Oldalak: 1 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684372 alkalommal)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #4035 Dátum: 2021. November 26. - 10:42:35 »

MERKEL, "gyári" információs lap ( német nyelven ):

https://www.merkel-die-jagd.de/wp-content/uploads/2018/02/Bedienungsanleitung-DF_DB_BF-Deutsch.pdf
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4036 Dátum: 2021. November 26. - 11:34:13 »

Kétszer voltam vizes élőhelyen kacsára vadászni, mind a két helyen csak acélsörétet volt szabad használni. (FÉG bockkal lehet acélsörétet lőni)  Meg kell, hogy mondjam nem nyerte meg a tetszésemet! Sokkal kisebb volt az ölőereje mint az azonos méretű ólomnak. A megszokott távolságokról nem tudtam elejteni a vadat. Minden ott lévő vadásznak ez volt a tapasztalata. Az ólomsörét valóban sok gondot okoz a vizes élőhelyeken. Van több olyan halastó pest megyében, ahol a halakban az ólomszennyeződés jóval a megengedett határ felett van.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #4037 Dátum: 2021. November 26. - 14:17:07 »

E mögött a jól megtervezett akció mögött egy erős vas lobby áll, akik rájöttek, hogy milyen módszerrel lehetne megmozgatni a pangó fegyver piacot. Ez a célja ennek az akciónak.

Honnan lehet ilyen jól láthatóan megbízható információkat összeszedni?  OOO Vállat von
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4038 Dátum: 2021. November 26. - 14:59:22 »

Honnan lehet ilyen jól láthatóan megbízható információkat összeszedni?  OOO Vállat von

Erről több helyen is lehetett olvasni, itt a régebbi Fórum hozzászólásokban is találkoztam ezzel a témával. Valami lehet benne, mert bizonyos köröknek óriási üzleti lehetőséget nyújtana. Hány hagyományos fegyver lehet a vadászok birtokában az EU-ban? Ezek helyett vagy új fegyvert kellene vásárolni, vagy megvenni a régi fegyverekhez alkalmas bizmut, cink, wolfram töltetű drága töltényeket, ha az ólom sörétet betiltanák. Az ólom sörét betiltásának a javaslatát a javaslatot tevők nem tudják ész érvekkel megmagyarázni, mert az elkészült tanulmányokban a kutatók a vadászterületeken kimutatható ólom szennyezést eddig még nem észleltek. Csak üzleti érdek lehet a háttérben. Vizes élőhelyek közelében az ólom sörét használata jelenleg is tiltott. Sport lőterek környezetében, kis területen lehet komolyabb ólom szennyezés, ott talán indokolt lehet valamilyen korlátozás.
Szerencsére ez a kezdeményezés még csak egy javaslat, és remélhetőleg nem fogják tudni bevezetni minden változtatás nélkül. Az is előfordulhat, hogy a vadászok kapnak majd egy bizonyos mennyiségre éves kvótát ólomsörétes töltény vásárlására. Az nem életszerű, hogy a vadászok hirtelen dobják el a régi puskáikat, és vegyenek újat. Ha a jelenlegi helyzetből indulunk ki, és a töltény gyárak szemszögéből nézzük a kérdést, akkor valószínű, hogy ki fogják szolgálni a piaci igényeket. Nem fognak elkezdeni nagy tömegben acél sörétes töltényt gyártani, mert nem lesz kinek eladniuk, és csődbe menni nem akarnak. Valószínűleg olyan acél söréttel töltött töltényeket fognak kifejleszteni, amelyek kilőhetőek lesznek a hagyományos, ólomra bevizsgált puskákból is. A Remington már most lépett, és a kínálatában már láttam egy töltény szériát, amelyek alacsony nyomású, acél sörétre töltött töltények, hagyományos puskákban való használatra. Meglátjuk mi lesz ebből. Reméljük a legjobbat.
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2021. November 26. - 15:38:53 írta Balkóbátya » Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4039 Dátum: 2021. November 26. - 16:23:12 »

Nem hinném hogy ez fegyvergyártó lobbi, sokkal inkább a vadászat ellenesekkel, álatvédőkkel megtámogatott EU zöldek agymenése.
Sajnos, sokkal több ez már javaslatnál. Decemberre már a bevezetését tervezték. A német választások kimenetele ezt eltólta, de a zöldek előretörése ezt még drasztikusabbá fogja tenni.
Szerintem!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4040 Dátum: 2021. November 26. - 16:49:00 »

Nem hinném hogy ez fegyvergyártó lobbi, sokkal inkább a vadászat ellenesekkel, álatvédőkkel megtámogatott EU zöldek agymenése.
Sajnos, sokkal több ez már javaslatnál. Decemberre már a bevezetését tervezték. A német választások kimenetele ezt eltólta, de a zöldek előretörése ezt még drasztikusabbá fogja tenni.
Szerintem!

 Igen
szerintem is
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4041 Dátum: 2021. November 26. - 17:09:55 »

Nem hinném hogy ez fegyvergyártó lobbi, sokkal inkább a vadászat ellenesekkel, álatvédőkkel megtámogatott EU zöldek agymenése.
Sajnos, sokkal több ez már javaslatnál. Decemberre már a bevezetését tervezték. A német választások kimenetele ezt eltólta, de a zöldek előretörése ezt még drasztikusabbá fogja tenni.
Szerintem!

Üdv!
Igazad van. A felszínen ők jelennek meg, akik támadják a vadászatot. Azt a kérdést kellene megválaszolni, hogy milyen szervezetek támogatják őket, kiktől kapnak párt finanszírozást az EU parlamenti liberális pártok, és az EU-ban kiknek az érdekeit képviselik, kik juttatják be őket az EU parlamentbe? A megbízóik érdekeit képviselik, akiktől a fizetésük egy részét kapják. Itt be is fejezem, mert ez a kérdés átmenne politikába, és ez egy vadász Fórum.
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4042 Dátum: 2021. November 26. - 18:41:50 »

Kétszer voltam vizes élőhelyen kacsára vadászni, mind a két helyen csak acélsörétet volt szabad használni. (FÉG bockkal lehet acélsörétet lőni)  Meg kell, hogy mondjam nem nyerte meg a tetszésemet! Sokkal kisebb volt az ölőereje mint az azonos méretű ólomnak. A megszokott távolságokról nem tudtam elejteni a vadat. Minden ott lévő vadásznak ez volt a tapasztalata. Az ólomsörét valóban sok gondot okoz a vizes élőhelyeken. Van több olyan halastó pest megyében, ahol a halakban az ólomszennyeződés jóval a megengedett határ felett van.

Szervusz Attila!
Milyen átmérőjű acél sörétet használtál? Egyáltalán nem esett le tőle a kacsa? Az átütő ereje biztosan kisebb, ami nálad a gyakorlatban is beigazolódott, mert az acél fajsúlya talán fele az óloménak. Azért kérdezem ezeket, mert van acél söréthez is alkalmas puskám, de még azt nem lőttem belőle eddig. Valahol egy angol weboldalon olvastam, hogy lényegesen nagyobb átmérőjű acél sörétet kell majd használni, közel ugyanolyan hatáshoz. Emiatt egészen nyitott choke használata mellett. Kérdés, hogy milyen lesz ezekkel a szórás? Szórást próbáltál lőni a puskáddal az acél söréttel? Ha igen, milyen volt a szórás?
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4043 Dátum: 2021. November 26. - 19:23:08 »

Szervusz Attila!
Milyen átmérőjű acél sörétet használtál? ...........

Szia!   Emelem

28g 3,3 mm. Tudom, hogy más a fajsúlya az acélnak, de ennyi különbségre nem számítottam.  A hatótávolsága szerintem kb 2/3 a az ólomnak, és az átütő ereje is jóval kisebb.  Szerintem újra kell vele tanulni a sörétlövést! Mosolyog Szórást nem néztem, mert a vadászatok előtt nem volt rá lehetőségem. (két napot vadásztunk két különböző helyen.) Azóta a 12-es  puskámat eladtam, és ha lehet nem szeretnék acél söréttel vadászni.
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4044 Dátum: 2021. November 26. - 20:10:44 »

Szia!   Emelem

28g 3,3 mm. Tudom, hogy más a fajsúlya az acélnak, de ennyi különbségre nem számítottam.  A hatótávolsága szerintem kb 2/3 a az ólomnak, és az átütő ereje is jóval kisebb.  Szerintem újra kell vele tanulni a sörétlövést! Mosolyog Szórást nem néztem, mert a vadászatok előtt nem volt rá lehetőségem. (két napot vadásztunk két különböző helyen.) Azóta a 12-es  puskámat eladtam, és ha lehet nem szeretnék acél söréttel vadászni.
 Wave

Szia!    Emelem
Meglepően érdekes, amit tapasztaltál 3.3 mm-es sörétnél. Nem gondoltam, hogy ennyivel gyengébb az ólomnál. Bízom benne, hogy nem fogják tudni bevezetni ezt a korlátozást. Én se szeretnék acél söréttel vadászni, ha csak egy mód lesz rá.
Köszönöm a választ!
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4045 Dátum: 2021. November 26. - 20:31:07 »

Néhány éve, nem Mo_on vadásztam acél söréttel libára. Olyan helyen ahol ólommal a teríték 20-30 lett volna, acéllal 2 volt. Meggyőződésem, hogy erre a madárra ez nem lesz alkalmas. Más kérdés, hogy az acéllal megsörétezet liba is meg fog dögleni. pár kilóméter vagy pár nap mulva, ahogy az ólomnál is, csak az arányok lesznek mások.
Néhány napja beszélgettem egy Németországba vadászó barátommal, Náluk se tilos mégy az ólmos lovedék, de a vadátvevőnek (nem tudom ott hogyan hívják) megvan már a vizsgáló eszköze és az ólommal löt vadat nem veszi át.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4046 Dátum: 2021. November 28. - 13:25:53 »

Egy régi doboz alján találtam.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4047 Dátum: 2021. November 28. - 21:00:47 »

Egy régi doboz alján találtam.




Az angol Gamebore-nál van egy pici eltérés.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4048 Dátum: 2021. November 29. - 09:28:22 »

Egy régi doboz alján találtam.



 Emelem

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatost érdemes megjegyezni, hogy megszoktuk a magyar számozást. (10-es, 8-as, stb...)
A leggyakrabban olasz és spanyol lőszereket használunk.
Az olasznál az adott méret számozásához 6-ot kell hozzáadni, hogy megkapjuk a magyar méretet. (olasz 4-es = 4+6 = 10-es), a spanyolnál ugyan ez 5. (5 + 5 = 10)
Aha! Ja!
Aztán kilóg a sorból az olasz a maga 3,1 mm-ével.... Mert az magyar számozásban mennyi is lenne?   Röhög

Szerintem a legjobb manapság a mm-ben megadott számozás.
3 mm-es, vagy épp 3,5 mm-es, aztán mindenki úgy számozza magának ahogy tetszik.   Nyihi

Megjegyzem, hogy régen a NIKE gyártott 2,75 mm-es lőszert NIKE fácán néven (11-es), ami sztem nagyon jó volt fácánozni (is).
Egyszer hozzájutottam v.mi osztrák, vagy német gyártmányú (Kettner? Frankónia?) 3.3 mm-es, 33 g-os lőszerhez. Az volt a "ződfesték", vagy "piros ász".
Mindenhez IS kiváló volt. Lőttem én azzal fácánt, récét, nyulat, libát, rókát.
Érdekes módon 3.3 mm-es söréttel töltött lőszert az itthoni piacon nem találni. (Ha valaki tud ilyenről ne rejtse magába, ossza meg velem.)

 Emelem Emelem

Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #4049 Dátum: 2021. November 29. - 10:53:36 »

Ólom sörét vs acél sörét...

https://www.jaegermagazin.de/jagd-aktuell/eu-bleiverbot-und-folgen-mit-stahlschrot/
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: