Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471576 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #270 Dátum: 2008. Október 22. - 21:37:22 »

Újabb próbát tettem, feltöltöttem, majd eltettem kb. 4-5 napja.
Hát lehangoló, mert ismét csak iszonyat lassan kel életre és jól lesárgult a fénye, hatótávja max 40-50 m.
Sajnos aksi csere.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #271 Dátum: 2008. November 07. - 13:06:54 »

Sziasztok!
Valaki hozzáértő segítsgét kérem. Nemrégiben fegyvert váltottam, és a mostanihoz levő fegyverlámpa csőre erősíthető kivitelű. A puskának elég hosszú elől az agya, így a lámpa is nagyon elől van, nagyon kényelmetlen a használata.
Láttam már megoldást, hogy a kapcsolót, rövid vezetékkel 15-20 centit hátrébb lehet hozni. Tud valaki erre megoldást, illetve ha lehet ilyen szettet külön kapni, akkor hol. Komplett új lámpát nem akarok ezért venni.
Köszönöm
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #272 Dátum: 2008. November 07. - 13:55:21 »

Sziasztok!
Valaki hozzáértő segítsgét kérem. Nemrégiben fegyvert váltottam, és a mostanihoz levő fegyverlámpa csőre erősíthető kivitelű. A puskának elég hosszú elől az agya, így a lámpa is nagyon elől van, nagyon kényelmetlen a használata.
Láttam már megoldást, hogy a kapcsolót, rövid vezetékkel 15-20 centit hátrébb lehet hozni. Tud valaki erre megoldást, illetve ha lehet ilyen szettet külön kapni, akkor hol. Komplett új lámpát nem akarok ezért venni.
Köszönöm

Szia!

Nagyon egyszerű az átalakítása, de ha külső akkus a fegyverlámpa, még nnál is egyszerűbb  Vigyorog Tudniillik az akku vezetékét a lámpa mögött amennyire szeretnéd elvágod, beleépítesz egy kapcsolót, majd egy tépőzárral a tusára rögzíthető a "gerét". A gyári kapcsoló is az akkutl menő áramkört szakítja meg, tehát a gyárinak megfelelően jársze el. Természetesen ez esetben a gyári kapcsolót rövdre kell zárni...
Ha tudok még segíteni, privátban megadom a számom és megbeszéljük! Kacsint

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #273 Dátum: 2008. November 07. - 21:10:29 »

Sziasztok!
Valaki hozzáértő segítsgét kérem. Nemrégiben fegyvert váltottam, és a mostanihoz levő fegyverlámpa csőre erősíthető kivitelű. A puskának elég hosszú elől az agya, így a lámpa is nagyon elől van, nagyon kényelmetlen a használata.
Láttam már megoldást, hogy a kapcsolót, rövid vezetékkel 15-20 centit hátrébb lehet hozni. Tud valaki erre megoldást, illetve ha lehet ilyen szettet külön kapni, akkor hol. Komplett új lámpát nem akarok ezért venni.
Köszönöm
Esetleg ha kacsa lámpa, akkor a gyártótól, vagy aki forgalmazza attól is, vehetsz hozzá lengőkapcsolót.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2008. November 07. - 21:34:54 »

Sziasztok!
Létezik adapter a Mag-Lite-hoz,hogy puskalámpaként lehessen használni?
kösz
B.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #275 Dátum: 2008. November 07. - 23:34:35 »

Sziasztok!
Létezik adapter a Mag-Lite-hoz,hogy puskalámpaként lehessen használni?
kösz
B.

Bármelyik Maglite nehéz és gyenge szerintem puskalámpának... Sikerült ledet venned bele?  Kacsint

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2008. November 08. - 19:43:31 »

Bármelyik Maglite nehéz és gyenge szerintem puskalámpának... Sikerült ledet venned bele?  Kacsint

 Wave
Szeva!
Még nem,de Matyi barátom ledesét kipróbáltuk,nagyon messzire elvisz,és elég erős.Amúgy nem is létezik ilyen adapter?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #277 Dátum: 2008. November 09. - 11:00:54 »

Szeva!
Még nem,de Matyi barátom ledesét kipróbáltuk,nagyon messzire elvisz,és elég erős.Amúgy nem is létezik ilyen adapter?

Szia!

Mindaddig elég erős, amíg viszonylag tiszta időben próbálod. Ha esik a hó, szemetel az eső vagy párás az idő, azt az (izzóhoz képest gyenge) fénynyalábot "felemészti" a távolság, és ez nagyrészt a led fényének az izzóétól eltérő hullámhossza okozza. Hidd el, próbáltam. Hacsak nem valami nagyonkeény vadkáros helyen akarod max 50 méterig használni, az én saját véleményem szerint a ledes fegyverlámpa nem használható. Én emiatt készítettem a K2 átalakítást, ami mellesleg mint néztük nagyon megverte a gyári Magledet, mégis úgy láttam jónak, ha puskalámpának marad a régi jól bevált izzós megoldás.
Na a szót szaporítottam rendesen, a lényeg a lényeg: voltak különféle adapterek, mivel rendvédelmi lámpa ezért "shotgunra" azt hiszem volt is gyári konzol, de golyós fegyverre nem hiszem. Ezen kívül a súlya garancia a találati pont mértéktelen eltolódására akár vastag falú fegyvercső esetén is...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #278 Dátum: 2008. November 09. - 14:31:25 »

Sziasztok!

Régi "agymenésem", azaz az ideális fegyverlámpa ma ismét kicsit előtérbe került... Nézelődtem a neten, és ismét arra lyukadtam ki, hogy a lehető legjobb és legstrapabíróbb fegyverlámpát Maglite-átalakítással lehetne létrehozni - bár nem kis munka árán. Egy WF-500 szett vagy egy Heliator árából körülbelül ki is jönne szerintem, bár az alkatrészek nem tudom, mennyire stabilan rendelhetőek az USA-ból hozzá.
A felépítése:

- Egy bármilyen hosszúságú D cellás Maglite test (most épp ilyet próbálok "kukázni" valahonnét  Bibíí ) olyan rövidre esztergálva, hogy csak egy 20mm körüli szélességű bilincs menjen rá a fej mögött, tehát a testből a fej, kb 30mm csőszakasz és a zárókupak látszana. Mi a jó ebben? Nagyon kemény és ellenálló, a karcolást valóban jól tűrő keményeloxálás; kis kompakt méret; a fókuszálhatóság igen széles skálán megvalósítható lehetőségének megmaradása, és akár egy leeséssel szemben is nagyfokú érzéketlenség a nagy falvastagságok miatt.
- Egyedi gyártású dugvillás szerelék, mely azért jó, mert ha egyszer beállítja az ember a puskájához, fixálja és ragasztja a pozicionáló csavarokat, az életben többé nem állítódik el, emellett nem kell zavaró és hibaforrásként fellépő lengőkapcsoló, amely rögzítése mindig problémás, hanem egy igényesen kivitelezhető tusába fúrt kapcsoló megoldja a problémát. A kapcsolásra egyébként a lámpatest zárókupakjában feltétlen érdemesnek tartok egy fix kapcsolót is beépíteni, ami egy esetleges kereséskor vagy bármi hasonló helyzetben nyújthat segítséget.
- Vékony rugalmas, hidegtűrő szilikonkábellel vezetékelt akkupack a tusára tépőzárazva, 8AA nagykapacitású akkuból, amely könnyű (8 darab GP 2700mAh esetén ~250g) és érzéketlen a használatra. Szigetelve a hideg időjárás sem okoz gondot neki.
- A táplálást egy stabilan 7,2V-ot adó meghajtóelektronika végezné, ennek köszönhetően az akkuk lemerüléséig stabil, viszonylag fix fényerővel gazdálkodhatunk...
- Az izzó egy ROP (Roar of the pelican) 20W Bi-pin halogen.
- A lámpában a fókuszáló foglalat egy része kerülne átalakításra, valamint az előlapot ami gyárilag polikarbonát, ásványi üvegre, a foncsort pedig alumíniumra kellene cserélni (utóbbiak beszerzése szükséges külföldről).

A lámpa ebben az összeállításban cirka 60 perc üzemidőt tudna, a WF-500hoz hasonló fényerővel, annál azonban a szűkíthető fókusz miatt jóval nagyobb hatótávolsággal és koncentráltabb fénnyel.
Természetesen igény szerint megoldható belső akkuval, vagy csőre szerelhető verziós külső akkusként is, de számomra ez nyújtaná a legjobb és leghasználhatóbb konstrukciót...

Egy kis kép kedvcsinálónak:



Egyszer megvalósítom a tervet, ha beleszakadok is  Ördög

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2008. November 09. - 17:16:36 »



Egyszer megvalósítom a tervet, ha beleszakadok is  Ördög

 Wave

Kíváncsian várjuk, de beleszakadás nélkül Vigyorog
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #280 Dátum: 2008. November 09. - 20:44:02 »

Sziasztok!

Régi "agymenésem", azaz az ideális fegyverlámpa ma ismét kicsit előtérbe került...
Ugyanez atti féle agymenésbe:
-WF500 fejrésze egy rövid markolatszakasszal (amire megy a  bilincs) levág, vakdugóz, kábelkivezetés csinál.
-gyári izzó kicsavar, foncsor megfúr kb 11 mm-esre
-12v 90w 1900lumen osram izzó beügyeskedik
-tépőzárral tushoz vagy előagyhoz akkupakk rögzül (~2-3000mAh, 11,1v Li-PO akku az bírja a hideget meg a 15c kisütést is a 9 amer meg se kottyan neki)

A 90w kvarchalogén gyári adata szerint 1900 lumen körüli, ha 1500 ki is jönne az igen masszív fényű lámpa lenne. A Li-po akkupakk az "mindent visz", már az ára is viszonylag jónak mondható.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #281 Dátum: 2008. November 09. - 22:04:54 »

Ugyanez atti féle agymenésbe:
-WF500 fejrésze egy rövid markolatszakasszal (amire megy a  bilincs) levág, vakdugóz, kábelkivezetés csinál.
-gyári izzó kicsavar, foncsor megfúr kb 11 mm-esre
-12v 90w 1900lumen osram izzó beügyeskedik
-tépőzárral tushoz vagy előagyhoz akkupakk rögzül (~2-3000mAh, 11,1v Li-PO akku az bírja a hideget meg a 15c kisütést is a 9 amer meg se kottyan neki)

A 90w kvarchalogén gyári adata szerint 1900 lumen körüli, ha 1500 ki is jönne az igen masszív fényű lámpa lenne. A Li-po akkupakk az "mindent visz", már az ára is viszonylag jónak mondható.

 Igen Emelem Kacsint Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #282 Dátum: 2008. November 11. - 11:23:03 »

Egy kis kedvcsináló a ROP-hoz:

http://www.lesliewong.us/blog/tag/roar-of-the-pelican/
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #283 Dátum: 2008. November 14. - 23:56:39 »

Sziasztok!
A Led-et meg szabad fogni szabad kézzel?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #284 Dátum: 2008. November 15. - 20:15:54 »

Sziasztok!
A Led-et meg szabad fogni szabad kézzel?

Szia!

A sima műanyag ledet igen, a luxeonokat nem, mert az szilikongumi dómmal rendelkezi,, ha megfogtad, lehetőleg optikai törlőkendővel nagyon óvatosan (!!!) töröld meg és kész. Nagy baja nem történhetett és történhet, ha finoman törlöd. De a zsír nem használ neki.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: