Oldalak: 1 ... 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 [338] 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1143239 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5055 Dátum: 2013. Február 24. - 13:59:10 »

Kedves Cheyenne,

pontosan hány saját, vagy olyan más tulajdonában levő Karl Gustafs golyós fegyver ismeretének birtokában mondod ezt, amivel személyes, de legalábbis minimum lőtéri tapasztalatod van?  Fejvakarás
Nekem egy saját és kettő baráti fegyverrel volt konkrét tapasztalatom, és mindegyik egyforma gyakorlati használhatósággal bírt átalakítás nélkül, teljesen függetlenül attól, hogy a tuson levő kör alakú rézplaketten milyen,a cső belső adatairól szóló információk voltak. Még a "leggyengébb" adatokat mutató fegyver is jó volt vadászatra, de a "legszűkebbel" sem lehetett egy szint fölé menni, a fegyver egyéb hátrányos tulajdonságai miatt.
Várom a konkrét személyes tapasztalatokat. Türelmetlenül


Kedves huszlavika!

..Kérdésedre válaszolva, el kell  mondjam, hogy sosem kerültem közelebbi kapcsolatba a fentebb emlegetett "karlgusztival".

Mivel, csak egy egyszerű harckocsi-vezető voltam..
 
..DE!  ..El kell mondjam,ha már itt tartunk.., hogy vezettem, majd 30 évig azt a bizonyos tankot.
..esőben, sárban, ..hóban, fagyban, ..hegyen-völgyön, ..erdőn és mezőn keresztül..

..és talán.., picit eredményesebben is..,mint Te!..  Kacsint ..

Tettem ezt úgy..,hogy közben nem tudtam valójában, hogy mitől is megy az a tank..  Mosolyog ..
Azért az idők folyamán ragadt rám egy s más.. , a koszon kívül is..............................   Wave   
 
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5056 Dátum: 2013. Február 24. - 14:15:15 »

Persze, T-34-est vezettél.
Tökéletes eszköz volt a maga korában, a maga nemében.
Múltkor láttam egy álláshirdetést a seregből. M1-es Abrams, meg Leopard 2-es tankhoz kerestek sofőrt. Kifejezetten hangsúlyozták, hogy a T-34-es tapasztalat nem elég!!  Rííí Rííí
Még a harminc éves sem! Ördög
Teljesen igazságtalan!

Üdvözlettel: egy amatőr, kezdő, tank vezető tanonc. Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5057 Dátum: 2013. Február 24. - 15:36:33 »

Persze, T-34-est vezettél.
Tökéletes eszköz volt a maga korában, a maga nemében.
Múltkor láttam egy álláshirdetést a seregből. M1-es Abrams, meg Leopard 2-es tankhoz kerestek sofőrt. Kifejezetten hangsúlyozták, hogy a T-34-es tapasztalat nem elég!!  Rííí Rííí
Még a harminc éves sem! Ördög
Teljesen igazságtalan!

Üdvözlettel: egy amatőr, kezdő, tank vezető tanonc. Emelem

Elegáns a stílusod huszlavika. S.Peti
Nekem szimpatikus,meg engeded hogy picit bele óberkodjak ebbe a "karlguszti" történetbe?
A svédek nem egyszerűen meg rendelték Oberndorfban ezeket a fegyvereket.Roppant szigorú elvárásaik voltak főként az anyag metalurgiát illetően.Lehet hogy a germán csapatok mauser fegyvereinél fent áll a minőség romlás a háború közeledte okán a svéd fegyvereknél nem.Egy külön raktár várost építettek ezeknek a fegyvereknek s igen szigorú volt a minőség ellenőrzés.Volt a birtokomban 1903-ban illetve ha jól emlékszem 1917-es példány is.Természetesen nem vagyok fém röntgen de mind kettő minden porcikáját megvizsgáltam különös tekintettel a csövekre.Egyikre sem került céltávcső így is adtam el őket de eredeti esztétikai állapotukra vissza állítva.Ennek előtte azért ki lettek próbálva s azt kell mondjam neked nyílt irányzékkal is kellemesen lehetett velük lőni. Emelem
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5058 Dátum: 2013. Február 24. - 15:43:25 »

Most láttam még ilyet, nem is gondoltam volna:

22 IfB. Winchester Madár Sörét X22LRS . 25 gr. 47637000
Van tapasztalat ezzel a lőszerrel?
 Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #5059 Dátum: 2013. Február 24. - 15:53:09 »

Ha jól tudom elméletben ilyet itthon nem szabad alkalmazni (az hogy lehet kapni egy másik dolog),de pont azért mert nem azonosítható,hogy melyik fegyverből van kilőve a lövedék ezért nem hozható forgalomba itthon a .30-06os Accelerator sem.
Amúgy kipróbáltam,a Fiocchi félét (.22 Lfb),a kék kupakos madársörétes patront (egy kedves olasz vadász ajándékozott egy fél marék ilyen patront édesapámnak).  Hát azt mondom,hogy a csőtorkolattól 5 méterre még ért is valamit,távolabb már nem.
Jahh meg volt vele egy kis balesetem is,patkány után lőttem be egy bozótosba,és egy gally visszacsapott egy szem ilyen madársörétet,még szerencsém volt,hogy a jobb szemem csukva volt (bal vállas vagyok),olyat ütött a szemhéjamra az a kis sörétszem,hogy csillagokat láttam fél óráig... Szóval,ha nem törvénybe ütköző,akkor sem javaslom...
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #5060 Dátum: 2013. Február 24. - 16:06:45 »

Elnézést, utána néztem,nem a Fiocchi gyártotta azt a lőszert,hanem a CCI gyártotta és gyártja.
Remélem használható információval szolgáltam.  Emelem
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5061 Dátum: 2013. Február 24. - 16:25:08 »

Ha jól tudom elméletben ilyet itthon nem szabad alkalmazni (az hogy lehet kapni egy másik dolog),de pont azért mert nem azonosítható,hogy melyik fegyverből van kilőve a lövedék ezért nem hozható forgalomba itthon a .30-06os Accelerator sem.
Amúgy kipróbáltam,a Fiocchi félét (.22 Lfb),a kék kupakos madársörétes patront (egy kedves olasz vadász ajándékozott egy fél marék ilyen patront édesapámnak).  Hát azt mondom,hogy a csőtorkolattól 5 méterre még ért is valamit,távolabb már nem.
Jahh meg volt vele egy kis balesetem is,patkány után lőttem be egy bozótosba,és egy gally visszacsapott egy szem ilyen madársörétet,még szerencsém volt,hogy a jobb szemem csukva volt (bal vállas vagyok),olyat ütött a szemhéjamra az a kis sörétszem,hogy csillagokat láttam fél óráig... Szóval,ha nem törvénybe ütköző,akkor sem javaslom...
Köszönöm válaszod.
Napokban vettem egy toz 8-as kis golyóst, és ahhoz nézem a lőszereket, a neten. És ezen meglepődtem. Nem tudom mennyire rongálja a csövet. De így a leírásodból is kiderül, hogy nincs értelme.
A cci lőszer blazer néven is piacon van?
És mit kell tudni a .30-06 Accelerator-ről? Csak, hogy okosodjunk, biztos érdekel mást is.
 Kacsint
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #5062 Dátum: 2013. Február 24. - 16:42:20 »

Köszönöm válaszod.
Napokban vettem egy toz 8-as kis golyóst, és ahhoz nézem a lőszereket, a neten. És ezen meglepődtem. Nem tudom mennyire rongálja a csövet. De így a leírásodból is kiderül, hogy nincs értelme.
A cci lőszer blazer néven is piacon van?
És mit kell tudni a .30-06 Accelerator-ről? Csak, hogy okosodjunk, biztos érdekel mást is.
 Kacsint
Azt, hogy Magyarországon a birtoklása is tiltott!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5063 Dátum: 2013. Február 24. - 16:53:09 »

Azt, hogy Magyarországon a birtoklása is tiltott!
Ezt gondoltam!
Google sem adott találatot.
De tudni, hallani, olvasni, még szabad róla, gondolom. Nem szól szám
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #5064 Dátum: 2013. Február 24. - 16:55:00 »

Tudtommal a CCI gyártja a Blaser lőszereket is. (de ebben biztos van aki többet tud mint én). A CCI féle nem rongálta a csövet mivel a műanyag végig a sörétrajon maradt,sőt volt amikor a papírlapba is belecsapódott (ez kb. pár méteres távon történt csak meg). Amúgy anno én is egy Toz 8asból lőttem ezt a lőszert (csak sajnos erősen át volt alakítva,esztergával levékonyíttatták a csövét,így nem volt rajta nyílt irányzék,csak céltávcsővel lehetett használni).
Az Acceleratort meg a Remintgon cég találmánya a lényege az,hogy a .30-06os hüvelybe  egy műagyag saruba fogott .22es kaliberű mag.
http://www.firearmsid.com/class_tests/images/bt/bt18.jpg
http://media.midwayusa.com/productimages/large/220/220009.jpg
A saru szerepe az,hogy pontosan illeszkedjen a lövedék a huzagolásba,de a cső elhagyása után 20-30 méterre leválik a lövedékről és nem zavarja annak röppályáját. Amerikában ezt a lövedéket apró testű dúvadak elejtésére használják. Itthon azért tiltott ,mert nem marad a lövedéken a huzagolás lenyomata,így nem azonosítható milyen fegyverből lőtték ki (igaz,ezt a lövedéket csak .30as kaliberben készítették).
Ha a fegyver jól hordta a lövedék ballisztikai adatai ha jól tudom megközelítettek az 5,6×61 von Hofe adatait.
Azt tudom,hogy anno került be az országba ilyen lövedékkel szerelt lőszer,igaz a forgalmazó tévedéséből és ki is került a vadászokhoz,ha egyenesen vitte a puska,akkor őzre elég hatásos volt (de ez sem ma történt már,lassan több mint 20 éve). Erőteljes hidro-sock hatása volt,még ha teljes köpenyes lövedékkel szerelték is.
De mint írtam,benne van a vadászati törvényben,hogy ennek a lőszernek a birtoklása tiltott,mert nem beazonosítható a fegyver amiből kilőtték.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #5065 Dátum: 2013. Február 24. - 17:02:29 »

Amúgy ennek a lövedék birtoklásának tiltása a régi rendszerből maradt,mivel nem lehetne azonosítani hogy melyik fegyvertulajdonos lövést valamilyen humán célpontra.
Ez a törvény szokásosan abból ered,hogy a vadászokat illetve hivatalos fegyvertartókat lehetséges terroristaként tartja számon az állam...  Fejvakarás
De a lényeg az ,hogy mi itthon nem birtokolhatunk ilyet,ahogy hadi lövedékkel szerelt lőszert sem.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5066 Dátum: 2013. Február 24. - 17:16:32 »

Egy-két adalék még a .30-06/.224 Remington-Acceleratorhoz: 1977-ben mutatta be a Remington a 3,56 g-os PSP típusu lövedékkel szerelt sarus lövedéket- kezdősebessége: 1244 m/s vol és még 300m-en is758 m/s al repült torkolati energiája 2757 J. Szerintem ez volt az a kategória ami már születésekor is rengeteg gyermekbetegségtől szenvedett. A saruk a jó istennek sem nyíltak egyszerre( mivel a huzagok össze-vissza vagdalhatták) és ezért a kis lövedék kóválygot a levegőben. A saját hazájában sem lett népszerű.
A lőszerek tiltása esetében a kialakult gyakorlat, hogy minden olyan dolgot tiltanak és tiltani fognak ami megnehezíti a kilőtt lövedék beazonosítását. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5067 Dátum: 2013. Február 24. - 17:35:52 »

Egy-két adalék még a .30-06/.224 Remington-Acceleratorhoz: 1977-ben mutatta be a Remington a 3,56 g-os PSP típusu lövedékkel szerelt sarus lövedéket- kezdősebessége: 1244 m/s vol és még 300m-en is758 m/s al repült torkolati energiája 2757 J. Szerintem ez volt az a kategória ami már születésekor is rengeteg gyermekbetegségtől szenvedett. A saruk a jó istennek sem nyíltak egyszerre( mivel a huzagok össze-vissza vagdalhatták) és ezért a kis lövedék kóválygot a levegőben. A saját hazájában sem lett népszerű.
A lőszerek tiltása esetében a kialakult gyakorlat, hogy minden olyan dolgot tiltanak és tiltani fognak ami megnehezíti a kilőtt lövedék beazonosítását. Emelem

Ez így van ahogy írod.S a Serg által is felhozott gyakorlat amely alapján a beazonosíthatóság a tétel,mind e közben az illegálisan az országban levő fegyvereknek amelyek nem be azonosíthatóak se szeri se száma.
Egy kis érdekesség.Azt gondolom csaknem mindenki ismeri vagy hallott a.22-250 kaliberről.Azonban arról kevesen tudnak hogy ezen irgalmatlan kezdő m/s el bíró fegyver egy pár dolláros kütyű segítségével át alakítható pontosabban alkalmazható légpuskaként vagy akár .22WMR kaliberként is.....
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5068 Dátum: 2013. Február 24. - 17:41:59 »

Ez így van ahogy írod.S a Serg által is felhozott gyakorlat amely alapján a beazonosíthatóság a tétel,mind e közben az illegálisan az országban levő fegyvereknek amelyek nem be azonosíthatóak se szeri se száma.
Egy kis érdekesség.Azt gondolom csaknem mindenki ismeri vagy hallott a.22-250 kaliberről.Azonban arról kevesen tudnak hogy ezen irgalmatlan kezdő m/s el bíró fegyver egy pár dolláros kütyű segítségével át alakítható pontosabban alkalmazható légpuskaként vagy akár .22WMR kaliberként is.....

Ne fogd vissza magad gyere elő a tutival had tanuljunk. Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5069 Dátum: 2013. Február 24. - 17:45:36 »

Ne fogd vissza magad gyere elő a tutival had tanuljunk. Mosolyog

Meg kísérlem feltenni a fotókat.Roppant egyszerű az elv.Maga a lövedékhüvely az adapter az alkalmazhatóság nyitja pedig a közel vagy teljes lövedékátmérő azonosság.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 [338] 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: