Oldalak: 1 ... 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1752825 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12600 Dátum: 2017. Július 24. - 14:11:43 »

Egy hárombetűs kódot keressél rajta. Itt a dekódolás:


Vajon a Steyrnél hány ember kapja a fizetését azért, hogy az egyébként max négyjegyű év-hónap jelzést átkódolja betűkké?  Fejvakarás Hogy aztán majd valaki másnak meg majd külön dekódolnia kelljen, mint most épp itten... meg hozzájárulni a Kódoló Ember fizetéséhez is a vásárlásnál...   :Mosolyog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12601 Dátum: 2017. Július 24. - 14:14:47 »

Egy hárombetűs kódot keressél rajta. Itt a dekódolás:


Egyébként ez a Steyr pisztolyokra vonatkozik a Wikipédia szerint, tehát egyelőre lehet nem kell még darabokra szedni a puskát a kód utáni hajsza közben...  Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12602 Dátum: 2017. Július 24. - 14:25:31 »

Egyébként ez a Steyr pisztolyokra vonatkozik a Wikipédia szerint, tehát egyelőre lehet nem kell még darabokra szedni a puskát a kód utáni hajsza közben...  Ördög

Úgy olvasom ez a kérdés másokat is foglalkoztatott. Az alábbi linken lévő fórumon is futottak egy kört benne, más modell esetében, ott is érdekes eredmény született, bár küzdök ezzel a germánnal de nekem az jön le belőle.

https://www.steyrclub.com/threads/steyr-ssg-serial-numbers.7874/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12603 Dátum: 2017. Július 24. - 14:37:36 »

Úgy olvasom ez a kérdés másokat is foglalkoztatott. Az alábbi linken lévő fórumon is futottak egy kört benne, más modell esetében, ott is érdekes eredmény született, bár küzdök ezzel a germánnal de nekem az jön le belőle.

https://www.steyrclub.com/threads/steyr-ssg-serial-numbers.7874/

Ha jól olvasom a komenteket, akkor a táblázat szerint 2007-re dekodolták a fegyvert, a valóságban pedig 1990 a gyártási év.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12604 Dátum: 2017. Július 24. - 15:51:37 »

Ha jól olvasom a komenteket, akkor a táblázat szerint 2007-re dekodolták a fegyvert, a valóságban pedig 1990 a gyártási év.

Az oda is belinkelt táblázat alapján (amit a Wikipédia idéz példaként PISZTOLYOK korának dekódolására) 1960-at dekódoltak a "BOH" kódból, de Mr. Bauer a Steyrnél megmondta, hogy 1990. Tehát ez a táblázat nem puskákhoz való, ezért dob ki hülyeséget. Valahol nyilván a puskáké is is meglehet, hisz Bauer úr is csak dekódolta valahogy, de nem az ideszúrt táblázat lesz a jó.  Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12605 Dátum: 2017. Július 24. - 17:53:32 »

Az oda is belinkelt táblázat alapján (amit a Wikipédia idéz példaként PISZTOLYOK korának dekódolására) 1960-at dekódoltak a "BOH" kódból, de Mr. Bauer a Steyrnél megmondta, hogy 1990. Tehát ez a táblázat nem puskákhoz való, ezért dob ki hülyeséget. Valahol nyilván a puskáké is is meglehet, hisz Bauer úr is csak dekódolta valahogy, de nem az ideszúrt táblázat lesz a jó.  Emelem

Jaja. Mivel, közkézen nincs más kapaszkodó az egységsugarú használónak, ezért próbálták adoptálni a kód táblázatot puskákra is, ez nekik sem sikerült ezért nagy valószínűséggel itt sem fog. Én még korábban kerestem hasonló céllal évjáratokat és arra jutottam, hogy kaliberenként is eltérő a szám ugyan abban az évjáratban, erre vonatkozóan is van egy két adat. Én úgy gondolom, valamikor át kellett esni egy ilyen eszköznek valami vizsgálaton amit már számmal is kellett jelölni, az kiindulási alapnak használható, attól csak régebbi lehet újabb biztos nem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #12606 Dátum: 2017. Július 28. - 17:24:38 »

Sziasztok! Ha már optikával kérdeztem, kérdezek itt is. Végre, szeretném még enni életem első, ismétlő golyós fegyverét. A következő lehetőségek vannak: Browning A bolt weawer talppal 270win kaliberben, vagy sabatti rover 870 széles választékban. Itt is 7x64 vagy 30-06 jön szóba, bár valahol mélyen motoszkál a hülyebogár (itt olvastam Stoel) a 9.3x62-vel. Jelenleg ez a keret. Műanyag vagy fa? Nem szeretném elkapkodni, beleugrani egy rossz vételbe. Ki mit mond? Használja valaki valamelyiket? Köszi!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12607 Dátum: 2017. Július 28. - 17:44:15 »

Sziasztok! Ha már optikával kérdeztem, kérdezek itt is. Végre, szeretném még enni életem első, ismétlő golyós fegyverét. A következő lehetőségek vannak: Browning A bolt weawer talppal 270win kaliberben, vagy sabatti rover 870 széles választékban. Itt is 7x64 vagy 30-06 jön szóba, bár valahol mélyen motoszkál a hülyebogár (itt olvastam Stoel) a 9.3x62-vel. Jelenleg ez a keret. Műanyag vagy fa? Nem szeretném elkapkodni, beleugrani egy rossz vételbe. Ki mit mond? Használja valaki valamelyiket? Köszi!
Szintetikus tus előnyei:nem nyomódik,nehezebben karcolódik,mosható,nem baj ha megázik,vagy ha vizes földbe nyomódik. Hálistennek mostanában sikerült párszor összevérezni,dzsuvázni a tust. Itthon nedves törlővel pikkpakk eltűnt róla.
Hátránya: télen hideg-fázik rajta a kezem és az arcom. Kong,a les peremére támasztva a tár alja zörgős.
Fa előnye:szép,vadászias. Melegebb,nem kong.
Hátránya: sérülékeny.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12608 Dátum: 2017. Július 28. - 20:52:04 »

Sziasztok! Ha már optikával kérdeztem, kérdezek itt is. Végre, szeretném még enni életem első, ismétlő golyós fegyverét. A következő lehetőségek vannak: Browning A bolt weawer talppal 270win kaliberben, vagy sabatti rover 870 széles választékban. Itt is 7x64 vagy 30-06 jön szóba, bár valahol mélyen motoszkál a hülyebogár (itt olvastam Stoel) a 9.3x62-vel. Jelenleg ez a keret. Műanyag vagy fa? Nem szeretném elkapkodni, beleugrani egy rossz vételbe. Ki mit mond? Használja valaki valamelyiket? Köszi!

Ha "enni" akarod, mindenkèppen a fatust javaslom,lényegtelen milyen kaliberben. Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #12609 Dátum: 2017. Július 28. - 20:57:42 »

Bocsánat. Telefonról küldtem, és okosabbnak érezte magát.  :Mosolyog

Köszönöm. A fatus tényleg vadászias, "fegyver" kinézete van, nem tudom másképp megfogalmazni. A műanyag strapabíróbb, de nem vadászom sokat. Mennyire megbízhatóak. Értem ezalatt a zárszerkezetet, elsütést, tartósságot. Lehet mindenfélét olvasni, meg vagyok zavarodva, mint Samantha.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12610 Dátum: 2017. Július 28. - 22:12:40 »

Bocsánat. Telefonról küldtem, és okosabbnak érezte magát.  :Mosolyog

Köszönöm. A fatus tényleg vadászias, "fegyver" kinézete van, nem tudom másképp megfogalmazni. A műanyag strapabíróbb, de nem vadászom sokat. Mennyire megbízhatóak. Értem ezalatt a zárszerkezetet, elsütést, tartósságot. Lehet mindenfélét olvasni, meg vagyok zavarodva, mint Samantha.

Ebben csak te lehetsz okos úgymond. Ami neked tetszik. Mindket változatnak vannak hívei ès ellenzői. De,hogy neked mi tetszik,azt csak te tudhatod. Nekem mind fatusás,de ha egyszer világjáró vadász válna  belőlem (nem fog),akkor csakis műanyag tusást vennék. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12611 Dátum: 2017. Július 28. - 22:17:32 »

Bocsánat. Telefonról küldtem, és okosabbnak érezte magát.  :Mosolyog

Köszönöm. A fatus tényleg vadászias, "fegyver" kinézete van, nem tudom másképp megfogalmazni. A műanyag strapabíróbb, de nem vadászom sokat. Mennyire megbízhatóak. Értem ezalatt a zárszerkezetet, elsütést, tartósságot. Lehet mindenfélét olvasni, meg vagyok zavarodva, mint Samantha.

Ne legyél.... azt tudom erre mondani mint jockey (eredeti nevén a texas-i keresztségben Jr.) Ewing az ő kis Samanthájának: jobban hiszel a saját szemednek, mint NEKEM??!!! Woest
....... szerintem meg nem baszikegyőtéstse, hogy milyen a tusa...... vegyél egyet, ami tetszik, tűrhetően lő, osztjóvan. Ha nem vadászol sokat, gondold végig, hogy melyik tetszene jobban a haveroknak, vendég gyerekeknek, ha van, a sajátodnak... és olyat vegyél! Kacsint
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #12612 Dátum: 2017. Július 28. - 22:44:15 »

Sziasztok! Ha már optikával kérdeztem, kérdezek itt is. Végre, szeretném még enni életem első, ismétlő golyós fegyverét. A következő lehetőségek vannak: Browning A bolt weawer talppal 270win kaliberben, vagy sabatti rover 870 széles választékban. Itt is 7x64 vagy 30-06 jön szóba, bár valahol mélyen motoszkál a hülyebogár (itt olvastam Stoel) a 9.3x62-vel. Jelenleg ez a keret. Műanyag vagy fa? Nem szeretném elkapkodni, beleugrani egy rossz vételbe. Ki mit mond? Használja valaki valamelyiket? Köszi!


Had szelektaljak csak kaliber utan: Ha lenne egy 270win. kalibered biztos vagyok benne hogy evekig el tudnal meditalni hogy melyik legyen az a kaliber amit melle meg akarsz venni.  Kávé
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #12613 Dátum: 2017. Július 31. - 08:46:17 »

Kedves Fórumtársak!

Kérlek segítsetek "beárazni" eladni kívánt puskámat.

Brno VZ24 8x57 JS, egyedi Telek Csabi által készített ágyazással, oldható körmös szerelék Zeiss Zielacht (háborús) távcsővel, "új" Lothar Walther cső amiből kb 2 doboz lőszer ment el, direkt sport sütés.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12614 Dátum: 2017. Július 31. - 09:55:44 »

Kedves Fórumtársak!

Kérlek segítsetek "beárazni" eladni kívánt puskámat.

Brno VZ24 8x57 JS, egyedi Telek Csabi által készített ágyazással, oldható körmös szerelék Zeiss Zielacht (háborús) távcsővel, "új" Lothar Walther cső amiből kb 2 doboz lőszer ment el, direkt sport sütés.

Nem akarnám szétrugdosni a homokváradat, de amiket leírtál "extrákat", azok neked sokat érhetnek, de nehéz lesz mással megfizettetni (mint pl. a spoilert meg a bőr kormányt egy autón), a puska értékét szerintem nem igazán, vagy csak minimálisan emeli egy idegen számára. A vadászaprón nemrég hirdettek egyet (bár más távcsővel) 180.000 Ft-ért, egy Zielachtot meg külön 95e-ért. Szerintem ha 200-at kapsz érte így ahogy van, az már siker lenne.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: