Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98132 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #120 Dátum: 2012. április 14. - 14:45:28 »

Ez a jobb megoldás: telepítsünk be farkasokat!
http://index.hu/tudomany/2012/04/14/kobor_kutyakat_ettek_az_erdelyi_farkasok/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #121 Dátum: 2012. április 14. - 15:11:05 »

Egész jól megélnének.-amennyi birka van ebben az országban. Kacsint
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #122 Dátum: 2012. április 14. - 20:31:37 »

Hozzánk is betelepül egy népcsoport, akik megeszik a kóbor kutyákat . Ördög Ördög Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 14. - 20:54:55 írta Pyrus » Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #123 Dátum: 2012. április 14. - 20:41:39 »

Többek között... Röhög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #124 Dátum: 2012. Május 07. - 16:24:35 »

Üdv. Urak!  Emelem

A reggeli borongós/esős időben egy kis dúvadazásra indultunk a Zasszonnyal meg barátommal. Szarka és szürke varjú lett volna a célunk.

Megyünk, egyszer csak macska ugrik előttem, kapcsolok, és már az Izs csövéből útnak is indítom a 10-es Nike Extrát. A macska dob egy bukfencet, és nem mozdul. Odaérek, feláll, de már meg is adom a kegyelemlövést. Megfordítom, és látom, hogy tej folyik belőle.
Erre a Zasszony: -Nézzétek! 3 kiscica!

Mondom f@sza! most mi legyen? Erre az Asszony felveszi a kb. 2-3 hetes kis szőrgombócokat, és kijelenti, hogy nem bánthatjuk őket, mert nem engedi. Hát mondanom sem kell, hogy ezzel véget ért a vadászat, mert hát esik az eső és megfáznak....stb. 

Úgyhogy most itthon hősugárzó előtt eteti őket cumisüvegből. Nagyon szép, életerős, Wiskas színű mind a három.
Persze ha elmegy holnap dolgozni egész nap, akkor szerintetek ki fogja őket etetni?....Hát persze, hogy én.  Woest

Tanulság: soha, de soha ne vigyél magaddal nőt vadászni!!!!   Ördög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #125 Dátum: 2012. Május 07. - 16:45:14 »

Üdv. Urak!  Emelem

A reggeli borongós/esős időben egy kis dúvadazásra indultunk a Zasszonnyal meg barátommal. Szarka és szürke varjú lett volna a célunk.

Megyünk, egyszer csak macska ugrik előttem, kapcsolok, és már az Izs csövéből útnak is indítom a 10-es Nike Extrát. A macska dob egy bukfencet, és nem mozdul. Odaérek, feláll, de már meg is adom a kegyelemlövést. Megfordítom, és látom, hogy tej folyik belőle.
Erre a Zasszony: -Nézzétek! 3 kiscica!

Mondom f@sza! most mi legyen? Erre az Asszony felveszi a kb. 2-3 hetes kis szőrgombócokat, és kijelenti, hogy nem bánthatjuk őket, mert nem engedi. Hát mondanom sem kell, hogy ezzel véget ért a vadászat, mert hát esik az eső és megfáznak....stb. 

Úgyhogy most itthon hősugárzó előtt eteti őket cumisüvegből. Nagyon szép, életerős, Wiskas színű mind a három.
Persze ha elmegy holnap dolgozni egész nap, akkor szerintetek ki fogja őket etetni?....Hát persze, hogy én.  Woest

Tanulság: soha, de soha ne vigyél magaddal nőt vadászni!!!!   Ördög

A tanulság az ebből, ami számomra már régi íratlan törvény: Macskát kutyát csak akkor lőjél ha egyedül vagy, esetleg olyan aemberrel akiben megbízol, csak biztosan lőjed meg nehogy haza mennyen. Nagyon nagy gödröt ássál, jó helyre, és hallgass utána gazdagon.

 Wave

Naplózva

Üdv End
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #126 Dátum: 2012. Május 07. - 16:49:20 »

Üdv. Urak!  Emelem

A reggeli borongós/esős időben egy kis dúvadazásra indultunk a Zasszonnyal meg barátommal. Szarka és szürke varjú lett volna a célunk.

Megyünk, egyszer csak macska ugrik előttem, kapcsolok, és már az Izs csövéből útnak is indítom a 10-es Nike Extrát. A macska dob egy bukfencet, és nem mozdul. Odaérek, feláll, de már meg is adom a kegyelemlövést. Megfordítom, és látom, hogy tej folyik belőle.
Erre a Zasszony: -Nézzétek! 3 kiscica!

Mondom f@sza! most mi legyen? Erre az Asszony felveszi a kb. 2-3 hetes kis szőrgombócokat, és kijelenti, hogy nem bánthatjuk őket, mert nem engedi. Hát mondanom sem kell, hogy ezzel véget ért a vadászat, mert hát esik az eső és megfáznak....stb. 

Úgyhogy most itthon hősugárzó előtt eteti őket cumisüvegből. Nagyon szép, életerős, Wiskas színű mind a három.
Persze ha elmegy holnap dolgozni egész nap, akkor szerintetek ki fogja őket etetni?....Hát persze, hogy én.  Woest

Tanulság: soha, de soha ne vigyél magaddal nőt vadászni!!!!   Ördög

...vajon, ha nincs ott a kedves nejed, mi lett volna a "szőrgombócokkal" ?...
" Nagyon szép, életerős, Wiskas színű mind a három."...mennyivel jobb lenne, ha az anyjuk nevelhette volna fel őket.

Vagy is én ezt a "a lőjek, mindegy mire, csak mozogjon" elvet sosem fogom tudni magamévá tenni...lehet bennem van a hiba
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #127 Dátum: 2012. Május 07. - 17:08:47 »

...vajon, ha nincs ott a kedves nejed, mi lett volna a "szőrgombócokkal" ?...
" Nagyon szép, életerős, Wiskas színű mind a három."...mennyivel jobb lenne, ha az anyjuk nevelhette volna fel őket.

Vagy is én ezt a "a lőjek, mindegy mire, csak mozogjon" elvet sosem fogom tudni magamévá tenni...lehet bennem van a hiba


Régen én sem lőttem meg a macskát, kutyát a területen. Csak miután láttam azt a pusztítást, amit véghezvittek, megváltozott a véleményem.
Ha nem lövöm meg, nagyon sok fácáncsibe életébe került volna, mivel ez a bokros-sásos rész a fő költőhelyük, ezért is vadásszuk itt intezíven a ragadozókat, és kimondottan kutya nélkül, hogy ne zavarja a tyúkokat, s csak a cserkelő úton haladunk.  Kacsint

Most őszintén, Te vagy Akárki belegondol abba, hogy kölykei vannak egy kóbor macskának? És abba, hogy mekkora pusztítást vittek volna végbe, amíg felnőnek kint a területen?
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #128 Dátum: 2012. Május 07. - 17:55:21 »

Régen én sem lőttem meg a macskát, kutyát a területen. Csak miután láttam azt a pusztítást, amit véghezvittek, megváltozott a véleményem.
Ha nem lövöm meg, nagyon sok fácáncsibe életébe került volna, mivel ez a bokros-sásos rész a fő költőhelyük, ezért is vadásszuk itt intezíven a ragadozókat, és kimondottan kutya nélkül, hogy ne zavarja a tyúkokat, s csak a cserkelő úton haladunk.  Kacsint

Most őszintén, Te vagy Akárki belegondol abba, hogy kölykei vannak egy kóbor macskának? És abba, hogy mekkora pusztítást vittek volna végbe, amíg felnőnek kint a területen?

...így már érthetőbb.... Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #129 Dátum: 2012. Május 07. - 17:57:56 »

Vagy is én ezt a "a lőjek, mindegy mire, csak mozogjon" elvet sosem fogom tudni magamévá tenni...lehet bennem van a hiba
Üdv!
A "lőjek, mindegy mire, csak mozogjon" elvet hol olvastad ki Baikalbock olvtársunk írásából?  Vállat von
A képlet tök egyszerű:
Kell nekünk kóbor macska egy apróvadas területre?
NEM!
Akkor szerinted mi a teendő?
Minden macskának megnéznéd lövés előtt a hasaalját, hogy esetleg szoptat-e?
????
A "nyuszisimogató-fűsimogató-csemeteölelő" zöngéket hagyjuk már meg az erre szakosodott irányzatoknak, akik ebből élnek.
Aki nem tudja elfogadni, hogy a vadászat az nem csak hangulatos történetmesélésből áll, hanem néha felsír a lábon lőtt nyúl és ordít a vesén lőtt disznó, az lehet puskás-züldkalapos ember, de vadász soha.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #130 Dátum: 2012. Május 07. - 19:38:14 »

Üdv!
A "lőjek, mindegy mire, csak mozogjon" elvet hol olvastad ki Baikalbock olvtársunk írásából?  Vállat von
A képlet tök egyszerű:
Kell nekünk kóbor macska egy apróvadas területre?
NEM!
Akkor szerinted mi a teendő?
Minden macskának megnéznéd lövés előtt a hasaalját, hogy esetleg szoptat-e?
????
A "nyuszisimogató-fűsimogató-csemeteölelő" zöngéket hagyjuk már meg az erre szakosodott irányzatoknak, akik ebből élnek.
Aki nem tudja elfogadni, hogy a vadászat az nem csak hangulatos történetmesélésből áll, hanem néha felsír a lábon lőtt nyúl és ordít a vesén lőtt disznó, az lehet puskás-züldkalapos ember, de vadász soha.
 Emelem

..még mielőtt le "puskás embereznél", azt hiszem megértettem amit a társunk írt és ennek hangot is adtam...nem hiszem, hogy kell ez a reakció már ezek után  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #131 Dátum: 2012. Május 07. - 22:37:38 »

..még mielőtt le "puskás embereznél", azt hiszem megértettem amit a társunk írt és ennek hangot is adtam...nem hiszem, hogy kell ez a reakció már ezek után  Emelem

Kicsit tegyük már rendbe ezt a dolgot.
Amikor le "puskás embereztelek" (volna, de ez csak abban az esetben igaz, ha magadra ismertél abban amit írtam), közben született Baikal klaviatúrájából a magyarázó válasz, amire igazából semmi szükség nem volt.
Nem volt, mert aki tudja, hogy mik a feladatai és a kötelezettségei egy vadásznak, annak nem kell magyarázkodni egy kóbor macska elejtése miatt!!

Az, hogy részemről milyen reakció érkezik egy adott esetben, annak szükségét meg had döntsem el én magam.
Legfeljebb Neked nem tetszik és ezen véleményednek hangot adhatsz.

De engedd meg, hogy némi adalékkal szolgáljak, hogy miért is írtam reakcióként azt, amit:
Az elmúlt 2 és fél évtized során nagyjából 4-5 ezer vadászvendéggel kerültem kapcsolatba.
Ha "jó szél alatt állok", általában egy óra sem kell hozzá és az embert a megfelelő kategóriába tudom sorolni.
Ez nem önös céltól vezérelt hobbi, hanem ez kellett ahhoz, hogy bárkivel eredményesen tudjak együtt vadászni.
Mivel ez nekem nem csupán szenvedély, hanem ebből élek, ezért alkalmazkodnom kellett minden esetben a vadászvendég tulajdonságaihoz, még akkor is, ha történetesen hányinger kerülgetett miatta. Mert vadászat közben nagyon gyorsan előjön az emberek igazi énje. Megmutatkozik a pőre valóság és még ha akarná, sem tudja senki eltitkolni a valódi mivoltát.

De Szárszónak is egy a vége: Feltétel nélkül fenntartom, hogy ha valaki egy VADÁSZFÓRUMON elkezd nyavajogni azon, hogy egy fácáncsibe pusztító macskával kevesebb járja a határt és túlfűtött morális töltéssel aggódik a kölykök további sorsa felől, az nyugodtan válassza valamelyik újabban alakult eszmecserélő oldalt.
Erre a célra pl. tökéletesen megfelel a "magyarvadasz.forumx.hu". Kacsint

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #132 Dátum: 2012. Május 08. - 08:39:40 »



De Szárszónak is egy a vége: Feltétel nélkül fenntartom, hogy ha valaki egy VADÁSZFÓRUMON elkezd nyavajogni azon, hogy egy fácáncsibe pusztító macskával kevesebb járja a határt és túlfűtött morális töltéssel aggódik a kölykök további sorsa felől, az nyugodtan válassza valamelyik újabban alakult eszmecserélő oldalt.




Nem nyavajogtam..és nem tudtam, hogy fácáncsibe pusztitó macsekról van szó...mivel nem élek még benne, tehát puskás embernek sem vagyok még egyelőre megfelelő.

Miután felvilágosítottak a dolgokról, megértettem és reagáltam rá...

Napi közel 100 ember irányítását végzem, elég régóta dolgozom emberekkel...nekem is van elég tapasztalatom ahhoz, hogy pár megnyilvánulás után, hova kell sorolni egy embert... Kacsint...de akikből élek azokat még a hátuk mögött sem bunkózom le, ha még is ez a véleményem, hát megmondom szemben finoman, nem sértően, ha csak nem vagyok jellemtelen Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #133 Dátum: 2012. Május 08. - 09:14:32 »

Szóval Mosolyog

Nem hiszem, hogy "egy súlycsoportba" lennénk vadászatilag  Emelem

Kiveséztük, megértettem...ha javasolhatnám, zárjuk le a témát  Igen
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #134 Dátum: 2012. Május 08. - 12:11:26 »

Sziasztok!
Néhány mondatot szeretnék hozzáfűzni a "macskakérdéshez".
Arról, hogy mekkora kárt tud okozni a határba kijáró/kint élő macska az apróvadas területen sokan tudnának mesélni...
A másik dolog:
A macskák veszettség elleni oltása soha nem volt kötelező. Mára ugyan a veszettségi esetek száma alaposan lecsökkent, de még mindig előfordul.
A határban "levegőző" Cirmi valahogy összeszedi a vírust és ezzel együtt hazamegy. Egy pár hét után meg lehet oltani néhány embert...
Mindig eszembe jut néhai öreg vadászcimborám bölcselete:
" A kutyának az a dolga, hogy a portát őrizze, a macska meg a padláson egerésszen, ne a határban kujtorogjanak!"
Üdvözlettel: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: