Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684372 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Január 08. - 09:18:11 »

Suhl,Merkel,Simson,Bühag,Haenel mind-mind igazi minőséget képviselnek.Valóban,a fegyverápolásra oda kell figyelni,de ez nem jelenti azt,hogy naponta kell olajozni.Ha megázol vele,akkor viszont muszáj.Én egy Simsonnal vadászom,teljesen elégedett vagyok vele. Mosolyog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Január 08. - 10:15:49 »

Köszi nektek!  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Január 08. - 11:20:15 »

...
Én egy Simsonnal vadászom,teljesen elégedett vagyok vele. Mosolyog

Kipöfögsz a Simsonnal, válladon a Simson...Kell ennél több?  Nyihi Nyihi
(Bocs, szójátékos, OFFos kedvem lett!) Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Január 08. - 12:53:51 »

Suhl az egy város, ahol évszázadok óta neves fegyvergyártás folyik. A Merkel egy márka (Merkel testvérek-kitűnő fegyvermesterek) mely finom minőséget képvisel és mely a régi rendszerben is elérhető volt, mivel Suhl a hirhedt  Ördög DDR területén feküdt.
Ezért van sok Merkel Suhl ma is használatban idehaza. Persze vagyon nem "merkeles" Suhli is a piacon,általában háboru előttiek, ezek sem alacsonyabb minőségüek, sőt....
Mivel nagyon jó minőségű acélból készültek ezek a fegyverek, gyakoribb ápolást igényelnek, mint egy igazi használati puska, legyen az orosz vagy amerikai.
Bár ez sem jelenti azt, hogy naponta kellene kenegetni. Jó érzésű fegyvertulajdonos amúgy is átsimogatja  a cuccait  kéthetenként.  Bion

Az én Suhl duplám ha jól emlékszem 78-as kiadású, érdekessége hogy nem érzékeny a rozsdára olyan nagyon, pontosabban semmivel sem jobban, mint az ex-izs duplám.
Épp a múltkor egy idős vadász nézegette amikor egyik hajtásból álltunk át a másikra, hogy milyen "vékony" a csöve az ő izséhez képest.  Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Január 08. - 16:23:09 »

És mégis hogyan, miben merül ez a többlet gondozás ki?  Mosolyog Wave

Sokat vadásztam együtt egy cimbivel, akinek 16-os Merkel duplája volt, nekem meg egy 1976-os évjáratú IZS bock. Ha hidegben, vagy nedves időben több napra kimentünk valamelyik vadászházba, én ott nem törölgettem a puskát, csak a végén, mikor hazamentünk. Neki minden alakalommal mikor a hidegből bementünk a melegbe, és lecsapódott a puskán a pára, végig kellett törölni az egészet. Nem emlékszem már pontosan hogy hányas típus volt, de azt a puskát döbbenetesen hamar megkapta a rozsda.  (legalábbis a ruszki málékeverőhöz képest Bion)
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Január 08. - 16:31:11 »

Csak azért kérdeztem, mert láttam egy gyönyörűt (nekem tetszett), és kíváncsi voltam, hogy milyenek. De ezek szerint elég egyszer nem odafigyelni, és megvan a rozsdám. Asszem maradok a keleti technológiánál.  Vigyorog Bion
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Január 08. - 16:52:35 »

Csak azért kérdeztem, mert láttam egy gyönyörűt (nekem tetszett), és kíváncsi voltam, hogy milyenek. De ezek szerint elég egyszer nem odafigyelni, és megvan a rozsdám. Asszem maradok a keleti technológiánál.  Vigyorog Bion

Szerintem azért annyira nem drámai a helyzet, elég sokan vadásznak ilyen fegyverekkel. Kicsit jobban oda kell figyelni rá, ennyi az egész. Wave
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Január 08. - 19:45:52 »

Kipöfögsz a Simsonnal, válladon a Simson...Kell ennél több?  Nyihi Nyihi
(Bocs, szójátékos, OFFos kedvem lett!) Wave
Van ilyen is,olyan is!Az egyik 12-es,és márványozott,a másik 50-es,és libaf.s zöld! Bion Bion Bion Igen
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Január 15. - 11:11:32 »

Uraim!
Hozzáértők véleményét kérném, hogy a képen bejelölt elváltozás repedés lenne?  Vállat von Fejvakarás
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Január 15. - 11:14:34 »

Uraim!
Hozzáértők véleményét kérném, hogy a képen bejelölt elváltozás repedés lenne?  Vállat von Fejvakarás


Amennyire a képen látszik, úgy tűnik, hogy repedés bizony.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Január 15. - 12:18:00 »

Szia Tomek !

A kép alapján kimondható, ez  nagy valószínűséggel repedés és nem javítható sajnos. Biztosat csak a konkrét vizsgálat adhat.
Üdv : Juszuph  Wave

U.i. Ha behozod a műhelybe, végleges és biztos választ kaphatsz.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Január 15. - 12:36:37 »

Köszönöm a válaszokat.
Egy eladó fegyverről kaptam a képet, meg is örültem, milyen szép állapotban van, de azután felfedeztem ezt a a képen, és hát...  Fejvakarás.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Január 15. - 12:41:11 »

Helyileg hol található a fegyver ?
Naplózva

Üdv : Juszuph
Steve
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Január 15. - 12:45:29 »

Juszuph!

Küldtem egy pár napja privit. Nem kaptad meg??? Vállat von
Naplózva
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Január 15. - 16:24:58 »

Uraim!
Hozzáértők véleményét kérném, hogy a képen bejelölt elváltozás repedés lenne?  Vállat von Fejvakarás

Nekem gyanús.Ott és így repedni? A kép alapján lehet akár odacsukott textilszál is.Mindenképpen közelről kell megnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 15. - 17:10:28 írta Viktor » Naplózva

Jó Szerencsét!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: