Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 806770 alkalommal)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #660 Dátum: 2010. Május 21. - 11:12:49 »

Gyönyörű egy agancspár!
Szerintem ez az a fajta bika amelyiket illik benthagyni az állományban 15-16 éves koráig.
Így az agancs alapján én 10 év körüli igen erőteljes bikának ítélem. Még nagyon sok erő van benne felül és még  a koronaágak is egyenletesen vastagok.
De a középága az valami félelmetes. Hány centi hosszú? (én 50 cm körülire tippelem így).
Az ország melyik részén vetted fel?
Gratulálok hozzá hogy a tulajdonodban van egy ilyen szépség.
Hát erre a bikára még gondolatban sem szabadna fegyvert emelni,majd már csak akkor  ha már tényleg képtelen lesz örökíteni ezt a vérvonalat.
Ez egy kincs ami méltán érdemes arra,hogy megmaradjon egy állományban.
Legalábbis az én véleményem szerint!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #661 Dátum: 2010. Május 21. - 12:31:02 »

Gyönyörű egy agancspár!
Szerintem ez az a fajta bika amelyiket illik benthagyni az állományban 15-16 éves koráig.
Így az agancs alapján én 10 év körüli igen erőteljes bikának ítélem. Még nagyon sok erő van benne felül és még  a koronaágak is egyenletesen vastagok.
De a középága az valami félelmetes. Hány centi hosszú? (én 50 cm körülire tippelem így).
Az ország melyik részén vetted fel?
Gratulálok hozzá hogy a tulajdonodban van egy ilyen szépség.
Hát erre a bikára még gondolatban sem szabadna fegyvert emelni,majd már csak akkor  ha már tényleg képtelen lesz örökíteni ezt a vérvonalat.
Ez egy kincs ami méltán érdemes arra,hogy megmaradjon egy állományban.
Legalábbis az én véleményem szerint!

Ez így van ahogy írod, DE!
Bár nem tudom hogy hol lett felvéve az agancspár (mekkora az ott vadászatra jogosult területe), de nagyon sok helyen ha nem te löveted meg akkor majd a szomszéd.
Hiába mondod azt rá, hogy ez igen, ilyen bikákat kell meghagyni hogy örökítsen, ha holnap a kedves szomszéd, aki nem így gondolkodik (sajnos) agyonlöveti.
Ez van sajnos. 3-4000 ha-on nem tudod megváltani a világot, pláne gímnél.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #662 Dátum: 2010. Május 21. - 13:00:58 »

Ez így van ahogy írod, DE!
Bár nem tudom hogy hol lett felvéve az agancspár (mekkora az ott vadászatra jogosult területe), de nagyon sok helyen ha nem te löveted meg akkor majd a szomszéd.
Hiába mondod azt rá, hogy ez igen, ilyen bikákat kell meghagyni hogy örökítsen, ha holnap a kedves szomszéd, aki nem így gondolkodik (sajnos) agyonlöveti.
Ez van sajnos. 3-4000 ha-on nem tudod megváltani a világot, pláne gímnél.


Ez így van, ahogy írod, DE!

Adottak a vadászterületnagyságok. Ezen változtatni, pláne fölfelé nem hinném, hogy lehet. Sajnos.
De!
Én ehhez inkább úgy állnék/állok hozzá, hogy én nem lövetem meg, adok neki egy esélyt. Egy ilyen bika nem biztos, hogy sokszor szem elé kerül egy év folyamán. És így már jelentős az a plusz esély.

Persze ez baromi kevés, mert a szomszéd, meg az éjjelátós "vadásztárs", meg a vadkár, meg a mittudoménmi. De amíg kifogást, és igazolást keresünk, hogy miért is lőjük meg, ahelyett, hogy elengednénk, addig nem fog változni semmi.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #663 Dátum: 2010. Május 21. - 14:00:28 »

Uraim én erre azt mondom,hogy igen tudom,hogy a mai világban sajnos a pénz a mozgatórugója a vadászatnak.
De engem olyan vadásznak neveltek,aki képtelen lennék azzal a tudattal létezni,hogy egy ilyen csodát idejekorán elejtettem vagy meglövettem egy vendégvadásszal.
Ha más megteszi nyugodt szívvel,tegye... az Ő lelkén szárad.
Szerintem sajnálatos,hogy ide jutottunk...
Elveszik a vadgazdálkodás tudása,a vad szerete,tisztelete...elveszik az amit a régiek ránk hagytak.
Én legalábbis így gondolom.
A szarvassal gazdálkodni kell és lehet egy területen és nem szabad 2-3 évekbe gondolkodni,a szarvasállományban bizony 10-20 években illik tervezni,hisz egy igazán jó bika golyóérettségi kora még mindig 14-15 év,mikor elkezd hanyatlani.
Tudom ezt nehéz alkalmazni,még nehezebb kivitelezni,de akkor is azt mondom nem a mostani vadászati rendszer adott nagy nevet Magyarországnak,hanem a régi.
Az pedig ha így folytatjuk el fog halványodni ebben a mai környzetben.
(bocsánat,ha nagyon eltértem volna a témától,de én így látom a haza vadászat állapotát)
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #664 Dátum: 2010. Május 21. - 14:21:27 »

Serg!
Felveszlek a csapatomba!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #665 Dátum: 2010. Május 21. - 14:26:19 »

Tudomásul kell venni,hogy a nagy név már a múlté!10-15 év alatt romba lett döntve!A mai vadászgeneráció feladata az,hogy feltámassza,vagy végleg eltörölje.Szerintem ma nincs 20 ilyen bika az országban(vadaskerten kívül). :'(
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #666 Dátum: 2010. Május 21. - 14:38:45 »

Megdöbbenve állok -írhatnám,de nem írom,mert ülök.
Hogy tudsz következtetést  levonni két bika agancsából az ágtűzésre vonatkozóan?
Ezzel a lendülettel írhatnál arról is két ember arcképe alapján,hogy az orr először balra,majd kor előrehaladtával jobbra görbül.
Mellébeszélés nélkül kijelentem,hogy az ágtűzés helye genetikailag kódolva van!Egyedenként változik!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #667 Dátum: 2010. Május 21. - 14:57:21 »

Megdöbbenve állok -írhatnám,de nem írom,mert ülök.
Hogy tudsz következtetést  levonni két bika agancsából az ágtűzésre vonatkozóan?
Ezzel a lendülettel írhatnál arról is két ember arcképe alapján,hogy az orr először balra,majd kor előrehaladtával jobbra görbül.
Mellébeszélés nélkül kijelentem,hogy az ágtűzés helye genetikailag kódolva van!Egyedenként változik!

Szia!

Azért sokat segítene ennek a topicnak, ha a követhetőség érdekében használnád az "idézet" gombot!  Fejvakarás
A vitátokhoz nem kívánok hozzászólni!
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #668 Dátum: 2010. Május 21. - 15:12:17 »

Ez érdekes!Nézzétek meg az első képet,azon is az első agancsot!A jégág feletti ágra gondolok.Szerintetek középág,vagy vendégág?
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #669 Dátum: 2010. Május 21. - 16:19:35 »

Ez így van, ahogy írod, DE!

Adottak a vadászterületnagyságok. Ezen változtatni, pláne fölfelé nem hinném, hogy lehet. Sajnos.
De!
Én ehhez inkább úgy állnék/állok hozzá, hogy én nem lövetem meg, adok neki egy esélyt. Egy ilyen bika nem biztos, hogy sokszor szem elé kerül egy év folyamán. És így már jelentős az a plusz esély.

Persze ez baromi kevés, mert a szomszéd, meg az éjjelátós "vadásztárs", meg a vadkár, meg a mittudoménmi. De amíg kifogást, és igazolást keresünk, hogy miért is lőjük meg, ahelyett, hogy elengednénk, addig nem fog változni semmi.

Szevasz Kama!

Én nem igazolást keresek hogy miért kellene az ilyent agyon lövetni! Az ilyen bikákat kímélni kell ameddig csak lehet, tudod ezt Te is, én is meg sokan mások.
A gond azzal van -szerintem- hogy a területek kicsik, a bika egy nap megfordulhat akár 3 Vt.-nél, és a szomszéd(ok) lehet hogy nem így gondolkodnak. Lehet hogy azonnal meglövetik, még ha tudják is hogy ez a bika még bizony tud produkálni. "Most itt van előttünk, lehet hogy eztán már nem látjuk; lődd oldalba!"
Én nem tudom hogy hogy volt régebben: a területek voltak nagyobbak, vagy szemlélet volt más?  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #670 Dátum: 2010. Május 21. - 20:48:38 »

Sajnálatos hogy így van, de mégis Berik-el kell egyetértenem.
Igaz, hogy ekkora területeken lehetetlen a szarvasgazdálkodás.
Igaz, hogy nem építhetem arra a gazdálkodásomat, hogy biztosan nem lövi agyon a szomszéd sem, ha pedig átmegy a második szomszédba, az sem. Ilyen nincs.

Harmadrészt: fordult a világ. A gímbika vadásztatásból származó bevétel második helyre szorult vissza sok helyen. Nálunk is. (az erdészetnél, és a vt-nél is) A fő bevétel a vd hajtás. Az élvez prioritást, nagyon egyszerű, és praktikus okból. Egyszerűbb 8-10 garantált terítékű hajtást lebonyolítani, mint 8-10 10 kilós bikát lövetni. Árban viszont ugyanaz. Bevételi szempontból a gímbika egyre "mellékesebbé" válik jópár helyen, és ez egyenesen vezet oda, hogy a szakszerű vadászatára is egyre kevesebb figyelem irányul. Szerintem.

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #671 Dátum: 2010. Május 21. - 21:20:49 »

Dzsi Barátom!
Veled ellentétben én nem a számítógép világában születtem,gój logikámnak feldolgozhatatlan,így nem tudom teljesíteni kérésedet.Hiába is mutatják meg,mert két asztalhozülés között annyi idő telik el,hogy elfelejtem.Úgy kellett volna megszerkeszteni az egészet,ahogy a Punk-féle fórum van.Rákattintok a válaszra,úgy küldöm el az írásomat.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #672 Dátum: 2010. Május 21. - 21:57:53 »

Dzsi Barátom!
Veled ellentétben én nem a számítógép világában születtem,gój logikámnak feldolgozhatatlan,így nem tudom teljesíteni kérésedet.Hiába is mutatják meg,mert két asztalhozülés között annyi idő telik el,hogy elfelejtem.Úgy kellett volna megszerkeszteni az egészet,ahogy a Punk-féle fórum van.Rákattintok a válaszra,úgy küldöm el az írásomat.

Dzsi-nek igaza van!
Ezért az észrevételéért nem leköpni kell, ergo minimum egy elnézés kérése.
Ha meg nem tudsz valamit használni, nem szégyen kérdezni!
Hidd el, fognak segíteni!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #673 Dátum: 2010. Május 22. - 00:23:55 »

Senkit nem köptem le! Világosan ,érthetően leírtam,hogy alkalmatlan vagyok a feladat teljesítésére!
Attól,hogy nem értek a számítógéphez,még érthetek a szakmámhoz olyan szinten,hogy néha beleköhögjek a vitába.
Néhányunknak az az észrevétele,hogy hozzászólásunk után elfogynak az érveitek!
Ezen viszont nektek kell változtatni.Akkor talán kicsit több lesz a szakma a fórumban.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #674 Dátum: 2010. Május 22. - 00:30:20 »

Nem egyszer kerestem,hogy lehet sárga mezőt varázsolni a szövegbe.Egyszerűen fellelhetetlen.Ezért nem nekem kell elnézést kérnem,hiszen senkit nem bántok meg vele,hanem a rendszergazdának kéne a kérdést megoldani oly módon,hogy a magamfajta számítógép antitalentum is könnyen kezelhesse!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: