Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684368 alkalommal)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4005 Dátum: 2021. Március 27. - 17:41:25 »

Szervusztok!

Ezekről a sörétesekről mit lehet tudni?
https://bravebullet.hu/BrennerBF20SP%F0%9F%92%BB?fbclid=IwAR0_juhLvGzKVNFdmxJW6fCS1cV4NJwRiPRWhq7RGSZR8FbeeMMqnobpTvE
Erősen a Berettára hajaz...
Naplózva
D.Á.
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #4006 Dátum: 2021. Március 28. - 19:43:01 »

Szervusztok!

Ezekről a sörétesekről mit lehet tudni?
https://bravebullet.hu/BrennerBF20SP%F0%9F%92%BB?fbclid=IwAR0_juhLvGzKVNFdmxJW6fCS1cV4NJwRiPRWhq7RGSZR8FbeeMMqnobpTvE
Erősen a Berettára hajaz...


Nem sokat. Gugli és fórumok szerint török gyártmány, ATA Arms készíti, a Waffen Schumacher nagyker "márkája" .
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4007 Dátum: 2021. Március 28. - 23:28:39 »

Szervusztok!

Ezekről a sörétesekről mit lehet tudni?
https://bravebullet.hu/BrennerBF20SP%F0%9F%92%BB?fbclid=IwAR0_juhLvGzKVNFdmxJW6fCS1cV4NJwRiPRWhq7RGSZR8FbeeMMqnobpTvE
Erősen a Berettára hajaz...


Nem sokkal többért Berettát adnak.

Akkor még kit érdekel az utánzat!?...  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #4008 Dátum: 2021. Május 18. - 12:37:00 »

Tisztelt Fórumtársak!
Az ólombetiltásos úniós okoskodás úgy néz ki megadta a végső döfést és eldöntöttem,hogy kell még egy sörétespuska a házhoz,ami bírja az vasgöbecset is...
Sajnos rá kellett döbbennem,hogy aki duplapuska párti az vagy a zsebébe nyúl vagy választ egy izst... Sajnos a mai orosz puskákkal nagyon nem tudok egyenesbe jönni,a régiekkel nincs problémám.
Szóval kinéztem egy 20/76os kaliberű duplát,de ezt a típust 2 féle csőhosszal is gyártják, 71 centissel és 76 centissel is. Én a 76 centis felé hajlok,de nem tudom,hogy jó e az elgondololásom.
Illetve ez a puska már cserechoke-os lenne,viszont ilyenek még nem volt,itt azon kívül,hogy a menetek tisztántartására illetve a choke megfelelő meghúzására odafigyelek kell e mást is szem előtt tartani?
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4009 Dátum: 2021. Május 19. - 06:22:51 »

Tisztelt Fórumtársak!
Az ólombetiltásos úniós okoskodás úgy néz ki megadta a végső döfést és eldöntöttem,hogy kell még egy sörétespuska a házhoz,ami bírja az vasgöbecset is...
Sajnos rá kellett döbbennem,hogy aki duplapuska párti az vagy a zsebébe nyúl vagy választ egy izst... Sajnos a mai orosz puskákkal nagyon nem tudok egyenesbe jönni,a régiekkel nincs problémám.
Szóval kinéztem egy 20/76os kaliberű duplát,de ezt a típust 2 féle csőhosszal is gyártják, 71 centissel és 76 centissel is. Én a 76 centis felé hajlok,de nem tudom,hogy jó e az elgondololásom.
Illetve ez a puska már cserechoke-os lenne,viszont ilyenek még nem volt,itt azon kívül,hogy a menetek tisztántartására illetve a choke megfelelő meghúzására odafigyelek kell e mást is szem előtt tartani?


Szia!
A 76-os cső szerintem egy arany középút lehet. Én úgy tudom hogy a rövidebb cső 66-71cm-es idegesebb, mozgékonyabb. A hosszú pl a 81cm-es lassabb, viszont a lendületét jobban megtartja, és egy picit talán jobban felgyorsítja a sörétrajt. A skeet puskák rövidebbek, a sporting-ok hosszabbak általában. Stílustól is függ. Ha a cél mögé veszed fel, (meszelős technika) és áthúzva sütsz akkor elméletileg a nehezebb, hosszabb cső kevésbé hajlamos lemaradni, mert a lendület jobban tovább viszi. Ha a célra veszed fel, vagy elötte tartod akkor lehet, hogy a rövidebb cső az előnyösebb. Elméletileg ettől is függ. Hogy ez csak elmélet, vagy valóban így van-e nem tudom. Én a gyakorlatban nem vettem észre külömbséget, de nem is vagyok sportlövő.  Vállat von  Én 76-ost vettem.
A choke-ot nem szabad megtépni nagyon, arra azért vigyázz! Meg kell húzni, de azért csak érzéssel.
Naplózva

Jó szelet!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4010 Dátum: 2021. Május 19. - 07:56:12 »

Szia!
A 76-os cső szerintem egy arany középút lehet. Én úgy tudom hogy a rövidebb cső 66-71cm-es idegesebb, mozgékonyabb. A hosszú pl a 81cm-es lassabb, viszont a lendületét jobban megtartja, és egy picit talán jobban felgyorsítja a sörétrajt. A skeet puskák rövidebbek, a sporting-ok hosszabbak általában. Stílustól is függ. Ha a cél mögé veszed fel, (meszelős technika) és áthúzva sütsz akkor elméletileg a nehezebb, hosszabb cső kevésbé hajlamos lemaradni, mert a lendület jobban tovább viszi. Ha a célra veszed fel, vagy elötte tartod akkor lehet, hogy a rövidebb cső az előnyösebb. Elméletileg ettől is függ. Hogy ez csak elmélet, vagy valóban így van-e nem tudom. Én a gyakorlatban nem vettem észre külömbséget, de nem is vagyok sportlövő.  Vállat von  Én 76-ost vettem.
A choke-ot nem szabad megtépni nagyon, arra azért vigyázz! Meg kell húzni, de azért csak érzéssel.

Nekem is 76 cm-es 20/76-osom van. Nagyon tetszik.  Vadász  Vigyorog

Ami eddig bevált:
- nem variálom a lőszert, egyfélét lövök, ez általában 10-es B&P.
- 70-es lőszert lövök, a 26 gramm az a felső határa szerintem a húszasnak, amit még érdemes használni (van 40 grammos lőszerem is, tetű lassú és letépi a vállamat a puska tőle)
- nem variálom a choke-okat: 1/4 - 1/2, nekem ez vált be. 76-cm-es csővel a húszas puska olyan hegyes, mint az ostorcsapás, szerintem fölösleges még a chokokkal is variálni. Olyan 5-600 lövésenként szedem ki a chokokat és takarítom ki a chokefészket.

 Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #4011 Dátum: 2021. Május 19. - 08:56:59 »

Szia!
A 76-os cső szerintem egy arany középút lehet. Én úgy tudom hogy a rövidebb cső 66-71cm-es idegesebb, mozgékonyabb. A hosszú pl a 81cm-es lassabb, viszont a lendületét jobban megtartja, és egy picit talán jobban felgyorsítja a sörétrajt. A skeet puskák rövidebbek, a sporting-ok hosszabbak általában. Stílustól is függ. Ha a cél mögé veszed fel, (meszelős technika) és áthúzva sütsz akkor elméletileg a nehezebb, hosszabb cső kevésbé hajlamos lemaradni, mert a lendület jobban tovább viszi. Ha a célra veszed fel, vagy elötte tartod akkor lehet, hogy a rövidebb cső az előnyösebb. Elméletileg ettől is függ. Hogy ez csak elmélet, vagy valóban így van-e nem tudom. Én a gyakorlatban nem vettem észre külömbséget, de nem is vagyok sportlövő.  Vállat von  Én 76-ost vettem.
A choke-ot nem szabad megtépni nagyon, arra azért vigyázz! Meg kell húzni, de azért csak érzéssel.

Egyszer olvastam egy cikket erről a csőhossz mizériáról a sebesség vonatkozásában. Semmi jelentősége. A max sebességet sokkal hamarabb eléri a csőben a raj. Talán Szollár A. cikke volt vhol.
A lendítés, a te alkatod, hogy melyikkel lősz jobban, annak megfelelően érdemes választani.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4012 Dátum: 2021. Május 19. - 10:04:28 »

Tisztelt Fórumtársak!
Az ólombetiltásos úniós okoskodás úgy néz ki megadta a végső döfést és eldöntöttem,hogy kell még egy sörétespuska a házhoz,ami bírja az vasgöbecset is...
Sajnos rá kellett döbbennem,hogy aki duplapuska párti az vagy a zsebébe nyúl vagy választ egy izst... Sajnos a mai orosz puskákkal nagyon nem tudok egyenesbe jönni,a régiekkel nincs problémám.
Szóval kinéztem egy 20/76os kaliberű duplát,de ezt a típust 2 féle csőhosszal is gyártják, 71 centissel és 76 centissel is. Én a 76 centis felé hajlok,de nem tudom,hogy jó e az elgondololásom.
Illetve ez a puska már cserechoke-os lenne,viszont ilyenek még nem volt,itt azon kívül,hogy a menetek tisztántartására illetve a choke megfelelő meghúzására odafigyelek kell e mást is szem előtt tartani?

https://vadaszujsag.hu/felszereles/hogyan-valasszuk-ki-a-legjobb-puskacso-hosszusagot/
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #4013 Dátum: 2021. Május 19. - 12:40:22 »

Köszönöm a segítséget!   Emelem
Már csak azt kell megvárnom,hogy visszakapjam a munkahelyembe befektetett összeget és akkor már indulhatok is a puskáért.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4014 Dátum: 2021. Május 19. - 13:55:59 »

Köszönöm a segítséget!   Emelem
Már csak azt kell megvárnom,hogy visszakapjam a munkahelyembe befektetett összeget és akkor már indulhatok is a puskáért.

Ami a legfontosabb, hogy jó legyen neked az agyazása. Próbálgasd, alaposan nézd meg, ez a legfontosabb. Saját rossz tapasztalatom miatt mondom. Egyszer rászaladtam egy nagyon, szép oldallakatos, angol agyas duplára. Nagyon jó puska volt, csak sajnos nem nekem. Szerelem volt első látásra, aztán válás lett belőle. Visszamaradt belőle némi rossz beidegződés is (célozgatás) amit csak nagy nehezen tudtam utána levetkőzni. Amikor megvettem az utódját, (nagyjából jó volt) már okosabb voltam. Elmentem Telek Csabihoz, aki tényleg remekül testre szabta nekem. Ólommal kisúlyozta, kiegyensúlyozta a tust, dőlésszöget, hosszat állított. Tökéletes lett.
 A legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy csukott szemmel felveszed, ahogy neked kényelmes, valaki rátesz egy 100ft-ost a csőfar végénél a csősínre. Kinyitod a szemed, és ha középen a 100-as tetején ül a gömb, akkor a puska nagyjából jó. Akkor pont annyit látsz rá a csősínre amennyit kell.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4015 Dátum: 2021. Május 19. - 16:09:24 »

Egyszer olvastam egy cikket erről a csőhossz mizériáról a sebesség vonatkozásában. Semmi jelentősége. A max sebességet sokkal hamarabb eléri a csőben a raj. Talán Szollár A. cikke volt vhol.

Igen ez lehetséges, nem vagyok otthon ennyire a témába. Az 3m/s 5 cm-enként valóban nem tűnik soknak. Viszont felmerűl bennem a kérdés, hogy amit láttam libásoknál hosszabító toldat az mi célt szolgál? Olyan mint egy külső choke, de hosszabb.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4016 Dátum: 2021. Május 19. - 16:10:14 »


 Igen Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4017 Dátum: 2021. Május 19. - 16:21:27 »

Nekem is 76 cm-es 20/76-osom van. Nagyon tetszik.  Vadász  Vigyorog

Ami eddig bevált:
- nem variálom a lőszert, egyfélét lövök, ez általában 10-es B&P.
- 70-es lőszert lövök, a 26 gramm az a felső határa szerintem a húszasnak, amit még érdemes használni (van 40 grammos lőszerem is, tetű lassú és letépi a vállamat a puska tőle)
- nem variálom a choke-okat: 1/4 - 1/2, nekem ez vált be. 76-cm-es csővel a húszas puska olyan hegyes, mint az ostorcsapás, szerintem fölösleges még a chokokkal is variálni. Olyan 5-600 lövésenként szedem ki a chokokat és takarítom ki a chokefészket.

 Wave

Nekem 12/76-os B725-öm van. Én is 70-est lövök belőle, sima 10-es 32g-os miraget. Papíron megnéztem a lőképét sok lőszernek, nagyjából egyformán szórja. Talán az RC-t nem szereti annyira. Nekem a 1/2- 3/4 es szűkítés jött be a legjobban. Szalonkára, skeet-re  tekerek be locsolósabbat.
Naplózva

Jó szelet!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4018 Dátum: 2021. Május 19. - 21:12:59 »

Nekem 12/76-os B725-öm van. Én is 70-est lövök belőle, sima 10-es 32g-os miraget. Papíron megnéztem a lőképét sok lőszernek, nagyjából egyformán szórja. Talán az RC-t nem szereti annyira. Nekem a 1/2- 3/4 es szűkítés jött be a legjobban. Szalonkára, skeet-re  tekerek be locsolósabbat.


Szia Csaba,

Nekem is nagy kedvencem a Mirage, a váltásom oka prózai volt: B&P-t kapni. Elegem lett abból, hogy közelharcot vívjak a viszonteladóval  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4019 Dátum: 2021. Június 07. - 18:17:00 »

Egy Krupp special 3 karikás cső bírja az acél sörétet?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: