Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138903 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Október 16. - 19:04:22 »

Jajj majd el felejtettem.
A fegyver Remington 710, a távcső Kahles 7x56 Helia L, lőszer 9,07g Winchester Fail Safe és 9,07g Winchester AccuBonded.
A kép magáért beszél... Mosolyog

Hát ja, ez tényleg magáért beszél. Most megint agyalhatok, pedig a múltkor már olyan szépen lebeszéltem magam a Rem. 770-ről.  Fejvakarás Bion

Óóóó Te szegény...! Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Október 17. - 08:56:09 »

Jajj majd el felejtettem.
A fegyver Remington 710, a távcső Kahles 7x56 Helia L, lőszer 9,07g Winchester Fail Safe és 9,07g Winchester AccuBonded.
A kép magáért beszél... Mosolyog

Hát ja, ez tényleg magáért beszél. Most megint agyalhatok, pedig a múltkor már olyan szépen lebeszéltem magam a Rem. 770-ről.  Fejvakarás Bion

Vigyázzál ezzel a Berta Pistával, vigyázzál!
Direkt mondom neki, hogy meg se említse ha lát ilyen Rem. 770-est 243-as, vagy 308-asban, egy szót se merjen szólni...mert ugye akkor beindul a "gépezet". (308-asban egy ilyen esőpuska milyen remek "szolgálati" is lenne)

Erre mit csinált a minap, felhívott, hogy éppen most fogdosott körbe egy Rem. 770-est 243-asban, de a boltos azt mondta bármikor beszerzi 308-asban is...nomármost egy ilyen szekér eredeti Bushnell 3-9x40-es csővel 149.900,-Ft.

Mondom...rendes ember ez a Pista, rendes ember... Nyihi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Október 17. - 09:00:15 »

Jajj majd el felejtettem.
A fegyver Remington 710, a távcső Kahles 7x56 Helia L, lőszer 9,07g Winchester Fail Safe és 9,07g Winchester AccuBonded.
A kép magáért beszél... Mosolyog

Hát ja, ez tényleg magáért beszél. Most megint agyalhatok, pedig a múltkor már olyan szépen lebeszéltem magam a Rem. 770-ről.  Fejvakarás Bion

Vigyázzál ezzel a Berta Pistával, vigyázzál!
Direkt mondom neki, hogy meg se említse ha lát ilyen Rem. 770-est 243-as, vagy 308-asban, egy szót se merjen szólni...mert ugye akkor beindul a "gépezet". (308-asban egy ilyen esőpuska milyen remek "szolgálati" is lenne)

Erre mit csinált a minap, felhívott, hogy éppen most fogdosott körbe egy Rem. 770-est 243-asban, de a boltos azt mondta bármikor beszerzi 308-asban is...nomármost egy ilyen szekér eredeti Bushnell 3-9x40-es csővel 149.900,-Ft.

Mondom...rendes ember ez a Pista, rendes ember... Nyihi
Ugyanez  700-as!!! változatban ezekkel a kaliberekkel  159e pucéron!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Október 17. - 09:23:30 »

Jajj majd el felejtettem.
A fegyver Remington 710, a távcső Kahles 7x56 Helia L, lőszer 9,07g Winchester Fail Safe és 9,07g Winchester AccuBonded.
A kép magáért beszél... Mosolyog

Hát ja, ez tényleg magáért beszél. Most megint agyalhatok, pedig a múltkor már olyan szépen lebeszéltem magam a Rem. 770-ről.  Fejvakarás Bion

Vigyázzál ezzel a Berta Pistával, vigyázzál!
Direkt mondom neki, hogy meg se említse ha lát ilyen Rem. 770-est 243-as, vagy 308-asban, egy szót se merjen szólni...mert ugye akkor beindul a "gépezet". (308-asban egy ilyen esőpuska milyen remek "szolgálati" is lenne)

Erre mit csinált a minap, felhívott, hogy éppen most fogdosott körbe egy Rem. 770-est 243-asban, de a boltos azt mondta bármikor beszerzi 308-asban is...nomármost egy ilyen szekér eredeti Bushnell 3-9x40-es csővel 149.900,-Ft.

Mondom...rendes ember ez a Pista, rendes ember... Nyihi
Ugyanez  700-as!!! változatban ezekkel a kaliberekkel  159e pucéron!

Ez sajnos már nem áll. Valóban annyi volt, de nemrég kérdeztem, az új ára 174800.- 
Naplózva
lac
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Január 22. - 10:09:09 »

Sziasztok!
Megvan a 270win em Vigyorog
Tudnátok nekem segíteni lőszer ügyileg? Hornady löszerekről mi a véleményetek? Hornady SP InterLock 150gr ?
Üdv.:lac
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Január 22. - 10:13:55 »

Sziasztok!
Megvan a 270win em Vigyorog
Tudnátok nekem segíteni lőszer ügyileg? Hornady löszerekről mi a véleményetek? Hornady SP InterLock 150gr ?
Üdv.:lac

Gratulálok ehhez a számomra oly kedves kaliberhez! Igen Emelem
Én Winch. Fail Safet használtam hozzá, de a barátom most Federal Nosler Partitiont használ hozzá, mert elfogyott a Win. lőszere.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Január 22. - 11:08:21 »

Sziasztok!
Megvan a 270win em Vigyorog
Tudnátok nekem segíteni lőszer ügyileg? Hornady löszerekről mi a véleményetek? Hornady SP InterLock 150gr ?
Üdv.:lac

Lac!

Először is gratula a "parittyához"! gyozo Táncol

Én kipróbáltam jópár lőszert hozzá...

Most 9,07g Winchester AccuBond-ot meg Fail Safe-t lövök mérhetetlen nagy megelégedéssel. De próbáltam már Remington Core Loct-ot 8,4g-ban meg 9,7g-ban. Enyhén szólva is nem meggyőző...
A Sako 10,1g HH-ét nagyon szórja a Remington csöve.  Nagyon feküdt viszont a 9,72g Winchester Power Point. meg a 9,7g S&B SP. Nekem a Remingtonnal egyszintet produkált a 8,4g-os Norma SP.
Hornadyt nem próbáltam még. Wave
Naplózva
lac
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Január 22. - 15:16:29 »

Sziasztok!
Köszönöm Uraim a gyors válaszokat.
Megpróbálom hozzá a Hornadyt úgy döntöttem, de csupán azért mert ez számomra a legkönnyebben elérhető jelen pillanatban.
Steve: A 9,07g Winchester AccuBond-ot mindenképen ki szeretném próbálni, de hétvégén megyek vadászni, és reményeim szerint ott majd kiderül, hogy muzsikál a Hornady.
A tapasztalataimat, ha nem bánjátok, idővel közzé tenném. Üdv.:lac
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 22. - 16:15:50 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Január 22. - 16:01:50 »

A tapasztalataimat, ha nem bánjátok, idővel közzé tenném. Üdv.:lac
Ezt el is várjuk! Kacsint
Nagyon érdekel, hogy a Hornady miként viselkedik. Imádom ezt a kalibert is.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 22. - 16:16:21 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Január 23. - 07:35:39 »

Ne viccelj már Lac!
Már miért bánnánk?!
Sz@ar a zsákba a hétvégére! Emelem Wave
Naplózva
lac
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Február 01. - 10:43:38 »

Sziasztok!
A múlt héten ígéretet tettem arra,hogy beszámolok ha valami tapasztalatom lesz a Hornady sp lőszerrel kapcsolatban.
Sikerült elejtenem vele egy vaddisznó kocát(bár ezért lehet,hogy megleszek szólva,de a koca három lábú volt és már évek óta nem vezetett malacokat)Szép és izgalmas vadászat volt.A lövés kb 120-130méterről érte lapocka mögött,átütötte,még 5-6métert megtételére volt képes,rengeteg vért kipumpálva magából.A lőszer kifogásolatlanul debütált.Még egy rókát sikerült lőnöm vele,hát mit mondjak  Nyihi nem egy gerezna kímélő lőszer.Ha kívánjátok,ezután is beszámolok a tapasztalataimról,feltéve ha lesz!Képet töltők fel a ballisztikai topicba.
Üdv.lac
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Február 01. - 10:49:15 »

Sziasztok!
A múlt héten ígéretet tettem arra,hogy beszámolok ha valami tapasztalatom lesz a Hornady sp lőszerrel kapcsolatban.
Sikerült elejtenem vele egy vaddisznó kocát(bár ezért lehet,hogy megleszek szólva,de a koca három lábú volt és már évek óta nem vezetett malacokat)Szép és izgalmas vadászat volt.A lövés kb 120-130méterről érte lapocka mögött,átütötte,még 5-6métert megtételére volt képes,rengeteg vért kipumpálva magából.A lőszer kifogásolatlanul debütált.Még egy rókát sikerült lőnöm vele,hát mit mondjak  Nyihi nem egy gerezna kímélő lőszer.Ha kívánjátok,ezután is beszámolok a tapasztalataimról,feltéve ha lesz!Képet töltők fel a ballisztikai topicba.
Üdv.lac
Örülök, hogy e kedvenc kaliberemben jól muzsikál ez a lőszer is.
A beszámolókat nagyon várjuk, mert sokunk mostanában szűkében van a vadászati lehetőségekkel, viszont ha legalább azok, akik tudnak vadászni leírják a történeteit, akkor mi egy kicsit "vadászunk"!
Köszönjük a beszámolókat. Emelem
A koca kilövéséért szerintem nem kapsz megszólást. Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Február 01. - 10:50:38 »

Örülök, hogy e kedvenc kaliberemben jól muzsikál ez a lőszer is.
A beszámolókat nagyon várjuk, mert sokunk mostanában szűkében van a vadászati lehetőségekkel, viszont ha legalább azok, akik tudnak vadászni leírják a történeteit, akkor mi egy kicsit "vadászunk"!
Köszönjük a beszámolókat. Emelem
A koca kilövéséért szerintem nem kapsz megszólást. Kacsint

Szevasz Zoli!

Valamit nem értek...
Áradozol a 270-esrő, mint kedvencről, ezzel ellentétben egy lomha, öreg 8 mm-es kaliber választottál.
Miért?
Félre ne érts, nem kekeckedek, csak kissé furcsállom.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Február 01. - 10:59:25 »

Szevasz Zoli!

Valamit nem értek...
Áradozol a 270-esrő, mint kedvencről, ezzel ellentétben egy lomha, öreg 8 mm-es kaliber választottál.
Miért?
Félre ne érts, nem kekeckedek, csak kissé furcsállom.
Nem veszem kekeckedésnek. Kacsint
Valóban a 270-est nagyon szeretem, mert próbáltam és remekül teljesített, de és itt jön két dolog, ami miatt nem ezt vettem, pedig először ezt akartam.
Egyik, hogy az én lehetőségeimhez és úgy érzem az én "lelkivilágomhoz" a 8x57-es illik. Mondom ezt azért, mert én általában erdei utakon, váltókon keresem és várom a feketecsuhásokat ill. az őzbakot és a gímbikát. Na most ide a 270-esnél szerintem lényegesen jobb a 8x57-es. Nem lövök általában 100 méter fölé, inkább 5-60 méter között ejtettem el vadjaim zömét.
A másik, hogy mióta kipróbáltam egy 1908-ban gyártott 8x57-es Mausert, azóta esz a fene ezért a kaliberért.
Röviden ennyi, de tudnék még írni pár oldalt. Kacsint Ördög Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Február 01. - 11:09:08 »

"Röviden ennyi, de tudnék még írni pár oldalt."

 Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: