Oldalak: 1 ... 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 [511] 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1021655 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7650 Dátum: 2020. Május 27. - 15:32:09 »

Gratulálok Csabus!  Taps Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7651 Dátum: 2020. Május 27. - 16:03:34 »

Ui: ideje lenne már kivenni az fiókból azt a sok történetet és gondoskodni róla, hogy a Jézuska tudjon mit tenni az olvasni vágyó vadászok fája alá. Mosolyog

Gratulálok Csaba!


Ui.: Csatlakozom az előttem szólóhoz!!!

Ha rávetemednél a könyvírásra és elfogadsz tanácsot:

A hozzád hasonló szakemberek (remélem nem sértődsz meg a hasonlításon) - pl. Zilai János, Jung Jenő - könyveit olvasva az volt az érzésem, hogy nem az az igazán érdekes ami a könyvben olvasható, hanem ami kimaradt.
Szóval bátran jöhet a jóillatú Jolika, a mindigszalmás Pirike meg a hidegszemű grófkisasszony is...  Vigyorog

Meg persze nem muszáj minden fejezetnek happy endnek és sikertörténetnek lenni.
Sőt az se feltétlenül baj, ha valaki magára ismer a tizenévvel ezelőtti balf@szságát olvasva.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7652 Dátum: 2020. Május 27. - 16:05:05 »





Azt a "harmadik rózsát" meg csak most vettem észre rajta!...

Így méginkább   Csodalk  Nyálcsorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7653 Dátum: 2020. Május 27. - 16:55:31 »



 Emelem

Kár érte...

 Ördög
Azért gratulálok! Okos (meg sárgulok  Kacsint)
 S.Peti
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7654 Dátum: 2020. Május 27. - 18:46:59 »

Nagyon köszönöm mindnyájotoknak! Emelem
Nagy örömöt okozott a pár hét vadászat, a végén ez a jó bak már csak a hab volt a tortán.

Ha rávetemednél a könyvírásra és elfogadsz tanácsot:
A hozzád hasonló szakemberek (remélem nem sértődsz meg a hasonlításon) - pl. Zilai János, Jung Jenő - könyveit olvasva az volt az érzésem, hogy nem az az igazán érdekes ami a könyvben olvasható, hanem ami kimaradt.
Szóval bátran jöhet a jóillatú Jolika, a mindigszalmás Pirike meg a hidegszemű grófkisasszony is...  Vigyorog
Meg persze nem muszáj minden fejezetnek happy endnek és sikertörténetnek lenni.
Sőt az se feltétlenül baj, ha valaki magára ismer a tizenévvel ezelőtti balf@szságát olvasva.
Ördög
Bár az igény jogos, de nem véletlenül hagyták ki az általad említett epizódokat a megnevezett, és általam őszintén tisztelt kollégák sem.
Vannak dolgok, amikre a szakma kötelező diszkréciója hétpecsétes lakatot tesz.
És, bár szentigaz, hogy ezekből hamar összejönne egy kötere való írás, de amit nem szabad, azt nem szabad.....

Nem titok, hogy közel kész állapotban van a "fiókomban" egy könyvre való anyag.
Van egy olyan mappám is, ami a "soha nyilvánosságra nem hozható történetek" címet viseli.... és nem véletlenül Ördög
Úgy döntöttem, hogy amíg az azokban szereplők közül akár egy is él rajtam kívül, addig nem is kerülhetnek ki onnan.
Mivel többen nálam jóval fiatalabbak a szereplők között, ezért erre nem sok esélyt látok.

De a többi íromány java, klasszikus értelemben nem vadásztörténet.
Persze lenne köztük az is, és mindnek van valóság alapja. Néha nem ott, akkor és úgy történtek dolgok.
Néha több esemény egybemosódott, néha a képzeletem is bele keveredett....
Szóval nem az általános "találkoztunk, kiültünk, kijött, meglőttük, hazavittük, aranyérmes, mindenkiörül..." sztorik lennének.
A fórumozóknak lenne benne ismerős írás, talán több is. De olyan is, ami teljesen ismeretlen, vagy szinte teljesen atírt.

Eredetileg úgy terveztem, hogy idén, az 50 éves jubileumomra való hivatkozással kiadásra kerülhet,
valamikor december elején, de ebből 99%, hogy sajnos nem lesz semmi. Ennek prózai okai vannak, $€£$€£
Még nem adtam fel teljesen, de kicsi rá az esély. Nem akarok rajta keresni egy fillért sem,  még házalok vele egy kicsit, hatha valaki lát benne fantáziát Vállat von
A következőt a 100. születesnapomra tervezem, abban talán már benne lesznek a pikánsabb sztorik is Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7655 Dátum: 2020. Május 28. - 17:25:34 »

Április 15-én este találkoztunk első alkalommal. Egy jó ideig elöltöltős puskámmal jártam a nyomában, de sokáig esélyem sem volt rá, hogy a közelébe kerülhessek.
Egy elvadult régi szőlőhegy volt a tanyája, olyan takarással, ami a legtöbb helyen szinte lehetetlenné teszi a vadászatot.
Mégis összefutottunk itt-ott, persze a lehető legváratlanabb helyzetekben.
Volt, hogy Ő cserkelt be engem, de hátulról közelített, majd mikor megpróbáltam ültömben megfordulni, gúnyos riasztások közepette elugrált.
Két hete viszont majdnem megtört a jég. Kijött még világosban egy falatnyi kis kukoricára, egy gyerekbakot hajkurászott ide-oda, én meg ott hasaltam a porban
és próbáltam a mozgását kísérni az .54-es kaliberű füstös kölyökágyúval. Aztán amikor végre egy pillanatra megállt, akkor 100%-os pozícióban lőttem rá kb. 30 méterről.
Ahogyan oszlott a lövés füstje, már előre élveztem a pillanatot, amikor a ritkuló kénes felhőn át megpillantom a nyilván tűzben rogyott zsákmányomat.....amire viszont nem került sor.
Megpillantottam helyette egy jó ökölnyi, betonkemény, száraz rögöt, a tetején egy kalibernyi mély árokkal, vagy egy méterrel előttem....
Persze, ahogyan mozgott a bak, és kísérgettem a nyílt irányzékkal, végül pontosan úgy állt meg, hogy a cső felett elnézve az irányzék takarta a göröngyöt,
de a csőszáj elé azért még pont belógott...
Hatalmas 1:0 a Bak javára.
Csak az nyugtatott, hogy nem találtam semmilyen sebzésre utaló jelet.

Eztán a bak sokkal óvatosabb lett. Már tudta, hogy nem babra megy a játék. Szinte csak a lővilág utolsó morzsáinál mutatkozott.
Természetesen csak nekem, mert vadásztársam számára fényes nappal kiállt egy kopasz, tarra vágott domboldalba, ahol addig soha sem láttam megjelenni.
Javasoltak már másik bakokat vadásztársaim, de úgy voltam vele, hogy amíg biztosan tudom, hogy a revírjében tanyázik, addig nem nézek másik bak után.
Ő kell nekem, vagy senki más.....
Ma kora este egy csinos záporral ért véget az egész napos változékony, esős idő.
Utána úgy tűnt, hogy kezd kikandikálni a Napocska, hogy az este előtt még megörvendeztesse az erdő-mező átázott lakóit.

Már pakoltam is össze a cuccomat, bújtam a vadászgúnyába, és amint nyitottam a fegyverek szekrényét, valahogyan nem a füstös puska felé nyúlt a kezem.
Nem értettem, hogy miért, de önkéntelenül az idén 50 éves, azaz velem egy idős 7x57-es ZKK-t vettem elő nagyon hosszúra nyúlott száműzetéséből.
Január utolsó napján látott utoljára szabad levegőt az öreg.
Hát jó, akkor legyen.... gondoltam, és három lőszert magamhoz véve robogtam a beíróhoz.
Szerencsére az esőben nem sok vadásztársamnak volt ínyére a kintlét, így lefoglalhattam a számomra oly kedves pagonyt.

És ettől kezdve az egész valahogyan olyan meseszerűen zajlott.

Úgy gondoltam, hogy az egyik domboldalon, egy fahordó úton elcserkelek egy félbehagyott farakásig, ahonnan belátni egy 10 méter széles és kétakkora hosszú füves részt
a völgyecske másik oldalában, mert a bak már több alkalommal ott váltott keresztül, amikor a területét jelölte körbe.
Valahogyan úgy éreztem, hogy jó esélyem van rá, hogy megpillanthassam, mert eső után szeretik gyorsan végig rakni friss üzenetekkel a territórium határvonalait,
az esetleges idegen pályázók számára.
Oda is értem a farakáshoz, a kétlábú lőbotomat leállítottam kinyitva, a farakásnak támasztva,
majd féltérdre ereszkedve éppen a puskának kerestem támasztékot...... amikor a szemem sarkából egy vörös foltra lettem figyelmes.
Felnéztem, és legyökerezett a lábam....Ő VOLT AZ!
Pont ahol vártam, ahová képzeletem előtte fél órával oda festette számomra.... és most élő valójában ott lépked.... alig ocsúdtam fel, annyira megbabonázott a helyzet.
Na, de hamar "létre jöttem", amikor nekiállt egy fiatal dió suhángon elhelyezni a névjegyét, akkor felkeltem, a puskát felraktam a kétlábú bot bőrszíjára...
és abban a pillanatban rám kapta a tekintetét! Éreztem, hogy itt és most, csupán pillanatok fognak dönteni.
Nekem a siker, vagy újabb kudarc, a bak számára élet és halál között.
Mire ráhajoltam a céltávcsőre, a bak már ugrott is párat, de még éppen azelőtt, hogy teljesen beleveszett volna a nagy zöld masszába, még egyszer meg akart róla bizonyosodni,
hogy újból az a zaklató fráter tört-e be nyugalmas magányába, aki miatt már annyiszor méltatlankodnia kellett?
De ez alkalommal nem ő nyert.
Az utolsó ugrásának első pillanatába vágott bele durván a lövés hangja.
A 11,7 grammos cseh SPCE kissé srégen hátulról, testközépen kapta el a bemozduló vadat, és azonnal letaglózta őt.
Egyre lassulva kaszált még párat a lábaival, majd elcsendesedett.
Én pedig hosszú idő után, végre újból éreztem a vadászláz forróságát, remegő kézzel és lábakkal ballagtam oda hozzá,
és olyan tisztelettel készítettem neki ravatalt a végtisztességhez, amilyent már nagyon régen nem éreztem magamban.

30 évnyi hivatásos vadászi élet után kellett két év szünet, amikor alig-alig szólt a kezemben a puska, de még az íj is jobbára csak pihent.
Ezek a pillanatok jelentik nekem a vadászatban mindazt, amiért még mindig képtelen lennék önszántamból abbahagyni.

És bár maga a trófea már egyáltalán nem lényeges a számomra, azért örömmel állapítottam meg, hogy abban nem tévedtem.
Igazi, tiszta örömömet lelhetem az agancsban is, koros, érett, érdekes bakot vehettem birtokba.
Régen éreztem hasonlót.






 Emelem


Graatulálok Druszám!  Igen Emelem

"És bár maga a trófea már egyáltalán nem lényeges a számomra, azért örömmel állapítottam meg, hogy abban nem tévedtem.
Igazi, tiszta örömömet lelhetem az agancsban is, koros, érett, érdekes bakot vehettem birtokba."

Igazán jó bak! A kora is megvan, és jó kis szűkállású lépegetős bak. Őszintén gratulálok!  Igen
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7656 Dátum: 2020. Május 28. - 18:52:39 »

Egy kis játékban benne vagytok?
Akinek van hozzá kedve, tippeljen a 24 órás kiskoponyás tömegre, és a korára.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #7657 Dátum: 2020. Május 28. - 19:05:00 »

Egy kis játékban benne vagytok?
Akinek van hozzá kedve, tippeljen a 24 órás kiskoponyás tömegre, és a korára.  Emelem

Persze, 330 g, 7 év.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #7658 Dátum: 2020. Május 28. - 19:08:59 »

Egy kis játékban benne vagytok?
Akinek van hozzá kedve, tippeljen a 24 órás kiskoponyás tömegre, és a korára.  Emelem
Eszembe sincs tippelni.
Én, tuti hogy nem lőttem volna rá!
 Macs
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7659 Dátum: 2020. Május 28. - 19:43:24 »

355g 7év
Naplózva

Jó szelet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7660 Dátum: 2020. Május 28. - 19:58:50 »

Középkor. (6)   310g
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #7661 Dátum: 2020. Május 28. - 20:48:48 »

324 g  5 év
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7662 Dátum: 2020. Május 28. - 21:25:50 »

 Emelem
280-300 gramm, 6-7 év.
Bár lehet, hogy tévedek...az idén már egyszer az is sikerült. Stoel

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #7663 Dátum: 2020. Május 28. - 21:30:33 »

270g, 4 év( ha már így feldobtad, nyilván van benn valami csavar Mosolyog )
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #7664 Dátum: 2020. Május 28. - 22:10:05 »

280 g, 6-7 év
Naplózva
Oldalak: 1 ... 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 [511] 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: