Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684384 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Március 17. - 23:35:11 »

Én használtam Horrido Frommerjét, szuper fegyver volt. Az felső, Scott-kulcsos típus, teljesen hasonló felépítésű mint pl. egy IZS dupla vagy egy Merkel...
És nem is lőttél rosszul vele....
Nos a Frommer nekem is a kedvencem, 1938-as gyártmány, Purdey zárral, angolagyas, 16/65-ös, eredeti Belga FN csövekkel, full szűkítésekkel. Gyönyörű fegyver, de bajos vele lőni. Közelre semmi sem megy, ki kell engedni mindent 35-40 méterre, ami a mai "vadászkultúra" mellett nem mindig egyszerű....
Szóval szeretni könnyű, de szokni kell.. Ja és nem való gyöngygolyóra, ez be is vagyon ütve a csövekbe.

Egyébként Kama fórumtársunknak is van egy szép oldallemezes Frommerja. Ritka példány.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Március 17. - 23:41:16 »

Az enyémnek amerikai csöve van.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Március 17. - 23:41:56 »

Ha nem drága, vedd meg! Azt kell tudni róla, hogy olyan korban tervezték-gyártották, amikor még az örökkévalóság volt a "szempont"! Magyar vadásznak meg legyen magyar fegyvere, legalább egy! Nekem Victoria-m van!  Wave

Nekem csak német fegyvereim vannak... akkor én német vagyok? Vállat von
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Március 17. - 23:44:09 »

Kíváncsivá tettetek a hozzászólásokkal. Amint meglesz, iszkolok vele a lőtérre. Kiengedem a korongot...  Nyihi Nyihi Vadász Aztán meglátjuk hogyan barátkozunk össze.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Március 17. - 23:46:21 »

Nekem csak német fegyvereim vannak... akkor én német vagyok? Vállat von

Ilyen alapon én egy teljesen identítását vesztett ürgepásztor vagyok mert van amerikai, magyar, orosz, svéd, svájci és olasz fegyverem is !  OOO
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Március 17. - 23:47:47 »

Kíváncsivá tettetek a hozzászólásokkal. Amint meglesz, iszkolok vele a lőtérre. Kiengedem a korongot...  Nyihi Nyihi Vadász Aztán meglátjuk hogyan barátkozunk össze.  Mosolyog

Szerintem az első néhány alkalommal ne legyenek túl nagy elvárásaid magaddal szemben !  Nyihi
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Március 17. - 23:48:29 »

Szerintem az első néhány alkalommal ne legyenek túl nagy elvárásaid magaddal szemben !  Nyihi
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Március 17. - 23:56:17 »

Ilyen alapon én egy teljesen identítását vesztett ürgepásztor vagyok mert van amerikai, magyar, orosz, svéd, svájci és olasz fegyverem is !  OOO

Én meg a központi hatalmat képviselem némi sztálini beütéssel: magyar, német, osztrák, orosz. Semmi más egzóta... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Március 18. - 15:11:40 »

Egyébként Kama fórumtársunknak is van egy szép oldallemezes Frommerja. Ritka példány.

Hogy figyel valaki....  Emelem

Ez volt az első idény amit végigvadásztam vele. A szűkítései 1/4 - 1/2, így a nyúlvadászaton nem nagyon brillíroztam. Azt leszámítva viszont könnyű volt megszokni...  Angyal

Igazából arra voltam kihegyezve, hogy majd a szalonkázás... Dehát ebbe sajnos belef@sott a junijó  Nem
Ez nálam - hogy is mondjam - passzió. Talán ez a legjobb szó rá. Tehát egy szép puskával megadva a módját.

A másik meg, hogy mindig is szerettem volna egy világháborúk közötti oldallakatos/oldallemezes "úri" puskát. Nem gondoltam, hogy magyar gyártmányban fogok találni, így a tavalyi FEHOVÁ-n nem volt nehéz beleszeretni...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Március 18. - 15:22:25 »

Azzal a kérdéssel fordulnék a Fórumtagokhoz,hogy én képtelen vagyok eldönteni a puskám korát.
Az első vizsgajel 1976 rajta(más korábbi évszámos vizsgajel nincs benne,csak a gyári minőségi jegyek vannak beleütve évszám nélkül)
Édesapám azt állítja,hogy anno  új fegyvereket 10 évig nem kellett műszakiztatni,vagyis a fegyver 1966 darab.
Kinek mi a véleménye erről?
Mellesleg a fegyver egy 16os Sauer dupla.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Március 18. - 15:37:48 »

Azzal a kérdéssel fordulnék a Fórumtagokhoz,hogy én képtelen vagyok eldönteni a puskám korát.
Az első vizsgajel 1976 rajta(más korábbi évszámos vizsgajel nincs benne,csak a gyári minőségi jegyek vannak beleütve évszám nélkül)
Édesapám azt állítja,hogy anno  új fegyvereket 10 évig nem kellett műszakiztatni,vagyis a fegyver 1966 darab.
Kinek mi a véleménye erről?
Mellesleg a fegyver egy 16os Sauer dupla.

Hát régen egyszerűbb volt az élet.
Szerintem idősebb is lehet.
Nekem az egyik puskámat 1963-ban gyártották de az első évszámos vizsgajel 82 rajta.
 Fejvakarás
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Március 18. - 16:20:55 »

 
Üdv Ansch Wave Akkor honnan lehet megtudni ,mennyi idős egy sauer 16/70 dupla ? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Március 18. - 17:47:32 »

Én még gondolkodom azon a lehetőségen is,hogy a gyártóval megkísérlem felvenni a kapcsolatot,csak hát nem tudom,mennyire tud a mai Sauer cég visszakeresni a régi Sauer und Sohn adataiba.De majd egy kísérletet azért majd teszek.
Amúgy van a családban egy ugyanilyen korú(ugyanúgy 76-os az első vizsgadátum) és típusú Sauer,csak 20ban(csak sajna szegény már lassan egy éve a fegyvermesternél rostokol csőcsere miatt Szomorú mert az előző tulaj elfeledkezett arról,hogy egy német puskát takarítani is kéne)
 Viszont ezeknek a söréteseknek az a furcsasága,hogy rémisztően egy kaptafára készültek az akkori Merkelekkel(kialakítás,gyári véset,tusforma,meg egyebek--->eddig csak annyi különbséget találtam,hogy a Merkelek baszkülje pontozott felületű míg ezeknek a Saueroknak meg sima)--->bár végülis egy helyen készültek,ki tudja ezt már megmondani ???
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Március 18. - 17:49:10 »

Valamit köszönöm a segítséget Ansch!
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Március 18. - 18:39:55 »

Hát nem egyszerü.
Nekem ez egy anschütz 0,22 nél van, és annak a sorszáma alapján és a cső tövéhez történt beütés alapján ki lehet az évet deríteni.
Egyébként a gyártóknak kell tudni. Ha sikerül felvenni vele a kapcsolatot akkor szerintem segítenek.
A sako pl felteszi a honlapjára a listát hogy milyen tipust milyen számmal mettől meddig gyártottak, és annak segítségével azért többé kevésbé ki lehet nyomozni.

Szóval ha van lehetőséged akkor gyártó.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: