Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 381554 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1245 Dátum: 2014. április 28. - 21:26:36 »

Te láttad, hogy csonttalálatnál a hátsó rész egyben marad 300 Winmag sebességnél?
Amit én láttam, az egy borzalmasan csúnya, roncsolt nagy seb, a köpeny elvesztett ólommaggal, a csontról lecsúszva, a vastagított köpenyanyag (nagyon kevés ám az a vastagítás, ólom nélkül mit sem ér) a süldő mellüregében. A csontot eltörte, nagyon sok szilánkkal volt tele a válla, az egyik legcsúnyább, legkevésbé húskímélő lövés volt, amit láttam..... erre mondanám, hogy szó szerint cafattá lőtte a disznó vállát.
Kisebb sebességgel jobb lehet, 300-asból is, de csak messzebbre.
De ez csak egy eset, lehet, hogy nem típusos.
Nekem mindenképpen kellemetlen lövedékhatás emlék....
Ha azóta módosítottak rajta, akkor más a helyzet, ez közel húsz éve gyártott lövedékre vonatkozik.
Ezen még nincs rajta, a "hunter" megkülönböztetés, és kisebbeken sem a "varmint".
Ezer éve nem vettem Nosler Ballistic Tip-et, lehet, hogy gyógyítottak rajta a cégnél.

Hát közelről lapockacsontot lőve a 300-ból tényleg nagy volt a roncsolás, így is átütötte a 80 kg körüli disznót kb. 50 méterről. Az illető aki használta főként szarvasra, disznóra használta, és használja ma is, saját maga tölti a lőszert. Elégedett vele! Előrebocsátom, hogy nem vagyok benne biztos, de a régebbi változatok, felépítése mintha a mostani varmint változatra hasonítana azokon nincs meg az említett vastagítás. Gondolom ezért gondolják sokan túlságosan széteső típusnak (ennek is megvan a maga helye, szerepe). A Nosler honlapját nézve, a hunting, és a ballistic silvertip változatok alsó harmada, már erősebb felépítésű. Aztán ha nem így van, akkor nyugodtan javítsatok ki! Emelem
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1246 Dátum: 2014. Június 29. - 16:09:48 »

Szervusztok!

Van valakinek tapasztalata a Barness vort-tx ill a Hornady Superformance GMX lőszerekkel?
Átütő erő, vitális területen történt találat esetén helyben maradás, rossz ( bél, has, máj lövés esetén menekülési táv, lőjelek, követhető vércsapa mértéke )
Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1247 Dátum: 2014. Június 30. - 16:24:45 »

Szia!

Én Barnes Vor Tx TTSX-et  ( 11,7 g )használok .30-06 kaliberben. Eddig két őz, egy gím borjú, egy süldő került vele terítékre( lógok még két történettel a megfelelő topicban ), tehát nem sok a tapasztalatom.
Úgy tűnik könnyen expandál a lövedék, bár minden esetben érte a lapockát a lövés, nem tudom milyen, ha pl két borda között szalad be. Nincs brutális kimeneti roncsolás, viszont belül nagyon szépen teszi a dolgát. Szerintem nagyon pontos lőszer. Megismerkedek a képfeltöltéssel, és teszek fel 100 méteres szórásképet.
A borjú esetében a bemenet a lapocka széle volt, a kimenet hátrébb volt, vitte a májat is sajnos. A rálövés helyén sok vér és jó nagy máj darabok voltak, a menekülési táv kb 40 méter volt.
Ismerek pár embert, aki használja, és nagyon elégedett vele. Nagy kant, gím bikát nagyon szépen átüti, jó vért szokott hagyni, jó a vércsapa, bár én két esetben nem talltam vért a rálövés helyén, viszont pár méterre feküdt a vad.
Azt a véleményt hallottam eddig, hogy kicsi a kimeneti nyílás, nyugodtan lehet vele lőni az őzeket, mert nem roncsolja szét a fél oldalát. Ezt én is tapasztaltam a nevezett két esetben.

Egyébként még barátkozok vele, nagyon kicsi a mintám, de kétségtelen, eddig hibátlan.

Remélem lesz némi használható infod ebből.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1248 Dátum: 2014. Július 01. - 21:18:26 »

Én Barnes Vor Tx TTSX-et  ( 11,7 g )használok .30-06 kaliberben.

Pontosítsunk: VOR TX vagy TTSX?
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1249 Dátum: 2014. Július 01. - 22:42:53 »

Nem vagy kapcsolat:
Vor TX TTSX
De legyünk tökéletesek:
Barnes Vor- Tx 180gr TTSX BT
 Emelem
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1250 Dátum: 2014. Július 01. - 22:49:07 »

Köszönöm a válaszodat!

Milyen puskából lövöd?
Milyen hosszú a puskád csöve?


Szia!

Én Barnes Vor Tx TTSX-et  ( 11,7 g )használok .30-06 kaliberben. Eddig két őz, egy gím borjú, egy süldő került vele terítékre( lógok még két történettel a megfelelő topicban ), tehát nem sok a tapasztalatom.
Úgy tűnik könnyen expandál a lövedék, bár minden esetben érte a lapockát a lövés, nem tudom milyen, ha pl két borda között szalad be. Nincs brutális kimeneti roncsolás, viszont belül nagyon szépen teszi a dolgát. Szerintem nagyon pontos lőszer. Megismerkedek a képfeltöltéssel, és teszek fel 100 méteres szórásképet.
A borjú esetében a bemenet a lapocka széle volt, a kimenet hátrébb volt, vitte a májat is sajnos. A rálövés helyén sok vér és jó nagy máj darabok voltak, a menekülési táv kb 40 méter volt.
Ismerek pár embert, aki használja, és nagyon elégedett vele. Nagy kant, gím bikát nagyon szépen átüti, jó vért szokott hagyni, jó a vércsapa, bár én két esetben nem talltam vért a rálövés helyén, viszont pár méterre feküdt a vad.
Azt a véleményt hallottam eddig, hogy kicsi a kimeneti nyílás, nyugodtan lehet vele lőni az őzeket, mert nem roncsolja szét a fél oldalát. Ezt én is tapasztaltam a nevezett két esetben.

Egyébként még barátkozok vele, nagyon kicsi a mintám, de kétségtelen, eddig hibátlan.

Remélem lesz némi használható infod ebből.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1251 Dátum: 2014. Július 01. - 23:29:51 »

Nem vagy kapcsolat:
Vor TX TTSX
De legyünk tökéletesek:
Barnes Vor- Tx 180gr TTSX BT
 Emelem

Ja, már látom, bocs. Mikor utoljára néztem a honlapjukat (lehet évekkel ezelőtt), ha jól emlékszem, inkább az említett magokat árulták csak, illetve a lőszerek neve is  a magokét viselte... azt hiszem X-Bullet volt a nevük....
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1252 Dátum: 2014. Július 02. - 09:01:01 »

A Police.hu oldalon közzétett hír alapjába az orosz Barnaul gyártmányú .223 Remington puskalőszer 4 gramm (62 grain) FMJ lövedékes lőszert visszahívták, mert a megengedett maximális gáznyomásérték (4300 bar) felettit produkál.

A hírben LOT-number  nem került megjelölésre, így biztos, ami biztos alapon nem javasolt semmilyen a fenti paraméterekkel bíró lőszer használata.

http://police.hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/igazgatasrendeszet/fogyasztoi-figyelmezteto-felhivas-9-db

 Emelem
Naplózva
drxtr
Vendég
« Új üzenet #1253 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 20:17:40 »

Szervusztok! Emelem

Diana Mauser 30-06-hoz valamelyikőtök tudna írni egy rövid márkára (gyártásra) értendő történelmi kitekintőt? Kártyáján a származási országnál Magyarország van feltüntetve, de úgy tudom ezeknek semmi köze a FÉG puskákhoz. Biztosítása zászlós. Értesüléseim szerint ezek Németországból behozott alkatrészekből lettek összerakva Magyarországon. Magyarok készítették a tust is hozzájuk. Igaz? Esetleg van közük a régi Diana Ipari és Szolgáltató Kisszövetkezethez (Budapest VII., Wesselényi utca 74.) Képet nem tudok küldeni róla nincs a birtokomban "csak" információra lenne szükségem.

Köszönettel

Zsolt
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #1254 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 21:10:17 »

Szervusztok! Emelem

Diana Mauser 30-06-hoz valamelyikőtök tudna írni egy rövid márkára (gyártásra) értendő történelmi kitekintőt? Kártyáján a származási országnál Magyarország van feltüntetve, de úgy tudom ezeknek semmi köze a FÉG puskákhoz. Biztosítása zászlós. Értesüléseim szerint ezek Németországból behozott alkatrészekből lettek összerakva Magyarországon. Magyarok készítették a tust is hozzájuk. Igaz? Esetleg van közük a régi Diana Ipari és Szolgáltató Kisszövetkezethez (Budapest VII., Wesselényi utca 74.) Képet nem tudok küldeni róla nincs a birtokomban "csak" információra lenne szükségem.

Köszönettel

Zsolt

Szia!

Teljesen jól tudod.
A Wesselényiben rakták össze német gyári alkatrészekből, az agyazást is ott készítette Varga Lajos.
Csövezés, zárolás Kiss Karcsi, távcsőszerelés, belövés Németh Józsi.
Hozzáértők szerint jobbak voltak mint az eredeti a manufaktúra jellege miatt.
Nagy érték, ha ilyened van, vagy esetleg lesz
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1255 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 12:41:08 »

Használ valaki közületek ebben a kaliberben CZ 550-hez Sako HH 14,3 g-os lőszert?
Naplózva
Jurex78
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1256 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 02:36:07 »

Nemrég váltottam 6,5x68 cal.-ről 30-06. Spr. cal-re. Őszintén bevallom, hogy kicsit bizonytalanná tett az az óriási lőszer választék, ami a 30-06-ost jellemzi (a 6,5x68-ashoz Magyarországon szinte csak az RWS KS 6 g-os vagy 8,2 g-os lőszere volt elérhető). Jelenleg 11.9 g-os RWS Silver Selection Evolution lőszert használok, de nagyon kevés a tapasztalatom még vele, s nagyon szokatlan a 6,5x68-as után. Nemrég hallottam és olvastam a SAX-KJG 8 g-os lőszerről, ami nagyon hasonló sebesség és energia tulajdonságokkal rendelkezik, mint az RWS KS 8,2 g-os lőszere, amelyet az előző kaliberemhez használtam. Ugyanakkor nem tudom, hogy vaddisznó hajtásban elegendő-e a 8 g-os, de piszok gyors lőszer?

Van-e valakinek tapasztalata a SAX-KJG 8 g-os, illetve az RWS Silver Selection 11,9 g-os lőszerrel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

Jurex78
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1257 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 07:10:18 »

Ugyanakkor nem tudom, hogy vaddisznó hajtásban elegendő-e a 8 g-os, de piszok gyors lőszer?
Attól függ, hogy mire?
Nagyterítékű kerti hajtásban azt tapasztaltam, hogy a "piszokgyors" homogén könnyű lövedék a kövér kanokon is csak átsuhan, mint a kreppapíron.
Sokkhatás nulla, vérzés kifelé még annyi sem.
Ráadásul még csak nem is jelzik a találatot, csak szemmel lehet látni, de azt is csak az a kísérő veszi észre, aki nagyon tudja, hogy mit kell  figyelni.
Ja, mindez 9,3x62 kalibernél.
Értem én, hogy trendi, meg imponálóan drága is, amivel el lehet kápráztatni a vadászcimborákat, de még ha egyéni vadászatban használja is valaki (ahol el lehet egy lövés után maszatolni órákig), legalább hajtásba vigyen magával normális (értsd: ólom) lövedéket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1258 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 13:19:01 »

Nemrég váltottam 6,5x68 cal.-ről 30-06. Spr. cal-re. Őszintén bevallom, hogy kicsit bizonytalanná tett az az óriási lőszer választék, ami a 30-06-ost jellemzi (a 6,5x68-ashoz Magyarországon szinte csak az RWS KS 6 g-os vagy 8,2 g-os lőszere volt elérhető). Jelenleg 11.9 g-os RWS Silver Selection Evolution lőszert használok, de nagyon kevés a tapasztalatom még vele, s nagyon szokatlan a 6,5x68-as után. Nemrég hallottam és olvastam a SAX-KJG 8 g-os lőszerről, ami nagyon hasonló sebesség és energia tulajdonságokkal rendelkezik, mint az RWS KS 8,2 g-os lőszere, amelyet az előző kaliberemhez használtam. Ugyanakkor nem tudom, hogy vaddisznó hajtásban elegendő-e a 8 g-os, de piszok gyors lőszer?

Van-e valakinek tapasztalata a SAX-KJG 8 g-os, illetve az RWS Silver Selection 11,9 g-os lőszerrel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

Jurex78

Üdv!

Tényleg elég sok lőszer érhető el ebben a a kaliberben. Ha nagyvadas területen vadászol akkor egyszerű a képlet: jobb fajta réz+ólom (SP) lövedék 11.7 gr (180 grs) v. nagyobb lövedéktömeggel. A márkát tekintve is viszonylag egyszerűen eldönthető a dolog, amit a fegyver a a legjobban lő. Én személy szerint az északi lőszereket preferálom (Norma, Lapua, Sako), de természetesen jó lehet az RWS is (ha nem szempont az árfekvés). Mondjuk a németeknél divat egy jó adag marketinggel 1.5×-re srófolni az árat és sokszor a valóság mást mutat (csatlakozva Csaba hozzászólásához). Egyébként mi volt a szokatlan a 30 06-ban??

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
forester73
Vendég
« Új üzenet #1259 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 15:21:29 »

Csatlakozva az előttem szólókhoz , ha már 3006 akor valami hagyományos , ha nem számít az ár akkor NORMA NP . Mindent visz , de soha nem lessz olyan lapos mint a 6.5x68-as . Ha te is be akarsz állni azok sorába akik elhiszik , hogy a hagyományos kaliberekből a homogén lövedék magnumot csinál , hát tedd azt . Én a másik utat választottam amikor egy kicsikét többre volt igényem mint a 3006-t . Először lett 9.3x62 ott volt a plussz erő de a lövedék kialakítás miatt-ott is ragaszkodtam az NP maghoz- nem jött be és még annyira sem volt "egyenes " mint a 3006 , utánna beültem a tutiba és azóta is 300WM-t használok . Homogén lövedékkel majd csak akkor vadászok -remélem soha nem jön el- ha már nem lesz NP.

Üdv ÉN
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: