Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 98135 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2011. November 28. - 08:49:09 »

fajtiszta csodaszép kuvasz

Még jó, hogy kutya létére "fajtiszta" és nem lett belőle mondjuk elefánt... Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #46 Dátum: 2011. November 28. - 08:56:06 »

 Emelem ! Nem hiszem , hogy láncra verve lőtték le  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #47 Dátum: 2011. November 28. - 09:32:34 »

Én nem nagyon értek ezzel egyet. Ugyanis a kedvenc kutyámat akivel együtt nőttem fel 12 éves korában egy vadász lőtte le. (születésem óta velem volt egy fajtiszta csodaszép kuvasz.) Ha meglátok véletlenül egy régi videót amin vele játszok utána 1-2 napig előbb dühbe gurulok. EZ volt 6 éve de azt a kutyát életembe nem fogom elfelejteni és semmi sem kárpótolhatja. Csak mondom hogy kint volt a tanyánkon és meg volt kötve. Amikor meg szóvá tette ezt apám még nekik állt feljebb. Azóta ha vadászt látok köpök rá egy nagyot.( Ez csak a falum béli vadászokra vonatkozik) Úgy vagyok vele hogy nem kell ahhoz vadásznak lenni hogy fegyverem van. Fegyvert kizárólag önvédelemre tartom eddig még nem kellett használnom csak párszor ijesztettem el vele eddig néhány Sziu indiánt.

Máté

Ezt leírni is kár volt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #48 Dátum: 2012. Január 16. - 16:48:16 »

Ma eleget tettem barátom meghívásának, és egy nagyon szép napot töltöttünk el.  Egy volieres fácántelep, és környékét próbáltuk megszabadítani a szőrmés és tollas kártevőktől.
Eredményünk:
-3 szarka
-2 dolmányos
-2 róka
-1 kóbor kutya
-2 kövérre hízott kanpatkány  Ördög

A volierek között sétálgattunk, amikor kutyaugatást hallottunk. Mondta a meghívóm, hogy nézzük meg. (ő a telephely vezető) Megyünk, egyszer csak látunk egy nagy fehér keverék kutyát, amint hatalmas lendülettel szaggatja a volier hálóját. Kaptam a sörétest, és egy lövéssel leteritettem.
Miután megnéztük, utána vettük észre, hogy 2 voliert már szétszaggatott, és 7 madarat megölve otthagyott. Ebből azt szűrtem le, hogy nem az éhség miatt ment be a fácánokhoz, hanem csak "szórakozásból"! Szerintem egy éhes kutya max. 2-őt megfojt, és elmegy. Persze a szétszaggatott volierekből kimentek a fácánok. Ráadásul a törzsállományból...a volierrekkel együtt ez már tetemes anyagi kár. 40 madárnak lőttek egy kutya miatt...
Még lőttem egy rókát, és 3 szarkát meg 2 patkányt, a barátom .22-el lőtt 2 dolmányost és 1 rókát.
Én lőszernek 12/70-es Rc-t használtam 3.1mm-es söréttel töltve.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #49 Dátum: 2012. Január 16. - 16:50:45 »

Ma eleget tettem barátom meghívásának, és egy nagyon szép napot töltöttünk el.  Egy volieres fácántelep, és környékét próbáltuk megszabadítani a szőrmés és tollas kártevőktől.
Eredményünk:
-3 szarka
-2 dolmányos
-2 róka
-1 kóbor kutya
-2 kövérre hízott kanpatkány  Ördög

A volierek között sétálgattunk, amikor kutyaugatást hallottunk. Mondta a meghívóm, hogy nézzük meg. (ő a telephely vezető) Megyünk, egyszer csak látunk egy nagy fehér keverék kutyát, amint hatalmas lendülettel szaggatja a volier hálóját. Kaptam a sörétest, és egy lövéssel leteritettem.
Miután megnéztük, utána vettük észre, hogy 2 voliert már szétszaggatott, és 7 madarat megölve otthagyott. Ebből azt szűrtem le, hogy nem az éhség miatt ment be a fácánokhoz, hanem csak "szórakozásból"! Szerintem egy éhes kutya max. 2-őt megfojt, és elmegy. Persze a szétszaggatott volierekből kimentek a fácánok. Ráadásul a törzsállományból...a volierrekkel együtt ez már tetemes anyagi kár. 40 madárnak lőttek egy kutya miatt...
Még lőttem egy rókát, és 3 szarkát meg 2 patkányt, a barátom .22-el lőtt 2 dolmányost és 1 rókát.
Én lőszernek 12/70-es Rc-t használtam 3.1mm-es söréttel töltve.

Nem unatkoztatok!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #50 Dátum: 2012. Január 16. - 16:54:17 »

Ma eleget tettem barátom meghívásának, és egy nagyon szép napot töltöttünk el.  Egy volieres fácántelep, és környékét próbáltuk megszabadítani a szőrmés és tollas kártevőktől.
Eredményünk:
-3 szarka
-2 dolmányos
-2 róka
-1 kóbor kutya
-2 kövérre hízott kanpatkány  Ördög

A volierek között sétálgattunk, amikor kutyaugatást hallottunk. Mondta a meghívóm, hogy nézzük meg. (ő a telephely vezető) Megyünk, egyszer csak látunk egy nagy fehér keverék kutyát, amint hatalmas lendülettel szaggatja a volier hálóját. Kaptam a sörétest, és egy lövéssel leteritettem.
Miután megnéztük, utána vettük észre, hogy 2 voliert már szétszaggatott, és 7 madarat megölve otthagyott. Ebből azt szűrtem le, hogy nem az éhség miatt ment be a fácánokhoz, hanem csak "szórakozásból"! Szerintem egy éhes kutya max. 2-őt megfojt, és elmegy. Persze a szétszaggatott volierekből kimentek a fácánok. Ráadásul a törzsállományból...a volierrekkel együtt ez már tetemes anyagi kár. 40 madárnak lőttek egy kutya miatt...
Még lőttem egy rókát, és 3 szarkát meg 2 patkányt, a barátom .22-el lőtt 2 dolmányost és 1 rókát.
Én lőszernek 12/70-es Rc-t használtam 3.1mm-es söréttel töltve.

Nagy gratula!  Igen

A patkányokat, hol lőtted?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #51 Dátum: 2012. Január 16. - 17:00:00 »

Nagy gratula!  Igen

A patkányokat, hol lőtted?

A fácántelepen a magtár ajtaján próbáltak meg jóllakva távozni egymás után, én meg pont észrevettem.  Nyihi
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #52 Dátum: 2012. Január 16. - 18:02:02 »

A fácántelepen a magtár ajtaján próbáltak meg jóllakva távozni egymás után, én meg pont észrevettem.  Nyihi

A fene! Én még ott sosem próbáltam a csirkeháló miatt..., holott mi, "tapasztalt patkányvadászok" jól tudjuk, hogy egy rutinos patkánynak nem jelent akadályt holmi csirkeháló.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #53 Dátum: 2012. Január 16. - 19:15:51 »

A fene! Én még ott sosem próbáltam a csirkeháló miatt..., holott mi, "tapasztalt patkányvadászok" jól tudjuk, hogy egy rutinos patkánynak nem jelent akadályt holmi csirkeháló.  Ördög

Pedig milyen jó is patkányozni.  OOO

Sokszor többre értékelem, mint egy disznózást. Ifjú koromban, az öregapám kisgolyósával hánynak húztam el a sorsát...régi szép idők.
Emlékszem, volt olyan, hogy a szeméttelepen 30 valahány patkányt lőttem 1 nap alatt. A szemételep bűzét is megérte elviselni, ráadásul a szeméttelep dolgozói még örültek is neki.  Ördög
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #54 Dátum: 2012. Január 16. - 19:17:49 »

Ráadásul nyárson sütni és egy két sört is le engedni! Kacsint Táncol
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #55 Dátum: 2012. Január 16. - 20:46:12 »

Ráadásul nyárson sütni és egy két sört is le engedni! Kacsint Táncol

Én inkább maradok a patkányburgernél.  Röhög

Különben is, nem is lehet rossz, főleg ha van egy üveg jó hideg sör is hozzá. Nyálcsorog
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #56 Dátum: 2012. Január 16. - 21:26:40 »

Pedig milyen jó is patkányozni.  OOO

Sokszor többre értékelem, mint egy disznózást. Ifjú koromban, az öregapám kisgolyósával hánynak húztam el a sorsát...régi szép idők.
Emlékszem, volt olyan, hogy a szeméttelepen 30 valahány patkányt lőttem 1 nap alatt. A szemételep bűzét is megérte elviselni, ráadásul a szeméttelep dolgozói még örültek is neki.  Ördög

Na igen. Pláne, az aktív "patkányhajtás" ..., nincs is párja!  Mosolyog
Jövő héten csinálok vagy 3 szórót megint, aztán hátha lesz este valami mozgás (bár olyan még nem volt, hogy ne lett volna ott).
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #57 Dátum: 2012. Január 16. - 22:02:12 »

Én inkább maradok a patkányburgernél.  Röhög


Én tudok egy jó helyet, ha szereted a patkány burgert.  Ördög  Röhög

http://www.flickr.com/photos/azrainman/1394614938/in/photostream/

Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #58 Dátum: 2012. Január 17. - 09:45:45 »

Én inkább maradok a patkányburgernél.  Röhög

Különben is, nem is lehet rossz, főleg ha van egy üveg jó hideg sör is hozzá. Nyálcsorog

Miért? Azt ne mondd már, hogy nem ettél még McDonalds-ban?  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #59 Dátum: 2012. Január 17. - 09:51:45 »

Miért? Azt ne mondd már, hogy nem ettél még McDonalds-ban?  Ördög

Nem kizárt!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: