpen újat szeretne, és hát erre fussa.
A puskánál a használat intenzitása, és az idő egy nagyon fontos tényező.
Pár évtized, és elválik a szar a májtól.

Szentül meg voltam győződve, hogy a Tikka populárom egy használható, de gagyi kategóriába eső puska, tele bakelitszerű műanyaggal, amiről ugyancsak meg voltam győződve, hogy simán eltörik, le fog nagyrésze törni, de minimum tele lesz sérülésekkel egy pár év múlva. Aztán mégsem....
Mindig igyekeztem vigyáznia puskáimra, de kb. a 25 évéből 19 évig intenzív használatban is volt nálam is, eldőlésekkel lesen- vadászházban, repülőn dobálásokkal, leverésekkel, lesről leeséssel, stb.és sok-soxszáz lövéssel.
Tehát kapta az ívet rendesen. Aztán mégis mindene eredetiben megvan. Vállat von

Kétségtelen, hogyha valami rejtélyes ok miatt puskát akarnék venni, nem az újak közül keresgélnék, hanem én is Egunos puskát néznék. Max., ha szarul lőne....... csőcserével javítanám.

Ízlések és pofonok........

 Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12981 Dátum: 2018. Február 06. - 13:21:22 »

Onnan veszem,hogy míg régen elkezdték a kelet európaiak felverni az árakat,már lassan labdába sem rúgnak.
Régen 1000 eurért tudtam venni pl. steyr luxus nyakbiztis acél sortáras puskát kifogástalan állapotban.
Balos pofadékkal jobbos rendszerűt meg 900 eurért gyönyörű,gyári állapotban.Majd Szollár úr közbelépésére már 1075 eur lett a 6.5x57esem.
Ekkor még a friccek több száz euróval alatta licitáltak millió puskának ,mint a horvát,magyar,szlovén stb.
A legutólsó steyr luxusomat 1500 eurért vettem gyári 30-as szerelékkel,gyönyörű a fája,hibátlan a barnítása,koromfekete ,nem mondom hogy megbántam,viszont egy fricc tartotta alattam a licitet.
Már megadja érte az 500 eurral többet is,kell neki mindenképp,a keletiek meg lecsúszkálnak .
A többség hidd el visszasírja a régi jó modelleket.
Most steyert ragadtam ki,de áll a sauer 90 sauer 200 sauer 202 mauser 94 mauser 77 -re  heym-re stb.
Mauser 77-et akartam venni,valljuk meg azért az nagyságrendekkel különb,mint az M18,nem tudtam,790eurig tartottam,de nem lett enyém,mondjuk gyári patika állapotú volt.Régen 500-600eur lett volna.Fricc vette meg.
Heym SR20 gyönyörű állapotban 1000 éves puska Krupp acél ,sokra licitáltam....nem tudom megvenni,a fricc elhordja.



Azért senkit ne okolj hogy úgy váltod a puskákat mint más az alsógatyáját . ( Csak azért merem írni mert én is már a második  fegyvertartásit kezdem megtölteni . Szóval nekem is van flúgom bőven )
Én sem okolok senkit - ilyen a piac - kereslet + kínálat = ár  . A licitnél lehet szerencse az benne van a pakliban - na meg az is hogy "nagyon bevásárolsz "  de ezért leginkább magadat okold . A pirossal jelzethez a kérdésem hogy valaki nyomta a kezedet hogy leüsd 1500 -on ? Persze hogy nem - és ha most ettől a szerintem nagyon jó puskától is szabadulni akarsz vagy még kell mellette  8-10 másik akkor ne sírjál hogy milliók erre meg arra  Rííí  mert még néhány fórumtársat irritálhatsz vele ugyanis vannak akik agy Nosin Nagantal  vagy ZKK val és egy IZS 43 -al eredményesen és nyugodtan vadászgatnak évtizedek óta .     Emelem
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #12982 Dátum: 2018. Február 06. - 13:27:10 »


Ez nekem is tetszik!  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12983 Dátum: 2018. Február 06. - 13:48:48 »

Ez nekem is tetszik!  Wave

Szerintetek mennyi lesz a vége ?  Akkor az olyan nagy bolt ?  Elgondolkodtató ez is és nem kell érte utánjárás behozatal stb. stb .  - Akkor ?

https://vadaszapro.net/reszletek/283578/sauer-202

https://vadaszapro.net/reszletek/283166/sauer-200-93x62         Csodalk  Csodalk  Csodalk   Hmmmmm ?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12984 Dátum: 2018. Február 06. - 14:53:04 »

Szerintetek mennyi lesz a vége ?  Akkor az olyan nagy bolt ?  Elgondolkodtató ez is és nem kell érte utánjárás behozatal stb. stb .  - Akkor ?

https://vadaszapro.net/reszletek/283578/sauer-202

https://vadaszapro.net/reszletek/283166/sauer-200-93x62         Csodalk  Csodalk  Csodalk   Hmmmmm ?
Szerintem az a kinézett külföldi szebb ,mindkettőnél.
Azt nem tudom mennyi lesz.
Azért a fáért adnék 500 eur felárat.
A sauer 202-esért full acél  műanyagmentes ,alumentesért pedig max 2000 eurt standard fával.
Ha több lesz ,édes istenem.Lehet elmegy 3000ig .
A behozatal nekünk olcsó.
100 eur össze -vissza.
Utánajárás pedig nagyon kedves fórumtársunk kb.4-5 emailjébe kerül,amiért még nem fizettünk.
Amiben tudunk mi is segítünk neki.
A behozatalt Ő bízza ránk ,mi pedig a teljes ügyintézést rá.
Ezért a puskáért nem sok a 2600 eur.


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12985 Dátum: 2018. Február 06. - 14:56:52 »

Azért senkit ne okolj hogy úgy váltod a puskákat mint más az alsógatyáját . ( Csak azért merem írni mert én is már a második  fegyvertartásit kezdem megtölteni . Szóval nekem is van flúgom bőven )
Én sem okolok senkit - ilyen a piac - kereslet + kínálat = ár  . A licitnél lehet szerencse az benne van a pakliban - na meg az is hogy "nagyon bevásárolsz "  de ezért leginkább magadat okold . A pirossal jelzethez a kérdésem hogy valaki nyomta a kezedet hogy leüsd 1500 -on ? Persze hogy nem - és ha most ettől a szerintem nagyon jó puskától is szabadulni akarsz vagy még kell mellette  8-10 másik akkor ne sírjál hogy milliók erre meg arra  Rííí  mert még néhány fórumtársat irritálhatsz vele ugyanis vannak akik agy Nosin Nagantal  vagy ZKK val és egy IZS 43 -al eredményesen és nyugodtan vadászgatnak évtizedek óta .     Emelem
Nem szeretnék persze megsérteni senkit.
Csak ha már volt olyan,vagy van ,akkor  megírom a véleményemet róla,ha ez baj ,akkor nem.
Persze nem akartam irritálni senkit.
Nem cserélgetem őket,van "pár" darab a jobbakat megtartom.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12986 Dátum: 2018. Február 06. - 14:58:13 »

Be is fejeztem.
Elnézést.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12987 Dátum: 2018. Február 06. - 15:02:55 »

Szerintetek mennyi lesz a vége ?  Akkor az olyan nagy bolt ?  Elgondolkodtató ez is és nem kell érte utánjárás behozatal stb. stb .  - Akkor ?

https://vadaszapro.net/reszletek/283578/sauer-202

Fejvakarás

Azért a tusért kár... Nagy kár... Mindkettőért.  Nem szól szám
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12988 Dátum: 2018. Február 06. - 15:04:22 »

Be is fejeztem.
Elnézést.

Szerintem nincs miért elnézést kérned. Engem biztosan nem bántottál meg és nem is irritáltál, egyszerűen másként gondolkodunk , de ettől szép a világ  Kacsint.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12989 Dátum: 2018. Február 06. - 15:35:53 »

Fejvakarás

Azért a tusért kár... Nagy kár... Mindkettőért.  Nem szól szám

 Igen Te sem szereted?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 [866] 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: