Oldalak: 1 ... 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684408 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3975 Dátum: 2021. Január 31. - 22:41:23 »

Kedves Vadásztársak!

Egy régi, megbízható ismerősöm Merkel M 47 E 16/70 lapátosát, vételi szándékkal kipróbáltam, de az ejektor nem működött, a hüvelyt csak kb. 5mm-re tolta ki. Az ismerősöm szerint ez a puska nem ejektoros, csak hüvely kitolós. Nos kétségeim vannak efelől, kérem a tapasztaltabbakat, hogy vagy a kétségeimet, vagy az ismerősöm állítását erősítsétek meg.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Forgács András

Üdv.

Én úgy tudom, hogy az adott modell megnevezésében az "E" az ejektort jelöli. Nekem is van egy 12-es kaliberű 47 E, működő ejektorokkal és még az eredeti gyári használati utasítással és gewehr-pass-szal is rendelkezem. Azon modelleket, melyeket ejektorral szereltek fel, azokba Holland & Holland rendszerűt építettek be.
Nem tudom, hogy sima 47-es modellt, ejektor nélkülit gyártottak-e, de jó példa a kérdésedre a 117/117E vagy 118/118E változatok, ahol az "E" betűsök mindig az ejektoros modelleket jelentették.
Tehát ismerősöd Merkelén az ejektor valószínűleg nem működik.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3976 Dátum: 2021. Február 01. - 12:12:17 »


Tudomásom szerint nincs modell m47, csak 47E.
Az E pedig valkóban az ejektort jelöli.
Abban nem vagyok járatos, hogy Merkelekben ki lehet e kapcsolni. Gyanítom, hogy igen. Ebben az esetben valszeg vki korábban kikapcsolta, és úgy maradhatott. Ha nem, akkor probléma van.
 Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3977 Dátum: 2021. Február 01. - 17:10:58 »

Tudomásom szerint nincs modell m47, csak 47E.
Az E pedig valkóban az ejektort jelöli.
Abban nem vagyok járatos, hogy Merkelekben ki lehet e kapcsolni. Gyanítom, hogy igen. Ebben az esetben valszeg vki korábban kikapcsolta, és úgy maradhatott. Ha nem, akkor probléma van.
 Wave

A nem tudom, hogy létezik-e E nélküli, de nekem volt kitolós és ejektoros is.  A ejektort nem lehetett kikapcsolni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3978 Dátum: 2021. Február 01. - 18:27:21 »

A nem tudom, hogy létezik-e E nélküli, de nekem volt kitolós és ejektoros is.  A ejektort nem lehetett kikapcsolni.

De a kitolós nem 47E volt? Mert nekem is volt kitolós, de az ha jól emlékszem Simson Suhl név alatt futott. Legalább is a rendőrség ezt írta be a tartásimba.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3979 Dátum: 2021. Február 01. - 19:59:50 »

A nem tudom, hogy létezik-e E nélküli, de nekem volt kitolós és ejektoros is.  A ejektort nem lehetett kikapcsolni.

Van hüvelykitolós Merkel dupla, de az nem model 47 (E).
https://gunvalues.gundigest.com/merkel-gebruder/
Nálunk ráadásul az is csak egy dolog, hogy mi van a műszakin és a fegyvertartásiban.
A drillingem pl egy Merkel model 96K, erre beírtak egy Suhl M52-t...mert az volt a listában. Meg is reklamáltam ott helyben, de semmire nem mentem vele. Mert hogy csak az van beütve, hogy Suhl...a csövön is ott a "Gebrüder Merkel", de mindegy, nem erőltettem...
Naplózva
Salmo
Vendég
« Új üzenet #3980 Dátum: 2021. Február 03. - 15:52:48 »

Üdv Urak,

lenne egy kérdésem. Jómagam sportolnék is, ezért nyilván kizárólag sportcélra (mielőtt szétszedtek... Táncol ) szemezgetek egy Hatsan BM 12/76-os sörétes puskával. A cifra az a dologban, hogy előágyszános, plusz kivehető táras is egyben. Namármost ez elvileg B6 - os kategória. Öröm volna, ha bejegyeznék ezt vadászfegyverként, nem kellene végigjárni a sportfegyver megszerzéséhez vezető utat. Szerintetek lehet erre mód, és lehetőség? Köszönöm a válaszokat!

Vadászatra be fogják írni, hiszen ismétlő rendszerű ( még ha szekrénytáras is) viszont semelyik hazai sportlövő szövetség ( MSSz, MDLSz)  semmilyen versenyén nem vehetsz részt, mert nem vagy egy sport lövő SE tagja,
nem vagy valamelyik Szövetség igazolt versenyzője, és nincs sport orvosi igazolásod évente megújítva. Még a tartási cél az ami kicsit bekavar, hiszen sport célú fegyverrel tilos vadászni, ( hiába vagy vadász) vadász célúval viszont picit egyszerűbb a helyzet, hiszen vadászként gyakorolni csak lőtéren gyakorolhatsz, azt meg, hogy ott véletlenül éppen volt egy verseny senki nem nézi ( amennyiben a már említett feltételeknek megfelelsz)
Ha a sportolnék kifejezés nálad a "kimegyek egy jót korongozni a lőtérre" fogalmat jelenti akkor minden rendben ha jól lövöd pumpással a dublét akkor egyéb akadálya nincs.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3981 Dátum: 2021. Február 05. - 20:56:41 »

Uraim!
Van valakinek Agárd környékén 410-es sörétese?
Esetleg, Budapest?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3982 Dátum: 2021. Február 07. - 19:25:04 »

Továbbra is keresek 410-es tulajdonost, Budapest, Székesfehérvár környékén. Vagy aki jár erre!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3983 Dátum: 2021. Február 07. - 20:47:55 »

Továbbra is keresek 410-es tulajdonost, Budapest, Székesfehérvár környékén. Vagy aki jár erre!
 Emelem

Hívd meg Sakacot vadászni, és mond meg neki, hogy vigye a 410-est is! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3984 Dátum: 2021. Február 08. - 07:50:45 »

Hívd meg Sakacot vadászni, és mond meg neki, hogy vigye a 410-est is! Mosolyog

Sajnos Sakac túl messze lakik tőlem.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3985 Dátum: 2021. Február 08. - 07:59:03 »

Sajnos Sakac túl messze lakik tőlem.
 Emelem

A távolságot, mint üveg
golyót, megkapod.. 

 Telefon
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3986 Dátum: 2021. Február 08. - 10:13:14 »

Sajnos Sakac túl messze lakik tőlem.
 Emelem
Neeeem.Sakac tőlem lakik messze. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3987 Dátum: 2021. Február 08. - 11:09:39 »

Neeeem.Sakac tőlem lakik messze. Ördög
Na!
Aludj el szépen kis Balázs.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3988 Dátum: 2021. Február 08. - 16:07:22 »

Üdvözletem,

Mostanában valahogy elég sok kérdésem van itt a fórumon de remélem azért tudtok ismét segíteni.

Sörétes után nézelődve elég szembetűnő ár ( és minőség?) különbségeket látok Merkel néven hirdetve.
Tudnátok nekem segíteni, hogy mi a különbség és a Merkel, Merkel-Shul, és Merkel Bühag között?
Mi alapján lehet ezeket megkülönböztetni egyértelműen? Melyik milyen árkategóriába tartozik (csak nagyságrendileg mert 100-400 között sok mindent látok?) Mekkora a minőségi különbség az egyes típusok/modellek között?
 

Előre is köszönöm a segítséget!
 Emelem


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3989 Dátum: 2021. Február 08. - 16:40:44 »

Üdvözletem,

Mostanában valahogy elég sok kérdésem van itt a fórumon de remélem azért tudtok ismét segíteni.

Sörétes után nézelődve elég szembetűnő ár ( és minőség?) különbségeket látok Merkel néven hirdetve.
Tudnátok nekem segíteni, hogy mi a különbség és a Merkel, Merkel-Shul, és Merkel Bühag között?
Mi alapján lehet ezeket megkülönböztetni egyértelműen? Melyik milyen árkategóriába tartozik (csak nagyságrendileg mert 100-400 között sok mindent látok?) Mekkora a minőségi különbség az egyes típusok/modellek között?
 Előre is köszönöm a segítséget!
 Emelem

Szia!

Ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe. https://www.germanhuntingguns.com/
http://www.germanhuntingguns.com/about-the-makers/gun-makers-dealers/

Régebb óta vadászó  Ördög fórumtársak majd kijavítanak/ megerősítenek, de úgy tudom a II. VH után a Merkel megmaradt Merkel, azonban a kisebb suhli fegyverkészítőket -már akik túlélték- a BÜHAG alá vonták, azon keresztül kereskedtek.
A kisebb manufaktúrák korábban is a nagyobb gyáraktól vásárolták az alkatrészeket összeszerelésre. Ez a háború után is így történt. Merkeltől vásároltak, de BÜHAG alatt árulták, BÜHAG volt beütve a csőbe is. Olyan, hogy Merkel- Bühag szerintem nem volt, csak ráragadt, mivel ugyanúgy nézett ki a két puska (vésést, stb. leszámítva) És ugyanúgy utálja mindkettő a párás, esős időt.  Röhög
Az enyém is F.W. Kessler, BÜHAG beütővel.

Merkel, Merkel- Suhl ugyanaz. A típusok közt van különbség, felszereltségben és kidolgozottságban.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: