Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98122 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #60 Dátum: 2012. Január 17. - 11:02:54 »

Nem kizárt!

Pedig ott csináltak már ilyesmit.  Nyihi
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
deer14
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #61 Dátum: 2012. Március 10. - 12:48:30 »

ÜDV A VADÁSZOKNAK  most jöttem be a területről. Ellenőrző körúton voltam mert a területünkön 2 bullmastif nagyságú "házikedvenc" garázdálkodik. Úgy tűnik a muflonokra specializálódtak mert már 3 kost találtunk utánnuk. Az utolsó 2 éves reményteljes kos még meleg teteme felett kolléga tetten érte őket sajnos puska nélkül,igy csak nézett utánnuk ahogy elmenekülnek.Nincs valami "tuti"tippetek hogy lehetne velük kezet fogni? A kedves kutyabarát állatvédőknek ezúton üzenem: nem lenne kedvetek a féltve őrzött vadállományunkat is megvédeni a HÁZIKEDVENCEKTŐL ?????????                                                                                                                                                                     
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #62 Dátum: 2012. Március 10. - 12:56:53 »

Szervusz .
Etető vonszalék készítése a zsákmányból (kötélen húzva) ami vagy láda csapdában végződik vagy nem.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #63 Dátum: 2012. Március 10. - 19:23:33 »

Etető vonszalék készítése a zsákmányból (kötélen húzva) ami vagy láda csapdában végződik vagy nem.


 Vigyorog Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #64 Dátum: 2012. Március 10. - 19:31:50 »

Nincs valami "tuti"tippetek hogy lehetne velük kezet fogni?                                                                                                                                                              
Amikor már nagyon nyeregben érzik magukat és belakják a területet, akkor általában csak reggel felé mennek haza (már ha hazamennek egyáltalán Fejvakarás)
Ilyenkor sokkal biztosabban "meg lehet figyelni" őket a lakott terület közelében, mert ott szűkülnek a térbeli lehetőségeik.
Az ilyen vadorzó kutyák nagy része nappal otthon őrzi a gazdát és el sem hinnék róla, hogy micsoda kártevő vált belőle.
Ilyenkor üt vissza a domesztikációnak az a része, hogy az ösztönök finom alakítása mellett megtanította az ember a kutyát logikusabban gondolkodni és ezt az ilyen alkalmakkor ki is használják.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #65 Dátum: 2012. Március 10. - 19:39:48 »

hogy lehetne velük kezet fogni?

Tudod, nem velük kellene kezet fognod.
Hanem jól tökön rugdosnod a gazdájukat.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #66 Dátum: 2012. Március 10. - 19:49:58 »

Szia Attila .
Túl tudományos volt a megfogalmazás.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #67 Dátum: 2012. Március 11. - 09:37:45 »

Ja, az a baj, hogy a kos hajlamos szembefordulni a kutyával. Eggyel még csak-csak elbír, de többel nem.

G. Csaba amit ír, azt én is tapasztaltam. Reggel kényelmesen elhevert egy kalandozó kutyabanda egy befogó előtt a lucernaszénán. Ki kellett pihenniük a fáradalmakat. A háromból 1 sajnos meglógott, mert akkor még nem tudtam, hogy a kutyánál fordítva kell eljárni, mint a hasznos vadnál. Előbb mindegyikben legyen egy lövés, aztán majd ráér az ember utánajárni a dolgoknak!

Mivel két kutyáról van szó, nagyon fontos az tudni, hogy ha csak az egyiket tudod meglőni, akkor ne menj el! Rejtőzz el valahol ott, ahol a cimborák utoljára együtt voltak, MINDIG visszajön az elszökött keresni a vadásztársat, likvidálni lehet azt is.

Ezt Stoflitz Ferenc vette észre és írta le, én is kipróbáltam és bevált!

Valahol biztos bejárnak, fix úton. Ott érdemes leskelődni!

Muflonos területen meg amúgy is érdemes disznóbefogó mintájára készült kutyacsapdát készíteni párat, kisebb méretben persze, mint egy befogó.

Ha a kutyák gazdája meg megvan, akkor a kosok számláját is érdemes lenne benyújtani, bár bizonyító fotók hiányában mit sem ér sajnos!
Naplózva

Erdő az én templomom...
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #68 Dátum: 2012. Március 11. - 09:46:47 »

Mivel két kutyáról van szó, nagyon fontos az tudni, hogy ha csak az egyiket tudod meglőni, akkor ne menj el! Rejtőzz el valahol ott, ahol a cimborák utoljára együtt voltak, MINDIG visszajön az elszökött keresni a vadásztársat, likvidálni lehet azt is.

Célszerű először az idősebbet kivenni, vagy azt amelyik hátrébb áll. A másik gyakran várja az idősebbtől, hogy merre meneküljön.
KIcsit olyan szitu ez, mikor a sebész a saját anyósát műti. Sose tudja mikor tesz jót.  Stoel
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
deer14
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #69 Dátum: 2012. Március 11. - 10:22:20 »

köszönöm,hogy megosztottátok értékes tapasztalaitokat.Még egy pár tény: 1.:nálunk Szlovákiában a csapdázás csak külön engedéllyel lehetséges 2.:szivem szerint én is a GAZGIT rúgnám t...n mert vadász vagyok ergo-kutyabarát,csakhogy ezeknek ha volt is valamikor már biztos,hogy nincs ezáltal a kárigényt sincs kinek benyújtani. 3.:igazatok lehet,hogy a kosok szembefordulnak velük mert az első 2 kost 10 m-es körön belül találtuk. És az a legrosszabb,hogy ennél a két kosnál csak a nyaki ütőér volt átharapva tehát nem az éhség miatt hanem kedvtelésből is ölnek.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #70 Dátum: 2012. Március 11. - 11:02:42 »

Valóban az elvadult kutyák, macskák legtöbbször kedvtelésből ölnek! Sajnos ez is olyan, amit az elfogult természetvédők nem hisznek el, csak fújják a hittérítő dumát! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #71 Dátum: 2012. Március 11. - 14:14:56 »

köszönöm,hogy megosztottátok értékes tapasztalaitokat.Még egy pár tény: 1.:nálunk Szlovákiában a csapdázás csak külön engedéllyel lehetséges 2.:szivem szerint én is a GAZGIT rúgnám t...n mert vadász vagyok ergo-kutyabarát,csakhogy ezeknek ha volt is valamikor már biztos,hogy nincs ezáltal a kárigényt sincs kinek benyújtani. 3.:igazatok lehet,hogy a kosok szembefordulnak velük mert az első 2 kost 10 m-es körön belül találtuk. És az a legrosszabb,hogy ennél a két kosnál csak a nyaki ütőér volt átharapva tehát nem az éhség miatt hanem kedvtelésből is ölnek.

Azért a Bullmastiff eléggé feltűnő jelenség, s nem születik vadon, ergo kellett, hogy valakitől megszökjenek a környékről. Így pedig már (még nagyvárosban is) könnyebben a nyomára lehet akadni, hisz a fajtát azért nem tartja minden második ember.
Én ezen a nyomon indulnék el, szerintem egy próbát megér.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #72 Dátum: 2012. Március 11. - 14:26:09 »

"..bullmastif nagyságú "házikedvenc" garázdálkodik...."

 Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2012. Március 11. - 14:29:30 »

"Én ezen a nyomon indulnék el, szerintem egy próbát megér."---De csak ha sok ideje van, és szereti a vesztett ügyeket! Inkább a régi módszer: Elijeszteni-elásni Mosolyog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #74 Dátum: 2012. Március 11. - 14:38:23 »

Gondolom, Gewehr sem arra gondolt, hogy a törvényes úton hagyná magát pofára ejteni...

Példaeset, már elévült.
Az egyik sógorom fiatal korában bokszoló volt.
Ha valaki emlékszik még Gedó György nevére, akkor érti, hogy mit jelent: anno pontozással megverte Debrecenben.
A hősidőkben panelházban laktak.
Volt egy kis dömper kislány, aki minden este fél nyolctól fél kilencig azt csinálta a felettük lévő lakásban, mint az állat.
Zengett a ház, én is hallottam.
Sógor szólt apukának, hogy csináljon valamit.
Nem oldódott meg.
Megint szólt, megint semmi.
Aztán jött az alkalom, az apuka a lépcsőházban kapott egy emberes fülest, beesett a biciklitárolóba.
Aztán csend volt.
Ennyi.

Kutyagazdit sem törvény elé kellene citálni.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: