Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684362 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #315 Dátum: 2009. Május 21. - 17:03:08 »

Sziasztok!
Sörétesen a billentyűknek hogyan is kell elsütni a csöveket kétbillentyűs fegyvernél?  Fejvakarás  Stoel

Gyorsan! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #316 Dátum: 2009. Május 21. - 17:05:52 »

  Taps Koccint Patron
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #317 Dátum: 2009. Május 22. - 18:41:21 »

Na, ma voltam korongozni. Hát valami gyalázatos pocsék módon sikerült...  Rííí Szégyenlem leírni, de huszonötből hármat-négyet sikerült lelőnöm.  Tasli  Stoel Három rotte után abba is hagytam. Igaz, némelyiket füstté lőttem, az jó érzés volt, de nem nagyon tudta ellensúlyozni a hibázásokat.  :Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2009. Május 22. - 18:43:48 »

Ma volt szerencsém kézbe venni egy remek kis 16-os Fég Continental-t.
Ha jól számoltam 0,8-as és 1,1-es csövei vannak.
Többféle patronnal kipróbáltuk, melyek közül a legegyenletesebb szórásképet a 2-es számú - 3,5 mm-es - Bornaghi patronnal tudta.
Igen jól vitte még a 3 mm-es Mirage-t is, de ez ugye elsősorban nyúlász puska, így a vastagabb söréteket próbáltuk. (sajnos a Nike 8-assal elég hiányos és "szigetszerű" szórást mutatott a puska.)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #319 Dátum: 2009. Május 22. - 22:44:52 »

Na, ma voltam korongozni. Hát valami gyalázatos pocsék módon sikerült...  Rííí Szégyenlem leírni, de huszonötből hármat-négyet sikerült lelőnöm.  Tasli  Stoel Három rotte után abba is hagytam. Igaz, némelyiket füstté lőttem, az jó érzés volt, de nem nagyon tudta ellensúlyozni a hibázásokat.  :Mosolyog
Bion Bion Bion

Helyed lett volna Püspökladányban!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #320 Dátum: 2009. Május 22. - 22:46:58 »

Bion Bion Bion

Helyed lett volna Püspökladányban!
Nyihi Nyihi
Én csak örülök, ha bevesztek a csapatba.  Vadász Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #321 Dátum: 2009. Május 23. - 09:31:08 »

Ma volt szerencsém kézbe venni egy remek kis 16-os Fég Continental-t.
Ha jól számoltam 0,8-as és 1,1-es csövei vannak.
Többféle patronnal kipróbáltuk, melyek közül a legegyenletesebb szórásképet a 2-es számú - 3,5 mm-es - Bornaghi patronnal tudta.
Igen jól vitte még a 3 mm-es Mirage-t is, de ez ugye elsősorban nyúlász puska, így a vastagabb söréteket próbáltuk. (sajnos a Nike 8-assal elég hiányos és "szigetszerű" szórást mutatott a puska.)

Szűk ám az is....
Az én Merkelemnek is 0,8-as és 1,1-es csövei vannak, de az sem szereti a Nike 3,5 mm, csak erre kelett egy szezon, hogy ráeszméljek Fejvakarás Akkor még nem értettem a csiziót, igaz még most se nagyon, de talán már egy kicsit jobban. Az Armusa, és a Mirage, szinte tökéletes 3,5-ben, 10-es ben a Baikal kék  hüvelyes, azonkívűl meg mindenféle "apró" szemű, csak nem legyen Nike  Fejvakarás Fejvakarás Szomorú
Nem tudom miért nem szereti a Nike-t, de két tenyérnyi foltokat hagy ki vele, nem okoz akkora gondot mert az Izs meg úgy viszi mint ha rajoznáma  szórást, így az öv tartalma ileszkedik a puskához  Bion Bion Bion
Ami még érdekes, hogy van régi papírhüvelyes Nike-m, 6-os meg 10-es, igaz már csak emlékbe mert nem lövöm el, de azokat szintén rajzolja a Merkel.
Első rókámat ilyen 6-os patronyal lőtem 54 lépésre egyből öszeszakadt, képes füstőlni még a cső a lövés után vagy 15-20 másodpercig meg olan hangja van, hogy mindenki felkapja a fejét  OOO Bion Bion Vadász
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #322 Dátum: 2009. Május 23. - 13:43:06 »

Szűk ám az is....
Az én Merkelemnek is 0,8-as és 1,1-es csövei vannak, de az sem szereti a Nike 3,5 mm, csak erre kelett egy szezon, hogy ráeszméljek Fejvakarás Akkor még nem értettem a csiziót, igaz még most se nagyon, de talán már egy kicsit jobban. Az Armusa, és a Mirage, szinte tökéletes 3,5-ben, 10-es ben a Baikal kék  hüvelyes, azonkívűl meg mindenféle "apró" szemű, csak nem legyen Nike  Fejvakarás Fejvakarás Szomorú
Nem tudom miért nem szereti a Nike-t, de két tenyérnyi foltokat hagy ki vele, nem okoz akkora gondot mert az Izs meg úgy viszi mint ha rajoznáma  szórást, így az öv tartalma ileszkedik a puskához  Bion Bion Bion
Ami még érdekes, hogy van régi papírhüvelyes Nike-m, 6-os meg 10-es, igaz már csak emlékbe mert nem lövöm el, de azokat szintén rajzolja a Merkel.
Első rókámat ilyen 6-os patronyal lőtem 54 lépésre egyből öszeszakadt, képes füstőlni még a cső a lövés után vagy 15-20 másodpercig meg olan hangja van, hogy mindenki felkapja a fejét  OOO Bion Bion Vadász


Az Armusa 3,5mm-esét csak az egyik cső vitte igazán jól, a másik már "foltozott" vele.
Érdemes lesz kipróbálni majd vele a Bornaghi 4-esét (3,1mm) mert a 3mm-esket igen jól vitte.
(én a 12-esemhez használom ezt a bornaghit, igazi mindenes patronként vált be...hosszas keresgélés után, amikor már majdnem vettem egy másik (nyúlász)puskát, azt gondolván az enyém csak az aprókkal jó. Kacsint...ha akkor akad a kezembe ez a Continental, valószínűleg le is csaptam volna rá, mert kedvelem a Fég duplákat, ugyanakkor igen kézre álló - angol agyra is símán átalakítható lenne  Ördög - precízen működő igazi 16-os nyúlászkaliber. Mosolyog)
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #323 Dátum: 2009. Május 29. - 17:54:16 »

Idézet
igazi 16-os nyúlászkaliber.

A 16/70 nyúlászkaliber? Nem jobb nyúlra a 12/70?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #324 Dátum: 2009. Május 29. - 22:05:59 »

A 16/70 nyúlászkaliber? Nem jobb nyúlra a 12/70?

A régi, klasszikus duplapuskák ebben a kaliberben készültek, legalábbis régi nyúlstráfokról szóló olvasmányaimból ezekre emlékszem.
No és a 16-os tapasztalatom szerint ugyanolyan jó nyúlvadászatra mint a 12-es...sőt egy jó szűk 16-os FÉG duplapuskánál - legyen az MC, Viktória, vagy Continental - el sem tudnék képzelni jobbat magamnak. Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #325 Dátum: 2009. Május 29. - 23:06:43 »

Talán -szerintem- azért jobb a 16-os hajtásban, mert -igaz nem sokkal de- valamivel könnyebb mint egy 12-es. Legalább is én ezt tapasztaltam.  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #326 Dátum: 2009. Május 30. - 06:28:56 »

Egy kép a gyüjtőknek
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #327 Dátum: 2009. Május 30. - 10:44:13 »

Talán -szerintem- azért jobb a 16-os hajtásban, mert -igaz nem sokkal de- valamivel könnyebb mint egy 12-es. Legalább is én ezt tapasztaltam.  Vállat von

No akkor a kezedbe nyomnám az ex- 20-as Izs duplámat...hát semmivel sem volt könnyebb, mint a 16-os Montim.  Bion Kacsint
Merugye az oroszok azok oroszok. Nyihi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #328 Dátum: 2009. Május 30. - 11:15:57 »

Van valakinek ejektor nélküli Monte C-ja?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #329 Dátum: 2009. Május 30. - 11:40:08 »

Idézet
No akkor a kezedbe nyomnám az ex- 20-as Izs duplámat...hát semmivel sem volt könnyebb, mint a 16-os Montim.  Bion Kacsint
Merugye az oroszok azok oroszok. Nyihi

No igen, az orosz az más tészta. De maradjunk a magyar dupláknál: szerintem ott azért van különbség a 12-es és a 16-os között súlyban.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: