Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226722 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #915 Dátum: 2021. Július 09. - 14:38:53 »

Egy éve vadásztam Szlovákiában Fülek környékén!  A helyi vadászok elmondták, hogy mióta Magyarországon "megjelentek" a farkasok, azóta náluk is randalíroznak elég rendszeresen. Ez a randalírozás odáig fajult, hogy a muflon, az őz eltűnt, a szarvas még nyomokban látható! Régen meg-meg jelent náluk északabbról egy egy farkas, de azokat nem lehetett látni, messze elkerülték az embert. Ritkán, keveset voltak ott, kártételük minimális volt! Ezek a mostaniak vígan sétálnak az utak mentén, az embert bevárják 80-100 méterre. Nekik is az a véleményük, hogy ezek valami szelíd, nevelt állatok.  Nekem is azt mondták, ha meglátok egyet is, ne gondolkozzak a lövésen! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #916 Dátum: 2021. Július 09. - 15:05:31 »

Nekem is azt mondták, ha meglátok egyet is, ne gondolkozzak a lövésen! Fejvakarás
Van ahol már lövik...hasba,vagy lágyékon! Azt elviszi jó messzire. Kivétel nélkül,mindben ott figyel a jeladó  Nem
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #917 Dátum: 2021. Július 10. - 09:26:13 »

hasba,vagy lágyékon! Azt elviszi jó messzire.

 Nem Bravó Hány
Remélem közben meg hangoztatod, hogy milyen fontos a vad védelme meg az etika………

Hány
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #918 Dátum: 2021. Július 10. - 21:09:58 »

Nem Bravó Hány
Remélem közben meg hangoztatod, hogy milyen fontos a vad védelme meg az etika………

Hány

Régi módszer ez!...
Amikor Erdélyben csak egyvalaki lőhetett medvét, akkor is így "oldották meg" a problémás egyedeket.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #919 Dátum: 2021. Július 10. - 21:39:07 »


...Kivétel nélkül,mindben ott figyel a jeladó  Nem

Ne viccelj már!  Mit keresne egy nem szelíd, nem betelepített farkasban jeladó???  Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #920 Dátum: 2021. Július 10. - 22:26:05 »

Van ahol már lövik...hasba,vagy lágyékon! Azt elviszi jó messzire. Kivétel nélkül,mindben ott figyel a jeladó  Nem
Nem tudom mire gondolsz?
Benne csak chip lehet, ami egy passzív eszköz, a jeladó meg rajta van, ami igencsak jól látható a mérete miatt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #921 Dátum: 2021. Július 10. - 23:53:43 »

Régi módszer ez!...
Amikor Erdélyben csak egyvalaki lőhetett medvét, akkor is így "oldották meg" a problémás egyedeket.

Ez nem módszer ez szándékos állatkínzás! Ami számomra összeegyezhetetlen nem csak a vadászattal hanem az egész emberi léttel.
Én úgy gondolom, hogy aki szándékosan ilyen kínhalálra ítél egy állatot az ….. sok jelzőt tudnék de inkább nem írom le.

Szerintem ez igenis összeegyezhetetlen a vadászattal, mivel ott az az elsődleges cél, hogy a lehető legkisebb szenvedést okozva kerüljön terítékre a vad.

Arról lehet vitatkozni hogy van-e helye a nagyragadozóknak ezen az élőhelyen, vagy azon, hogy kell-e védettnek lennie, még azon is, higy visszatelepült vagy telepítették van-e benne chip vagy nyomkövető de arról, hogy ez a “módszer” helyes arról szerintem nem. Ha mindenáron törvény felettinek érzi magát és orvvadászik akkor lője meg ássa el de ne ítélje kínhalálra. Persze ehhez már nincs elég vér a pöcörbőben mert mi van ha elkapják…..

De persze felháborodunk ha “indokolatlanul”  azt merik mondani a nem vadászók, hogy ezek lőnek mindenre leszarják a törvényt.

Erdély nagyon más szerintem nem kellene összehasonlítani az itteni helyzettel.

Nekem ettől igenis hányingerem van és nem tudok hozzà tapsikolni

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #922 Dátum: 2021. Július 11. - 08:31:03 »

Ez nem módszer ez szándékos állatkínzás! Ami számomra összeegyezhetetlen nem csak a vadászattal hanem az egész emberi léttel.
Én úgy gondolom, hogy aki szándékosan ilyen kínhalálra ítél egy állatot az ….. sok jelzőt tudnék de inkább nem írom le.

Szerintem ez igenis összeegyezhetetlen a vadászattal, mivel ott az az elsődleges cél, hogy a lehető legkisebb szenvedést okozva kerüljön terítékre a vad.

Arról lehet vitatkozni hogy van-e helye a nagyragadozóknak ezen az élőhelyen, vagy azon, hogy kell-e védettnek lennie, még azon is, higy visszatelepült vagy telepítették van-e benne chip vagy nyomkövető de arról, hogy ez a “módszer” helyes arról szerintem nem. Ha mindenáron törvény felettinek érzi magát és orvvadászik akkor lője meg ássa el de ne ítélje kínhalálra. Persze ehhez már nincs elég vér a pöcörbőben mert mi van ha elkapják…..

De persze felháborodunk ha “indokolatlanul”  azt merik mondani a nem vadászók, hogy ezek lőnek mindenre leszarják a törvényt.

Erdély nagyon más szerintem nem kellene összehasonlítani az itteni helyzettel.

Nekem ettől igenis hányingerem van és nem tudok hozzà tapsikolni


Változik a világ, változnak az erkölcsi normák.
Gyerekkoromban, falun, mindenki tudta mit kell tenni, ha a magtárba beköltözik a patkány, ha megjelenik a seregély, ha a kutya hetet kölykedzik.
Ma ezekért a módszerekért minimum 100 év Bastille járna.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #923 Dátum: 2021. Július 11. - 14:03:21 »

Változik a világ, változnak az erkölcsi normák.
Gyerekkoromban, falun, mindenki tudta mit kell tenni, ha a magtárba beköltözik a patkány, ha megjelenik a seregély, ha a kutya hetet kölykedzik.
Ma ezekért a módszerekért minimum 100 év Bastille járna.

Én is falun nőttem fel és tudom miről beszélsz, de ott volt/van egy óriási különbség mégpedig, hogy bármit is tettek nem akartak indokolatlan szenvedést okozni.  A fenti esetben viszont pont az a cél, hogy minél tovább szenvedjen és minél messzebb menjen. Nem összevethető a kettő szerintem.
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #924 Dátum: 2021. Július 11. - 15:00:05 »

Én is falun nőttem fel és tudom miről beszélsz, de ott volt/van egy óriási különbség mégpedig, hogy bármit is tettek nem akartak indokolatlan szenvedést okozni.  A fenti esetben viszont pont az a cél, hogy minél tovább szenvedjen és minél messzebb menjen. Nem összevethető a kettő szerintem.
 Emelem
Gondolom akkor nem tudod hogyan kell elüldözni a patkányt?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #925 Dátum: 2021. Július 11. - 15:06:51 »

Gondolom akkor nem tudod hogyan kell elüldözni a patkányt?
Penge, só??
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #926 Dátum: 2021. Július 11. - 19:39:11 »

Ez nem módszer ez szándékos állatkínzás! Ami számomra összeegyezhetetlen nem csak a vadászattal hanem az egész emberi léttel.
Én úgy gondolom, hogy aki szándékosan ilyen kínhalálra ítél egy állatot az ….. sok jelzőt tudnék de inkább nem írom le.

Igen, igazad van.

De ki az állatkínzó?
Az aki - jobb híján - hasba lövi, vagy az aki indokolatlanul agyonvédi, rákényszerítve ezzel a kisember hogy megoldja maga?
Mert ha azt látja, hogy a hivatalok csak pattogtatják ide-oda, aztán a vége meg lóf@sz karikára vágva,  akkor meg fogja oldani a maga módján.

Persze a medvének-farkasnak is ez a legrosszabb megoldás.

Lásd az elütött medve példáját, ami egy napig agonizált az út szélén, mert senki se merte fejbelőni tartva a mittoménhányezereurós bírságtól...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #927 Dátum: 2021. Július 11. - 20:42:16 »

Igen, igazad van.

De ki az állatkínzó?
Az aki - jobb híján - hasba lövi, vagy az aki indokolatlanul agyonvédi, rákényszerítve ezzel a kisember hogy megoldja maga?
Mert ha azt látja, hogy a hivatalok csak pattogtatják ide-oda, aztán a vége meg lóf@sz karikára vágva,  akkor meg fogja oldani a maga módján.

Persze a medvének-farkasnak is ez a legrosszabb megoldás.

Lásd az elütött medve példáját, ami egy napig agonizált az út szélén, mert senki se merte fejbelőni tartva a mittoménhányezereurós bírságtól...
Egyszer és mindenkorra tudomásul kéne venni, hogy a 21. században, kis hazánkban nincs létjogosultsága, se élettere a nagyragadozóknak.
Nem kívánom egyetlel fotelsötétzödnek se hogy a medve az ő gyarekén demonstráljon.
Van fórumtársun aki igazolni tudja hogy az istenmezei meg a zabari szülők nem merték a kisgyereket egyedűj játszani a kert végében.
Senkinek nem kívánom azt az élményt amit átéltem, hogy jön feléd a medve és amikor már 25 méterre van nem az életedet félted, hanem a következményektől félsz ha meginzultálod egy 300-assal.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #928 Dátum: 2021. Július 11. - 21:34:35 »

Én is falun nőttem fel és tudom miről beszélsz, de ott volt/van egy óriási különbség mégpedig, hogy bármit is tettek nem akartak indokolatlan szenvedést okozni.  A fenti esetben viszont pont az a cél, hogy minél tovább szenvedjen és minél messzebb menjen. Nem összevethető a kettő szerintem.
 Emelem

Parasztember ötven éve sem kínozta az állatot.
Nem azért, mert törvény tiltotta, hanem mert ez a lelkéből fakadt, fel sem merült, hogy erről törvénykezni kéne.
Szemrebbenés nélkül agyonütötte lapáttal, vagy söprűvel (ami épp a keze ügyében volt) a patkányt, vagy egeret, ugyanígy a felesleges kutya vagy macskakölyköt, de ez a "sértettnek" nem okozott több szenvedést, mint a süldőnek egy jól irányzott szívlövés. Aztán szépen elbökte a szilvafa alá.
Körbe röhögte volna az állatorvos is, meg az egész falu, ha "elaltatást" (micsoda egy álszent, képmutató kifejezés!) rendelt volna a macskaalomnak. Az állatorvosnak akkortájt még volt fontosabb dolga is, mostanság szerintem állatorvosok tömege megy úgy nyugdíjba, hogy életében nem herélt kanmalacot és nem bonyolított le nehéz tehénellést.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #929 Dátum: 2021. Július 11. - 22:00:17 »

Parasztember ötven éve sem kínozta az állatot.
Nem azért, mert törvény tiltotta, hanem mert ez a lelkéből fakadt, fel sem merült, hogy erről törvénykezni kéne.
Szemrebbenés nélkül agyonütötte lapáttal, vagy söprűvel (ami épp a keze ügyében volt) a patkányt, vagy egeret, ugyanígy a felesleges kutya vagy macskakölyköt, de ez a "sértettnek" nem okozott több szenvedést, mint a süldőnek egy jól irányzott szívlövés. Aztán szépen elbökte a szilvafa alá.
Körbe röhögte volna az állatorvos is, meg az egész falu, ha "elaltatást" (micsoda egy álszent, képmutató kifejezés!) rendelt volna a macskaalomnak. Az állatorvosnak akkortájt még volt fontosabb dolga is, mostanság szerintem állatorvosok tömege megy úgy nyugdíjba, hogy életében nem herélt kanmalacot és nem bonyolított le nehéz tehénellést.


Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: