Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98142 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #75 Dátum: 2012. Március 11. - 14:44:06 »

"..bullmastif nagyságú "házikedvenc" garázdálkodik...."

 Vigyorog

Hoppá! Így már azért picit nehezebb.  Ördög

Viszont néha faluhelyen nem csak mindenki ismer mindenkit, de mindenki ismeri azt is, kinek, milyen kutyája/kutyái vannak. Itt nálunk már másnap meglenne a "szerencsés nyertes" például. Ha ott ez nem így van, akkor bizonyosan megpróbálkoznék valami ellenállhatatlan csalival, még melegében fotózás, aztán még megkockáztatom: nem mernék rá mérget venni, hogy másnap nem jönne a dühös, panaszos "gazdi".  Nyihi
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #76 Dátum: 2012. Március 11. - 14:44:42 »

Gondolom, Gewehr sem arra gondolt, hogy a törvényes úton hagyná magát pofára ejteni...

Példaeset, már elévült.
Az egyik sógorom fiatal korában bokszoló volt.
Ha valaki emlékszik még Gedó György nevére, akkor érti, hogy mit jelent: anno pontozással megverte Debrecenben.
A hősidőkben panelházban laktak.
Volt egy kis dömper kislány, aki minden este fél nyolctól fél kilencig azt csinálta a felettük lévő lakásban, mint az állat.
Zengett a ház, én is hallottam.
Sógor szólt apukának, hogy csináljon valamit.
Nem oldódott meg.
Megint szólt, megint semmi.
Aztán jött az alkalom, az apuka a lépcsőházban kapott egy emberes fülest, beesett a biciklitárolóba.
Aztán csend volt.
Ennyi.

Kutyagazdit sem törvény elé kellene citálni.

 Effendi Emelem

Így igaz!  Igen

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2012. Március 11. - 14:52:32 »

Hoppá! Így már azért picit nehezebb.  Ördög

Viszont néha faluhelyen nem csak mindenki ismer mindenkit, de mindenki ismeri azt is, kinek, milyen kutyája/kutyái vannak. Itt nálunk már másnap meglenne a "szerencsés nyertes" például. Ha ott ez nem így van, akkor bizonyosan megpróbálkoznék valami ellenállhatatlan csalival, még melegében fotózás, aztán még megkockáztatom: nem mernék rá mérget venni, hogy másnap nem jönne a dühös, panaszos "gazdi".  Nyihi

Egy ismerősöm fiát megtámadta egy nyitott kapun kirontó roti, a gyerek a skót juhászát sétáltatta. A kölyökkutya védte a gazdáját, így Ő kapta a harapásokat, a nagy nehezen előkerülő roti-gazda is csak  erős rugdosásokkal tudta leszedni a sajátját a nyomorékká silányított skótról. Mintegy három éve pereskednek, de úgy néz ki, semmire se mennek! Jogállam! Szomorú
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #78 Dátum: 2012. Március 11. - 15:05:16 »

Egy ismerősöm fiát megtámadta egy nyitott kapun kirontó roti, a gyerek a skót juhászát sétáltatta. A kölyökkutya védte a gazdáját, így Ő kapta a harapásokat, a nagy nehezen előkerülő roti-gazda is csak  erős rugdosásokkal tudta leszedni a sajátját a nyomorékká silányított skótról. Mintegy három éve pereskednek, de úgy néz ki, semmire se mennek! Jogállam! Szomorú

Pedig ennek baromi egyszerűen kéne működni. Aki nyitott kapunál felügyelet nélkül hagy egy ilyen kaliberű kutyát, annak nem való ilyen állat a kezébe. Még "szerencse" hogy a kutyának lett baja, nem a gyereknek. Amerikában ezért két évre minimum eltiltanák háziállat tartásától. De mi nem ilyen országban élünk.  Vállat von Sajnos velem is előfordult, hogy apró figyelmetlenségből (általában ilyenekből van a legnagyobb baj) emberre támadt a kutyám, de szerencsére időben észleltem, és mindkét esetben azonnal feküdt a kutya a vezényszóra, pedig már csak egy méterre volt "az áldozattól".  Hozzátenném, hogy nem csak úgy hobbiból támadott a kutya, úgyhogy nem is kellett magyarázkodni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #79 Dátum: 2012. Március 11. - 15:08:45 »

Egy ismerősöm fiát megtámadta egy nyitott kapun kirontó roti, a gyerek a skót juhászát sétáltatta. A kölyökkutya védte a gazdáját, így Ő kapta a harapásokat, a nagy nehezen előkerülő roti-gazda is csak  erős rugdosásokkal tudta leszedni a sajátját a nyomorékká silányított skótról. Mintegy három éve pereskednek, de úgy néz ki, semmire se mennek! Jogállam! Szomorú

Sajnálatos és sajnálatosan nem egyedi eset!
Ilyenkor alkalmazandó az említett példa..., többek között!

De visszakanyarodva volt már rá példa, hogy a vadakat hónapok óta hajtó és tizedelő két (fajtát nem neveznék meg) díjnyertes vadászkutya kilövése után, amit nem közöltek a gazdával (egyfajta csaliként), rögtön a helyi vadászokhoz fordult panasszal, vádaskodva a kilövésük miatt.., azt hiszem, nem kell ecsetelni: a csapda bezárult, amibe ráadásul emelt fővel sétált bele!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #80 Dátum: 2012. Március 11. - 15:10:00 »

Pedig ennek baromi egyszerűen kéne működni. Aki nyitott kapunál felügyelet nélkül hagy egy ilyen kaliberű kutyát, annak nem való ilyen állat a kezébe. Még "szerencse" hogy a kutyának lett baja, nem a gyereknek. Amerikában ezért két évre minimum eltiltanák háziállat tartásától. De mi nem ilyen országban élünk.  Vállat von Sajnos velem is előfordult, hogy apró figyelmetlenségből (általában ilyenekből van a legnagyobb baj) emberre támadt a kutyám, de szerencsére időben észleltem, és mindkét esetben azonnal feküdt a kutya a vezényszóra, pedig már csak egy méterre volt "az áldozattól".  Hozzátenném, hogy nem csak úgy hobbiból támadott a kutya, úgyhogy nem is kellett magyarázkodni.



Na, ott van az állattartás veleje a kiemelt részekben.
Igen, valahol itt lenne az alapja.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #81 Dátum: 2012. Március 11. - 15:13:17 »


Na, ott van az állattartás veleje a kiemelt részekben.
Igen, valahol itt lenne az alapja.

Meg valahol ott, hogy (ismerve a mostani magyar helyzetet kutyatartás terén) nem biztos az a legjobb döntés, miszerint mindenki kénye-kedve szerint vásárolhat kutyát és bármilyen kutyát bármilyen célra, bármilyen tartási feltételekkel!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #82 Dátum: 2012. Március 11. - 16:05:43 »


Na, ott van az állattartás veleje a kiemelt részekben.
Igen, valahol itt lenne az alapja.

Pedig ehhez se kellett kutyaiskola, csak megfelelő mennyiségű idő, meg következetes nevelés.

Meg valahol ott, hogy (ismerve a mostani magyar helyzetet kutyatartás terén) nem biztos az a legjobb döntés, miszerint mindenki kénye-kedve szerint vásárolhat kutyát és bármilyen kutyát bármilyen célra, bármilyen tartási feltételekkel!

Svájcban ha jól tudom, csak orvosi papírokkal igazolva lehet kutyát tenyészteni. Ezzel szűrik ki a genetikai betegségeket. Azt hiszem a törvény hatályba lépése után 5 év alatt 90%-kal csökkent a diszpláziás kutyák száma. Hihetetlen, hogy mennyi állat szenvedését lehet megakadályozni egy törvénnyel. De szerintem a mi életünkben MO nem fog eljutni ide.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #83 Dátum: 2012. Március 11. - 16:15:29 »

 Emelem
Látom, ti még nem igen láttatok kerítésdróton átmászó kutyát! Ha egy kutya erre, vagy a csavargásra rászokott azt leszoktatni szinte lehetetlen. Még a láncról is megszökik.
Ezek általában nem lakásban tartott, dédelgetett pincsik, amelyek végigsz..ják a lábukat, ha este a sötét utcán nem látják a gazdit, hanem legtöbbször tanyán élő "kirafinálódott" kutyák, melyek éjszakai csavargásairól sokszor még a gazdi sem tud!
Én is tartok, és tartottam egész életemben kutyákat, és nem hinném, hogy szeretném szeretném a kutyákat, de vallom, a vadászterületen csavargó, vadat hajtó, lerántó kutyáknak nincs kegyelem. Ugyan úgy, mint az ok nélkül emberre támadó állatnak sem!  Az ilyen állatokat a világ nagy részén lelövik!
Mit gondoltok, mi lesz itt ha egyre több helyen vezetik be az ebadót? Nehogy azt higgye bárki is, hogy a menhelyek majd befogadják őket!  Kutyamenhelyek!?   Fejvakarás  Időnként azért csak kiderül, hogy jó pár kutyát elaltatnak, eladják kísérletre, vagy egyszerűen nejlonba csomagolva élve a kukába dobják! Ott is csak a pénz számít! Ügyesen kihasználják az emberek hiszékenységét, és azt hitetik el velük, hogy azzal a felajánlott 1 %-al tesznek valamit értük, és a lelkiismeretük megnyugtatására!
Na, ilyenkor kellene ezt a sok hamis természetvédőt előszedni, és kötelezni őket minden kóbor kutya befogadására! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #84 Dátum: 2012. Március 11. - 16:17:21 »

Pedig ehhez se kellett kutyaiskola, csak megfelelő mennyiségű idő, meg következetes nevelés.

Svájcban ha jól tudom, csak orvosi papírokkal igazolva lehet kutyát tenyészteni. Ezzel szűrik ki a genetikai betegségeket. Azt hiszem a törvény hatályba lépése után 5 év alatt 90%-kal csökkent a diszpláziás kutyák száma. Hihetetlen, hogy mennyi állat szenvedését lehet megakadályozni egy törvénnyel. De szerintem a mi életünkben MO nem fog eljutni ide.

Biztosan nem fog eljutni ide! De kérdem én: mit várhatnak olyan emberektől, ahol a felpuffadt alkoholista sörözgetve, röhögve figyeli, ahogy a kutyája a hozzá bejáró kóbor kutyákat fedezi? Akkor meg minek? A menhelyek így is tele vannak!

Itt is csak a papíros igazolás, engedély változtatna ezen! Mert addig bizony lesznek szép számmal ilyen vadorzó félkóbor ebek sajnos!
Szerintem!  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #85 Dátum: 2012. Március 11. - 16:30:13 »

Emelem
Látom, ti még nem igen láttatok kerítésdróton átmászó kutyát! Ha egy kutya erre, vagy a csavargásra rászokott azt leszoktatni szinte lehetetlen. Még a láncról is megszökik.


Sajnos nekem volt több is. Úgy van ahogy mondod, az ilyeneket nem álltja meg semmi, a golyót kivéve.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #86 Dátum: 2012. Március 11. - 17:24:14 »

" Jó agárnak golyó a vége..."
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #87 Dátum: 2012. Március 11. - 21:29:14 »


Az egyik sógorom fiatal korában bokszoló volt.
Ha valaki emlékszik még Gedó György nevére, akkor érti, hogy mit jelent: anno pontozással megverte Debrecenben.

 Effendi Emelem

Pedig nem lehetett egy daliás termet a sógorod, mert (ha jól emlékszem) Gedó 48 kiló alatt bokszolt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #88 Dátum: 2012. Március 11. - 21:41:39 »

Pedig nem lehetett egy daliás termet a sógorod, mert (ha jól emlékszem) Gedó 48 kiló alatt bokszolt.


Igen, papírsúlyban! Egy szál bele volt, az is hosszában!
Amikor először találkoztam vele a Megyeri úton azt hittem ő az öltözőőr! Akkor hittem el, hogy bokszoló mikor felment a ringbe! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2012. Március 11. - 22:37:11 »

Pedig nem lehetett egy daliás termet a sógorod, mert (ha jól emlékszem) Gedó 48 kiló alatt bokszolt.


Azért az ilyen "kishörcsögökkel" is jó vigyázni! Nálunk is van egy, a 120 kilós ci... etnikum szalutál neki!  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: