Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 318572 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #645 Dátum: 2012. November 04. - 21:54:01 »

Üdv Péter!
Amíg egész évben lőhetőek voltak a "szárnyas kártevők" tavaszonként négyen-öten jártunk ki "dúvadazni".
Nagyon jó hangulatú többé-kevésbé eredményes hajnali vadászatok voltak.
Mára már csak  emlékként maradtak meg ezek a vadászatok. Vállat von
Szerencsére most sem sajnálja a tagság a töltényt a társas vadászatokon ezekre a szárnyas vámszedőkre.
Tegnap volt az első társas vadászatunk.
És a szerény terítéken azért volt 9 db szajkó is.... Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #646 Dátum: 2012. November 05. - 08:16:12 »

.....
Nagyon jó hangulatú többé-kevésbé eredményes hajnali vadászatok voltak.
Mára már csak  emlékként maradtak meg ezek a vadászatok. Vállat von
Szerencsére most sem sajnálja a tagság a töltényt a társas vadászatokon ezekre a szárnyas vámszedőkre.
........

Mi minden évben megkérjük az engedélyt a tavaszi "gyérítésre", és meg is kapjuk!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #647 Dátum: 2012. November 05. - 09:35:43 »

Üdv Péter!
Amíg egész évben lőhetőek voltak a "szárnyas kártevők" tavaszonként négyen-öten jártunk ki "dúvadazni".
Nagyon jó hangulatú többé-kevésbé eredményes hajnali vadászatok voltak.
Mára már csak  emlékként maradtak meg ezek a vadászatok. Vállat von
Szerencsére most sem sajnálja a tagság a töltényt a társas vadászatokon ezekre a szárnyas vámszedőkre.
Tegnap volt az első társas vadászatunk.
És a szerény terítéken azért volt 9 db szajkó is.... Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem

Attila már megírta, és nálunk is így van. A hatóság megadja az engedélyt, érdemes élni vele.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #648 Dátum: 2012. November 05. - 10:19:17 »

Attila, Péter!
Tudok/unk az engedélyezésről, úgy tudom az idén is megkérték.
De a "régi" szervezett formában erre még nem került sor.
Számomra a vadászatból az elmúlt év nagy része kimaradt, így nem is tudtam erőltetni
ezt a dolgot.
Köszönöm a válaszaitokat!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #649 Dátum: 2012. November 07. - 06:18:26 »

Péter én is gratulálok! Nagyon tetszett az is ahogy leírtad! Emelem
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #650 Dátum: 2012. November 08. - 15:53:08 »

Sziasztok!

Vasárnapra egész napos vadászatot terveztem be névnapom alkalmából. Reggelre egy kis dúvadazás volt kitűzve. Apósom haditervét követve kezdtem bele,aminek az lett a végeredménye hogy semmit sem láttam. Kb 9 óra felé áttértem az én verziómra aminek 4 szarkahibázás  Rííí lett a végeredménye. Persze ez nem a szakmai tudásnak, hanem ennek a területrésznek jobb ismerete eredményezte. Ördög A vasárnapi eseten felbuzdulva ma reggel ismét ezt a területrészt faggattam. A településtől hozzávetőlegesen 300m-re van egy nádfal ami a hátamat takarta, magam elé pedig az előző este elkészített nádparavánt raktam, kb 20 m-re pedig kiraktam 3db tojást. Először egy vizsla szagolgatta meg a tojásokat akit a gazdája sétáltatott kint a mezőn. Na gondoltam a mai nap sem lesz az enyém, de mivel még korán volt elkezdtem a nyúlsirámot utánozni. Nem is sokára elrepült felettem egy szarka ami után kiabált a bal cső. Első lövésre leemeltem. Olyan 30m-re ért földet, azután elkezdett vergődni, erre a többi szarka is odarepült, én pedig lőttem ahogy tudtam. Eredmény: egy szarka sebzés, pedig rálőttem vagy 5-re. Túl magas volt a nádparaván és emiatt nem tudtam rendesen célra tartani. Na de a tanuló pénzt meg kell fizetni. A tűzijáték után már hiába hívogattam őket nem vezetett eredményre. Azért így is jól szórakoztam, és meglőttem az első szarkámat.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #651 Dátum: 2012. November 08. - 21:20:27 »

Sziasztok!

Vasárnapra egész napos vadászatot terveztem be névnapom alkalmából. Reggelre egy kis dúvadazás volt kitűzve. Apósom haditervét követve kezdtem bele,aminek az lett a végeredménye hogy semmit sem láttam. Kb 9 óra felé áttértem az én verziómra aminek 4 szarkahibázás  Rííí lett a végeredménye. Persze ez nem a szakmai tudásnak, hanem ennek a területrésznek jobb ismerete eredményezte. Ördög A vasárnapi eseten felbuzdulva ma reggel ismét ezt a területrészt faggattam. A településtől hozzávetőlegesen 300m-re van egy nádfal ami a hátamat takarta, magam elé pedig az előző este elkészített nádparavánt raktam, kb 20 m-re pedig kiraktam 3db tojást. Először egy vizsla szagolgatta meg a tojásokat akit a gazdája sétáltatott kint a mezőn. Na gondoltam a mai nap sem lesz az enyém, de mivel még korán volt elkezdtem a nyúlsirámot utánozni. Nem is sokára elrepült felettem egy szarka ami után kiabált a bal cső. Első lövésre leemeltem. Olyan 30m-re ért földet, azután elkezdett vergődni, erre a többi szarka is odarepült, én pedig lőttem ahogy tudtam. Eredmény: egy szarka sebzés, pedig rálőttem vagy 5-re. Túl magas volt a nádparaván és emiatt nem tudtam rendesen célra tartani. Na de a tanuló pénzt meg kell fizetni. A tűzijáték után már hiába hívogattam őket nem vezetett eredményre. Azért így is jól szórakoztam, és meglőttem az első szarkámat.

Az ötleted kiváló volt, gratulálok az első szarkához!  Igen  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #652 Dátum: 2012. November 09. - 18:35:24 »

Dzsabba, gratulálok az első szarkádhoz!  Emelem
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #653 Dátum: 2012. December 03. - 08:00:59 »

Jó reggelt minden kedves fórumtársnak!
Tegnap elejtettem eddigi vadászéletem első szajkóját.
Apróvad vadászatra voltam hivatalos tegnap a Zombai vadásztársasághoz ahova egy kedves gyerekkori barátom és osztálytársam invitált. Összesen 11 en gyűltünk össze a nem éppen barátságos időben de ha már kikeltünk az ágyból hát sétáljunk egy nagyot gondolattal indultunk neki a napnak. Több csoportra bomlottunk és több kisebb bokorsávot hajtottunk össze meglehetősen kevés eredménnyel de hát ilyen ez a terület többször láttunk kényelmesen sétálgató fácánkakasokat akik túljártak az eszünkön úgyhogy a 3. ilyen  próbálkozás után összeverődtünk megázva, tökig ázva és talán picit fázva letörve ( De hát ilyen ez az itteni terület ezt mindenki tudta amikor nekiindultunk) és egy Aro platóra felugráltak azok akik még kitartottak idáig, Viszont Gyuri barátom és én úgy döntöttünk nem foglaljuk a helyet hadd utazzanak azon kényelmesen az idősebbe,k és  Brúnó vizsla sem szeret ilyesfajta szórakozásban részt venni  megbeszéltük barátom édesapjával hozza el a Nívámat és várjon meg egy földesutak találkozásánál lévő keresztnél minket addig mi sétálunk egyet és ki tudja hátha valami kiugrik azokból a bokrokból A kis sétánk olyan 2 kilométeres szántáson cuppogósra sikeredett amelyben nemegyszer láttam hogy pár szajkó egymást kergeti elöttünk 100 -120 méterre . majd amikor a bokorsáv négéhez értünk tőle 25 m re volt egy kis bokros fás szigetecske és körötte a szépen téli álomra felkészített vetések. Ezt Brúnó vizsla szépen átjárta nekünk ahonnan 5 szajkó rebbent ki és én is és barátom is sikeresen elejtettünk egyet egyet. Bevallom én ennek az egy mátyásmadárnak  jobban örültem mintha 10 kakas húzta volna vállamat azon a napon és hirtelen elilant minden fáradtság és bosszúság amit a 6 óra tocsogás nádasokban kúszás csalán-csípkelődés okozott.....
Ez volt a vasárnapi élményem mely után istenien esett a finom vasárnapi ebéd amivel barátnőm itthon várt köszönöm hogy végigolvastátok!  Emelem
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #654 Dátum: 2012. December 03. - 13:01:29 »

Gratulálok az elsőhöz!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #655 Dátum: 2012. December 04. - 18:50:15 »

sacacdc !  Emelem   Csak sokat belőlük !

Ma reggel már vagy tizedszer járok úgy, hogy húzom az elejtett őzet és a "szemfüles" szürke odaszáll a fejem fölé egészen alacsonyan, mintha puska sem lenne a világon! (A fegyverdörrenés után 2 perc alatt ott vannak!) Már kezdem azt hinni, hogy meg tudják különböztetni a golyóst a sörétestől!  Vigyorog
Úgy két hete talán fél órára hagytam ott a kizsigerelt őzet és mire visszaértem az UAZ-zal, már rajta volt 5-6 szarka, vagy 15 szürke és egy réti sas. A sas szerencsére csak a zsigereket ette meg, de a többi jól megcsipkedte az őzet is!
Be kellene szerezni egy vegyescsövűt!

Hát a régi "szép" időkben ilyenkor a vadőr némi kezelésnek vetette alá a dögöt - zsigert stb. és hoszabb időre álomba szenderültek a kártevők . Volt is fácán és nyúl szinte mindenhol . Igaz állítólag a varjúleves is finom a latinok macskát is szeretik vadasan hát nincs itt olyan nagy baj.     Emelem
Naplózva
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #656 Dátum: 2012. December 20. - 18:13:31 »

Sziasztok!

Sok-sok Fekete István történet elolvasása után régóta tervezgettem, hogy valahogyan szerzek valamiféle bagoly preparátumot, hogy vadászhassak vele szárnyas dúvadra. Végül sikerült beszerezni egy preparált -szerintem macska-baglyot. Szombaton próbálkoznék az első bevetéssel! Mosolyog
Több kérdésem is lenne! Egyrészt legális-e bagoly preparátum tartása? Ha jól tudom, akkor természetvédelmi hatóság engedélye szükséges védett állat preparátumának tartásához, de ebben nem vagyok biztos. Van erről valakinek tapasztalata?
Szerintetek milyen területrészen érdemes próbálkozni? Akár teljesen nyílt részre is letehetem - pl. egy vetésre- ha van a közelébe jó takarás? Földre vagy valamilyen magasabb tárgyra kell elhelyezni? Melyik napszak érdemes próbálkozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.
Péter
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #657 Dátum: 2012. December 21. - 08:51:47 »

Sziasztok!

Sok-sok Fekete István történet elolvasása után régóta tervezgettem, hogy valahogyan szerzek valamiféle bagoly preparátumot, hogy vadászhassak vele szárnyas dúvadra. Végül sikerült beszerezni egy preparált -szerintem macska-baglyot. Szombaton próbálkoznék az első bevetéssel! Mosolyog
Több kérdésem is lenne! Egyrészt legális-e bagoly preparátum tartása? Ha jól tudom, akkor természetvédelmi hatóság engedélye szükséges védett állat preparátumának tartásához, de ebben nem vagyok biztos. Van erről valakinek tapasztalata?
Szerintetek milyen területrészen érdemes próbálkozni? Akár teljesen nyílt részre is letehetem - pl. egy vetésre- ha van a közelébe jó takarás? Földre vagy valamilyen magasabb tárgyra kell elhelyezni? Melyik napszak érdemes próbálkozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.
Péter



A preparátum tartását jól tudod, és magánembernek nem nagyon kapott még ilyen engedélyt szerintem. Ha egy jófajta rendőrrel vagy természetvédelmi őrrel találkozol, nem sokáig lesz fegyvertartásid az én tudásom szerint...

A területrészt úgy kell megválasztani, hogy legyen sörétlövésre egy beszálló fa, valamint az sem baj ha az éjszakázó hely közelében van de minimális zavarással tud elfoglalni. Ezzel már el is mondtam talán, hogy a legjobb napszak a hajnal, általában  még a világosság kezdete ellőtt el kell csendesedni. A mű/bagolyt szinte mindig egy fára kell szerelni, és egy tiszta placcra kell rakni, hogy jól látható legyen a predátorok részére, ezzel megnöveled az esélyeidet mert messziről ki tudják szúrni az "ellenséget"
Sokan, én is, néhány nyúlsíró strófával kiegészítik a vadászatot. Nagyon sokat számít az, hogy jól el tudj rejtőzködni, mert a fiókák kirepülésétől egészen a fészekrakás előtti időszakig elég nagy bandákba járnak főleg a dolmányosok, és kb mint a 100 szemű szörnynek olyan látásuk van, a szarka is elég jól lát... de mindenképpen tartsd szem előtt, hogy azért tudni kell majd lőni is lehetőleg több irányba.  És még egy jó tanács: ne próbáld meg a magas égből leszedni az első, mert nem könnyen jön le, ha nem jönnek közelebb és elindulnak más irányba, érdemes rajuk fújni egy strófát, szinte mindig visszafordulnak (dolmányos)

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 21. - 10:11:06 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv End
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #658 Dátum: 2012. December 23. - 11:06:32 »

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem sikerült kimennem tegnap a területre, így majd két ünnep között. Az eredményről beszámolok!
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #659 Dátum: 2012. December 28. - 17:24:40 »

  Ma területbejárás alkalmával a Nádas nevű területrészünkön álló juhhodály tájékán szerettem volna szóba állni a hamvas varjakkal. Tapasztalatból jól tudtam, hogy a trágyaszarvasokon bányászkodó dolmányosokat képtelenség sörétlövésre becserkelni, hát kipróbáltam valami mást. A trágyaszarvastól kb 500-700 méterre behúzódtam egy iszalaggal alaposan benőtt bokor alá, korty forró tea plusz egy cigi az idegek megnyugtatása végett, majd elő a nyúlsírót. Alig öt perccel az utolsó strófa után már jött is egy magányos öregharcos akit sajnos duplára is csak szárnyazni tudtam. A két durranásra meg a földre siklózó varjú látványára viszont a társai egyszerűen meghibbantak. Alig volt időm tölteni mire már vagy 5-6 szürke körözött károgva a kárvallottan gyalogoló felett. Kissé messze estek ugyan, de a két közelebbire gyorsan rádupláztam. A 32 grammos, 3,1 mm-s RC-k jó munkát végeztek, hiszen klasszikus dupla sikeredett. Szinte egyszerre puffant a földön a két madár. A z elsőként meglőtt szárnyazottra még elment egy patron, de nem bántam a "szépséghibát", mivel az események a legjobb fácános területrészünkön zajlottak.
 Forend, a nyúlsírós trükkért ezer köszönet. Úgy látszik nemcsak a jó pap, de a jó vadőr is holtig tanul.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: