Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 1 
 Dátum: Ma - 17:32:53 
Indította Boar - Utolsó üzenet: írta lacika
Sziasztok
8x57 JS Spce-t keresnék. Régi ,fiók mélyén árválkodó fajtát,kizárólag olyant,amelyet fog a mágnes.

 2 
 Dátum: 2024. Május 04. - 16:43:33 
Indította Erdojaro (Molnár Attila) - Utolsó üzenet: írta Erdojaro (Molnár Attila)

Szervusztok! Emelem

Tisztelt Vadásztársak!
Az Üllő-Vasad TV. Vadásztársaság (Budapesttől 30 km.)  őzbak vadászati lehetőséget kínál!

 
Elsősorban a hatos bakok vadászatát ajánljuk !!!!
A sebzésért a becsült trófeaérték 50 %-át kell fizetni.
Hibázásért nem számolunk fel költséget.
Terepjáró használat: 6.000 forint alkalmanként.
Vadhús a napi felvásárlási áron megvehető!

Érdeklődni: Sárközi János hivatásos vadásznál, a +36 30 756 1896 telefonszámon lehet!



Vadászüdvözlettel: Attila


 3 
 Dátum: 2024. Május 04. - 14:27:23 
Indította Fredi - Utolsó üzenet: írta Snipe
 Emelem

Egyre több kaliberben tölti a Norma a Bondstrike kiváló lövedéket.

https://www.norma-ammunition.com/en-gb/products/dedicated-hunting/centerfire-rifle/norma-bondstrike

 4 
 Dátum: 2024. április 28. - 18:32:01 
Indította Fredi - Utolsó üzenet: írta M3006
Sziasztok. Végül 2 probléma lett orvosolva. A szerelékgyűrű csavarjai lettek az előírt nyomatékra húzva, és a fa ágyazásban volt egy gyári lépcső (puska: Franchi Horizon, fa ágyazású), ami a töltényűr körül alulról és kétoldalról gyűrűszerűen hozzáért az acélhoz. Kvázi körülvéve azt. Ott ahol a cső kiindul a tokból, az első 3-4 cm-en. Ez ki lett szedve, most egészen a tokig felvezethető a papírlap, koppanásig. Hozzáteszem, a házban magasabb a páratartalom az átlagnál. Első próbára jónak tűnik, majd még kiviszem máskor is lőtérre. Illetve kezdőknek még annyit hozzátennék, hogy hihetetlen mennyit számít minden: elég ha nem elég jó a csavar minősége, vagy nincs rendesen meghúzva és máris érthetetlenül kezd szórni a puska. Ha mindig ugyanarra húz el a szórás, akkor a fa ágyazás nyomja (ér hozzá) valahol, ha pedig random összevissza szór, akkor szerelék vagy távcső a ludas.


No, fegyvermesternél van a puska, első benyomás szerint az ágyazás nem ér a csőhöz, csak a töltényűr falához, de az elvileg nem baj. A szerelékgyűrű csavarjai viszont nem voltak rendesen nyomatékra húzva. A távcső hibája a legkevésbé valószínű. A végeredményt majd ha visszakapom a fegyvert, akkor meglátjuk.


 5 
 Dátum: 2024. április 28. - 07:22:00 
Indította wetzlar - Utolsó üzenet: írta dama
Április 19.-én reggeli vadászatunk eredménye: Apa-fia s a Jánoshalmi vendégeink közös vadászata Kömpöcön.
Köszönjük a Kömpöci VT-nek a lehetőséget s a Hivatásos és a segítőknek a szakszerű munkáját!


 6 
 Dátum: 2024. április 27. - 08:06:47 
Indította wetzlar - Utolsó üzenet: írta J.vadász
Gratulálok Csabi!

 Emelem

 7 
 Dátum: 2024. április 25. - 11:37:57 
Indította wetzlar - Utolsó üzenet: írta Zolimester
Sziasztok!  Emelem

 Nagyon rég' nem írtak, írtatok ebbe a topicba... Így most megtöröm a csendet!
Szintén egy hosszabb kihagyás után újból van puska a háznál!  Vigyorog
 CZ 557 - 308. cal.
 IZS 27 E - 12/70


 Emelem

Azért a bockra vigyázok továbbra is!  S.Peti
Sok élményt az új puskákkal!

 Wave

 8 
 Dátum: 2024. április 23. - 09:11:34 
Indította Szilva - Utolsó üzenet: írta Kama
Sok szalonka volt, egész a végéig.

Annak ellenére, hogy igazán tél nem is volt, és a február már szinte szalonkázóidővel ment ki.
Én attól tartottam, hogy el is húztak februárban, ill. sok le sem vonult idáig az enyhe idő miatt.

5.-e és 10.-e között volt egy szünet, akkor nem lehetett látni (vagy nem annyit), de utána hónap végéig jól ment.
Gondolom addigra az itt telelők elmentek, a délről jövők meg még nem értek ide (ha jól emlékszem akkor volt egy lehűlés is).
 Vállat von

 9 
 Dátum: 2024. április 22. - 20:42:46 
Indította Szilva - Utolsó üzenet: írta szili76
Üdv.!

Most végeztem a monitoring adminisztrációs munkáival és felmerült bennem a kérdés, kinek milyen tapasztalatai vannak az idei vonulással kapcsolatban?

Röviden: ennyivel még soha nem "találkoztam", mint az idén

 10 
 Dátum: 2024. április 22. - 12:30:03 
Indította Szilva - Utolsó üzenet: írta Vattila68
Üdv.!

Most végeztem a monitoring adminisztrációs munkáival és felmerült bennem a kérdés, kinek milyen tapasztalatai vannak az idei vonulással kapcsolatban?

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10