Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684384 alkalommal)
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #1710 Dátum: 2012. November 25. - 10:59:28 »

Üdv Attila  Emelem
Sajna bezárt a bolt, nem tudok gyufát venni. Röhög
20 az még nekem túl mesterlövő puska Sam6

Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1711 Dátum: 2012. November 25. - 11:05:56 »

Szia Ritt!  Emelem
Komolyra fordítva:  a te helyedben tényleg nem gondolkodnék a 16-on! Főleg ha valóban csak töredéke egy bocknak! Igen

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #1712 Dátum: 2012. November 25. - 11:40:38 »

 Emelem


Köszi küldtem priv
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
vanty
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


kezdő vadász


« Új üzenet #1713 Dátum: 2012. November 26. - 22:09:12 »

Kedves Vadásztársak!

Frissen vizsgázott vadász vagyok. Holnap megyek pszichomókushoz. Minden más már készen áll az első fegyver megszerzéséhez.
Első sörétes vásárlásában kérnék tanácsot:  Vadász
- nekem ránézésre a bock puskák tetszenek.
- kaliberben 12-esben gondolkodom.
- nem tudom eldönteni, hogy 1 vagy 2 billentyűs legyen.
- lehetőleg a biztosíték ne a sátorvasba legyen beépítve. Olyanon gyakoroltam, nagyon nem esett a kezemre.
- a vadászaton túl szeretnék megtanulni korongot lőni is. Lehet, hogy erre több alkalmam lesz, mint apróvadra vadászni.
- max 150.000 Ft áll rá rendelkezésre, ez a plafon, de nem feltétlen szeretném elkölteni mindet rá.

Sok-sok hirdetést megnéztem, fogalmam sincs, mivel járnék jól.
Kézbe fogtam egy 12-es Champion egybillentyűs sorrendváltós fix chokkos puskát, ránézésre tetszett. Ára: 130e.
Tetszenek a Baikal 27-es szériából lévők, találtam hirdetést sportingra. Arról találtam egy konkrét kritikát itt a fórumon, illetve olyat, hogy olyan puska mellett nem szívesen vadászna valaki, de nem indokolta, miért.

A segítséget előre is köszönöm.

V. Antal
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1714 Dátum: 2012. November 26. - 22:42:07 »

Kedves Vadásztársak!

Frissen vizsgázott vadász vagyok. Sok-sok hirdetést megnéztem, fogalmam sincs, mivel járnék jól.
Kézbe fogtam egy 12-es Champion egybillentyűs sorrendváltós fix chokkos puskát, ránézésre tetszett. Ára: 130e.
Tetszenek a Baikal 27-es szériából lévők, találtam hirdetést sportingra. Arról találtam egy konkrét kritikát itt a fórumon, illetve olyat, hogy olyan puska mellett nem szívesen vadászna valaki, de nem indokolta, miért.

Üdv a Fórumon!

Sokat polemizáltunk itt azon, hogy egy- vagy kétbillentyűs. Ez is egy véget nem érő, de izgalmas vita. Ha visszaolvasol ebben a topicban, nagyon sok tanulságos érvet és ellenérvet találsz majd. Kinek a pap, kinek a papné tipikus esete...
A baikal bockokat nyugodt szívvel ajánlom, nekem is volt (Izs27 EM 1C). Vadászni, korongozni is kiváló volt vele. Az egyravaszos nagyon kényelmes, de a sorrendváltója használhatatlan.
A sporting változat problémája vadászaton mutatkozik: ritka hangos, nem igazán jó mellette állni...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1715 Dátum: 2012. November 27. - 08:12:36 »

Kedves Vadásztársak!

Frissen vizsgázott vadász vagyok. Holnap megyek pszichomókushoz. Minden más már készen áll az első fegyver megszerzéséhez.
Első sörétes vásárlásában kérnék tanácsot:  Vadász
- nekem ránézésre a bock puskák tetszenek.
- kaliberben 12-esben gondolkodom.
- nem tudom eldönteni, hogy 1 vagy 2 billentyűs legyen.
- lehetőleg a biztosíték ne a sátorvasba legyen beépítve. Olyanon gyakoroltam, nagyon nem esett a kezemre.
- a vadászaton túl szeretnék megtanulni korongot lőni is. Lehet, hogy erre több alkalmam lesz, mint apróvadra vadászni.
- max 150.000 Ft áll rá rendelkezésre, ez a plafon, de nem feltétlen szeretném elkölteni mindet rá.

Sok-sok hirdetést megnéztem, fogalmam sincs, mivel járnék jól.
Kézbe fogtam egy 12-es Champion egybillentyűs sorrendváltós fix chokkos puskát, ránézésre tetszett. Ára: 130e.
Tetszenek a Baikal 27-es szériából lévők, találtam hirdetést sportingra. Arról találtam egy konkrét kritikát itt a fórumon, illetve olyat, hogy olyan puska mellett nem szívesen vadászna valaki, de nem indokolta, miért.

A segítséget előre is köszönöm.

V. Antal

Nézz meg vadász festményeket, rajzokat. Milyen sörétes van mindegyiken? Dupla(lapátos).
2 billentyűs jobb, egyszerűbb mint a sorrendváltóval vacakolni, nem vár meg a madár.
12-es jó legolcsóbb bele a lőszer és jó választék is van.
Ha van 130ezred erre a dologra akkor egy 40-ért egy izs dupla vadászni, 40-ért egy izs bock korongozni, 50meg maradt egy golyósra.
És akkor van mindened,
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1716 Dátum: 2012. November 27. - 13:11:05 »

Kedves Vadásztársak!

Frissen vizsgázott vadász vagyok. Holnap megyek pszichomókushoz. Minden más már készen áll az első fegyver megszerzéséhez.
Első sörétes vásárlásában kérnék tanácsot:  Vadász
- nekem ránézésre a bock puskák tetszenek.
- kaliberben 12-esben gondolkodom.
- nem tudom eldönteni, hogy 1 vagy 2 billentyűs legyen.
- lehetőleg a biztosíték ne a sátorvasba legyen beépítve. Olyanon gyakoroltam, nagyon nem esett a kezemre.
- a vadászaton túl szeretnék megtanulni korongot lőni is. Lehet, hogy erre több alkalmam lesz, mint apróvadra vadászni.
- max 150.000 Ft áll rá rendelkezésre, ez a plafon, de nem feltétlen szeretném elkölteni mindet rá.

Sok-sok hirdetést megnéztem, fogalmam sincs, mivel járnék jól.
Kézbe fogtam egy 12-es Champion egybillentyűs sorrendváltós fix chokkos puskát, ránézésre tetszett. Ára: 130e.
Tetszenek a Baikal 27-es szériából lévők, találtam hirdetést sportingra. Arról találtam egy konkrét kritikát itt a fórumon, illetve olyat, hogy olyan puska mellett nem szívesen vadászna valaki, de nem indokolta, miért.

A segítséget előre is köszönöm.

V. Antal


Szia!

Ha neked a bock puskák tetszenek, akkor vegyél bock puskát. Azt szokták mondani, hogy a kezdőknek jobb, mert könnyebben tanulnak meg vele lőni, a csőelrendezés miatt kevesebbet takar ki a célból. A duplapuskák hagyományos, tradícionális fegyverek, kimondottan vadászatra készültek. Ha korongozni is akarsz, akkor inkább bock. Ugyanez igaz az egy vagy kétbillentyűs lehetőségre. Korongozásnál hasznosabb az egybillentyűs, egyébként meg szinte mindegy, amelyikhez hozzászoksz. Én is egybillentyűs sorrendváltóssal vadászom, de soha nem szoktam variálni a sütési sorrendet.
De hangsúlyozom ezek másodlagos dolgok, a legfontosabb dolog egy sörétes fegyver vásárlásánál az agyazás, hogy mennyire passzol hozzád a fegyver. Mivel általában kapáslövésekről beszélünk, ezért nagyon fontos, hogy amikor a vállgödörbe kapod a puskát többször egymás után, akkor a csősínen végignézve mindig ugyanazt a képet lásd. Hiába tetszik nagyon egy puska, ha nem a te méreted, inkább hagyd ott, mert később csak szitkozódni fogsz, hogy miért nem találsz el semmit. A neten találsz erről olvasnivalót, keress rá Szollár András cikkeire.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #1717 Dátum: 2012. November 27. - 13:46:18 »

Szia!

Ha neked a bock puskák tetszenek, akkor vegyél bock puskát. Azt szokták mondani, hogy a kezdőknek jobb, mert könnyebben tanulnak meg vele lőni, a csőelrendezés miatt kevesebbet takar ki a célból. A duplapuskák hagyományos, tradícionális fegyverek, kimondottan vadászatra készültek. Ha korongozni is akarsz, akkor inkább bock. Ugyanez igaz az egy vagy kétbillentyűs lehetőségre. Korongozásnál hasznosabb az egybillentyűs, egyébként meg szinte mindegy, amelyikhez hozzászoksz. Én is egybillentyűs sorrendváltóssal vadászom, de soha nem szoktam variálni a sütési sorrendet.
De hangsúlyozom ezek másodlagos dolgok, a legfontosabb dolog egy sörétes fegyver vásárlásánál az agyazás, hogy mennyire passzol hozzád a fegyver. Mivel általában kapáslövésekről beszélünk, ezért nagyon fontos, hogy amikor a vállgödörbe kapod a puskát többször egymás után, akkor a csősínen végignézve mindig ugyanazt a képet lásd. Hiába tetszik nagyon egy puska, ha nem a te méreted, inkább hagyd ott, mert később csak szitkozódni fogsz, hogy miért nem találsz el semmit. A neten találsz erről olvasnivalót, keress rá Szollár András cikkeire.

Üdv. bferi

Valószínűleg erre én vagyok a két lábon járó ellenpélda. Soha az életben nem tudtam megtanulni bockkal lőni. Lapáttal korongozok, meg azzal is vadászok. Régebben ha eljutottam vadászni (a bock sörétesemmel), akkor csak égettem vele magam, mert semmit sem tudtam vele meglőni, pláne társasvadászaton, ami amúgy is nagyobb odafigyelést kíván. Azt mondom, hogy érdemes lőtéren korongozás keretében kipróbálni egycsövűt (pl félautomatát), bockot és duplát is, hogy melyik fekszik jobban.  Mosolyog
Naplózva
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #1718 Dátum: 2012. December 01. - 20:10:02 »

 Emelem
Üdv mindenkiek, tiszelettel közlöm hosszú vajúdás után, és a ti segítségetekkel tegnap lefoglalóztam egy izs27e 16/70 hagyatèki bock puskát Táncol Táncol


Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #1719 Dátum: 2012. December 01. - 20:41:10 »

elnézést hogy bele "off"-olok (IZS) de itt van pár fotó "Róla"... Kacsint





kissé ápolatlan, de majd feljavítjuk Vigyorog
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #1720 Dátum: 2012. December 02. - 08:43:38 »

Sok sikert,és balesetmentes vadászatot hozzá! Emelem
Naplózva

davidde
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #1721 Dátum: 2012. December 03. - 21:16:54 »

 Emelem
Köszönöm előre is.

Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
vanty
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


kezdő vadász


« Új üzenet #1722 Dátum: 2012. December 05. - 00:22:49 »

Kedves Vadásztársak!

Köszönöm a hozzászólásokat, segítő szándékot.  Emelem
Találtam a közelben egy Kettner Champion bockot 12/70 kaliberben, egy billentyűs, sorrendváltós.  Táncol
Olyan jó érzéssel töltött el kézbe venni.
Még foglalót sem kért a vadásztárs a várakozási idő alatt, ameddig megkapom a rendőrségtől az első fegyver megszerzésére az engedélyt.
3 doboz lőszerrel, tokkal 100e HUF.

Várom már, hogy "sípoljon" tőle a fülem!  Vállat von

Ha majd haza kerül, és lesz lehetőségem tapasztalatot szerezni, jelentkezem.

Üdv.:

V. Anti
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #1723 Dátum: 2012. December 05. - 07:41:38 »

Kedves Vadásztársak!

Köszönöm a hozzászólásokat, segítő szándékot.  Emelem
Találtam a közelben egy Kettner Champion bockot 12/70 kaliberben, egy billentyűs, sorrendváltós.  Táncol
Olyan jó érzéssel töltött el kézbe venni.
Még foglalót sem kért a vadásztárs a várakozási idő alatt, ameddig megkapom a rendőrségtől az első fegyver megszerzésére az engedélyt.
3 doboz lőszerrel, tokkal 100e HUF.

Várom már, hogy "sípoljon" tőle a fülem!  Vállat von

Ha majd haza kerül, és lesz lehetőségem tapasztalatot szerezni, jelentkezem.

Üdv.:

V. Anti

Szia

Ez ismerős érzés. Mosolyog
Nekem múlt szombaton került pont a vásárlás végére. Hétfőn bevittem a helyi szervhez és a fegyvertartásit is megkaptam. Hihetetlen érzés. Naponta 30x is kiveszem a puskát megsimogatni. Mosolyog

Kitartás, nincs már sok idő az első puskáig!  Kacsint



Dani
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1724 Dátum: 2012. December 05. - 08:27:45 »

Szia

Ez ismerős érzés. Mosolyog
Naponta 30x is kiveszem a puskát megsimogatni. Mosolyog
Dani
Azért az asszonyt se hanyagold el! (Stratégiai partner a vadászatnál. Kacsint )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: