Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684409 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Január 06. - 14:05:44 »

Nekem mindegy, de mindkettő nős ember, hogy fogják otthon beadni egy fontos szervük elvesztését???? Fejvakarás
Bár a másik kézen megmarad...  Bion

Utólagos engedelmeddel elküldtem a kérdésedet egy híres oktatónak. Remélem, válaszol!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Január 06. - 14:10:16 »

Én az elmúlt hétvégén jártam így. Akkor verte a sátorvasd az újjam, ha slendrián módon fogtam meg a puskát. Ha rendesen megszorítottam jobb kézzel is akkor nem. De pl. amikor kesztyűben tüzeltem a páncélos galambokra szinte mindig! Elcsúszott a kesztyűben a kezem és már ütött is a sátorvas.

Ez is lehet, de szerintem én is lazán fogom a puskát. A Merkellel, ami Miklós barátom kezét annyira csúffá tette, én 92 óta vadászom. Sokszor volt olyan, hogy a felkaromat érte a rúgása, annyira gyorsan kellett lőni, az ujjamat mégsem bántotta. Szóval  Vállat von
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Január 06. - 14:12:02 »

Utólagos engedelmeddel elküldtem a kérdésedet egy híres oktatónak. Remélem, válaszol!!

Sőt, köszönöm, hátha ő tud valamit mondani. Amit én majd tolmácsolok az illetékes vadásztársaknak, akik vagy megfogadják, vagy  Vadász
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Január 06. - 14:55:17 »

Ez is lehet, de szerintem én is lazán fogom a puskát. A Merkellel, ami Miklós barátom kezét annyira csúffá tette, én 92 óta vadászom. Sokszor volt olyan, hogy a felkaromat érte a rúgása, annyira gyorsan kellett lőni, az ujjamat mégsem bántotta. Szóval  Vállat von

Lehet, hogy Ő másképp fogja, tartja az ujjait mint Te. nem tudom. Én sem verettem el még eddig sosem, pedig ezzel a puskával korongozom is. Egy.egy odaütés, de csak akkor, ha elcsúszik a kezem a markolaton.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Január 06. - 14:58:33 »

Lehet, hogy Ő másképp fogja, tartja az ujjait mint Te. nem tudom. Én sem verettem el még eddig sosem, pedig ezzel a puskával korongozom is. Egy.egy odaütés, de csak akkor, ha elcsúszik a kezem a markolaton.

Igen, az eltérő ujjtartás esetleg okozhatja. Sábi erre rögtön talált megoldást! Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Január 06. - 15:10:58 »

Egy fegyvermester hamar orvosolhatja a problémát, de ahhoz látni kell hogy mi a bibi. Általában a sátorvas ívén szoktak változtatni, de elképzelhető, hogy "faragni" is kell. Az ujjai vélhetően rövidek és tömzsik? Vigyorog
De majd M98 sd neked kimerítő választ Igen Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Január 07. - 09:22:06 »

Így igaz!  Igen
Egy jó fegyvermester, tudja orvosólni...
 Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Január 07. - 09:47:32 »

Lehet, hogy fegyvermesterhez fordul majd valamelyikük. Mondjuk, aki a bockot vette nemrég, el akar menni korongozni is, hogy összeszokjanak, talán majd a lőtéren rájönnek, mi a gond.

Sátorvas ívén változtatni, ujjból faragni! Nyihi
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Január 07. - 09:52:49 »

Mondjad neki(k), hogy ne szorongassa olyan magasan a nyakat, mert az is előidézheti. Wave Az elsütő billentyű is okozhatja ha nagyon elől van és csak az ujjvéggel éri el, de ezen is lehet változtatni. Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Január 07. - 13:25:38 »

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topikban teszem fel a kérdést és mondjuk a fegyverjavításban lenne a helye, de talán nem tévedek sokat.
Az a kérdés foglalkozat, hogy miért veri el egyes vadászoknak a középső ujját a sörétes fegyver sátorvasa? Két jó ismerősöm, vadásztársam is ilyen problémával köszködik.
Az egyiknél különösen látványos volt a dolog, tavaly egy vadászaton az én Merkelemet használta és pár lövés alatt véresre ütötte a sátorvas az ujját. Mondta, hogy a tus rövid volt neki.
Most egy Toz bockot vett (régi Izs duplája már nem ment át a vizsgán) és ez is odaüt neki.
Mások is panaszkodtak már ilyen problémáról. Én kicsit értetlenkedve állok előtte, nekem soha nem volt ilyen gondom. Elképzelhető, hogy simán csak rosszul fogják a puskát? Vagy a tus hossza nem megfelelő?
Kinek milyen ötlete, véleménye van?

Szia Péter!

Több probléma is lehet:
- rövid a tusa hossza
- nagyok a távolságok az elsütőbillentyűk között (lásd Merkel) és ezáltal túlságosan előre kell nyúlni az elsőhöz
- a sátorvas formája/ívei nem megfelelőek
- a markolat ív nem megfelelő

Mindegyik kisebb beavatkozással javítható, egyénre szabható!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Január 07. - 15:09:59 »

Szia Csaba!

Tehát okozhatja az is a középső ujj sérülését, ha rövid a tus a lövő méreteihez képest?
A billentyűk közötti távolsággal nekem soha nem volt semmi gondom, ugyanúgy a sátorvassal és a markolatívvel sem. De biztos, hogy ez egyéni dolog, ha a barátom a továbbiakban sem boldogul a fegyverével, akkor majd mondom neki, hogy keressen fel Téged!
Köszönöm a segítséget! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Január 07. - 22:16:41 »

Sziasztok!
A Suhl fegyverekről érdeklődnék, ezek milyen fegyverek? A Merkel szárnya alá tartoznak, vagy külön cég?
A Merkelről hallottam, hogy könnyen megfogja a csövét a rozsda, ha nincsen megfelelően ápolva. De gondolom, hogy ez az orosz puskákon is előjön, ha nem gondozzák őket. Mennyivel igényel többletgondozást egy Suhl, Merkel, mint egy orosz fegyver?
Válaszaitokat köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Január 07. - 23:04:57 »

Sziasztok!
A Suhl fegyverekről érdeklődnék, ezek milyen fegyverek? A Merkel szárnya alá tartoznak, vagy külön cég?
A Merkelről hallottam, hogy könnyen megfogja a csövét a rozsda, ha nincsen megfelelően ápolva. De gondolom, hogy ez az orosz puskákon is előjön, ha nem gondozzák őket. Mennyivel igényel többletgondozást egy Suhl, Merkel, mint egy orosz fegyver?
Válaszaitokat köszönöm!

Sokkal több gondozást igényelnek mint az orosz puskák.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Január 07. - 23:22:58 »

Sokkal több gondozást igényelnek mint az orosz puskák.
És mégis hogyan, miben merül ez a többlet gondozás ki?  Mosolyog Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Január 08. - 00:53:33 »

Sziasztok!
A Suhl fegyverekről érdeklődnék, ezek milyen fegyverek? A Merkel szárnya alá tartoznak, vagy külön cég?
A Merkelről hallottam, hogy könnyen megfogja a csövét a rozsda, ha nincsen megfelelően ápolva. De gondolom, hogy ez az orosz puskákon is előjön, ha nem gondozzák őket. Mennyivel igényel többletgondozást egy Suhl, Merkel, mint egy orosz fegyver?
Válaszaitokat köszönöm!
Suhl az egy város, ahol évszázadok óta neves fegyvergyártás folyik. A Merkel egy márka (Merkel testvérek-kitűnő fegyvermesterek) mely finom minőséget képvisel és mely a régi rendszerben is elérhető volt, mivel Suhl a hirhedt  Ördög DDR területén feküdt.
Ezért van sok Merkel Suhl ma is használatban idehaza. Persze vagyon nem "merkeles" Suhli is a piacon,általában háboru előttiek, ezek sem alacsonyabb minőségüek, sőt....
Mivel nagyon jó minőségű acélból készültek ezek a fegyverek, gyakoribb ápolást igényelnek, mint egy igazi használati puska, legyen az orosz vagy amerikai.
Bár ez sem jelenti azt, hogy naponta kellene kenegetni. Jó érzésű fegyvertulajdonos amúgy is átsimogatja  a cuccait  kéthetenként.  Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: