Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204192 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Január 15. - 20:14:02 »

Nem láttam a műsort, pontosan nem tudom mi volt benne.
Viszont azt pontosan tudom, hogy egyes hazai társasvadászatokon milyen "érdekességek" történtek/történnek, és nem hiszem hogy ilyen téren nagy különbség lenne a francia bunkók és a magyar vagy német bunkók között. Egészen friss élményeim is vannak... Szomorú

Teljesen igazad van, nem is vitatkozom! A bunkó mindenhol bunkó!
De mi (legalább itt) szégyelljük a mi bunkóinkat, addig a franciák bunkók filmet csinálnak büszkén magukról és eladják a világnak mint követendő példát! Mert másképp nem tudom értelmezni a "vadászfilmjeiket"! Szomorú  érdekes, csak az ő filmjeik ilyenek, az amerikai, vagy más nációk vadászfilmjei nem ilyen felháborítóak ezen a csatornán!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Január 15. - 20:35:09 »

Pedig van mit értelmezni ! Tavaly tavasszal terelő vadászatről szólt az egyik .Reggel eligazitás ,mire lehet lővést tenni ,mennyi a kvóta .Ha elérik rögtön lefujják a vadászatot.A tarvadat kg.-ban határozták meg .Ennyi kg-tól--addig  a kg-ig. Egy vadász elejtett egy kisebb borjút,mint az előirt. 
A nap  végén teriték készités és jelentés a megyei vadászati felügyelőnek.A prominens vadászt finoman leszidták ,ha jól emlékszem a következő ilyen eset után mehet .........! És mindezt a világhálón nézheti bárki .Nem takargatják a hibákat sem: Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Január 15. - 20:45:29 »

Már megbocsáss, de ez tőlem akkor is idegen! Vagy Te úgy indulsz vadászni, hogy " Kimegyek, oszt lövök 20 kiló húst?"  Fejvakarás
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #378 Dátum: 2010. Január 15. - 21:07:50 »

Sanyooo ! Félre érted .Ők más feltételek mellett vadásznak .Arra céloztam hogy hibázik egy vadász ,és ezt nem titkolják hanem nyilvános. Wave 
Inkább azt nézzük , minden ilyen müsórban bárhol legyen a világban .Mit érdemes átvenni és tanulni. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Január 15. - 22:02:33 »

Lacus, amit a pedagógiáról írtál, az nagyon igaz, meghatározó lehetne, ha a gyerekek idejében találkoznának a természettel így vagy úgy. Érdekes módon, még egy magyartanárnak is kell tanulnia ún. kitekintő tantárgyként egy keveset a gazdaságról, iparról, mezőgazdaságról stb. Viszont az ország 20 százalékát kitevő magyar erdőkről egy szót sem, mint ha nem is létezne. Abban meg alig reménykedem, hogy a biosz, földrajz szakos tanárok legalább önszorgalomból utána néznek ennek-annak.

A filmek közt persze akadnak jók, de azok, amelyek ezt a nyilvánvalóan etikátlan hozzáállást közvetítik, épp a mi hírünket rontják.

Azt nem értem, hogy hogy lehet, hogy Franciaországban még egyáltalán van vad. Nem hinném, hogy kicsi a népsűrűség, valószínűbb, hogy kevesen vadásznak. (Nincs gyomruk hozzá? Kacsint )
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Január 16. - 11:49:37 »

Pedig van mit értelmezni ! Tavaly tavasszal terelő vadászatről szólt az egyik .Reggel eligazitás ,mire lehet lővést tenni ,mennyi a kvóta .Ha elérik rögtön lefujják a vadászatot.A tarvadat kg.-ban határozták meg .Ennyi kg-tól--addig  a kg-ig. Egy vadász elejtett egy kisebb borjút,mint az előirt. 
A nap  végén teriték készités és jelentés a megyei vadászati felügyelőnek.A prominens vadászt finoman leszidták ,ha jól emlékszem a következő ilyen eset után mehet .........! És mindezt a világhálón nézheti bárki .Nem takargatják a hibákat sem: Wave

A múltkori részben pedig azt mondták 60 kg alatti disznó lőhető csak.
Az egyik pógár lekent egy kocát.
A terítéknél vigyorogtak és azt mondták előfordul az ilyen...na ilyen volt a nagy "leb.szás" amit a kocáért kapott.

Továbbra is kérem a lényegre koncentrálni.
Az ágra akasztott őz, az ágra akasztott őz emberek!!!!!!!!!!!!!

Csinál ilyet egy magyar bugris bunkó vadász?
(Nem mert arra lusta, hogy olyan magasra emelje...de legalább a lustasága miatt nem csinál hülyét magából.)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Január 16. - 13:04:05 »

Nekem az a véleményem, hogy a külföldön forgatott filmekben az ekkora bakik ellenére a "szép oldalát" mutatják a dolgoknak, nem pedig a keserűt. Egy magyar vadászfilmben javarészt (!) nem fordul elő ekkora balfékség, így azért én azt mondom, bár más a kultúra, stb., de a vadászat megítélésnek érdekében néha ők tanulhatnának mitőlünk, nem fordítva. Nyilván, ott is akit nem vesz a kamera, nem olyan "jó viselkedésű", mint a filmekben... Talán nem véletlen, hogy pl. az olasz vadászoktól minden jóérzésű vadásztató retteg. A spanyol meg eljött 47 vagy hány bakot lőni egyszerre... Mit értékel ő ezekben a trófeákban? Azt sem fogja tudni másnap, melyiket hol lőtte, milyen körülmények közt.
Ez szigorúan a magánvéleményem!

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Január 16. - 15:58:32 »

Idézet
Nyilván, ott is akit nem vesz a kamera, nem olyan "jó viselkedésű", mint a filmekben...

Én is erre gondoltam, az a film amit lead a tévé az száz kézen keresztül megy (megvágják, szerkesztik). Szóval ki tudja mik mennek valójában, amikor nem készül film. Mintha vadorzók bántak volna el szegény őzzel úgy nézett ki azon a fán.
Nem nagyon nézem az említett csatornát, de sokszor adtak egy filmet arról, hogy befellegzett (nem is tudom hol) a róka falkavadászatának. Akkor lehetett dobálódzni a szavakkal, hogy megszakad a több százéves hagyomány. Az itteni tavaszi szalonka vadászattal nem szakadt meg több száz éves hagyomány? Bizonyára egy nyugati vadász sem hullajtott könnyeket miatta.
Soha nem értettem, hogy miért kell a szegény fenyőrigót hurkozni, vagy a pacsirtákat, szalonkákat,bíbiceket hálóval fogdosni. Az olaszokról és a franciák bunkerjairól még nem is beszéltem. Ami náluk "hagyomány őrzés" az nálunk bűncselekmény.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Január 16. - 16:12:04 »

"Soha nem értettem, hogy miért kell a szegény fenyőrigót hurkozni, vagy a pacsirtákat, szalonkákat,bíbiceket hálóval fogdosni. "

Megeszik őket, drága "csemege" náluk! Ha sokat fog a "vadász", meg is gazdagszik az eladásból!  Nem
Naplózva
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Január 16. - 16:37:21 »

Idézet
Megeszik őket, drága "csemege" náluk! Ha sokat fog a "vadász", meg is gazdagszik az eladásból!  Nem

Ezek tényleg csak idézőjeles vadászok. Legyen csemege nekik, ha engedélyezik, de akkor legyen az elejtés is tisztességes és vadászias, mert szerintem hurkolni és hálózni abszolút nem vadászhoz méltó.   
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Január 16. - 17:26:39 »

Ezek tényleg csak idézőjeles vadászok. Legyen csemege nekik, ha engedélyezik, de akkor legyen az elejtés is tisztességes és vadászias, mert szerintem hurkolni és hálózni abszolút nem vadászhoz méltó.   

Olaszok!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Január 16. - 20:17:17 »

Azért mert a mi érdekképviseletünkből élő emberek szánalmasan alacsony színvonalon végzik a munkájukat, nem a franciák vagy az olaszok a hibásak.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Január 16. - 20:21:21 »

Azért mert a mi érdekképviseletünkből élő emberek szánalmasan alacsony színvonalon végzik a munkájukat, nem a franciák vagy az olaszok a hibásak.

Nem! Azért mi vagyunk a hibásak!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Január 16. - 20:48:10 »

Nem! Azért mi vagyunk a hibásak!

Egyértelmű.
Nem azokat kellene fikázni, akik érvényre juttatták az akaratukat (franciák,olaszok, osztrákok, szlovákok stb stb)), hanem meg kéne kérdezni a mieinket, hogy őket ebben mi akadályozta meg? De hogy bármi ilyesmire sor kerülne, azt teljesen kizártnak tartom. Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Január 16. - 20:58:08 »

Egyértelmű.
Nem azokat kellene fikázni, akik érvényre juttatták az akaratukat (franciák,olaszok, osztrákok, szlovákok stb stb)), hanem meg kéne kérdezni a mieinket, hogy őket ebben mi akadályozta meg? De hogy bármi ilyesmire sor kerülne, azt teljesen kizártnak tartom. Szomorú

Én nem! Csak fel kéne már ébredni mindenkinek!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: