Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923437 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7770 Dátum: 2018. December 29. - 12:05:56 »

Köszönöm mindenkinek Emelem
Szénrudas zsebkályhákat használtam eddig, de az elég macerás, meg büdös.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7771 Dátum: 2018. December 29. - 12:54:11 »

Köszönöm mindenkinek Emelem
Szénrudas zsebkályhákat használtam eddig, de az elég macerás, meg büdös.
 Wave
Meg faszán kisárgul tőle a zöld vadászcucc.
Meg eldurran mellette a gázos öngyújtó a mellényzsebben... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #7772 Dátum: 2018. December 29. - 13:23:15 »

Kedves Fórumtársak!
Ma sikeresen befejeztem az idei évet... Vadászatra menet kiugrott elém egy őz,kis fékezés és az árokban találtam magam az autóval... Szerencsére a kutya,a puska egyben maradt,én is megúsztam annyival,amennyit egy eleséssel összeszed az ember. Viszont az autómnak annyi,legalábbis a kasztninak,de annak nagyon. A motor,váltó,alvás,futómű viszont megúszta. Szóval szeretnék tanácsot kérni,hogy mit is ajánlatos kezdeni. A megmentésére nem látok esélyt,viszont ilyen állapotban van e lehetőség arra,hogy elpasszoljam vagy inkább keressek egy bontót? Elnézést,hogy ilyesmivel zaklatlak titeket. (az autó egy 97es 5 ajtós ,1.6 16 szelepes vitara).
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7773 Dátum: 2018. December 29. - 15:11:31 »

Köszönöm mindenkinek Emelem
Szénrudas zsebkályhákat használtam eddig, de az elég macerás, meg büdös.
 Wave

Bakker!!! Hol éltek ti!!??  Felétek nincs jó pálinka?  Én ilyenkor vagy tarpai szilvát használok, vagy kótaji almát. Ördög Táncol
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7774 Dátum: 2018. December 29. - 15:59:13 »

Bakker!!! Hol éltek ti!!??  Felétek nincs jó pálinka?  Én ilyenkor vagy tarpai szilvát használok, vagy kótaji almát. Ördög Táncol

De van, de azt mi megisszuk!  A zsebmelegítőbe a benzin is jó!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7775 Dátum: 2018. December 29. - 16:42:37 »

Nem akarok belepofázni, mert sohasem használtam ilyen melegítőt, de bioetanollal esetleg meg lehetne próbálni.
A gyereknek van valami "látványkandallója" egy társasházi lakásban, az is azzal üzemel.
Állítólag teljesen szagmentes.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #7776 Dátum: 2018. December 29. - 17:33:07 »

De van, de azt mi megisszuk!  A zsebmelegítőbe a benzin is jó!  Röhög

Jó magasra dobtam?  Vigyorog

Gondolhatod, sose volt semmilyen melegítőm. Belsőleg a fentebb említettek, az igen. Persze csak már otthon. Anno mikor elkezdtem még vitték magukkal az "öregek" a flaskát, de nekem, nekünk fiataloknak nem adtak. Azt mondták lesült volna a bőr a képükről, ha ilyen korukban fáztak volna. Lehetett benne valami. Akkoriban én sem fáztam. Pedig hol voltak olyan ruháim, bakancsaim, csizmáim, mint ma. Most meg... Tán még itthon is fázom néha a kandalló mellett. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #7777 Dátum: 2018. December 29. - 18:01:08 »

Tiszta Foltbenzin, nem Benzines folttisztító!
Az összetétele megegyezik a sebbenzinnel, de ez nem biztos. Raisz tanár úr kirugott kémia vizsgán.
A katalit kályhába is csak ezt szabad használni!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7778 Dátum: 2018. December 29. - 18:18:40 »

Kedves Fórumtársak!
Ma sikeresen befejeztem az idei évet... Vadászatra menet kiugrott elém egy őz,kis fékezés és az árokban találtam magam az autóval... Szerencsére a kutya,a puska egyben maradt,én is megúsztam annyival,amennyit egy eleséssel összeszed az ember. Viszont az autómnak annyi,legalábbis a kasztninak,de annak nagyon. A motor,váltó,alvás,futómű viszont megúszta. Szóval szeretnék tanácsot kérni,hogy mit is ajánlatos kezdeni. A megmentésére nem látok esélyt,viszont ilyen állapotban van e lehetőség arra,hogy elpasszoljam vagy inkább keressek egy bontót? Elnézést,hogy ilyesmivel zaklatlak titeket. (az autó egy 97es 5 ajtós ,1.6 16 szelepes vitara).

Alvázas vagy önhordó?
Ha alvázas, érdemes lenne hozzá kasztnit szerezni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #7779 Dátum: 2018. December 30. - 14:39:33 »

Kedves Fórumtársak!
Ma sikeresen befejeztem az idei évet... Vadászatra menet kiugrott elém egy őz,kis fékezés és az árokban találtam magam az autóval... Szerencsére a kutya,a puska egyben maradt,én is megúsztam annyival,amennyit egy eleséssel összeszed az ember. Viszont az autómnak annyi,legalábbis a kasztninak,de annak nagyon. A motor,váltó,alvás,futómű viszont megúszta. Szóval szeretnék tanácsot kérni,hogy mit is ajánlatos kezdeni. A megmentésére nem látok esélyt,viszont ilyen állapotban van e lehetőség arra,hogy elpasszoljam vagy inkább keressek egy bontót? Elnézést,hogy ilyesmivel zaklatlak titeket. (az autó egy 97es 5 ajtós ,1.6 16 szelepes vitara).


Rohadt vagyok kimenni megnézni, de asszem 8 vagy 10 csavar tartja a kasztnit az alvázon.
Érdemes volna venni rá egy másik bódét, ha a gép műszakilag jó. Pár napos munka leszedni meg visszarakni.

Ugyanitt automata 1.8-as ötajtós 1996-os Vitara eladó.  Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #7780 Dátum: 2018. December 30. - 15:07:17 »

Mèg a cifra piruett előtt nèzelődtem kasztni ügyben,a használható ritka mint a fehèr holló,a rozsdamentes meg arany árban fut (3-4 ezer)... Meg ezek után megrendült a bizalmam a gèpben (nem a típusban, hanem az adott darabban,kb. úgy vagyok vele mint egy rúgós puskával). De nem is a kasztni beszerzès a legnagyobb baj,hanem a papírozás... Ez ugye teljesen hivatalos gèp,itt szeretnek kötekedni a hatóságèk az ilyen módosításèrt is... Amúgy meg nem a nyolc csavar a nagy kunszt,hanem a vezetèkek,kormánymű, tank stb le ès átkötèse,meg amíg találok valakit,aki megcsinálja (ehhez nem vagyok elèggè felszerszámozva) De mèg nem tudom mi lesz a vège... Egyenlőre mèg rágondolni is nehèz,mert 10 èv alatt elèggè hozzám nőtt... De majd lesz valahogy Mosolyog köszönöm a tippeket!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #7781 Dátum: 2018. December 30. - 17:34:23 »

Mèg a cifra piruett előtt nèzelődtem kasztni ügyben,a használható ritka mint a fehèr holló,a rozsdamentes meg arany árban fut (3-4 ezer)... Meg ezek után megrendült a bizalmam a gèpben (nem a típusban, hanem az adott darabban,kb. úgy vagyok vele mint egy rúgós puskával). De nem is a kasztni beszerzès a legnagyobb baj,hanem a papírozás... Ez ugye teljesen hivatalos gèp,itt szeretnek kötekedni a hatóságèk az ilyen módosításèrt is... Amúgy meg nem a nyolc csavar a nagy kunszt,hanem a vezetèkek,kormánymű, tank stb le ès átkötèse,meg amíg találok valakit,aki megcsinálja (ehhez nem vagyok elèggè felszerszámozva) De mèg nem tudom mi lesz a vège... Egyenlőre mèg rágondolni is nehèz,mert 10 èv alatt elèggè hozzám nőtt... De majd lesz valahogy Mosolyog köszönöm a tippeket!

Papírozás?
Motorszám nem játszik már egy ideje, alvázszám meg az alvázon van. Max. a szín miatt lehet gondod.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #7782 Dátum: 2018. December 30. - 19:28:45 »

Akkor lemaradtam valahol a jogszabályokban. Nèzelődès van jelenleg,de nem vagyok elájulva a hazai árakról... Köszönöm,akkor a donorokat is figyelem.
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #7783 Dátum: 2018. December 30. - 22:33:59 »

Ez azért 3-400 ezer alatt nem fog megállni szerintem sehogy. Csak egy teljes fényezés 200, és az "alap"munka a javából.

Papírozás nincs.
A motorszám téged nem érint.

Lehetőleg kell egy színazonos donor, külhonból. Így kasztniárban sok évre megoldódik az egyéb alkatrészellátásod egy része is, illetve ha eladsz ezt-azt, visszajön valami...
A karosszéria szegecselt plakettel készült. Az ugye olyan, mint a vándorkupa. Kacsint Nekem még a műszerfalat is át kellene tenni, mert amerikai piacosban az is jelölt.

Én sem állnék neki a cserének itthon. Korrekt szerelőt tudok ajánlani, privátban adok elérhetőséget, ha szeretnéd. 
 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #7784 Dátum: 2018. December 31. - 15:28:22 »

Kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e, a Fórumon valaki, aki Csákberényben vagy környékén lakik és/vagy vadászi?
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: