Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 211728 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #210 Dátum: 2009. Január 06. - 08:18:04 »

Kisvadőr!
Vastagabb ágra biztos rá tud ülni, vagy ami lelóg, vagy a földről, ami lehullott.
Nekem az volt a legérdekesebb, amikor a fácán begyében egy egeret találtunk. Egészben lenyelte.
Ez tényleg ritkaság! :oA természet mindíg tud újat mutatni! Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #211 Dátum: 2009. Január 06. - 08:32:23 »

Az egyik kakas pucolásakor láttam,hogy a begye tele van csipkebogyóval.Ilyet még nem tapasztaltam.Hogy tudja tudja lecsipegetni? ???

Valakitől hallottam (vagy olvastam valahol már nem tudom), hogy végzett téli időszakban begytartalom-vizsgálatot és szinte kizárólag kukoricát és csipkebogyót talált.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #212 Dátum: 2009. Január 14. - 11:04:44 »

Valakitől hallottam (vagy olvastam valahol már nem tudom), hogy végzett téli időszakban begytartalom-vizsgálatot és szinte kizárólag kukoricát és csipkebogyót talált.
Igen-a fácán téli begytartalom vizsgálata gyakran hoz ilyen eredményeket. Ilyenkor főként csipkebogyót, galagonyát, ritkábban kökényt fogyaszt a vadon fellelhető gyümölcsök közül. Mellesleg igencsak egészségesen is táplálkoznak, mert ezeknek magas a vitamin- és ásványi anyag tartalmuk,  valamint magas %-ban tartalmaznak keményítőt, és könnyen emészthető cukrokat.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #213 Dátum: 2009. Január 14. - 11:07:02 »

Igen-a fácán téli begytartalom vizsgálata gyakran hoz ilyen eredményeket. Ilyenkor főként csipkebogyót, galagonyát, ritkábban kökényt fogyaszt a vadon fellelhető gyümölcsök közül. Mellesleg igencsak egészségesen is táplálkoznak, mert ezeknek magas a vitamin- és ásványi anyag tartalmuk,  valamint magas %-ban tartalmaznak keményítőt, és könnyen emészthető cukrokat.
Lehet, ők is olvassák a szennylapokat, hogy mi a mai trend.  Nyihi Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #214 Dátum: 2009. Január 14. - 11:09:58 »

Úgy néz ki, hogy sikerült rájönnöm, hogy miért kopaszodott fel ősszel a foglyaim nyaki- és feji része.
Karácsony tájékán elfogyott a nekik vásárolt vadtáp, így kénytelen voltam nekik bekeverni valamit. A télre tekintettel és abból kiindulva, hogy a felnőtt foglyok inkább magvakkal táplálkoznak, én is inkább az energia-(keményítő és rosttartalom és ezek arányára, valamint a vitamin és ásv. anyagra) tartalomra helyeztem a hangsúlyt. Nos, újra elkezdtek kopaszodni.

Ezek után, mivel megvolt a hiányzó alapelem, kipróbáltam, hogy magas arányban kevertem bele nekik tojásport és hallisztet. Az eredmény: 2 hét alatt elkezdtek visszatollasodni. Szóval a fehérjetartalom volt a titok nyitja(hiánybetegség) és nem fertőzés.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #215 Dátum: 2009. Január 14. - 11:10:38 »

Lehet, ők is olvassák a szennylapokat, hogy mi a mai trend.  Nyihi Nyihi
Lehet.

Vagy okosabbak, mint mi és le sem szoktak róla. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2009. Január 25. - 20:14:42 »

Mi befejeztük idénre...

Csodásat vadásztunk, volt madár is szépen - igazi hosszúfarkúak - sikerült is néhányat leszólítanom és a teríték is - lehetőségeinkhez mérten - egész jól sikerült.
Utána 2 féle takarmányt gyűrtünk magunkba, úgyhogy ennél jobban és sikeresebben nem lehetett volna zárni az apróvad idényt.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #217 Dátum: 2009. Január 25. - 20:26:28 »

Mi befejeztük idénre...

Én is.... Szomorú

Egy db szép hibázással  Tasli
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #218 Dátum: 2009. Január 25. - 20:35:39 »

Én is.... Szomorú

Egy db szép hibázással  Tasli


Legalább megmaradt magnak! Kacsint
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #219 Dátum: 2009. Január 25. - 23:06:34 »

Sziasztok!

Szóval azzal kezdeném, hogy kb. 4-5 hónapja vetődött fel az ötlet Tamásban, hogy ellátogathatnánk hozzá egy kis baráti összejövetelre, közös vadászatra. Mindig volt valami program valakinek, aztán közbejöttek az ünepek, de úgy tűnt, január végére sikerül egy időpontot összehozni. Tamás, Erdőjáró, Bobakos, Tamás barátja Laci és jómagam voltunk a kaland résztvevői - így a mostani hétvége egy igen rég tervezett vadászat jegyében telt, eredményesen Mosolyog
Péntek este megérkezésünket követően beszélgetésre, élménybeszámolókra és nem mellesleg "szakmai eszmecserére" fordítottuk az est hátralévő részét, a megfelelő hangulatról Tamás - mint az látszott - már jó előre, hosszas gondos munkával gondoskodott. Szombat reggel az ébredés után a befagyott Tiszától nem messze bokrásztunk rendkívül párás, csepegős időben, melynek eredményeképpen a közben erősen eleredő, majd elálló eső dacára sikerült pár fácánt lőni. Nekem is sikerült meglőnöm első kakasomat azzal a Merkel duplával, melynek használati jogát ezentúl Ákosnak köszönhetően magamnak tudhatom...  Vadász Kacsákat is láttunk bőven, illetve egy róka kerülte el a puskasort ügyes manőverével.
A vadászat után avatás és a vadnak járó tiszteletadás következett, majd a közösen elfogyasztott vacsora és az élmények megvitatása próbált mosolyt csalni a megfáradt arcokra. Aztán nyugovóra tértünk, igyekeztünk kipihenni a kellemes fáradtságot, hisz reggel ismét készültünk a tarlók környékére. Tamással kimentünk egy jó hosszú kellemes sétát tenni, közben Attila és Ákos az ebéddel foglalatoskodtak, mely igen ízletesre sikeredett... Kacsint
Ezután még egy kellemes beszélgetés, a vadászház rendbetétele és az összecsomagolás volt hátra, majd nekiindultunk a hosszú útnak hazáig.
Nagyon kellemes hétvége volt, szuperjól éreztem magam (ők is míg vertek  Bion ), így még egyszer szeretném a kedves invitálást, a hosszas szervezést és a szíves vendéglátást megköszönni. Mostanában elég sok minden összejött, így már nem is mertem reméleni, hogy minden zökkenőmentes lesz és eljutok, de összejött... Nagyon örültem neki.
Tamás, Laci: nagyon köszönöm a vendéglátást, a lehetőséget és a közös vadászattal eltöltött időt!
Ákos: a dupláért míg élek hálával tartozom...
Attila: köszönöm a sok jó történetet, a tanácsokat, a beszélgetéseket!
És nem utolsó sorban a vizsláknak a fáradtságos munkát!

 Emelem Taps

És jöjjön néhány kép:















Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2009. Január 25. - 23:35:22 »

Bali! Elver

Szép vadászat volt! Wave
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #221 Dátum: 2009. Január 25. - 23:52:12 »

Balázs,  Emelem Emelem Emelem Éljen
A többi sikeres vadásznak is  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #222 Dátum: 2009. Január 25. - 23:56:05 »

Attila,Tamás,  Bobakos,Balázs ,üdv a vadásznak!  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #223 Dátum: 2009. Január 26. - 00:22:32 »

Szép Urak! Igen
Gratulálok Balázs!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #224 Dátum: 2009. Január 26. - 07:25:28 »

 Emelem Gratulálok Balázs!  Taps
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: