Oldalak: 1 ... 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 [273] 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684423 alkalommal)
Tomi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #4080 Dátum: 2023. Augusztus 07. - 10:21:21 »

Köszi a gyors válaszokat. Meg lenne egy olyan kérdés, hogy ezzel a puffer patronnal lehet otthon gyakorolni? Mivel nekem ez az első puskám és még a vadászat terén is új vagyok.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #4081 Dátum: 2023. Augusztus 07. - 14:45:40 »

Elviekben arra is alkalmas de gyakorlatban annyira már nem. A műanyag verzióknak a peremèt fogja letörni az ejektor,a tiszta fèm megoldásnál a csappantyút helyettesítő rèsz fogja szètverni rövid úton az ütőszeg,ahogy kigödrösödött utána már nem igazán látha el a szerepèt. A legjobb talán az a verzió,amelyiknèl a fèm helyettesíti a hüvelyt,a csappantyút meg kemènyebb gumi,az a legtartósabb. Jahh ès nem kell meglepődni,nem gyorsan fog bejáratódni egy Fair. Tavaly vásároltam egy Fair duplát használtan (3 èvet használta az első tulaj),èn a tavalyi idènyt vègigvadásztam vele de mèg most is nagyon feszesen jár...
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4082 Dátum: 2023. Augusztus 07. - 15:07:39 »

Köszi a gyors válaszokat. Meg lenne egy olyan kérdés, hogy ezzel a puffer patronnal lehet otthon gyakorolni? Mivel nekem ez az első puskám és még a vadászat terén is új vagyok.

A pufferrel csak a sütést gyakorlod. Annál sokkal fontosabb, hogy hogyan veszed vállba a puskát, szerintem. Kinézel egy kúpcserepet a szomszéd háztetején, felveszed a puskát, és a csőnek oda kell mutatni, ahova néztél. Aztán már húzhatod a csövet jobbra-balra.
Megint csak azt tudom mondani, mint tegnap, néhány korongozás egy olyan vadásszal, aki érti a sörétlövést és szívesen magyarázza, nagyon sokat jelent kezdőként.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
RekkutS
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #4083 Dátum: 2023. November 27. - 10:08:05 »

Szervusztok!
Tabacsot szeretnék kérni. Van egy Suhl 12/70 lapatos puskan, ami megbukott a vizsgán nem megfelelő zaródás miatt(csapszegkotyog) ezen felül a jobb oldalán a csonek van egy enyhe horpadása, erre azt mondták hogy még atmenne, de csak korlátozott időre kapna meg a vizsgát. Az érdekelne hogy van értelme megjavitani a csapszaget és még használni vagy ha vennék egy másikat ezt a puskát vadászbolt a beszamithatjak műszaki nélkül  vagy marad a hatastalnitas? Köszönöm.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4084 Dátum: 2023. November 27. - 10:33:46 »

Szervusztok!
Tabacsot szeretnék kérni. Van egy Suhl 12/70 lapatos puskan, ami megbukott a vizsgán nem megfelelő zaródás miatt(csapszegkotyog) ezen felül a jobb oldalán a csonek van egy enyhe horpadása, erre azt mondták hogy még atmenne, de csak korlátozott időre kapna meg a vizsgát. Az érdekelne hogy van értelme megjavitani a csapszaget és még használni vagy ha vennék egy másikat ezt a puskát vadászbolt a beszamithatjak műszaki nélkül  vagy marad a hatastalnitas? Köszönöm.

Most akkor lapátod van vagy puskád? Mert a puska nem lapát! És fordítva sem igaz.  Lépjünk tovább. Most vetted, hogy vizsgázni vitted?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4085 Dátum: 2023. November 27. - 10:35:29 »

Most akkor lapátod van vagy puskád? Mert a puska nem lapát! És fordítva sem igaz.  Lépjünk tovább. Most vetted, hogy vizsgázni vitted?

Vagy el akartad adni?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
RekkutS
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #4086 Dátum: 2023. November 27. - 10:47:10 »

Vagy el akartad adni?
Nagyapám fegyvere, csak ő befejezi és én veszem át. Duplapuska, nem lapát.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4087 Dátum: 2023. November 27. - 12:40:24 »

Nagyapám fegyvere, csak ő befejezi és én veszem át. Duplapuska, nem lapát.

Ha Nagyapád fegyvere volt, akkor érdemes megjavíttatni, és nagyon megbecsülni. A csapszeg kicserélése és az újra illesztés egy jó fegyverművesnek rutin munka. Valószínű, hogy a cső horpadáson is tud segíteni. Azután, ha levizsgáztattad, használd egészséggel. Tanulj meg vele jól lőni, és vadássz vele minél többet.
 Wave
Naplózva
RekkutS
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #4088 Dátum: 2023. November 27. - 13:39:17 »

Ha Nagyapád fegyvere volt, akkor érdemes megjavíttatni, és nagyon megbecsülni. A csapszeg kicserélése és az újra illesztés egy jó fegyverművesnek rutin munka. Valószínű, hogy a cső horpadáson is tud segíteni. Azután, ha levizsgáztattad, használd egészséggel. Tanulj meg vele jól lőni, és vadássz vele minél többet.
 Wave
Igen örülnék, ha tovább tudnám használni.
Naplózva
Korcsina
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #4089 Dátum: 2023. November 28. - 18:05:22 »

Sziasztok!

Örülök, végre sikerült megvennem a Browning 525 - öt! Holnap lőtér!

 Sam6
Naplózva
Tebacsi2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #4090 Dátum: 2023. December 19. - 19:28:12 »

Sziasztok. Tudtok olyan fegyvermestert ajánlani, aki gyárt choke-ot. Nem találok sehol GUGRA choke-ot, 21x0.5 menettel.
Megtaláltam a gyártó utódcéget, de sajnos már nem gyárt ilyet. A Gemini cég azt javasolta, hogy alakítsam át a csövet az általuk forgalmazott rendszerek egyikére, de ezt egyenlőre nem szeretném.
Egy full choke-ot szeretnék mert jelenleg egy negyed és feles van.
Előre is köszönöm.
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #4091 Dátum: 2023. December 20. - 08:54:31 »

Sziasztok. Tudtok olyan fegyvermestert ajánlani, aki gyárt choke-ot. Nem találok sehol GUGRA choke-ot, 21x0.5 menettel.
Megtaláltam a gyártó utódcéget, de sajnos már nem gyárt ilyet. A Gemini cég azt javasolta, hogy alakítsam át a csövet az általuk forgalmazott rendszerek egyikére, de ezt egyenlőre nem szeretném.
Egy full choke-ot szeretnék mert jelenleg egy negyed és feles van.
Előre is köszönöm.

Szia!

Nekem Ő gyártott két tökéletes libázó choke-ot, próbáld meg, hátha vállal még:

Orovitz László,  +36 20/805 1486

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4092 Dátum: 2023. December 20. - 09:27:48 »

Sziasztok. Tudtok olyan fegyvermestert ajánlani, aki gyárt choke-ot. Nem találok sehol GUGRA choke-ot, 21x0.5 menettel.
Megtaláltam a gyártó utódcéget, de sajnos már nem gyárt ilyet. A Gemini cég azt javasolta, hogy alakítsam át a csövet az általuk forgalmazott rendszerek egyikére, de ezt egyenlőre nem szeretném.
Egy full choke-ot szeretnék mert jelenleg egy negyed és feles van.
Előre is köszönöm.
Mire szeretnél full choke-ot használni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Tebacsi2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #4093 Dátum: 2023. December 20. - 09:36:36 »

Mire szeretnél full choke-ot használni?
Libázáshoz.
Naplózva
Tebacsi2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #4094 Dátum: 2023. December 20. - 09:37:21 »

Szia!

Nekem Ő gyártott két tökéletes libázó choke-ot, próbáld meg, hátha vállal még:

Orovitz László,  +36 20/805 1486

 Emelem
Köszönöm megpróbálom.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 [273] 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: